Skoči na vsebino

Članek v Dnevniku: Smrt kosi med motoristi


MaraudeR

Priporočene objave

Pa dobr sej ni nč takega če se mimo avta pelješ... Sam je pa res, da je to treba nardit tko, da te un pred tabo vsaj neki časa že gleda in točno ve da boš šel mimo... NA MOTORJU JE POTREBNA ODLOČNOST. pokazat je treba že v štartu da boš šel naprej. In če se ti človek v avtu odmakne se mu je treba takoj zahvalit. Je pa res, da eni prletijo kot kladvi in jih noben k opazuje promet sploh ne uspe zaznat. Jasno, da nas majo pol za norce. Sam gospe in gospodje... če bi se hotel vozit po predpisih bi si kupil staro katrco. Mamo pa pri nas odlično rešitev za podivjance - minimoto. To je najcenejše možno dirkanje. Tist k misli, da je po cesti Jaka nej pride enkrat k nam na probo, da bo videl kako zgleda pades pri 30 - 90 km/h... Jest sm prepričan da se bo vsaj za neki časa umiril... Zna pa dirkanje tud koga zapeljat in bo videl da se neorganizirano hitro vozit po cesti na keri ni izletnih con in bal sena grozn nevarno. Mamo pr nas ljudi keri se sploh ne vozijo več po cesti ampak sam še po urejeni stezi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tuljenjei njokanje in omenjanje nekega maksija ki letos ni nic naredil (pač ni jebiga, se zgodi) ne bo pomagalo nič...

njokanje mi je zelo vsec kot besedna zveza. Cetudi vem, da je posledica tiskarskega skrata.

Kaj njokas stari?

al pa

Ti si en navaden njok!

al pa

njok te gleda!

PS: Po mojem je to priblizno tolk :topic: kot pogovor o aktivnosti maksija ALI krizarski pohodi odpiranja oci ubogim zablodelim motoristom, ki, njok, kar se naprej vztrajajo, da bi se morali vsi potruditi, tisti, ki se jim pa ne da, pa naj bi vsaj ne motili tega procesa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če smo že pri tem določa pogoje tudi za najmanjšo hitrost, zakaj pa misliš da imajo tovornjaki svoj pas na avtocesti in zakaj jih izločajo iz prometa. Če boš prletu z motorjem npr150 pa bo vozilo pred teboj peljalo vsaj 60-70 se brez problema ustaviš, če bo peljalo10 ti v kar nekaj primerih nebo pomagalo drugega kot da ga obvoziš. Ampak point je v tem da 10 vozit po cesti ne sme ker je v prekršku, in tako kot jst po načelu zaupanja naivno predpostavljam da na cesti kjer večina motoristov vozi z 130+ ne bom srečal kakšnega ata na traktorju tako ti naivno predpostavljaš da te bo ženska v avtu ki ga pravkar prehitevaš videla v vzratnem ogledalu in nebo zavila na levo, oboje sta torej prekrška.

Če se gremo glih kolk je v eu višja stopnja kulture pa kolk majo boljše ceste, pol pa se dejmo vprašat kolkrat pa si že vidu npr. v avstriji 25 let star traktor brez registracije ki se pelje po magistralki 12km/h

ne vem če se je kdo od vas že peljal proti kočevju ampak vem da še nisem srečal motorista ki bi se peljal tja pod 130 srečal sm jih pa že zelo veliko

kdor ima športn motor ga ima za tiščat, za 90se pelat mam lohk tud 250 kubičnega čoperja

Kura, pravno gledano ni čisto nič važno koliko se pelje proti Kočevju povprečni motorist. Omejitev je 90.

Lahko pa predlagamo, da razglasijo to cesto za avtocesto :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cetudi vem, da je posledica tiskarskega skrata.

Kaj njokas stari?

Ti si en navaden njok!

njok te gleda!

Samo še ena :topic: replikica:

A še nisi slišal za "njokote", tiste italjanske čapce? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če smo že pri tem določa pogoje tudi za najmanjšo hitrost, zakaj pa misliš da imajo tovornjaki svoj pas na avtocesti in zakaj jih izločajo iz prometa. Če boš prletu z motorjem npr150 pa bo vozilo pred teboj peljalo vsaj 60-70 se brez problema ustaviš, če bo peljalo10 ti v kar nekaj primerih nebo pomagalo drugega kot da ga obvoziš. Ampak point je v tem da 10 vozit po cesti ne sme ker je v prekršku, in tako kot jst po načelu zaupanja naivno predpostavljam da na cesti kjer večina motoristov vozi z 130+ ne bom srečal kakšnega ata na traktorju tako ti naivno predpostavljaš da te bo ženska v avtu ki ga pravkar prehitevaš videla v vzratnem ogledalu in nebo zavila na levo, oboje sta torej prekrška.

Če se gremo glih kolk je v eu višja stopnja kulture pa kolk majo boljše ceste, pol pa se dejmo vprašat kolkrat pa si že vidu npr. v avstriji 25 let star traktor brez registracije ki se pelje po magistralki 12km/h

ne vem če se je kdo od vas že peljal proti kočevju ampak vem da še nisem srečal motorista ki bi se peljal tja pod 130 srečal sm jih pa že zelo veliko

kdor ima športn motor ga ima za tiščat, za 90se pelat mam lohk tud 250 kubičnega čoperja

Kura, pravno gledano ni čisto nič važno koliko se pelje proti Kočevju povprečni motorist. Omejitev je 90.

Lahko pa predlagamo, da razglasijo to cesto za avtocesto :ph34r:

al pa da se po njej absolutno prepove vožnja s traktorji, vozovi, težkimi cisternami... zelenimi ninđami :kva1: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa ne bom veliko pisal. Vidim, da Vito ni motorist, zato pise enostranko. Vidim tudi, da se je odzval na nase pisanje - torej mu ni vseeno.

Zato, dragi Vito, te vabim, da skupaj na mojem motorju preziviva par ur voznje po Ljubljani in okolici, da bos sam v zivo videl tudi naso motorsisticno plat.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa najbližje ste Grobniku pa take zganjate na domačih cestah :cry:

Upam da ne boš nikoli izsili motorja (ko boš v avtu ) ki ti bo recimo 200+ pripeljal na 50 omejitev. Me prav zanima kaj bi potem napisal, ali pa da ne boš nikoli zaletel se nekomu v rit ker mu je pač crknil avto in še ni uspel postavit trikotnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi,

Prebral objavljeni članek, mnenja in predlagani odgovor. Ustvaril sem si svoje mnenje in vse skupaj me je potisnilo v globoko razmišljanje ....

Pred 26 leti sem napravil izpit za motor in pred 25 leti izpit za osebni avtomobil. Takoj po narejenem izpitu sem kupil motorno kolo ČZ 250 Enduro. Po enem letu srečnega lastništva so mi motor ukradli. Še sedaj me zaboli misel nanj. Bila sva neločljiva. Po tistem nisem več kupil motorja. Kupil sem avtomobil. Vendar ... enkrat motorist, vedno motorist. Ne spominjam se vseh srečanj z motoristi na cesti, eno srečanje pa mi še sedaj orosi oko. Nekaj let nazaj sem se z avtomobilom peljal z Bleda proti Ljubljani. Krasna jesenska sončna, topla Nedelja je bila in uživaško sem peljal proti Ljubljani z nepregledno kolono vozil v nasprotni smeri. V vzvratnem ogledalu sem naenkrat zagledal roj luči, kot kresnice ... Dolga kolona motoristov se mi je bližala. Stisnil sem se čisto ob desni rob ceste in vključil desni smerni kazalec. Eden za drugim so me vsi motoristi prehiteli in orosile so se mi oči .... VSI so me pozdravili z dvignjeno roko .... Vas, nas je že kdaj pozdravil avtomobilist?????

Decembra lansko leto sem se ponovno rodil. Infarkt. Onostranstvo. Elektrošok. Življenje

Za prvi novi rojstni dan sem si kupil motor. Vsak dan z njim in na njem je podarjen. Uživam ga, uživajte ga še vi ....

CYA :yea1: ICY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Prekleti cajtingi pa televizije nimajo o čem pisati pol pa naredijo taki šov, ko se kateremu od nas kaj naredi. Enkrat me je razpiz.. Večer z enim podobnim člankom! Pa tudi dosti novinarjev so mrhovinarji in se jim zdi nesreča motorista prava senzacija - pol pa pišejo razne svinjarije. Naj se folk malo zamisli, kolko pa je nesreč avtomobilistov pa drugega sranja... :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prekleti cajtingi pa televizije nimajo o čem pisati pol pa naredijo taki šov, ko se kateremu od nas kaj naredi. Enkrat me je razpiz.. Večer z enim podobnim člankom! Pa tudi dosti novinarjev so mrhovinarji in se jim zdi nesreča motorista prava senzacija - pol pa pišejo razne svinjarije. Naj se folk malo zamisli, kolko pa je nesreč avtomobilistov pa drugega sranja... :angry:

Ja! To je taprav odnos! Dejmo jim jebat mater, to jim bo sigurno odprlo oci, da bojo dojel kako sofisticrani in preudarni smo motoristi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
Drug zelo perec problem na slovenskih cestah pa so nepravilno postavljeni varnostni kolicki ob cestah - praviloma so pri nas postavljeni tako, da jekleni kolicki drzijo varnostno ograjo, ki je dvignjena od tal, kar je verjetno zadovoljiva varnost za avtomobil, pri motorju pa je taka postavitev smrtno nevarna, saj pri padcu motorist obicajno drsi po cesti in zdrkne pod varnostno ograjo. V Soveniji so ograde praviloma realizirane na ta nacin, edina izjema, ki mi pade na pamet je cesta cez Sentjakob proti Domzalam, kjer so graditelji upostevali stalno prakso iz tujine in cesto zagradili do tal. Tudi v takem primeru je nesreca lahko zelo huda ali pa smrtna, tudi pri hitrostih, ki so povsem legalne.

Zelo mi je všeč ta del članka, ki opisuje problematiko zaščitnih ograj. Že dolgo razmišljam o tem. Morda bi bilo bolje, če jih na nekaterih mestih sploh nebi bilo.

Ampak kaj bi se dalo naredit v tej smeri? Ali bo kdo upošteval motoriste? Morda bi lahko bolj izpostavili ta problem na raznih srečanjih? :hmm: Saj nihče ne pričakuje, da bodo prenovili zaščitne ograje po vsej dolžini AC, mimogrede prav zaradi tega je smrtno nevarna za motoriste, ampak na določenih najbolj izpostavljenih odsekih bi pa lahko to uredili. Mislim da je tako urejeno tudi nekaj ograje bolj pri vrhu Črnega Kala.... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da je tako urejeno tudi nekaj ograje bolj pri vrhu Črnega Kala.... :doze:

Prav na črnem Kalu, nekaj 100 metrov stran od okrepčevalnice smo motoristi pred 2 leti izgubili prijatelja in sotekmovalca. Zanj je bil usoden ravno količek od cestne ograje.... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v sodelovanju s FEMO je FNM Portugal pripravila akcijo v kateri opozarja na nevarnost zaščitnih ograj za motoriste...obstaja tudi kratek film na to temo, pa ga trenutno ne najdem...

post-2-1075031794.gif

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v sodelovanju s FEMO je FNM Portugal pripravila akcijo v kateri opozarja na nevarnost zaščitnih ograj za motoriste...obstaja tudi kratek film na to temo, pa ga trenutno ne najdem...

Upam, da so ujeli tiskarskega skrata na reklami.

Pisati bo moralo

"It's urgent to protect those who still live"

ali

"It's urgent to protect those who are still alive"

ali

"We have to protect their lives"

ali

"Life must be protected"

ali...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj je bilo v tujini podobno, dokler niso motoristi stopili skupaj in je FEMA začela s tem projektom...v bistvu je bilo potrebno precej nastopanja v javnosti in opozarjanja na ta problem ter seznanjanja motoristov o njihovih pravicah, vključno z možnostjo odškodninskih tožb zaradi poškodb povezanih s trki motoristov v zaščitne ograje...

...tudi v slovenije veljavni zakon o javnih cestah pravi, da morajo biti javne ceste grajene in vzdrževane tako, da jih ob upoštevanju prometnih pravil in posebnih pogojev za odvijanje prometa, na primer slabih vremenskih razmer, lahko varno uporabljajo vsi uporabniki cest, ki so jim namenjene...to pomeni, da morajo vsi elementi ceste nuditi enako stopnjo varnosti za vse udeležence, tako avtomobiliste kot motoriste...očitno pa zaščitne ograje temu ne ustrezajo, saj motorista ne zaščitijo ampak celo prispevajo k težjim poškodbam...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Počasi se začenja oz. se je že začela sezona motociklov na naših cestah.... Ne vem ali ste že videli naslednje slike, ki so res grozljive.... Zato: PO PAMETI NA CESTAH!!!

SymRu sporoča: Jure, prosim ne limat takih nagravžarij na forum ... Če se že rad naslajaš, pa si to oglej doma...

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SymRu sporoča: Jure, prosim ne limat takih nagravžarij na forum ... Če se že rad naslajaš, pa si to oglej doma...

Se opravičujem in obenem ostro zanikam, da se ob takih slikah rad naslajam :BUA:

Podoben prizor sem namreč sam enkrat na lastne oči videl - sicer res ne tako ekstremen kot je bil ta, je pa šla noga katero je odbila tačka za nogo! In verjemi mi, da se prav nič nisem naslajal ob takem pogledu :BUA:

Ok, sej sem se vdal, samo tudi tisto spada v motorizem in prav tako se lahko kaj takega zgodi vsakomur!

No ja ok, sej sm že tih..... :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je res, da so te stvari nagravžne! Ampak mogoče kdo bolj po pameti vozi, potem ko kaj takega vidi?! Mogoče si bo kdo premislil preden bo nalednjič mislil v škarje prehitevat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj cenzurirate take slike? Tudi to je del motorizma.

Nekaterim ne pridejo do zivega kazni, pa kazeske tocke, pa trlala.

Take slike pa "pomagajo" da ne noris. Npr. ko se ti bo ful tisalo z motorjem se bos spomnil omenjenih slik in te bo minilo....Predstavljal si sebe ali pa svojo najdrazjo na sliki!

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Burgy in Tadej: Hvala

Ravno to sem mislil. Ni nujno, da se bo komu zgodilo kaj takega, vemo pa, da vsako leto na naših cestah umre preveč motoristov - in ne slepimo se: Tudi po svojih lastnih neumnostih, ko se grejo cestne dirke in sploh ne pomislijo, kaj vse se lahko naredi zaradi ene take neumnosti! :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!