Skoči na vsebino

Članek v Dnevniku: Smrt kosi med motoristi


MaraudeR

Priporočene objave

seveda....

v sklopu svojih modrovanj ki se vlecejo ze od uceraj(ehem!!)....sem hotela povedat, da je napad na novinarja/avtomobiliste/tovornjakarje/kurcepalce/nevenkogaše nesmiselen...ergo......na razpolago sta dve možnosti..ena je aktivno reševanje težav s pomočjo recimo Maksija...druga pa je ta da prodaš moped in težave bodo v trenutku izginile.

reševanje težav pa ne pomeni jokanja in tuljenja :" Krivica, krivica!!!!", ker cela zadeve potem deluje smešno in neresno....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej pozdrav Vitu, ker je napisal repliko na naše pisanje. Vsekakor bi te, dragi Vito opozorila, da prihodnjič paziš pri posploševanju, če pišeš o nas motoristih in motoristkah. Prav tako kot se vozniki in voznice avtomobilov razlikujejo med seboj, se tudi mi motoristi in motoristke, razlikujemo med seboj. Sama uporabljam svoj motor kot prevozno sredstvo za v službo in dejstvo je, da se nam motoristom in motoristkam na cesti dogaja marsikaj. Prav nikoli še nisem zasledila članka v časopisu kaj vse lahko doživi motorist, ko se vozi po mestu v koloni in se drži omejitev hitrosti ali pa celo vozi pod omejeno hitrostjo. V vročini sem že imela odprt vizir na čeladi in prav "prijetno" me je osvežil pred mano vozeč avtomobilist, ki je med vožnjo sklenil očistiti prednje vetrobransko steklo. Jasno, da čistilo ni bila samo voda. Izogibanje cigaretnim ogorkom, ki "slučajno" prileti iz pred tabo vozečega vozila, tudi še nisem nikjer zasledila, mišljenje, da v troje gre lažje s strani avtomobilistov- je bilo omenjeno samo iz obratne smeri. Sama imam mesečno karto za parkiranje v centru Ljubljane in odziv avtomobilistov na parkiranje motorja na mesto, ki je označeno za velikost za avtomobila, pa itak nikogar ne zanima. Medije niti ne zanima, kaj vse pozitivnega motoristi naredimo. Prav zanima me koliko sodelavcev vseh teh medijev je že slišalo za društvo Maksi, koliko njih je prebralo karkoli na njihovi internetni strani. Za trud Furij, da bi javnost zvedela, da smo motoristi tudi pozitivci, pa lahko rečem: Recimo prav Dnevnik je že bil vabljen na Šolo varne vožnje z Branetom Leganom ( vsaj ko smo jo organizirale Furije), vabljen je bil tudi na našo Noč čarovnic, ki jo letos organiziramo četrtič in že četrtič je čisto vse namenjeno v dobrodelne namene za otroke. Že četrtič jo organiziramo samo za otroke in to ni zbor motoristov. Žal sem že brala o zborih motoristov o katerih pišejo neuki in nevedni, ki mislijo, da je vsaka prireditev, ki jo organizira katerikoli moto klub zgolj zbor pijancev, mamilašev in sexa potrebnih huliganov in huligank. Uf, hude besede, ampak žal imam tako mnenje o pisočih v medijih, ki še nikoli niso bili na nobeni motoristični prireditvi, pa imajo žal to možnost, da se njihovo osebno mnenje lahko napiše in ga potem berejo množice. Pa verjami, da Furije nismo niti pod razno niti enkrat prosile Dnevnika ali katerikoli medij za kakšno finančno pomoč. Ker nas je kar nekaj, ki se še vedno trudimo, da bi " zvišali raven kulture motoristov" naj ti povem, da smo se nazadnje obrnile na časnik, ki ga zastopaš že pred mescem dni in do danes se ni nihče odzval vabilu, da spozna kulturno raven motoristov in motoristk.

Tako dragi Vito in njemu enako misleči: Večkrat nekateri stojimo na najvišjem hribčku in se deremo, da motoristi nismo vsi enaki, da pri pisanju raznih statistik upoštevajte tudi da naše ceste niso niti pod razno primerljive s cestami v tujini, da ne primerjajte število ponesrečenih s predhodnimi leti, če je številka registriranih motorjev večja kot v prejšnjem letu, ipd. Da, javimo se, ko nas zabodete v mehko točko in da reagiramo na članke, ki sodijo po kakovosti samo v rumeni tisk.

Vsekakor pa prosim, ne pišite več, o vetru v laseh brez navednic- motoristi nosimo čelade!!!

Romana Gregorka

predsednica motorističnega društva Furije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe kaj je že maxi letos naredi??? ;)

Morda bi več ob "TUDI TVOJI" pomoči!!!!!

Pa brez zamere.......kritiziraj,ko si sodelovala in se trudila za to in ono......ne pa kar vse povprek!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda bi več ob "TUDI TVOJI" pomoči!!!!!

Pa brez zamere.......kritiziraj,ko si sodelovala in se trudila za to in ono......ne pa kar vse povprek!!!!!!

ok sori ampak ..tkole pa ne bo šlo....to ni kritika....to je vprasanje, ki se postavi popolnoma samo od sebe ko nekdo napise tole:

Medije niti ne zanima, kaj vse pozitivnega motoristi naredimo. Prav zanima me koliko sodelavcev vseh teh medijev je že slišalo za društvo Maksi, koliko njih je prebralo karkoli na njihovi internetni strani.

dejte mir..stvari so takoe kot so in konec...popravile se bodo čez nekaj let ko se bodo ljudje navadili na vedno večjo koncetracijo motociklistov.....temu se rece EVOLUCIJA.....

tuljenjei njokanje in omenjanje nekega maksija ki letos ni nic naredil (pač ni jebiga, se zgodi) ne bo pomagalo nič...

jest bom s tem postom tole zakljucila...naprej se lahko tepete brez mene :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[dejte mir..stvari so takoe kot so in konec...popravile se bodo čez nekaj let ko se bodo ljudje navadili na vedno večjo koncetracijo motociklistov.....temu se rece EVOLUCIJA.....

In zakaj se potem tako pištoliraš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok pol pa

KAJ STE VI NAREDILI ZA MAKSI??

Tejka.......sej si čist fajn punca.....pa full te mam rad......sam tokrat si šla pa mal mem!!!!!Pa brez zamere!!

Kaj smo naredili se sprašuješ.Osebno imam malo slabo vest,ker sem res bolj malo......sem pa bil poleg,ko se je organizirala vožnja na jezersko.....no ne ravno jaz,pač pa določene stvari,ki sem jih priskrbel organizatorju.

Kaj je bilo še organiziranega,pa lahko prebereš na uradnih straneh društva MAKSI.....in tega ni tako malo.Je pa izgleda dejstvo,da nisi nikjer sodelovala.

Sem pa prepričan,da bi s svojo "ostro" besedo,pa tudi s poznavanjem določenega poklica z lahkoto ogromno naredila......tako v svojo,kot tudi splošno korist!..

Se strinjava???????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa izgleda dejstvo,da nisi nikjer sodelovala.

Sem pa prepričan,da bi s svojo "ostro" besedo,pa tudi s poznavanjem določenega poklica z lahkoto ogromno naredila......tako v svojo,kot tudi splošno korist!..

Se strinjava???????

Sama nisem članica Maksija, vendar sem se od njih že marsikaj naučila.

Tejca pa če se v temi že omenja služba- delam v "marketingu", zato sem se spomnila na eno reklamo: "Pametni pišejo"

- jaz bi rekla, da tudi berejo.

Res poskusi izkoristiti svojo energijo za kaj pametnega ( ne za pretep) in pomagati tam kjer je možno, prepričana sem, da je vsak vesel pametnega predloga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej a nebi izkoristile svojo energijo za kaj drugega kot pa da se pluvata po sebi in po motoristih.

Lahko vam povem da sem član tudi ZMKS pa me je včasih sram da sem član, ker je tako malo naredila za motoriste. Od tega meseca naprej sem tudi predstvnik Ljubljansko - notranjske regije pri ZMKS. Vso odvečno energijo, ki jo imam vlagam v motorizem in večino prostega časa preživim ob motorjih. Zato se konstantno trudim da me v okolici nebi imeli za nekega razgrajača in huligana na motorju, pa čeprav velikokrat prekoračim hitrost, kdo jo pa ne. Če bi vsak izmed nas, dal 1% svoje volje in moči za motorizem, bi že marsikaj imeli in dosegli. Mediji pa tako ne bodo nikol naklonjeni zadevam, ki so lepe, ker teh nihče ne bere, saj vemo da vsi preberejo najprej črno kroniko.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker si tudi meni stopil na žulj Vito ti bom še jaz napisal nekaj besed in upam da bo katera od mojih tudi kdaj v Dnevniku.

Ker si pridobil kar nekaj podatkov (22/26) želim da pridobiš še podatek koliko od teh jih je bilo tujcev ker za kar nekaj nesreč vem da so bili udeleženi tujci.

Strinjam se s tabo pa še s kom (Dave) da se veliko motoristov vozi preko vseh zakonskih in tudi moralnih-življenskih omejitev, ampak NE PA VSI, vsaj življenjske omejitve poskušajo nekateri upoštevat. Zakonske omejitve itak vemo da vsi kršimo, če najdeš koga ki jih ne naj prvi vrže kamen v mene. Jaz najbrž ne bom mogel nikoli več upoštevat nikakršnih omejitev na motorju. ZAKAJ?

Napisal si da si štopal v NG in si opazoval skupino motoristov. Naj ti povem da sem bil na koncu te kolone motoristov jaz z avtom in kljub temu da smo po tvojem mnenju divjali vse povprek (a nekako tako si zapisal) naj ti povem da sem jim z lahkoto sledil od LJ do Brd in to z avtom ki ima 60 PS in ne 600. Naj te pa opomnim da so se našli avtomobilski prepotentneži ki so kljub vklopljenim mojim 4 smernikom (kdaj pa kdaj) šli mene prehitevat in potem še motor po motor in kljub temu da so videli da je pred njimi kolona motoristov na začetek katere niso videli pa je bila lahko še tako dolga ravnina.

Zelo vesel bi bil da bi te k pisanju kakega motorističnega članka spodbudilo vabilo Furij (noč čarovnic kjer bodo mamice motoristke svojim otrokom priredile zabavo kakršne si ne predstavljaš, Mogoče društva Maksi na kakšen poligon s spretnostno vožnjo (na žalost najbrž prihodnje leto ker letos je kot kaže konec za polaganje med stožci) ali pa na vabilo policistov ki je vsako leto enkrat maja na "Policijska izkušnja kot nasvet" kjer so nam letos policisti postregli s precej drugačnimi podatki kot jih ti navajaš. Res da so bili lanski ampak taka razlika pa mislim da ne more nastati v enem letu.

Če se boš odzval kakšnemu vabilu od zgoraj naštetih ali njim podobnih in če boš kaj napisal bomo zelo veseli, sicer pa te bomo za novinarja ki pozna samo eno plat medalje in ti bom rekel kot ti je že nekdo: LE ČEVLJE SODI NAJ KOPITAR.

PS: me prav zanima če bo objavljen kakšen članek v dnevniku kot replika na tvoje pisanje. Kot vem (tejka) tudi društvo Maksi nekaj na to pripravlja. Če bo objavljen prosim da se ga objavi tudi v tej temi.

V upanju da se razumemo kaj sem hotel s tem povedat vas vse skupaj lepo pozdravljam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah problemi na cesti sploh niso luknje pa smola

največi problem so traktorji,ki ti pele po cesti npr. od dvora proti kočevju ki je polna ovinkov v katerih se vozi najmanj z 150+, traktor gre pa ene 15 al pa 20km/h (jebem jim m...) pol pa ustav če lahko, jst sn kumi.

tako da po moje da bi mogli polcaji nekej ukrent v tej smeri sej je v cpp določen da če gre vozilo za pol počasneje od max dovoljene hitrosti mora imet sabo spremstvo

se pa strinjam da smo v večini primerov motoristi sami krivi za nezgodo, še posebej ko sta prisotna nesposobnost predvidevanja in motor s 100+konji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej pozdrav Vitu, ker je napisal repliko na naše pisanje. Vsekakor bi te, dragi Vito opozorila, da prihodnjič paziš pri posploševanju, če pišeš o nas motoristih in motoristkah. Prav tako kot se vozniki in voznice avtomobilov razlikujejo med seboj, se tudi mi motoristi in motoristke, razlikujemo med seboj. Sama uporabljam svoj motor kot prevozno sredstvo za v službo in dejstvo je, da se nam motoristom in motoristkam na cesti dogaja marsikaj. Prav nikoli še nisem zasledila članka v časopisu kaj vse lahko doživi motorist, ko se vozi po mestu v koloni in se drži omejitev hitrosti ali pa celo vozi pod omejeno hitrostjo. V vročini sem že imela odprt vizir na čeladi in prav "prijetno" me je osvežil pred mano vozeč avtomobilist, ki je med vožnjo sklenil očistiti prednje vetrobransko steklo. Jasno, da čistilo ni bila samo voda. Izogibanje cigaretnim ogorkom, ki "slučajno" prileti iz pred tabo vozečega vozila, tudi še nisem nikjer zasledila, mišljenje, da v troje gre lažje s strani avtomobilistov- je bilo omenjeno samo iz obratne smeri. Sama imam mesečno karto za parkiranje v centru Ljubljane in odziv avtomobilistov na parkiranje motorja na mesto, ki je označeno za velikost za avtomobila, pa itak nikogar ne zanima. Medije niti ne zanima, kaj vse pozitivnega motoristi naredimo. Prav zanima me koliko sodelavcev vseh teh medijev je že slišalo za društvo Maksi, koliko njih je prebralo karkoli na njihovi internetni strani. Za trud Furij, da bi javnost zvedela, da smo motoristi tudi pozitivci,  pa lahko rečem: Recimo prav Dnevnik je že bil vabljen na Šolo varne vožnje z Branetom Leganom ( vsaj ko smo jo organizirale Furije), vabljen je bil tudi na našo Noč čarovnic, ki jo letos organiziramo četrtič in že četrtič je čisto vse namenjeno v dobrodelne namene za otroke. Že četrtič jo organiziramo samo za otroke in to ni zbor motoristov. Žal sem že brala o zborih motoristov o katerih pišejo neuki in nevedni, ki mislijo, da je vsaka prireditev, ki jo organizira katerikoli moto klub zgolj zbor pijancev, mamilašev in sexa potrebnih huliganov in huligank. Uf, hude besede, ampak žal imam tako mnenje o pisočih v medijih, ki še nikoli niso bili na nobeni motoristični prireditvi, pa imajo žal to možnost, da se njihovo osebno mnenje lahko napiše in ga potem berejo množice. Pa verjami, da Furije nismo niti pod razno niti enkrat prosile Dnevnika ali katerikoli medij za kakšno finančno pomoč. Ker nas je kar nekaj, ki se še vedno trudimo, da bi " zvišali raven kulture motoristov" naj ti povem, da smo se nazadnje obrnile na časnik, ki ga zastopaš že pred mescem dni in do danes se ni nihče odzval vabilu, da spozna kulturno raven motoristov in motoristk.

Tako  dragi Vito in njemu enako misleči: Večkrat nekateri stojimo na najvišjem hribčku in se deremo, da motoristi nismo vsi enaki, da pri pisanju raznih statistik upoštevajte tudi da naše ceste niso niti pod razno primerljive s cestami v tujini, da ne primerjajte število ponesrečenih s predhodnimi leti, če je številka registriranih motorjev večja kot v prejšnjem letu, ipd. Da, javimo se, ko nas zabodete v mehko točko in da reagiramo na članke, ki sodijo po kakovosti samo v rumeni tisk.

Vsekakor pa prosim, ne pišite več, o vetru v laseh brez navednic- motoristi nosimo čelade!!!

Romana Gregorka

predsednica motorističnega društva Furije

Pa da sem malo :devil:

Ko boš še kdaj štopal v NG dragi Vito ti bo ustavila kaka Furija in ti bo povesila čelado na glavo, ter te peljala PO OMEJITVAH v belo Ljubljano. Me prav zanima kakšen članek bi brali čez nekaj dni v Dnevniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah problemi na cesti sploh niso luknje ,

največi problem so traktorji......

Vidiš, svet ima od sorte ljudi... tebe traktorji, mene npr. pa najbolj motijo volovske vprege. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah problemi na cesti sploh niso luknje pa smola

največi problem so traktorji,ki ti pele po cesti npr. od dvora proti kočevju ki je polna ovinkov v katerih se vozi najmanj z 150+, traktor gre pa ene 15 al pa 20km/h (jebem jim m...) pol pa ustav če lahko, jst sn kumi.

tako da po moje da bi mogli polcaji nekej ukrent v tej smeri sej je v cpp določen da če gre vozilo za pol počasneje od max dovoljene hitrosti mora imet sabo spremstvo

se pa strinjam da smo v večini primerov motoristi sami krivi za nezgodo, še posebej ko sta prisotna nesposobnost predvidevanja in motor s 100+konji

obadva kršita omejitev, se bojim da ti celo bolj kot tisti traktorist. Če ni znaka prepovedano za trakotrje se on lahko 10 na uro vozi tam ti se pejt pa na Grobnik vozit 150+. Vsedi se enkrat na traktor pa ga vozi pa boš videl kakšen bo občutek. :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah problemi na cesti sploh niso luknje pa smola

največi problem so traktorji,ki ti pele po cesti npr. od dvora proti kočevju ki je polna ovinkov v katerih se vozi najmanj z 150+, traktor gre pa ene 15 al pa 20km/h (jebem jim m...) pol pa ustav če lahko, jst sn kumi.

tako da po moje da bi mogli polcaji nekej ukrent v tej smeri sej je v cpp določen da če gre vozilo za pol počasneje od max dovoljene hitrosti mora imet sabo spremstvo

se pa strinjam da smo v večini primerov motoristi sami krivi za nezgodo, še posebej ko sta prisotna nesposobnost predvidevanja in motor s 100+konji

ZVCP tudi določa, da je največja dovoljena hitrost na SLO cestah 130 kmh (avtoceste) sicer pa izven naselja 90 kmh oz. 100 kmh na cestah, rezerviranih za motorna vozila...

...glede spremstva počasnejših vozil si pa v zmoti...spremstvo je potebno samo pri izrednih prevozih...počasna vozila (npr.traktorji in delovni strojhi) pa morajo imeti prižgano rumeno utripajočo luč...

sicer pa, če dejansko voziš s 150+ ti tudi policijsko spemstvo za in pred traktorjem ne bo pomagalo da se boš pravočasno ustavil

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če smo že pri tem določa pogoje tudi za najmanjšo hitrost, zakaj pa misliš da imajo tovornjaki svoj pas na avtocesti in zakaj jih izločajo iz prometa. Če boš prletu z motorjem npr150 pa bo vozilo pred teboj peljalo vsaj 60-70 se brez problema ustaviš, če bo peljalo10 ti v kar nekaj primerih nebo pomagalo drugega kot da ga obvoziš. Ampak point je v tem da 10 vozit po cesti ne sme ker je v prekršku, in tako kot jst po načelu zaupanja naivno predpostavljam da na cesti kjer večina motoristov vozi z 130+ ne bom srečal kakšnega ata na traktorju tako ti naivno predpostavljaš da te bo ženska v avtu ki ga pravkar prehitevaš videla v vzratnem ogledalu in nebo zavila na levo, oboje sta torej prekrška.

Če se gremo glih kolk je v eu višja stopnja kulture pa kolk majo boljše ceste, pol pa se dejmo vprašat kolkrat pa si že vidu npr. v avstriji 25 let star traktor brez registracije ki se pelje po magistralki 12km/h

ne vem če se je kdo od vas že peljal proti kočevju ampak vem da še nisem srečal motorista ki bi se peljal tja pod 130 srečal sm jih pa že zelo veliko

kdor ima športn motor ga ima za tiščat, za 90se pelat mam lohk tud 250 kubičnega čoperja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm mu prišepnil... Dejmo že enkrat nehat s tem zavijanjem v folijo. Če vidte človeka k vam namerno zapelje na cesto se pač zapelte za njim ga razsujte, pa poskrbte de se bo o tem govoril, ne pa de tuki jamrate.. Bebavo ljudstvo itak zastop sam batine... Zakaj pa mislte de na Kitajskem streljajo na stadionih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[quote=In ja, čeprav si nekje zgoraj dobil odgovor, da se "težko pride zraven", moram (spet iz lastnih izkušenj) povedati, da to ne drži popolnoma.

"Težko se pride zraven" v primeru, da prispevek na kakršenkoli način diši ali pa smrdi po politiki, gospodarskih malverzacijah, namigovanjih, ja, takrat gre skozi sito, razni uredniki ga večkrat okrog obrnejo, pretehtajo in se potem (normalno) posvetujejo še z Velikimi botri. :ph34r:

Pri temah, ki so pozitivno naravnane, teme , ki osveščajo, teme, ki na blag in skoraj neopazen način učijo, pa je druga pesem.

Demantiji so bili objavljeni, seveda v rubrikah Pisma bralcev. Kar sem hotela reci je, da novinarji ne pokazejo kaj veliko zanimanja za motoristicna obvestila, akcije in podobno. Izjema so policijske akcije, pa zal nesrece. Morda se kaj. Ampak samo pozitivna naravnanost zal ni vedno dovolj.

Barbara

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm..sej mogoče sem šel enmalček ven iz te teme: kritiziranje časopisnega pisuna, ampak vseeno.

Kukr sem v mojih motorističnih letih ugotovu, je vsaj ene 30% motoristov pač motoristov zato, da jih se pač bolj vidi, zato se tudi kr kurčijo oziroma petelinijo, pa neumnosti po cestah zganjajo.. Po moje je tudi tle vzrok prevelikemu številu nesreč..

Že to kolko motorjev tako, orginalno tiho prede, in kolko je takih, ki imajo auspuhe preluknjane, pa razne akrapoviče za taužnte mark se mi pač zdi kr en pameten pokazatelj une moje skromne trditve..No, priznam, tudi meni arow prdi..

Pa še to:

Pejte gledat v kako spodobno mesto v gnjili zahod, no vsaj v Trst gledat motoriste, mopediste, pa une sesalce, pa boste vidli huuudo razliko med motoristom slovencljem in motoristom sergiotom, da kakih dojčerjev ne omenjam..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še to:

Pejte gledat v kako spodobno mesto v gnjili zahod, no vsaj v Trst gledat motoriste, mopediste, pa une sesalce, pa boste vidli huuudo razliko med motoristom slovencljem in motoristom sergiotom, da kakih dojčerjev ne omenjam..

Kaj si pa s tem hotel povedati? A to, da bi naj bilo na tujem vse boljse? Dalec od tega! Tisti casi so, vsaj upam, za vselej mimo!

Kar se pa tice podaljsevanja ega z navijanjem motorja v neslutene obrate in hitrosti, ti dam pa cisto prav. Sicer mi je zal vsakega (najveckrat) mladega zivljenja, ki se konca na tak nacin. Vendar pa se vcasih vprasam, a si ne bi morda ta model se prvega kolesa malo "losal", tako da bi se ja zagotovo tragicno koncalo?! Kdor isce, ta najde! Privoscim pa ne nobenemu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SF, tvoj način bi znal bit še prepogosto taprav

kar se pa tele teme tiče, se mi zdi, da smo še pred kratkim ugotavljali, da se splošna kultura na cesti izboljšuje, avti se ti odmikajo, manj je pizdenja...pol pa en tipson objavi en članek, kakšen se ubije z motorjem in spet avti krivi, slabe ceste, ograje morijo...

zato bi dal par nasvetov:

ne pretiravi po cesti, ki je ne poznaš

ne pretiravi po cesti, ki jo poznaš

če že, si pred tem oglej cesto

ne hodi živčen na motor (razen če te ne pomirja...mene že)

ne vozi pijan, če ne zmoreš (to se kmalu vidi, ker 2 gumi se prej prevrneta kot 4)

ne pusti se sprovocirat, ker dondons je že precej avtov na naših cestah, ki s pravim voznikom praktično peljejo scat motor

v strnjenem naselju se obvezno drži vsaj približne omejitve in v glavi si ponavljaj, to je to, majhna hitrost, večja varnost

ko daš vse to enkrat skozi, opaziš, da nekaj ne štima, občutka svobode ni več, takrat pa lahko veselo vzklikneš off-road!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!