Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

pred 3 urami, Borutt pravi:

Če bi ti razumel angleško, bi bilo veliko lažje. 

ali pa ti slovensko. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, Borutt said:

Vidim, da si zelo brihten. Verjetno preveč, da bi vedel, zakaj toplota povzroči povečanje tlaka v gumi in mraz obratno. Vprašaj serviserja. 

Pa ti nisi normalen! Pozimi je mraz, drzi, Mraz povzroci krcenje zraka, drzi. Se vseeno nisi razlozil tegale: proizvajalci priporocajo merjenje pri hladni gumi, in navajajo vrednosti tlaka za hladno gumo... In ce preveris tlak pri hladni gumi, je vseeno a je zunaj 30 ali -30 stopinj! Tlak v gumi se zmanjsa SAMO  ce jo prestavis iz TOPLEGA okolja v HLADNO okolje...  Ce pa jo pustis samo v hladnem okolju se pa tlak ne zmanjsa, pa kaj ti tule ni jasno? In takoj ko se zapeljes, se guma zacne segrevati in s tem, se tudi po tvoji navedbi, tlak poveca...   Tudi, ce bi meril tlak v garazi, pri 20 stopinjah, jo napolnil na zeljeno vrednost (ki je podana za  hladno gumo), se bi ob voznji po mrazu, recimo 5 stopinj, ne bi zmanjsal tlak, ker bi se guma med voznjo segrela do 20 stopinj, celo v ec, in bi se tlak samo povecal. Saj sam pravis da toplota poveca tlak... ne rabim ne vprasat serviserja, ne o tlaku, ne kje se doliva gorivo, al se kaj kar tebi ni jasno... ti pa poisci pomoc, profesinalno

 

 In potem nej verjememo in zaupamo mozem postave... malo morgen!

 

Kor je reku Cartman: Se ne nadaljuje, ker res nocem vec smetit zposti ki se ponavljajo do nezavesti, ker me nekdo noce, ali verjamem, ne razume, sam se ma pa za genija....

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, jvalant pravi:

Pa ti nisi normalen! Pozimi je mraz, drzi, Mraz povzroci krcenje zraka, drzi. Se vseeno nisi razlozil tegale: proizvajalci priporocajo merjenje pri hladni gumi, in navajajo vrednosti tlaka za hladno gumo... In ce preveris tlak pri hladni gumi, je vseeno a je zunaj 30 ali -30 stopinj! Tlak v gumi se zmanjsa SAMO  ce jo prestavis iz TOPLEGA okolja v HLADNO okolje...  Ce pa jo pustis samo v hladnem okolju se pa tlak ne zmanjsa, pa kaj ti tule ni jasno? In takoj ko se zapeljes, se guma zacne segrevati in s tem, se tudi po tvoji navedbi, tlak poveca...   Tudi, ce bi meril tlak v garazi, pri 20 stopinjah, jo napolnil na zeljeno vrednost (ki je podana za  hladno gumo), se bi ob voznji po mrazu, recimo 5 stopinj, ne bi zmanjsal tlak, ker bi se guma med voznjo segrela do 20 stopinj, celo v ec, in bi se tlak samo povecal. Saj sam pravis da toplota poveca tlak... ne rabim ne vprasat serviserja, ne o tlaku, ne kje se doliva gorivo, al se kaj kar tebi ni jasno... ti pa poisci pomoc, profesinalno

 

 In potem nej verjememo in zaupamo mozem postave... malo morgen!

 

Kor je reku Cartman: Se ne nadaljuje, ker res nocem vec smetit zposti ki se ponavljajo do nezavesti, ker me nekdo noce, ali verjamem, ne razume, sam se ma pa za genija....

Nisi še obiskal serviserja ? Pa hvala za vse tvoje želje. 

 

pred 2 urami, thumper pravi:

ali pa ti slovensko. 

Tudi to ti ne gre. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, kok naj pumpam gumo...:panic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, thumper pravi:

Tak s punpo

Kok jo naj napumpa...očitno ve s čim :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Miha1985 pravi:

Kolko se te pumpajo gume.nic se niste zmenli.hehe

Pa to tudi damija skrbi :grupni:

Ej dami @maus nam še ni povedal kako ima on.No in maus koga ubogaš?Svoje občutke al pač neke predloge?Seveda zelo pomembno kako vroče je zunaj...čeprav ti verjetno greš v kako hladilnico...pa kalkulator pa računanje,da bo točno v napisanem rangu,da je varno al?:yawn:

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gume morajo bit skozi isto.pumpas mrzle na 2.2 pol pa se vozis 4 ure skupaj pa morjo isto bit 2.2...drugace ne pumpas prav.hehe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, sesir pravi:

Kok jo naj napumpa...očitno ve s čim :blush:

zgleda da ne ve .. verjetno je v dilemi ali naj jo napumpa z zrakom ali z dušikom - za katerega snecer še zmeraj ni odgovoril , kako uravnavaš /dodajaš tlak v pnevmatiki glede na različne režime obtežitve motorja..

kok - kuk - kolk - koliko

ali pa 

kok - kuk-koko - kako ... odvisno je od pogovornega področja slovenije..

s čim ali s čem ?

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno že kje piše, pa vendarle. Kolikšen je predpisan minimalni profil gume na motorju. 1, 1.6 ali 2 mm?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, ludiluka said:

mene pa zanima kake gume furate na gs-ih  zanima me cestna guma obraba ni važna važno je sam da drži do cilindrov :D

 

Conit TKC 70 je odlična, Pirelli Trail podobno, za kake bolj cestno dirkaške gume, boš moral zamenjati prednje kolo na 17". 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pizdarija pol če se toliko gume širijo in ožajo poleti in po zimi dobro da nimajo policaji naređenja da merijo gume z metrom ker nebi bile niti ene homologirane alora..:ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, tomash pravi:

Verjetno že kje piše, pa vendarle. Kolikšen je predpisan minimalni profil gume na motorju. 1, 1.6 ali 2 mm?

1mm, orientir ti je senzor na gumi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 4. 2017 ob 11:54, DAMI34 pravi:

Kaka je pa razlika? dunlopa namreč ne poznam (beri ne maram) :D

pa me že vnaprej skrbi k bo oem guma na z900 sportmax D214, pa testniki niso preveč zadovoljni (sicer z zadnjo)

Pozdrav 

Imam z 1000 star 2 leti na njem se pva vgradnja pnevmatik Dunlop Sport max. Ki so bile katastrofa sploh na zalivkah itd.  Rad bi zamenjal pa me zanima kater bi mi priporocili voznja pa predvsem v dvoje.

Hvala za koristne predloge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, bostjanb1 pravi:

Pozdrav 

Imam z 1000 star 2 leti na njem se pva vgradnja pnevmatik Dunlop Sport max. Ki so bile katastrofa sploh na zalivkah itd.  Rad bi zamenjal pa me zanima kater bi mi priporocili voznja pa predvsem v dvoje.

Hvala za koristne predloge.

Ker sprašuješ na motosvetu bo to ziher Mitas....po opisanem so tudi res za povprečne potrebe vredi gume...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Rokic pravi:

A je kakšen zastopnik v Sloveniji za Shinko pnevmatike? Zanima me model 804/805

https://www.gume-direkt.com/search?vehicleTypes=MO&width=120&profile=70&constructionType=&size=17&speedRating=&brand=Shinko&name=&searchByCarModel=false

tukaj poglej..vendar se mi zdijo cene glede na trditve iz tujine pretirane.. v ameriki jih prodajo baje veliko..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trailrider po 9k ima zadaj po sredini 5mm profila. Lepo se vidi razliko med mehko in trdo zmesjo gume.

IMG_3095.thumb.JPG.20af3d4db9aa7c3160b16698577c7c9d.JPG

 

Sprednja je odlična super mehka sam........

IMG_3096.thumb.JPG.ce4f85e9d2477ff40e0ebdddc92234b1.JPG

ima manjšo napakico ob straneh :I

IMG_3097.thumb.JPG.40510e731d14af1f1050ede7c050e446.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, sesir pravi:

Ker sprašuješ na motosvetu bo to ziher Mitas....po opisanem so tudi res za povprečne potrebe vredi gume...

Če bi bila še trša zmes na sredini bi bila super low budget guma za športno vožnjo :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Ciko86 pravi:

Če bi bila še trša zmes na sredini bi bila super low budget guma za športno vožnjo :ras:

Še trša...pol bi ja snecer naredil 30000km z enim setom...ne vem nisem testiral Mitask...pač meni je spredaj všeč pireli diablo ali SC ali Ntec...še ko sem si registriral kak mopi za "mesec" sem spredaj hotu vsaj diablo,če bil naked..drugačen filing na balanci,ki sem ga hotel brezpogojno!Ne vem kak je mitas...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!