Skoči na vsebino

Članek v Dnevniku: Smrt kosi med motoristi


MaraudeR

Priporočene objave

Ja res ti take slike dajo mislit.......tak da ne vem zakaj je Sym zadevo umaknil.

Naslajajo se nad takimi slikami duševno moteni osebki, nam pa so lahko le v razmislek ko se boš naslednjič nameraval spustit prehitevat v ovinek ali kaj podobnega

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pa ti vzamejo voljo do nakupa motorja :hmm:

Mulc očetu kaže kako kul je tale stran, kako hvalijo motorje, kako je motorizem zabaven,... Pridejo do takih slikic in oče mulcu :nono: "nič ne bo".

Posledic se zavedam, takih slik pa ne maram gledati.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pa ti vzamejo voljo do nakupa motorja  :hmm:

Mulc očetu kaže kako kul je tale stran, kako hvalijo motorje, kako je motorizem zabaven,... Pridejo do takih slikic in oče mulcu  :nono: "nič ne bo".

Posledic se zavedam, takih slik pa ne maram gledati.

lp

ti se posledic zavedaš ... mulci pa ponavadi ne, saj so v svoji mladosti prepričani o svoji neuničljivosti in dotakljivosti ... saj poznaš tisto "mladost ludost" ...

... tudi ekskurzija v Sočo marsikomu pomaga biti previdneši na cesti ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KAj bomo pa naredili ob padcu našega kolega - če mu bo treba pomagat - prevezo naredit ker mu je otrgalo ... ne vem kaj.

Kaj bom tudi rekel da je preveč "nagravžno" ali pa se bom sprijaznil z dejstvom in mu pomagal kljub temu da je neprijetno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KAj bomo pa naredili ob padcu našega kolega - če mu bo treba pomagat - prevezo naredit ker mu je otrgalo ... ne vem kaj.

Kaj bom tudi rekel da je preveč "nagravžno" ali pa se bom sprijaznil z dejstvom in mu pomagal kljub temu da je neprijetno.

seveda bomo pomagali, če bomo znali in ne padli skupaj ... ja tudi to je lahko problem. Če ne drugega lahko pomagaš ustavit promet in poklicat pomoč. Samo za "svečo držat" tam ni treba bit, če je že za vse poskrbljeno. a ne ?

Takšne fotografije so lahko zelo vzgojne a nikoli tako kot lastna izkušnja na svojih kosteh in koži ... BTDT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res ti take slike dajo mislit...

Mislim, da sem nekje prebral, da v nekaterih državah prekrškarje povratnike kaznujejo ( prevzgajajo) tudi tako, da se obvezno morajo udeležiti predavanj, na katerih se predvajajo podobni filmi. :hmm:

Baje pomaga. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res ti take slike dajo mislit.......tak da ne vem zakaj je Sym zadevo umaknil.

Naslajajo se nad takimi slikami duševno moteni osebki, nam pa so lahko le v razmislek ko se boš naslednjič nameraval spustit prehitevat v ovinek ali kaj podobnega

ma daj ne tumbaj ... če bi se tvoja žena razlepla a bi ti blo všeč, če bi slike ostankov takole senzacionalistično obšle cel svet? :BUA:

Razmislek je možen tudi povsem in popolnoma brez takih slik. Tisti, ki ga brez slik niso sposobni, pa jim tudi celi albumi takih fotk ne pomagajo ... :BUA: Oz. jim lahko pomagajo, da nehajo motor vozit, jih pa potem to lahko kako drugače pohabi ...

Nagravžno in nič drugega (pa ne zarad tistga mesa in krvi, ampak ideje, da nekdo to veselo po netu razpošilja). Malo več spoštovanja do mrtvih prosim.

PS: tudi pedofilske slike so lahko poučne, pa to še ne pomeni, da si jih moramo preventivno ogledovati, a?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pogledala link...brez veze...prvic nic posebnega drugic pa...to ne bo nikomur pomagal0o da se bo bolj civilizirano vozil....se enkrat..brez veze :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ne bo nikomur pomagal

A si ti splošni vedež, da veš tudi za druge?

Pred leti sem naletel na eno smrtno nesrečo motorista (podrobnosti ne bom opisoval) in še kako imam kot posledico videnega še danes "varovalko" v desni roki.

No za ene sem sedaj reva, ker ne v ovinku ne brusim več s tačko po tleh, ampak kaj čem...

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej nooo....

in ne vleci vzporednic z dolgocasnimi slikami z neta in z nesrečo v zivo....ker ni primerjave :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KAj bomo pa naredili ob padcu našega kolega - če mu bo treba pomagat - prevezo naredit ker mu je otrgalo ... ne vem kaj.

ja kaj bi se pa iz takih nagravžnih razkosanih slik naučil? Kvečjemu bi videl, kolk velik empar rabiš za črevesje ... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmislek je možen tudi povsem in popolnoma brez takih slik. Tisti, ki ga brez slik niso sposobni, pa jim tudi celi albumi takih fotk ne pomagajo ... :BUA: Oz. jim lahko pomagajo, da nehajo motor vozit, jih pa potem to lahko kako drugače pohabi ...

Te zadeve gledam takole:

Mene so pogledi na take slike (teh ne grem gledat) spodbudili k razmišljanju. Delno so prispevali k moji večji previdnosti na cesti. Pa ne mislim s tem, da prizore premlevam med vožnjo, sploh ne, med vožnjo mislim samo na vožnjo. Vendar nekje v podzavesti se pa vedno oglašajo.

In ker vedno pri dejavnostih, kjer se želi prispevati k varnosti, poudarjamo, da je uspeh, če se reši le eno življenje, menim, da so te slike na nek način dobrodošle.

Seveda ne okusne, ne prijetne, a vendar lahko povzročijo razmišljanje nekoga in ohranijo recimo vsaj samo eno življenje.

Kot take so zame pozitivne, pa naj bo še toliko nasprotovanj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena od rešitev..... vsaj nekaj čeprav bomo šele čez nekaj časa vedeli, če bo sploh učinkovala:

PLAKATI ZA VEČJO PROMETNO VARNOST

Odziv javnosti je pozitiven

Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu poskuša izboljšati prometno varnost z novo oglaševalsko akcijo na jumbo plakatih.

Namen plakatov je opozoriti udeležence v cestnem prometu na mnoge negativne posledice prehitre vožnje, vožnje pod vplivom alkohola in neuporabe varnostnega pasu. Da bi bilo sporočilo oglasov še močnejše, so pod plakati, na katerih so napisani pogosti vzroki prometnih nesreč, nameščene še sveče in šopki rož.

Akcija osveščanja voznikov in sopotnikov je že dala prve pozitivne učinke, saj so ponekod posamezniki začeli prižigati dodatne svečke in dodajati cvetje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tem primeru ni bil kriv motorist, ampak pijan, karakterno moten voznik isposojenega avtomobila AUDI ( svojega VOLVA je tudi pijan razbil ).

Ampak ta Grega ima celo življenje težave, nastrada pa motorist, ko naleti na njega.

post-2-1077541576.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No za ene sem sedaj reva, ker ne v ovinku ne brusim več s tačko po tleh, ampak kaj čem...

Tadej

isto je z mano...žal sem moral nesrečo sam izkusit da sem dobil omenjeno varovalo v desno roko in možgane...na srečo zgolj s plehom ma vseeno....

ko gledam take slike pa dobim kvečjemu odpor(recimo) do vožnje motorja ker je v veliko primerih motorist pravilno peljal in ga je nekdo zbil...to mi za samozavest nič ne pomaga če vem da obstaja možnost da me ena budala zbije....brez da imam jst kej pri tem....

enako v obratni verziji....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker je v veliko primerih motorist pravilno peljal in ga je nekdo zbil...to mi za samozavest nič ne pomaga če vem da obstaja možnost da me ena budala zbije

Torej se moraš še naučiti predvidevati napake drugih (izsiljevanje prednosti, zavijanje levo brez žmigovca, nasproti vozeči ti seka ovinek, ko prehitevaš pred seboj vozeči avtomobil, se bo ta nenadoma odločil, da bo tudi on prehiteval in to brez pogleda in žmigovca ,................................................)

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da takšne slike redko katerega dotaknejo in bo zaradi njih vozil po pameti. Verjetno jih že čez 10 minut pozabi. Pomaga pa če delaš nekaj časa v bolnici (npr. rengen ali pa trauma) in vidiš ponesrečence in jim pomagaš. Takšne slike ti ostanejo precej časa v spominu (vsaj meni). Poleg tega pa se naučiš, kako pomagati ponesrečencu, če se znajdeš na kraju nesreče. Kar pa je tudi zelo pomembna stvar!

Večina nas kmalu po opravljenem tečaju prve pomoči pozabi kako je potrebno dajati prvo pomoč. In ravno prvih 10 minut je najbolj pomembnih, da se ponesrečenca pravilno oskrbi.

Slike so kot filmi ali vojne, ki divjajo nekje delac stran od nas. Brigajo nas kot lanski sneg. Če pa se znajdeš sredi nje je pa popolnoma drugače!

Močno upam, da bo letos lepa sezona s čim manj ponesrečnimi motoristi in da nihče ne bo izgubil predragocenega življenja. In obilo sreče na cesti želim "brezglavim" motoristom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej se moraš še naučiti predvidevati napake drugih (izsiljevanje prednosti, zavijanje levo brez žmigovca, nasproti vozeči ti seka ovinek, ko prehitevaš pred seboj vozeči avtomobil, se bo ta nenadoma odločil, da bo tudi on prehiteval in to brez pogleda in žmigovca ,................................................)

Tadej

ja sej je res...sam če bi hotu predvidevat vse kar se lahko na cesti zgodi pol bi se bolj malo vozu....ne vem no...sej človek mora bit na cesti z vsemi čutili...sam se dogaja tudi če si previden da se večkrat srečaš s čim nepredvidljivim oz nerešljivim......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri motoristi pa ta znanja obnavljamo na predavanjih in delavnicah:

Sej sem jaz tudi med tistimi, ki ga obnavljajo. Imam tudi opravljen dodaten izpit za prvo pomoč! Sam nisem hotel sebe izpostavljat kao jse sm pa ful pameten pa tega ne pozabim!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je pred leti dr. sosed povabil na travmatološko, da bi v živo gledal primere, kaj se mi lahko zgodi.

Skrbelo ga je za mene, pa me je hotel s tem podučit.

Ja sej me je ko na to misliš, ko se pa še danes vsedem na motor, pa ne moreš misliti na toliko stvari hrati, nekaj ti pač udide v ovinku, če ga hočeš zvozit.

Seveda je močna skirca z 5 KM in na polno gas, pa razmišlaj o padcih in kaj se lahko zgodi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!