Skoči na vsebino

Krvodajalska akcija -- pridružte se nam!


Sam dePihlja

Priporočene objave

Sem jo glih prejšen teden na Zavodu za prelivanje krvi, iz lajtn'ge spustil!

Pol so pa mene oživljal'!!! :o :o :o :slap: :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Pred mesecem dni sta imela hči in njen znanec,Ameriški državljan(oba motorista) nesrečo v bližini Bleda.Danes sta oba v kolikor tolikor dobrem stanju,presenečen pa sem bil,ko sem danes videl račun Jeseniške bolnice,ki ga izstavljajo Ameriškemu državljanu oz,njegovi zavarovalnici !

6 litrov krvi-1 mio. sit ! :angry2: Po vsej verjetnosti je tukaj tudi (naša) vaša kri.To mi ni všeč.Prodajati,kar nekdo podari iz srca ! :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je pa katastrofa...

pol bom šla pa jst dat kri, pa bom rekla... vete kaj? moja kri je vredna od oka 70000 sit, ker jo dam sam 4 dcl... me zanima, kako bi me gledal :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek: BANDA POKVARJENA :angry2: :angry2: sicer pa ni vredno komentarja za take piz***ije kot jih počne slovensko zdravstvo oz. država sama :headbang:

pol pa govorijo o neki prepoznavnosti Slovenije v svetu, pa dajajo reklame na BBC....turisti pridite pa vas bomo za liter krvi ogulili za 1 mio kr tako na easy :angry2:

tale si bo gvišno zapomnu našo >preljubo< Slovenijo kot deželo prijazno turistom.... :slap:

ok mal sem [attachmentid=75592] :topic:

post-10693-1152894934.gif

Popravljeno . Popravil Miha Z.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... videl račun Jeseniške bolnice,ki ga izstavljajo Ameriškemu državljanu oz,njegovi zavarovalnici !

6 litrov krvi-1 mio. sit ! :angry2: Po vsej verjetnosti je tukaj tudi (naša) vaša kri.To mi ni všeč.Prodajati,kar nekdo podari iz srca ! :BUA:

Do pred mnogo let sem 15x daroval kri kot motorist, ker sem jo tudi sam že potreboval.

Potem sem zvedel, za kakšne šolde jo prodajajo spufanim zamorčkom.

Prenehal sem!

Po dolgih letih pavze, sem zadevo zopet oživel.

Samo zaradi motorizma!!!

No, sedaj pa tole sranje!!!

Banda!!!

Sedaj bom pa povedal tisto, kar sem hotel že pred letom, pa se mi ni zdelo fair (ker naj bi bila "humanitarnost" njihova vrlina.

Poklicali so me, da potrebujejo mojo krvno skupino, ker jo potrebujejo za operacijo, ker... bla, bla, bla itd...

Prišel sem tja. Oprostite izrazu, toda nihče me ni jebal za nobeno ceno. Že ob prihodu sem povedal, da sem bolj na tesno s časom, a...

Nobenega zdravnika, nobene laborantke, mačehovski, da ne rečem aroganten odnos in... Oprostite, za tak odnos ni opravičila in oprostilnega pomilovanja. Ne delam "s krvjo ljudi", temveč s strankami in "plehom", a bi s takšnim odnosom, že zdavnaj "odletel".

Bil sem kot nihče, ki je zabredlo na napačen kraj. Toda!

Vsa pohvala pa snažilki!!! Zame je iskala zdravnike, laborantko itd." in vse je naredila, za dobro počutje "svojega klienta"! Škoda, da jo ne poznam po imenu, ker bi jo ob tej priložnosti srčno rad imenoval.

Skratka, bil sem frapiran, šokiran, moralno degradiran... Rekel sem si, da nikoli več!

A glej ga zlomka. Motoristi so priredili humanitarno krvodajalsko akcijo!

In spet sem se pojavil. Ne le to. Ko so me ponovno poklicali češ; Kri vaše krvne skupine potrebujemo, sem spet prišel.

Priznam. Kot bi vedeli, je bil tokrat odnos boljši.

In rad povem, da se je zopet izkazala njihova snažilka. (Kaj pa njena plača za odnos)???!!!

Motorist

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jeseniške bolnice,ki ga izstavljajo Ameriškemu državljanu oz,njegovi zavarovalnici !

6 litrov krvi-1 mio. sit ! :angry2: Po vsej verjetnosti je tukaj tudi (naša) vaša kri.To mi ni všeč.Prodajati,kar nekdo podari iz srca ! :BUA:

to je pa katastrofa...

pol bom šla pa jst dat kri, pa bom rekla... vete kaj? moja kri je vredna od oka 70000 sit, ker jo dam sam 4 dcl... me zanima, kako bi me gledal :eek:

:eek: BANDA POKVARJENA :angry2: :angry2: sicer pa ni vredno komentarja za take piz***ije kot jih počne

No, sedaj pa tole sranje!!!

Banda!!!

Kaj pa, če to ni cena "krvi" ampa kcena storitev za zbiranje, skladiščenje in transfuziranje krvi, sama kri je pa pravzaprav zastonj? Cene zdravstvenih storitev s ovisoke, ker pač mora vse skupaj dosegati neke higienske sterilne standarde in drugo. Mene je tudi začudilo, ko so mi povedali ,da operacija mojega gležnja, pr ikateri so mi v eni uri pač pošraufali kost, nekajkrat zarezali, dali nekaj cvirna v kosti in pred začetkom dali še injekcijo v hrbtenico, stane cirka 2 milijona tolarjev .... Pa kako 2 miljona, saj je samo 6 ljudi tam delalo dobro uro ... ;)

Skratka - ne skačnte takoj v luft ,ker se lahk z deklnom v strop udarite. :lol1: :lol:

PS: pol pa ne darujte več krvi, pa vas ne bo nikjer srbelo ...

PS: fičo, pa tam so imel resnejše delo, kot pa skrbet za tvoje udobje in dobro počutje verjetn ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa, če to ni cena "krvi" ampa kcena storitev za zbiranje, skladiščenje in transfuziranje krvi, sama kri je pa pravzaprav zastonj? Cene zdravstvenih storitev s ovisoke, ker pač ....

Ma ne ga srat? A res? A si to sam ugotovil, ali ti je pomagala mama?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cene zdravstvenih storitev s ovisoke, ker pač mora vse skupaj dosegati neke higienske sterilne standarde in drugo.

Če je pa cena higienskih standardov za 6 litrov krvi tako visoka,potem je bolje zapreti tako nerentabilno "tovarno".Grem stavit,da se da iz tujine dobiti teh 6 litrov (prav tako po higienskih sterilnih standardih) krvi po nižji ceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nej bo kot hoče,boli mene :grim kri bom še vdno hodu darovat dokler ga bom imel.... :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne ga srat? A res? A si to sam ugotovil, ali ti je pomagala mama?

Zvedu sm na Motosvetu. Je SymRu napisal in mi dal misliti. To se sicer zgodi zelo redko.

Če je pa cena higienskih standardov za 6 litrov krvi tako visoka,potem je bolje zapreti tako nerentabilno "tovarno".Grem stavit,da se da iz tujine dobiti teh 6 litrov (prav tako po higienskih sterilnih standardih) krvi po nižji ceni.

Ok, dobr predlog, dajmo bolnce zapret...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel prenizek krvni tlak i niso hoteli vzeti...pa drugič :trance_33_sleep:

kadar imam jaz prenizek tlak, me pošlje doktorca v kuhinjo, da pojem kos kruha, če še takrat ni vredu, pa moram v 2 štok po stopnicah gor in dol.....

LP D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo mogoče dobil račun iz amerike za isto storitev? ne?

No, potem bi bilo najprej smiselno primerjati cene z drugimi državami, pa se potem razburjati.

Mi imamo kri zastonj (ker smo zavarovani), če gremo v druge države, se moramo dodatno zavarovati, da ne plačujemo storitev. Če drugi v naši državi niso zavarovani, potem pač plačajo. Če so, bodo dobili povrnjeno. So pa vse zdravstvene storitve izredno drage, če nisi zavarovan. Tako pri nas, kot v tujini. Meni se ta račun žal ne zdi nič drastičen.

Za primerjavo: brat je v Caracasu zbolel in imel močno drisko zaradi neke bakterije (kar tam ni težko). V avionu na poti v Miami je skupaj padel, ker je bil dehidriran. na letališču ga je čakal rešilec in direkt odpeljal v bolnico. Dali so mu infuzijo, pa neke antibiotike in ko so smatrali, da je ok in da bo preživel so ga spustili. Nič čudnega? Spustili so ga iz bolnice ob dveh zjutraj. Ste to že doživeli pri nas? Neeeee! Ker pri nas bi počakal na jutranjo vizito, pa še zajtrk bi ti dali, pomožnosti še kosilo, potem pa greš domov.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1) Je kdo mogoče dobil račun iz amerike za isto storitev? ne?

2) No, potem bi bilo najprej smiselno primerjati cene z drugimi državami, pa se potem razburjati.

Samo na hitro.

1) Ampak tam ti jo plačajo, ko jo "daruješ".

2) Jaz sem se najprej razpizdil, šele potem sem se razburil, kar je ista figa (Pupa, čeprav me morda nisi v mislih nisi imela). To pa zaradi njihovega drastično nizkotnega odnosa do klienta, ki so ga pozvali darovati kri. Potem te pa v ambulanti živ hudič ne jebe! Ne le to, ampak še nadere te! Dobesedno! (Pa ne čistilka)!

No, toliko. Povedati sem moral, pa si mislite kar hoč'te!

Bil sem razočaran. A če me pokličejo, jo bom verjetno zopet dal. Kaj pa vem? Morda samo zaradi motoristov...

Pupa! Obenem te pa še pozdravljam, ko se "fizično" bolj malo vid'va!

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ne vem, če se sploh poznava......

Fičo, nisem imela tebe v mislih. Sem odgovarjala na temo, da sta dva ameriška državljana dobila račun za kri in ostale storitve. Mogoče sem čudna, ampak meni se zdi to čisto normalno. Če nista bila zavarovana bosta pač to morala kriti, če pa sta, sta pa pač pozabila omeniti, da sta samo dobila tak račun, krije ga pa zavarovalnica.....

that's all .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo na hitro.

1) Ampak tam ti jo plačajo, ko jo "daruješ".

Ne zmer - večina še zmer "daruje" in ne prodaja ...

Sem se mal pozanimal ... Glede "prodajanja krvi" je tako, da Rdeči križ, ki tudi pri nas dostikrat zbira kri, krvi nikoli ne plačuje, ker je tako preveč možnosti zlorab. Tako je povsod po svetu. Zato se tudi reče "darovanje krvi" ... Povečini se kri p osvetu daruje, imaš pa seveda tudi t.im. "profesionalne darovalce", ki za to prejmejo neko plačlo ali nagrado ... In raziskave kažejo, da je pri takih statistično več okužb in prikrivanja teh okužb z laganjem, zato tako "plačano kri" označujejo s posebnimi oznakami. Sicer se pa bojda za pol litra pri komercialnem puščanju dobi približno 100 dolarjev, pri "doniranju" plazme pa plačajo cirka 20 dolarjev "za izgubljen čas" ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kadar imam jaz prenizek tlak, me pošlje doktorca v kuhinjo, da pojem kos kruha, če še takrat ni vredu, pa moram v 2 štok po stopnicah gor in dol.....

LP D

a ti treba pritsk dvignit???

kein problem :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

V Splošni bolnišnici Maribor je kriza z darovano krvjo.

Kaj menite, če bi se spet po kar nekaj časa zbrali in odtočili malo žlehtne?

Kri zbirajo vsak torek od 8. ure naprej ( mogoče že od 7.? ), ponavadi se enosledniki zberemo nekje okoli 15. ure.

Vabljeni v čimvečjem številu, tudi novopečeni motoristi in predvsem tisti, ki še niste bili. Spljoh ni hudo...pa še dobro klobaso dobiš...

LP, El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..pa še dobro klobaso dobiš...

LP, El Barto

pozabil si povedati, da si jo moraš skuhati doma :BUA:

LP D

Če prideš na redni odvzem, dela tudi kuhinja, kjer smo do sedaj vedno lepo omastili brkove...

Če greš na izrednega(ko te pokličejo in prosijo, ali prideš odtočit), kuhinja ne dela.

Tako da vseeno :OK:

LP, El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..pa še dobro klobaso dobiš...

LP, El Barto

pozabil si povedati, da si jo moraš skuhati doma :BUA:

LP D

...ja, na Ptuji dobiš finih krajnskih kolko češ :D , pa še kaj se najde. Osebje je prijazno, delajo pa ob ponedeljkih in četrtkih dopoldan.

Či so krajnske, te je tudi kri :grim !

20 ×-ni. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10. avgusta so me v dopoldanskem času poklicali iz RK in prosili, če bi v svojem kraju naslednji dan daroval kri. (daroval sem jo že 17 krat)

Ko smo naslednji dan čakali na odvzem krvi sem informativno vprašal, če odvzeto kri po potrebi tudi prodajo. Sestra me je pogledala s takšnimi :eek: . Ste smešni, še za potrebe MB bolnišnice je imamo večkrat premalo in zagotovila, da to ne počnejo.

Ko je še pred leti oče krvodajalskih akcij, spoštovani Dr. Glasar bil prisoten na vsaki krvodajalski akciji, ga je nekdo od prisotnih vprašal, če ta kri gre za potrebe Natove vojske v zalivu, ko je Sadam Husein zavzel Kuvajt. Dr. Glasar se je tako razkuril, da mu je pritisk verjetno narastel na 300.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tistih nekaj mesecev je minilo :OK: ga lohk spet darujem........ kdaj bo spet kaka Krvodajalska akcija????! :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tistih nekaj mesecev je minilo :OK: ga lohk spet darujem........ kdaj bo spet kaka Krvodajalska akcija????! :kva2: :kva2:

Kva a rabš krvodajalsko akcijo, da daš kri? Jest sm šou v tork na transfuzijski ceter v LJ. Ne rabm kake posebne iniciative drugih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!