Skoči na vsebino

Krvodajalska akcija -- pridružte se nam!


Sam dePihlja

Priporočene objave

preživela in upam, da bom še velikokrat, sem enega gospoda srečala, ki je imel že čez 100 odvzemov, svaka čast...... :worship:

potem pa jaz jamram, ki jih imam samo 27 :rolleyes: :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar sem prejel klic iz SBM da nujno rabijo mojo kri :naughty: (neka posebna podskupina, na Štajerskem nas je bojda samo 40 takih v registru :devil: ) Grem in upam, da so se maligani, ki sem jih fasal med Bosna vikendom :drunk: že razkadili :unsure:

G.Žagar iz transfuzije mi je povedal, da itak primanjkuje darovalcev, tako da bodo vsakega zelo veseli :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Z mojo skupino bi mu lahko pomagau ampak je komaj 1 mesec minil od zadnje krvodajalke :cry:

GRE ZA ŽIVLJENJE!

Uroš Potočnik, star 36 let, oče dveh deklic, preživlja hudo zdravstveno krizo. 5. julija 2007 so mu drugič presadili kostni mozeg, ker prvi poseg ni prinesel želenih učinkov. Bolezen se je ponovila. Trenutno je na CIIM – oddelku za intenzivno nego Kliničnega centra v Ljubljani.

Urošu lahko pomagamo!

Za Uroševo zdravljenje je zelo pomembna ustrezna količina krvi skupine Rh+

Prosimo te, da se oglasiš na Zavodu za transfuzijo krvi, Šlajmerjeva 6, v Ljubljani (za dodatne informacije lahko pokličeš na številko 543 81 00).

Vabljeni so tudi tisti darovalci, ki svoje krvne skupine ne poznajo.

Strokovnjaki bodo kri ustrezno selekcionirali in testirali. Omeniš lahko, da gre za bolnika Uroša Potočnika, ker se svojci s tem strinjajo.

Pomagaš lahko tudi takole:

Pošlji to pismo naprej čim večjemu številu naslovnikov. Morda bo med njimi kateri pripravljen pomagati! Tudi čas je pomemben.

Uporabi elektronsko pošto in pošljite to sporočilo na čim več naslovov. Vsak, ki bere to pismo, naj za hip pomisli, kako bi se počutil na Uroševem mestu. Zato ne bomo izgubljali besed z opisovanjem okoliščin. Prosimo, ukrepaj in naredi plemenito dejanje!

Uroševi prijatelji

Popravljeno . Popravil Sam dePihlja
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da je vprašanje malo off topic samo se mi di, da bo tukaj sigurno kak, ki bo znal odgovorit. Sem navdušen krvodajalec in kličejo me vsakič, ko je panika, saj imam krvno skupino 0 :naughty: . Zanima me pa, če si lahko krvodajalec in imaš tatoo, sj si ga mislim na stara leta dat naredit. To me pa zanima zato, ker moraš na tistih testih zmerom obkrožiti tudi, ali si tetoviran, pa mi nikoli ni padlo na pamet, da bi sestro vprašal, kaj to pomeni.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da je vprašanje malo off topic samo se mi di, da bo tukaj sigurno kak, ki bo znal odgovorit. Sem navdušen krvodajalec in kličejo me vsakič, ko je panika, saj imam krvno skupino 0 :naughty: . Zanima me pa, če si lahko krvodajalec in imaš tatoo, sj si ga mislim na stara leta dat naredit. To me pa zanima zato, ker moraš na tistih testih zmerom obkrožiti tudi, ali si tetoviran, pa mi nikoli ni padlo na pamet, da bi sestro vprašal, kaj to pomeni.

lp

Rudi

lahko si, tisto je samo da vidijo če si kak poseben rizik. verjetno ti kri dodatno pregledajo za kake hepatitise. no jaz sem pred leti ravno prišel iz tajske in šel na krvodajalsko kjer so me vprašali če sem bil v kakšni ekzotični deželi. ko sem rekel da na tajskem sem moral prvo na pogovor z zdravnico, ki me je sprašavala če sem bil v krajih z malarijo, pa kakšne so možnosti da sem aids fasal in podobno :whistle:

ko je bila zadovoljna z odgovori sem lahko šel dat kri :naughty:

PS: jaz imam AB Rh + in bi lahko dal kri, ampak ne grem nič v LJ. Predvidevam da če dam v MB pa ne bo prišlo do njega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da je vprašanje malo off topic samo se mi di, da bo tukaj sigurno kak, ki bo znal odgovorit. Sem navdušen krvodajalec in kličejo me vsakič, ko je panika, saj imam krvno skupino 0 :naughty: . Zanima me pa, če si lahko krvodajalec in imaš tatoo, sj si ga mislim na stara leta dat naredit. To me pa zanima zato, ker moraš na tistih testih zmerom obkrožiti tudi, ali si tetoviran, pa mi nikoli ni padlo na pamet, da bi sestro vprašal, kaj to pomeni.

lp

Rudi

Lahko si krvodajalec samo mora preteči določen čas od izdelave tatuja in odvzema krvi.Ne vem točno ali je to pol leta ali celo eno.Ker pri meni je bilo isto,še preveč svež tatoo in z odvzemom krvi ni bilo nič.Ostali ki pa so imeli poslikave že dalj časa so dali kri bp.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od danes naprej dajem kri samo še kadilcem, kdo drug bi lahko še umrl zaradi megaškodljivega nikotina v moji krvi :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sami lepotci na slikah! :worship:

no tud kaksna lepoticka je vmes :whistle:

Sami generali.... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem bla....in razočaranje...namesto motoristov....tam vidim hrvatiča,vežnaverja in rada mulej :doze:

in valda priloga tri peroksid blondinke.... :D

v glavnem je treba zorganizirat kašno akcijo na obali...jaz sem že čez 4 mesce spet godna :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z mojo skupino bi mu lahko pomagau ampak je komaj 1 mesec minil od zadnje krvodajalke :cry:

GRE ZA ŽIVLJENJE!

Uroš Potočnik, star 36 let, oče dveh deklic, preživlja hudo zdravstveno krizo. 5. julija 2007 so mu drugič presadili kostni mozeg, ker prvi poseg ni prinesel želenih učinkov. Bolezen se je ponovila. Trenutno je na CIIM – oddelku za intenzivno nego Kliničnega centra v Ljubljani.

Urošu lahko pomagamo!

Za Uroševo zdravljenje je zelo pomembna ustrezna količina krvi skupine Rh+

Prosimo te, da se oglasiš na Zavodu za transfuzijo krvi, Šlajmerjeva 6, v Ljubljani (za dodatne informacije lahko pokličeš na številko 543 81 00).

Vabljeni so tudi tisti darovalci, ki svoje krvne skupine ne poznajo.

Strokovnjaki bodo kri ustrezno selekcionirali in testirali. Omeniš lahko, da gre za bolnika Uroša Potočnika, ker se svojci s tem strinjajo.

Pomagaš lahko tudi takole:

Pošlji to pismo naprej čim večjemu številu naslovnikov. Morda bo med njimi kateri pripravljen pomagati! Tudi čas je pomemben.

Uporabi elektronsko pošto in pošljite to sporočilo na čim več naslovov. Vsak, ki bere to pismo, naj za hip pomisli, kako bi se počutil na Uroševem mestu. Zato ne bomo izgubljali besed z opisovanjem okoliščin. Prosimo, ukrepaj in naredi plemenito dejanje!

Uroševi prijatelji

Kakor vem, so sedaj nabrali zadosti krvi Urošove skupine (dobili so jo tudi iz Londona). Uroš je od puncine sestrične mož, tako, da jemljem to stvar malce težje. Žal tudi jaz nimam enake skupine kakor SamDePihlja in Uroš (povedali so, da je bil od 500 darovalcev samo eden s pravo krvno skupino)...

Vseeno je fajn, če se jih čimveč odzove!

Popravljeno . Popravil Wobewt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor vem, so sedaj nabrali zadosti krvi Urošove skupine (dobili so jo tudi iz Londona). Uroš je od puncine sestrične mož, tako, da jemljem to stvar malce težje. Žal tudi jaz nimam enake skupine kakor SamDePihlja in Uroš (povedali so, da je bil od 500 darovalcev samo eden s pravo krvno skupino)...

Vseeno je fajn, če se jih čimveč odzove!

kot sem že rekel, jaz imam AB Rh+ in bi lahko dal kri ampak v LJ ne hodim zdaj nič, ali veš kako je če dam v MB? Sem v registru krvodajalcev zato me čudi da me niso nič obvestili?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot sem že rekel, jaz imam AB Rh+ in bi lahko dal kri ampak v LJ ne hodim zdaj nič, ali veš kako je če dam v MB? Sem v registru krvodajalcev zato me čudi da me niso nič obvestili?

To je čudno, kakor vem, ni problema, če oddaš kri v Mariboru? Če so jo lahko dobili iz Londona, bi bil to še manjši problem...

Ne vem, mogoče je tudi problem v kakšnih podskupinah, da nimaš enakih ali kaj podobnega?....Nisem lih dohtar, najbrž so že imeli razlog za neobvestilo, ali pa so preprosto zgrešili tvoje cenjeno ime. B)

Anyway, če imaš možnost za oddati kri, bi bilo zelo lepo! Thx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Two chicks :naughty: , obe skupaj nimata kil za enga poštenga deda, mata pa vlko srce :grim

Duška & Katja:

post-281-1187095777_thumb.jpg

post-281-1187095792_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Ker se je nabralo nekaj pridne krvi jo grem 23.11. spustit v Ljublajni. Če je še kdo za, naj se pridruži da mi ne bo dolgčas. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se je nabralo nekaj pridne krvi jo grem 23.11. spustit v Ljublajni. Če je še kdo za, naj se pridruži da mi ne bo dolgčas. :rolleyes:

PRIDEM-ŠE KDO?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se je nabralo nekaj pridne krvi jo grem 23.11. spustit v Ljublajni. Če je še kdo za, naj se pridruži da mi ne bo dolgčas. :rolleyes:

Pridne krvi :lol1: :lol1: :lol1:

:huh: jst še ne smem.

M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!