Skoči na vsebino

Krvodajalska akcija -- pridružte se nam!


Sam dePihlja

Priporočene objave

bi se prdružil v četrtek enkrat po 15h .... bo zame prvič .... a me bo kaka motosvetovka prišla za roko držat :blush: (upam da me ne bo treba po tleh pobirat če bi skup padel :unsure: )

Popravljeno . Popravil bLuZoNdEr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a bo kaka skupna ura al kar pridemo kot padalci vsak zase? :huh:

(a zdravstveno kartico tudi rabim imet s sabo?)

Popravljeno . Popravil bLuZoNdEr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da nima namena planirati skupnega prihoda :hmm: bi pa planiral skupinski odhod. Zakaj: Imajo samo dva "pregledna stola" :hmm: enega zdravnika, ter kakih 5-7 stolov za tisto kar si prišel. Tako da nima smisla da vsi naenkrat uletimo tja. Skupinski odhod pa zato, ker je lažje čakat ob malici ko je že vse za tabo, povrh tega nas bo pa kar nekaj slo na ogled Wobewtove razstave.

Če te je pa strah pred "neznanimi" prijatelji pa me boš komot spoznal po levem rejvarskem čevlju, pošteno bom šepal, pa še kaka bergla bo v bližini, tako da stopi do mene povej da si bLuZoNdEr, jaz te pa potem komot predstavim "neznanim prijateljem" katere bom večino poznal.

Jaz bom tam zagotovo ob 14 uri, ob 17 uri pa sledi premik v Trnovo na razstavo

Kartico seveda imej s seboj O:-)

Vidim da sprašuješ če te bo katera za roko držala: bomo probal zrihtat, če ne drugače bomo pa Zarjo aktiviral ki dela v neposredni bližini. :wub:

Ne se bat, ker to je mačji kašelj proti tistemu, ko jo dobivaš :wacko: zato pridite tudi tisti, ki niste registrirani, ker vem da berete :devil: pa se ne upate registrirat. O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK :OK:

P.S.: ni me strah pred neznanimi ljudmi (že kar nekaj MS-jevcev sem spoznal - tudi tebe lani na IMOTU (takrat sem bil še soddplah), bolj me skrbi da ne bom skup zlezel :blush: )

Pridem okoli 15:30 .)

Popravljeno . Popravil bLuZoNdEr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva prideva z bladzotom ravno tako med 14 in 15h, ker ma Hanzi prav... lažje je, če se čakamo ob malici .) :whistle: .

Se vidimo!

lp, anA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ena od motosvetovk, ki redno skoraj na tri tedne daruje kri, seveda ne koncentrirano, temveč plazmo ali trombocite, tako, da ti lahko pojasnim, da ne rabiš imeti kartice s sabo, kri - koncentrirano, pa lahko daruješ vsake 3 mesece, trombocite in plazmo pa že na vsake 14 dni, ker se toliko prej obnovijo.

Mogoče je zame to lažje, ker sem zdravstveni delavec, a vedi, da še ni nikogar pobralo, pa še same lušne sestrce so na transfuziji. No, saj smo še kje drugje, a tam so zagotovo. Najprej greš v laboratorij, kjer ti iz prsta vzamejo kri za določitev skupine...., potem anketa in nato še pregled pri zdravniku, nakar , če je vse O.K. pa na odvzem, seveda pa sledi še malica, do katere si opravičen, čeprav ne daš krvi.

Kaj ti še naj povem, da ni nič hudo, če veš, da gre večino krvi za ljudi, ki jo dejansko potrebujejo, predvsem hemofilike, osebe, ki se jim presaja kostni mozeg, pa nesreče ....

Lep dan na transfuziji, mogoče, se pa kdaj srečamo tam, ali na cesti.

Lep pozdrav Tati

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa si vedno izberem čim bolj staro sestro -tako izkušeno :blush: :D , da mi ne glih 5x žilo zgreši :wacko: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, no ni rečeno, da mlade sestre 5 x zbadamo, da najdemo žilo, upam, da se kdaj ne srečava kje na urgenci, pa boš vseeno videl, da smo tudi mlade sestre za kaj sposobne, lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@tati: nekaj izkušenj imam z zbadanjem mojih žil (ti pa pacientovih)in ti lahko rečem da ni toliko pomembno koliko je setra stara, ampak to koliko sestra zaupa sama sebi, seveda pa nekaj prinesejo tudi izkušnje. In tiste na transfuzijskem oddleku mislim da imajo izkušnje, je pa res da se najda kaka "boječka" ki se bolj boji igle kot pa darovalec ki jo bo fasal. Se je zgodilo pri meni v bolnici da sredi belega dne ni našla žile kljub 5x zbadanju, potem sem jo skoraj dobesedno nekam poslal, pride druga in boom v prvo. Ne bom pozabil ko mi je raketo zamenjala ob svetlobi ulične svetilke, takrat sem pa samo :blink: prej in potem.(ponoči vrgloelektriko ven, jaz pa rabil drugo raketo. :unsure: )

Pa upam da ste danes po službi kaj spile ob svojem dnevu

Glede krvodajalske akcije pa:

Krvodajalske akcije se nas je udeležilo 14, nekaterim iz takšnih in drugačnih razlogov niso hotli vzeti krvi :nono:, vsi smo jo brez posledic preživeli (nobenih vrtoglavic ali padanja po tleh).

Lahko nas bi bilo več, glede na to kako so nekateri jezikavi in korajžni tu na forumu :devil:

Če kdo rabi slikco na stolu pa PM ali mejl.

post-85-1115924392_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No lepo da vam je ratal tole spelat tkole na hitro.

Kdor pa ni uspel priti iz takšnih in drugačnih razlogov ima že kaj kmalu poporani izpit in sicer 3.junij ob 10h se dobimo na zavodu za transfuzijo potem pa akcija. Več pa na MK Kamnik

post-19-1115636180.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pridem...

Koliko more minit vmes?Je 3 tedne dovolj za ponovni odvzem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aloha!

Jst bi rad prsu sam glede na to, da je mozno sele po natanko treh mesecih, mislm da lahko darujem sele... :hmm: ja 15.7....

komi cakam un sendvic z govedno :P , pa frej dan pol... :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pridem...

Koliko more minit vmes?Je 3 tedne dovolj za ponovni odvzem?

Ajgor a se nismo mi že lansko leto vidli :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajgor a se nismo mi že lansko leto vidli  :OK:

Vidl,vidl (pa vmes tut ) pa saj se bomo tut letos

...pridem...

Popravljeno . Popravil ajgor the mad dog
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!