Skoči na vsebino

MOTO nogavice


Lucky

Priporočene objave

eno vprašanje.

meni te nogavice delujejo precej debele, posebno za poleti.

a se splača dat toliko denarja?

do zdaj imam v škornjih ene čisto tanke bombažne nogavice, visoke do kolena. pa v njih švicam zelo minimalno ali pa nič.

te x-soxs pa mi delujejo res predebele za poletje. ali se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

X-štumfi....ko je malo bolj mrzlo zuni. Jih nosil tudi po največji vročini. Ko jih navlečeš je mal vroče, samo se potem noga "aklimatizira" in ni panike.

Edino me poleti moti, ker mi pridejo previsoko (stisne me preveč).

Poleti uporabljam Falke (mislim da) štumfe, coolmax. Delujejo po debelini kot ene športne bombažne, so nižje od X..zame bolje :D

Kupil pa sem jih v Sport 2000 (2 para v pakungi)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S telimi x-socxs sicer nimam izkušenj, imam pa Alpinestars’ Touring Summer socks, ki tudi delujejo na prvi pogled zelo debele. Vendar pa so predeli, kamor piha zrak v notranjost škornja, precej tanjši in zato se ne občutim toliko vročine, tako da sem jih brez problema nosila tudi poleti. Pa še fajn so, ker vsebujejo srebne nitke, ki ščitijo pred raznimi čudnimi vonji (če greš na kakšno daljše potovanje). ;)

Popravljeno . Popravil domina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

X-socks sem kupila izključno zaradi dobrih mnenj uporabnikov, pa so me razočarale.

Sicer mi v njih ni vroče imam pa noge ves čas popolnoma mokre, pri navadnih nogavicah pa se mi to ne dogaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

X-socks sem kupila izključno zaradi dobrih mnenj uporabnikov, pa so me razočarale.

Sicer mi v njih ni vroče imam pa noge ves čas popolnoma mokre, pri navadnih nogavicah pa se mi to ne dogaja.

mogoče od kje drgje priteče :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz ima izključno polzela outlast, sicer piše da so za smučanje, ampak se prav tako dobro obnesejo na motorju pa še drage niso....(okrog 12 eurov en par)

dr.looney

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje.

meni te nogavice delujejo precej debele, posebno za poleti.

a se splača dat toliko denarja?

do zdaj imam v škornjih ene čisto tanke bombažne nogavice, visoke do kolena. pa v njih švicam zelo minimalno ali pa nič.

te x-soxs pa mi delujejo res predebele za poletje. ali se motim?

x-socks mam tudi poleti v najvecji vrocini gor, nic ne svicam v njih,prav tako mi ni v njih prevroce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker smo včasih prodajali outdoor opremo sm stestiral mali miljon nogavic, in moje osebno mnenje je, da so X-Socks nekaj tunini calvo podobnega. (pod)poprečen zelo reklamiran izdelek. definitivno so ble to najslabše brand name nogavice. moje tace so se najbolš počutle v Thorlo, Craft in Falke so se tudi zelo dobro obnašale, X-socx pa . . nič kaj omembe vrednega razen da so zelo hitro zgubile svojo obliko in elastičnost. V moto škornje sm najraje obul letne tanke pohodne nogavice. pozoren je treba bit na sestavo, saj na otip zelo težko ločimo letno in zimsko nogavico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem vzel pohodne nogavice - verjetno nekoliko predebele, ampak drugega ojačanega ni bilo. Iz izkušenj pa sem se že naučil, da ni povsod brand name tisti, ki bo zagovotvil kvaliteto glede na ceno. V pohodnih nogavicah (res je, da niso bile poceni, in da so namenjene in stestirane v pravemu pohodništvu) se mi noga počuti super. Zaenkrat nimam nikakršnih težav z znojenjem. Zato nameravam kupiti dva ali tri pare podobnih nogavic. Ojačana peta in prsti. Cenovno bolj ugodno in zagotovo prav tako učinkovito. Sigurno pa boljše kot navadni zokni in cenejši od namenskih z 'Zvezdo' ali pa 'Hudičkom' :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

X-socks sem kupila izključno zaradi dobrih mnenj uporabnikov, pa so me razočarale.

Sicer mi v njih ni vroče imam pa noge ves čas popolnoma mokre, pri navadnih nogavicah pa se mi to ne dogaja.

tale podatek mi je zelo v pomoč.

jaz ima izključno polzela outlast, sicer piše da so za smučanje, ampak se prav tako dobro obnesejo na motorju pa še drage niso....(okrog 12 eurov en par)

jaz imam pa ene čisto navadne iz fabiani-ja in imam čisto rahlo vlažne zokne po celem dnevu.

ker smo včasih prodajali outdoor opremo sm stestiral mali miljon nogavic, in moje osebno mnenje je, da so X-Socks nekaj tunini calvo podobnega. (pod)poprečen zelo reklamiran izdelek. definitivno so ble to najslabše brand name nogavice. moje tace so se najbolš počutle v Thorlo, Craft in Falke so se tudi zelo dobro obnašale, X-socx pa . . nič kaj omembe vrednega razen da so zelo hitro zgubile svojo obliko in elastičnost. V moto škornje sm najraje obul letne tanke pohodne nogavice. pozoren je treba bit na sestavo, saj na otip zelo težko ločimo letno in zimsko nogavico.

hvala za tole mnenje.

če povzamem... ne bom jih kupila. bom raje še naprej v nogavicah iz fabianija.

hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jaz sem si kupil te X-Socks, saj sem slišal, da so vredne svojega denarja. Vzel sem Enduro varianto, res so malce debele. No jaz začnem hitro švicat v noge (mogoče v teh še malce bolj, saj so debelejše), vendar vseeno ni neprijetnega vonja, ko se sezujem! Torej moje ocena je, da so dobre nogavice, le malce tanjše bi morale biti. Res pa je, da sem prej vozil v navadnih nogavicah in sem le-te kupil tudi zaradi tega, ker so višje. Drugim motorističnih nogavic pa (še) nisem preizkusil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KO grem na dolgo turo dam navadne zokne gor, itak je švic v noge še najmanjši problem (pa baje ne smrdi ta moj švic). Isto čez dan v supergah - ne nosim kakih ekstra 'moto štumfov'. :-) Itak se mi zdi, da je to vse ena marketinška natega oz. so ti štumfi super za une, k res gulijo noge na motorju - motokros recimo ... ;)

Aja, včas dam, če je res mrzlo, tut klasične štrikane bosanke gor za v škornje, je ful fajn mehko, ko da bi si ovčko obul :).

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam tut X-socks moto touring, pa sm zadovoljen, potim se isto kot v navadnih štumfih, je pa občutek v škornih boljši z debelejšimi štumfi. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker smo včasih prodajali outdoor opremo sm stestiral mali miljon nogavic, in moje osebno mnenje je, da so X-Socks nekaj tunini calvo podobnega. (pod)poprečen zelo reklamiran izdelek. definitivno so ble to najslabše brand name nogavice. moje tace so se najbolš počutle v Thorlo, Craft in Falke so se tudi zelo dobro obnašale, X-socx pa . . nič kaj omembe vrednega razen da so zelo hitro zgubile svojo obliko in elastičnost. V moto škornje sm najraje obul letne tanke pohodne nogavice. pozoren je treba bit na sestavo, saj na otip zelo težko ločimo letno in zimsko nogavico.

se popolnoma strinjam s tem, pri nakupu nogavic bodite pozorni na to, da jih delajo nogavičarske firme in ne kar ene tam s kitajske.

pomembna je surovinska sestava in način pletenja.(ojačani deli na prstih in petah). pa seveda treba jih je potipat, če so drage še ne pomeni da so kvalitetne.

Izogibajte se nogavic razni športnih znamk kot so adidas, puma, nike, salamon,nordica......

ponavadi so drage in zanič.

dr.looney :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že 10 let za smučanje uporabljam MICO nogavice, odkar vozim motor pa tut na motorju..

dobil sem jih v času ko je smučarska zveza še talala stvari..

pa niso nič zguljene ali kaj drugega..

s tem da teh 7 parov kroži na dobrih 100 dni smučanja na leto in še vse motoriranje..

takih ne bo več..

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že 10 let za smučanje uporabljam MICO nogavice, odkar vozim motor pa tut na motorju..

dobil sem jih v času ko je smučarska zveza še talala stvari..

pa niso nič zguljene ali kaj drugega..

s tem da teh 7 parov kroži na dobrih 100 dni smučanja na leto in še vse motoriranje..

takih ne bo več..

A ta firma? Zgleda, da še delajo ... in tut, da neki vejo o štumfih. :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ta firma? Zgleda, da še delajo ... in tut, da neki vejo o štumfih. :-)

to firmo imam jaz za bordat.

so prav fini, samo predebeli za motor, čeprav so ti, ki jih imam jaz, najtanjša njihova izvedba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!