Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Fant ima CBR600

Torej.... verjetno bo nataknil športne gume...in ne turing....neglede na to, kako bo vozil. ...sploh od začetka.

Te ne poznam, vendar boš gume (kot so že omenili) na začetku stenstal bolj po sredini, ker se ti bo fino zdelo navijati po ravninah...in pri speljevanju. ... ko boš to prebolel, boš gumo postopoma obrabil od roba do roba.

Nič ne bi bilo narobe, če bi za prvo zadnjo gumo (mislim... za taprvo tazadnjo      :P ) gumo nabavil kako bolj turing varianto s tršo sredico .... čisto tako... naglas razmišljanje...   :P 

Drugače pa so športne gume vse dobre (kot so že napisali)...

...in glede na znamke bi izbiral med:

Mitas Sport Force+

Continental Sport Attack3

Bridgestone S20

Metzeler M7RR

Dunlop Sport Smart TT

... še kaj pozabil...

 

... vrstni red po kvaliteti (ali katera ti bolj paše ne glede na kvaliteto) naštetih pnevmatik si boš pa izoblikoval sam, ko boš preskusil vse izmed njih.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, maus pravi:

če bo padel, bo padel 95% izključno zaradi svoje neumnosti ... v dežju so Conti sigurno boljše kot Mitas ;) 

sploh če majo oznako EVO. Pa Angel GT so tut boljše v dežju, v suhem pa ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, skalaprava said:

Zdaj pa že dlakocepiš......da, Conti je danes verjetno boljši v dežju, ni bilo pa vedno tako. Recimo RA2 (brez dodatne oznake Evo), so bile v dežju prav podpovprečne. 

Podobna zgodba z Mitas SF. Prvi modeli so bili v dežju slabi, ni debate. Samo razvoj je šel tudi tu precej naprej in danes Mitaska ni tako slaba v mokrem kot se morda hoče ustvariti vtis.

Zdaj če bi pa svetovala, katera guma je najboljša v dežju, pa to ni niti Conti niti Mitas, ampak je to Michelin. Pa jih jaz drugače sploh nimam rad.

Seveda govorim vse iz prve roke in ne v stilu baba čula, baba kazala ;)

 

:eek: michelin?  Nikoli ne bi reku. Je pa res, da michelink in bridstonk nikilo nism imel. 

 

 

2 minutes ago, maus said:

Verjetno za tvoj motor .. ampak tukaj govorimo o tapravih motorjih ;)

za tvojga BMW, CSA sploh niso ... bolj CRA ... on pa kupuje za svojo 600RR .... ;) 

 

A gume se kupjo za motor, al za pilota? Dokler pilot ne bo znal motorja pelat, kot se spodobi, bodo IMO bol primerne road kot sport attack. Ampak, to je moja filozofija.

 

ker se moram se mal navadit na SUV motor, letos kupim dunlop roadsmart3 Ce bi Obstajale v merah, bi 100% vozu mitas touringforce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

Verjetno za tvoj motor .. ampak tukaj govorimo o tapravih motorjih ;)

za tvojga BMW, CSA sploh niso ... bolj CRA ... on pa kupuje za svojo 600RR .... ;) 

Pa saj sem omenjal CRA2! Ampak sprobal sem jaz prav vse, tudi CSA.

In na koncu, model je začetnik v motociklizmu. Njemu je prav vsseno ali bo imel gor CRA3, CSA3, Mitas SF+ ali pa kaj tretjega. Sredino bo poradiral ko keks, pa če mi tule doktoriramo. Pa tako hudega stroja tudi nima, da ga ne bi jaz mogel držati s svojo kravco :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... tole...o dežju pa to..   :hmm:

..pa ..a se res toliko vozite po dežju, da izbirate gumo glede oprijema v mokrem?

... ne rečem, če imaš potovalni motor... greš na pot... neglede na vreme...itd.... moraš prepeljati toliko in toliko km po mokrem...itd... in MORAŠ imeti tako gumo...

 

...ampak... še enkrat:  Fant je kupi CBR600! ... verjetno se ne bo šel peljat v slabem vremenu!

... če ga bo pa dobil dež... pa ne verjamem, da bo z začetnimi neizkušnjami iskal limite oprijema pnevmatike v mokrem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Zivnorc pravi:

... tole...o dežju pa to..   :hmm:

..pa ..a se res toliko vozite po dežju, da izbirate gumo glede oprijema v mokrem?

... ne rečem, če imaš potovalni motor... greš na pot... neglede na vreme...itd.... moraš prepeljati toliko in toliko km po mokrem...itd... in MORAŠ imeti tako gumo...

 

...ampak... še enkrat:  Fant je kupi CBR600! ... verjetno se ne bo šel peljat v slabem vremenu!

... če ga bo pa dobil dež... pa ne verjamem, da bo z začetnimi neizkušnjami iskal limite oprijema pnevmatike v mokrem.

Pa saj to pravim......dlakocepenje s tem dežjem. Še jaz ko sem 3/4 leta vsak dan na cesti in imam potovalni motor, mi je ta komponenta, kako drži v dežju nekje na 5. mestu. Ne me zdaj vprašat, katere so na prvih 4 mestih, ker sem kar tako napisal ;)

P.S.

Čakam v čakalnici ambulante, pa imam glih cajt in voljo tule malo popestriti debato :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Zivnorc pravi:

...ampak... še enkrat:  Fant je kupi CBR600! ... verjetno se ne bo šel peljat v slabem vremenu!

sj se js tut ne grem peljat v dž .. ko se pa vračam, je pa pogosto dž :P

pred 18 minutami, Kugelschreiber pravi:

A gume se kupjo za motor, al za pilota? Dokler pilot ne bo znal motorja pelat, kot se spodobi, bodo IMO bol primerne road kot sport attack. Ampak, to je moja filozofija.

Gume se kupijo glede na motor, stil vožnje in poti, ki jih namerava voziti ...

Še nisem videl na kroski CSA ;) 

Itak je men vseeno, kaj bo vozil ... nisem se spuščal v to, kaj drugi predlagajo ... mi je vseeno .. predlagal sem to kar sem, saj je javno vprašal in ne samo Mitas nabijače :ras: 

pred 26 minutami, DAMI34 pravi:

sploh če majo oznako EVO. Pa Angel GT so tut boljše v dežju, v suhem pa ne.

niso .. :ras: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Zivnorc pravi:

Dami se mora zadrževati pretiranega hvaljenja Mitask ...ker je moderator..

 

Nč se ne zadržujem, ampak se mi ne da več razlagat eno in isto. Men so qul. Je še kar nekaj gum v tem rangu, ki so tudi kul. Brez testa ne bo vedel ktere so qul.

Lahko mu pa povemo na njegov stil vožnje in tip motorja, katere bi bile verjetno za njega qul.

Da bodo gume kul in on qul, je pa še nekaj dejavnikov:

cena

vulkanizer

osebne zaznave kako se guma obnaša in kako se na nji počuti.

A sem reku da so meni QUL? :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p.s.

to posiljevanje z Mitaskami v vseh temah o gumah, mi po domače gre že malo na jetra ... ravno zato se oglašam s Continentalkami

JEBO VAS MITAS V VSEH TEMAH IN RAVNO ZATO JIH NE BOM NIKOLI KUPIL .... JASNO :ras: 

CONTI CONTI CONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTI

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, maus pravi:

p.s.

to posiljevanje z Mitaskami v vseh temah o gumah, mi po domače gre že malo na jetra ... ravno zato se oglašam s Continentalkami

JEBO VAS MITAS V VSEH TEMAH IN RAVNO ZATO JIH NE BOM NIKOLI KUPIL .... JASNO :ras: 

CONTI CONTI CONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTICONTI CONTI

Evo @Zivnorctule poglej, kdo se ne zadržuje :D

@maus conti so zlo kul gume, so pa nekolko dražje in bi si jih moral posebej naročati pri mojem vulkanizerju. Drugače pa nimam popolnoma nič proti njim. Celo Roadattack 2 EVO so fantastične, pa čeprav so ST omogočajo izredno ostro vožnjo.

Če ne bi bilo SF+ bi jaz osebno pristal na Contiju. Nekaj časa sem se z Bridgestonom spogledoval, a mi je pri BT16pro in S20 prva zdržala premalo. Tudi cena ni bila slaba. Vse ostalo kar sem stestiral, mi je pa bilo ali premalo primerno za moj stil, ali predrago. Le Dunlop se mi je zameril s svojimi SportSmartkami.

Je pa normalno da ljudje svetujejo kar vozijo. In kaj največ pri nas vozijo? Mitas valda (taki povprečni, dirkači vozijo vse drugo)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maus, ne se jezit......Mitas je ko GS pri motorjih. Prej ko slej se pojavi v vsaki debati, tudi če je govora o Ducati Panigale ali Honda Golgwing  :lol1:

P.s.

Mitas, Mitas,Mitas, Mitas,Mitas, Mitas,Mitas, Mitas,Mitas, Mitas,Mitas, Mitas,Mitas, Mitas,Mitas, Mitas,Mitas, Mitas,Mitas, Mitas,Mitas, Mitas,Mitas, Mitas,Mitas, Mitas,Mitas, Mitas,

Se opravičujem, sem pod vplivom zdravil :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole pa gredo nekateri motorji, ki so počivali na stranski tački spat, če se zadnja pnevmatika izprazni čez noč. Blagovna znamka pnevmatike pa ne igra vloge.

49898297_10156884454254557_6026736712913256448_n.jpg.874cef88b946ecf16be957d135afee67.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, DAMI34 pravi:

Je pa normalno da ljudje svetujejo kar vozijo. In kaj največ pri nas vozijo? Mitas valda (taki povprečni, dirkači vozijo vse drugo)

Glaun da sm izliu svoj izliv po teh kurčevih Mitaskah, ki se pojavljajo in posiljujejo povsod .... 

Mitaske niso dobre niti za na motor v garaži, pa še takrat  prevrne motor  :ras: 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, DAMI34 pravi:

Takole pa gredo nekateri motorji, ki so počivali na stranski tački spat, če se zadnja pnevmatika izprazni čez noč. Blagovna znamka pnevmatike pa ne igra vloge.

49898297_10156884454254557_6026736712913256448_n.jpg.874cef88b946ecf16be957d135afee67.jpg

 

To je zaradi mitas :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

To je zaradi mitas :lol1:

vem, mi je že Maus odprl oči. :P

Sicer ni moj motor (k sreči) sem pa zadevo ugotovil, ko sem prepuščal zadnjo gumo v Senju (ja Mitasko) in zadeva pušča, pa pušča, jaz iščem kačice in gledam moped kako je vedno bolj pokončen. Da ga nisem zadnji moment zadržal, bi tudi moj šel spat :(

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

vem, mi je že Maus odprl oči. :P

 

Res....moj skuter tud ze hotu it pocivat...pa se ga gledu skozi okno kako se počasi spravlja v ležeči položaj....ker pa je 2t ga nisem motil in sem ga pustil,da malo odrema....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljam,če bi sploh upal probat Mitas,ce bi se vozu tezke mopede....Ne vem boli in srbi nizka cena...Ne vem in tezko recem ne,ker sem ta hudicev krafel kupo tud na skuterja...

Je pa res,da sem za 60 eu trikrat kupil Mitas...

Prvič...

Zadnjič....

Nikoli več!

se vedno....raje malo kilometrov letno z dobro in kvalitetno voznjo ko na deset tisoče s pomanjklivostmi...

razmisljam... @crusty mora za čas na Grobniku 1.33 samo dvakrat pipniti bremzo na pravih gumah...Marko Jerman,ki je le razred nad njem pa se ubijal na Mitas,da uspel 1.35...ne bi jz probu Mitas...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, sesir pravi:

Razmišljam,če bi sploh upal probat Mitas,ce bi se vozu tezke mopede....Ne vem boli in srbi nizka cena...Ne vem in tezko recem ne,ker sem ta hudicev krafel kupo tud na skuterja...

Je pa res,da sem za 60 eu trikrat kupil Mitas...

Prvič...

Zadnjič....

Nikoli več!

Lepo da si si dal duška pa napisal vse svoje probleme, katere že poznamo.

Izvleček in morala zgodbe je:

Šešir mitask ne bo nikoli imel ker jih ni kupil, niti vozil na težkem motorju, ker se mu zaradi cene zdijo slabe in nevarne.

To sedaj vemo in ni potrebe po ponavljanju niti o kakršnemkoli klobasanju v tej smeri. O Mitas naj piše nekdo, ki jih vozi ali jih je vozil.

Tudi mene ne vidiš, da bi pisal o GP racerju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, sesir pravi:

Razmišljam,če bi sploh upal probat Mitas,ce bi se vozu tezke mopede....Ne vem boli in srbi nizka cena...Ne vem in tezko recem ne,ker sem ta hudicev krafel kupo tud na skuterja...

Je pa res,da sem za 60 eu trikrat kupil Mitas...

Prvič...

Zadnjič....

Nikoli več!

ne seri .. Nikjer nisem napisal, da so Mitas slabe gume, ampak mi gre res na jetra, ker jih povsod posiljujejo ... k s prstom v oko .. KUPU MITAS, KUPI MITAS ... ĆAROLIJA OD GUME ... KUPI KUPI ... JEFTINO DAM SAMO DA PRODAM ... MITAS ORIĐINAL :dry: 

če jaz napišem recimo v temi "kakšn motor naj si kupm" in napišem ninđo, mi objave brišejo, čeprav lahko predflagam karkol hočem, saj sem imel občutek, da ravno mene sprašuje ... ampak .. nekateri napišejo, da naj kupi karkoli hoče, samo da imajo Mitas gor, pa ni brisana objava ...

tok ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, maus said:

 

Gume se kupijo glede na motor, stil vožnje in poti, ki jih namerava voziti ...

Še nisem videl na kroski CSA ;) 

 

Prioritete so pomembne. In bit odkrit do sebe. Al jebiga. Ce si odkrit do sebe, nis kul. 

Vidu si Conti TKC 80 na dokaj sportnem motorju, a ne? V teoriji so za “kroslo.” Ker je lastnik vedu kaj pocne, kaj rabi, so ble v praksi idealna izbira. 

 

 

1FC5DB10-EB34-450D-A6D2-FA35219491B5.jpeg.3b98122c7f9a6766aa5b891d6cf93d59.jpeg

 

Ves kaj mi je smesno? Silna potreba po super/hyper sport gumah. OBVEZNO sport. Pol pa to vidis v praksi, in beres de ce z njimi dela ohoho km.....Dokler res posteno ne nagibas, se moderne aport touring de facto bol prijazne za vozit. U zmernem nagibu, se pocutis bistveno bol sigurno. SS guma da dobr filing ko si ze orenk nagnit. Kolk folka tako vozi? In kolk casa ta folk tako vozi? 

 

Pr gumah je ratalo res simpl. Gres in kups. Vse je 3x bols od pilota. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

Tudi mene ne vidiš, da bi pisal o GP racerju.

Zakaj?

Glej motoristi smo razlicni...

Enim je pomembna kvalitetna oprema in gume in s tem kvaliteta voznja....drugim vam je pomembno,da cim bolj lep in nov motor....gume in oprema pa najcenejša...Vanuci al...

Vsakemu svoje a res ste obsedeni s vsiljevanjem poceni reči!!!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kugelschreiber pravi:

Pr gumah je ratalo res simpl. Gres in kups. Vse je 3x bols od pilota. 

sj je isto pri motorju ... greš in novega kupiš, pa še nove gume maš gor, ki so primerne motorju ;)

lahko se obračamo kakor čmo .. s CSA  sem prevozil OGROMNO kilometrov .. tudi makadamu, vukojebine, blato, dež, sonce in sem z ninđo prišel povsod, kjer normalen voznik GS-a pride pa še po grobniku sem pelju seveda amatersko ;) ...  in ni boljše gume ... in kaj zdaj :P 

Pejt enkrat z nami na pot, pa boš videl kje vse gre CSA z ninđakom gor :P

 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, sesir pravi:

Zakaj?

Glej motoristi smo razlicni...

Enim je pomembna kvalitetna oprema in gume in s tem kvaliteta voznja....drugim vam je pomembno,da cim bolj lep in nov motor....gume in oprema pa najcenejša...Vanuci al...

Vsakemu svoje a res ste obsedeni s vsiljevanjem poceni reči!!!

Še 1x ti bom napisal, potem boš pa blokiran.

Razen cene, nimaš prav nobenega pojma o SF+. Zato s tabo o kvaliteti, oprijemu in varnosti ne bom debatiral. Zakaj, ker nisi poskusil. Bo dovolj jasno napisano?

Tak da meni je čisto vseeno, kaj je komu pomembno pri vožnji z motorjem, mi pa ni vseeno pri natolcevanju, obsojanju drugih da nekaj vsiljujejo, da so neumni itd, 

@mausne vem kdo toliko posiljuje Mitas, vendar so večinski komentarji samo odraz tega kar folk uporablja in če ima 80% voznikov Mitas, 5% pa Conti, ste pač v manjšini, ampak zato se še ne smeš počutiti ogroženega s strani lastnikov Mitasa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, maus pravi:

sj je isto pri motorju ... greš in novega kupiš, pa še nove gume maš gor, ki so primerne motorju ;)

lahko se obračamo kakor čmo .. s CSA  sem prevozil OGROMNO kilometrov .. tudi makadamu, vukojebine, blato, dež, sonce in sem z ninđo prišel povsod, kjer normalen voznik GS-a pride pa še po grobniku sem pelju seveda amatersko ;) ...  in ni boljše gume ... in kaj zdaj :P 

Pejt enkrat z nami na pot, pa boš videl kje vse gre CSA z ninđakom gor :P

 

Tudi tebi pirelli ni sedel, a so zato slabe? niso, ti pa niso ustrezale, ali pa si bolj navajen na Conti. Pa nehi jih vsiljevat :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!