Skoči na vsebino

aerox-problem


ae-rox

Priporočene objave

LP!

imam aeroxa letnik 2003! vse kar sem do zdaj storil na njem je to da sem odstranil blokade! ker pa mi zdaj gre komaj 70 (za znoret počasi :SS ) bi rad še dodatno povečal njegovo moč in hitrost! problem je v tem da ne vem kako to storiti ker sem še začetnik! (idealno bi bila končna hitrost okrog 85km/h (pa z solidno porabo seveda!)) prosim opišite mi najbolši način da dosežem to!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tnx za nasvet! samo kaj bo potem z porabo? :?  jaz sem razmišljal o leoZX pa 4,3g valčke!

Probi najprej s 70 kitom, baje se bol pozna pri moči kot pa če začneš z izpuhom. Ta ti samo premakne moč na višje obrate, kit ti pa doda polno powerja :devil: tak da ti ga ne zamori v hrib al pa ko se dva peljeta. Kako Corso, MHR repliko, T6 pa bi moglo letet :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej človek hoče samo 85 km/h, torej če že boš kit, se ti za takšno hitrost najbol splača kupit polinija gus, kr če daš corso itd bo potegnlo še vse drugo za sabo......gred itd.

če pa daš običen polini gus sport kit not, pa recimo zx-a, pa lahko fergazer komot pustiš 12ko (tak je mel Tomozuki, zaj pa ma jezus :) ), pa ti bo šel komot lepo tistih 85, pa pospeški bojo vredu, če pa boš hoto še več hitrosti pa daš pol še daljše prenose pa gre recimo okoli 100 :)

glede porabe pri taki predelavi pa vprašaj jezusa al pa Tomozukija, pa bota ti znala povedat, ampak mislim da 99% ni višja od 4,5-5l :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa si da kar originalni cilinder povrtat na 47.6 pa en fina bat noter pa bo isto ko Polini gus a ne? Sej Polini gus je enak originalnemu cilindru kar se kanalov tiče, samo premer bata je večji ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej človek hoče samo 85 km/h, torej če že boš kit, se ti za takšno hitrost najbol splača kupit polinija gus, kr če daš corso itd bo potegnlo še vse drugo za sabo......gred itd.

če pa daš običen polini gus sport kit not, pa recimo zx-a, pa lahko fergazer komot pustiš 12ko (tak je mel Tomozuki, zaj pa ma jezus :) ), pa ti bo šel komot lepo tistih 85, pa pospeški bojo vredu, če pa boš hoto še več hitrosti pa daš pol še daljše prenose pa gre recimo okoli 100 :)

glede porabe pri taki predelavi pa vprašaj jezusa al pa Tomozukija, pa bota ti znala povedat, ampak mislim da 99% ni višja od 4,5-5l  :)

Ja samo če daš Corso brez da bi menjal uplinjač pa izpuh verjetno ne bo mela tolko konjev potem pa tud gred ni treba menjat a ne :rolleyes: Bol bi bil problem če bi že v štartu kupu slaboten kit in bi bil pol obsojen na njega, tak pa če kupi boljšega pa da malo več keša in lahko še vedno pol naprej dela predelavo pr sport gusu se pa ne da nč nardit ko je že serijsko klinično mrtev a ne :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej človek hoče samo 85 km/h, torej če že boš kit, se ti za takšno hitrost najbol splača kupit polinija gus, kr če daš corso itd bo potegnlo še vse drugo za sabo......gred itd.

če pa daš običen polini gus sport kit not, pa recimo zx-a, pa lahko fergazer komot pustiš 12ko (tak je mel Tomozuki, zaj pa ma jezus :) ), pa ti bo šel komot lepo tistih 85, pa pospeški bojo vredu, če pa boš hoto še več hitrosti pa daš pol še daljše prenose pa gre recimo okoli 100 :)

glede porabe pri taki predelavi pa vprašaj jezusa al pa Tomozukija, pa bota ti znala povedat, ampak mislim da 99% ni višja od 4,5-5l  :)

ne sliši se slabo! samo cena tega pa je? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še eno vprašanje! kaj zaj vi mislite z tem ko rečete polini gus :hmm: ? na tej strani sn našo malo morje nekih delov! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, no jest sm zdej svojga lepo spedenu. Menju sem valcke, pa red sponge. Zdaj mi štarta iz mesta, ne pa prej, ko je nekaj časa mlel dokler ni speljal. Danes sem se pa peljal 110 po stevcu... Sicer pa je bil tovornjak pred mano, tko da vec nism mogu.

Menjano je pa vse:

Malossi gus 70ccm

LeoVince ZX brez blokad

primarni dolgi prenosi malossi

+15 glavno fedro

športne fedre od polinija na kuplungi

valcki malossi 4,2

malossi red sponge.

To je to... Naslednja investicija bo 17,5 dellorto, tako da bo se kak kilometer vec slo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

joooojjjjj folk vi ste pravi skuter-friki! vse date na njih! :D vidim da se ful spoznate! svaka vam čast! :notworthy: zaj pa mi ne en res pove kaj je poceni in hitra ter za motor neboleča rešitev?! :? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa si da kar originalni cilinder povrtat na 47.6 pa en fina bat noter pa bo isto ko Polini gus a ne? Sej Polini gus je enak originalnemu cilindru kar se kanalov tiče, samo premer bata je večji ne?

ne cilinder ni isti..........ma sicer isti kot portov glede na blajarco, sam ma pa porte pod cist drgacnimi koti.......pa pol ma se eno lukno nakonc cilindra, k je orig. nima, pa je ne mores predelat, k ma orig. tm eno zarezo............

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

joooojjjjj folk vi ste pravi skuter-friki! vse date na njih!  :D  vidim da se ful spoznate! svaka vam čast!  :notworthy:  zaj pa mi ne en res pove kaj je poceni in hitra ter za motor neboleča rešitev?!  :?  :hmm:

Da skuter Aerox 50 odšraufaš dol z originalne svečke pa pol na to svečko Aerox 100 gor našraufaš :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da skuter Aerox 50 odšraufaš dol z originalne svečke pa pol na to svečko Aerox 100 gor našraufaš :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :OK: :OK: :lol1: :lol1:

do solz........ :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje je najbolš, da si najprej omisliš en avspuh, npr. leovinči ZX je najbolši za 50ccm... potem ti bo motor šel ene 80, pol boš pa še razmislu kaj bi še predelal :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja najbols da gres po korakih...pa se zgubit nimas kej, je pa odvisn kaksn clovk si... ce si tak k jest, k se navelicam po 1 mescu, nebos mu nikol dost, ce si pa tak k en moj sosed tuki k ma stalkerja, k je dal sam blokade vn, 17,5mm pa leovince, pa je za njega to cist dost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo ne naredi enake "napake" kot vsi tukaj skoraj, vkljucno z mano:>

skoraj vsi kupijo leovicnija na zacetek... pol pa dajo 70ko noter in vse ostale stvari in jim ostrane ta frdamani leovinci gor! ki je se po vrhu vsega drak ko kurba.

rajsi kupi tecnigas rs 70 ze na zacetku, cena je ista kot za leovicnija (2k sit mogoce drazja), pa mogoce res en bo s 50ko slo tako super, pa malo tezje je nastavit, ampak ko bos kupil 70ko, ne bos imel pol se enih stroskov za nov avspuh, za zarjavelega leovincija zx pa ne bos dobil kaj prida dosti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

praviš da bi rad da bi ti 85 šlo? :)

čuj to sn jas tudi pravil in sn si kupil leovinceja, ampak čez pol leta mi to več ni blo dovolj, zato sem še v službo poleti, in pol v italijo po dele :D

tak da glej ti v prihodnost, zato kupi polini gus 70 (35k ) pa bo šo okrog 85-90 po števcu

pol pa čez čas pa ko ti bo premalo, pa lepo še techigas rs70, pa primarne pa še mogoče kej zraven če boš mel preveč denarja pa je :)

jas mam to:

malossi gus 70 cilinder

polini primar prenose

polini speed control variator

leovince zx auspuh

fedro zalto polini +15%

jermen polini kevlar

valčke pa fedrce na kuplongi tudi druge

pa še... :)

motor gre kar no, npr. včere ko sma z robejom dirkala po zrkovcah nisn bil glih dosti za njim (15m ) ampak motor je šel "samo" 105 :angry: včasih sn ga dobu prek 110...

zato jas zaj sklepam da imam zanič batne obročke :hmm: ker ko mi je voda odtekala in sem se en čas vozil tudi brez vode, zaradi tega mi je tudi enkrat crkno (cilinder se je preveč razširil in obročki niso mogli več dihtat) zato mislim da so tudi zanič, bom jih zaj enkrat menjo...

pa še fergazer 17,5mm bom dobil po kar lepi ceni tak da se pripravite :D

ja pa še sesalno koleno če bo gnar mo tudi nabavli :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!