Skoči na vsebino

Zgodovina računalništva po Motosvetovsko


Priporočene objave

hah....se fajn spomnim...sej ne da je od tega veliko let ...matr se hitro razvija svet računalnikov <_<

Popravljeno . Popravil thundercat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 giga disk 4550 dem!!! ka je biu zlat al ka?!?!? :kva2:

si zelo blizu....takrat je veljal za čudo tehnike in nikoli si nisem mislil da bo kdaj veljal za kos opreme ki je zrel za v smeti...sedaj pa pod 80 g ni govora....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 giga disk 4550 dem!!! ka je biu zlat al ka?!?!? :kva2:

...'92 so ble igrce dolge do 1mb ali kake dolge avanture par mega ...če je bla igrca več kot 1.44 jo je blo že težko do kolega prnest ker niso mel vsi 1.44 fdd ampak sam ta mehke flopetke ...takrat so tud winsi bli le nekaj mega in je kraljeval DOS ...diski okol 200mb so bli luxus tko k dons 200gb

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

smo nekoč imel po 2500 DEM osnovne plošče za 486 33MHz procesorje, 16 MB RAMe je stalo cirka 1200 DEM, grafična Tseng Labs ET4000 je bla 400 DEM (ena prvih z več kot 8-bitnimi barvami), ...

da o 128 KB pomnilnika po 250 DEM za moj prvi PC XT niti ne govorim ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

računalnik pod 4000 dem so bila jajca...jst sem za birmo dobil računalnik vreden 5000dem...pa je bil v postojni eden redkih ....

166mhz

560 mb HDD

Grafična 1Mb

Zvočna Sb 16 Pro

16 mb rama

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj prvi računalnik, nekje '94

486 SC (kao slimcase), 4 MB ram, 1 MB grafična (en tomahawh), disk 360 MB, 14" color samtron

cena tko kt dons za računalnik srednje klase okol 160.000

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D

jaz sem me 486dx4 100Mhz pa 4mb al 8 rama pa 800mb disk pa je blo 3k dem:)

pol pa se 166mmx, 32mb rama, s3 virge 2mb 3d kartica pa 2gb disk pa je blo 260k sit:)

s tem da pr 486ki sem kupo philips brilliance15a monitor, na kerega zdaj pisem:) pa ma zvocnike ob strani pa 1260 resolucijo podpra ceprav je 15ka:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj prvi računalnik Pentium 100 MHz, 16 mb ram, Grafična k. - S3 2MB, HHD 1.2 GB, .... :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni se je nekaj časa nazaj valjal en star, 50MHz, za druzga pa nič nevem.. :unsure: zamenjal sem ga z nekom za prazen CD :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj prvi comp pred dobrimi 4imi leti - celeron 400, 64 MB rama, 8 mega graficna (3D pospesena), 17-colar, pa DVD rom pa TV tuner :kva2: . vse skupi prsl neki pod 400 jurji (z monitorjem, printerjem in ostalim sranjem). :unsure: ga se zdej mam.. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mo jaz sem začel z abljenim spectrumom in je revež crkno, ko sem narisal bicikl, potem je brat zrihtal Comodore, ki je pa vedno kasetar zajebaval, to je bilo leta 1989-1992. Potem sem bil pri kolegu, ki je dobil atari ali amigo, lahko le povem, da so komaj PII procesorji podpirali šele tako dobro grafiko in zvok, kot je jo imel ta računalnik pred 12 leti. Pokopalo jih je nepiratstvo. Potem sem si leta 1993-1994 kupil prvo 386-40, ki sem dokupil 4 MB RAMa za 250 DEM, pa je delala kot luksos, hkrati sem si tudi nabavil še barvni printer za 1000 DEM, ki je sedaj vreden nič, ker samo ena kartuša stane 10.000 sit. Kmalu sem menjal jetre (sam) v 486 DX2-66, katera je imela na začetku samo 4 MB RAMa in je delala počasneje kot 386. Ker sem hotel imeli še malo zmoglivejši rač. sem tudi dokupil samo osnovno škatlo 486 DX4-100 ki je bila pravzaprav DX3-99 s kar 16 MB RAMa in 850 MB diska in grafično na VLB. Potem sem leta 1999 nabavil celerona 300, ki sem ga segrel brez ventilatorja na 120°C, kar sem meril z industrijskim termometrom in prvi laserski printer. Lani se celerona vrgel v 486 ohišje v to ohišje na katerem še sedaj delam pa sem vstavil AMD 1.7 in malo boljšo osnovno plato RAID USB 2.0. Ker sem pa doma potreboval še kar eno grafično postajo, sem letos še moral dokupiti P4-2.4 z 1 GB RAMa in 80 GB diska na RAID in močno grafično kartico ATI Radeon 9500, kjer se modeli sukajo kot realni.

To učenje z računalniki mi sploh ni bilo tako poceni, pa kaj morem, saj vsako znanje nekaj stane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kje so tukaj kakšne blodnje??? Jaz vidim samo pregled razvoja računalništva :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kje so tukaj kakšne blodnje??? Jaz vidim samo pregled razvoja računalništva :doze:

Iz Jozlovega teksta se jih da kar nekaj izluščit... :ph34r: :D :naughty:

Začelo pa se pri meni daljnjega leta 1982... ...že prvega sem po nekaj dneh razstavil in to počnem še danes. :wub: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa zanimivo, kako z nami potrošniki manipulirajo iz Silicijeve doline, a ne? Bog ve, kake mašine že majo tam - samo kaj, ko je treba najprej iz skladišč prodat zaloge. Dejansko v trgovinah vedno plačujemo že zastarelo tehnologijo. :) V ozadju vsga je kot vedno seveda denar. :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1986 Texas Instruments - škatla, da se je prestrašiš, danes marsikateri kalkulator zmore ravno toliko (no ja, ta je bil izključno fotrov), 1988 Comodore 64, 1994 286 !!!LAPTOP!!! znamke LASER (16Mhz, 1mb RAM, 40MB HDD, 3,5'' floppy, 8'' ČB LCD in lastna verzija DOS-a), katerega imam še danes nekje v enem kufru, a mu je žal crknil IDE controller, pa ne najdem nikogar, ki bi to znal porihtat... zadeva je bila takrat vredna celo premoženje (mali avto), foter pa jo je privlekel iz Amerike. Kako jo je spravil čez mejo, mi je še danes uganka...

Potem so sledili 486 66Mhz, pa spet laptop P100, potem PII400, sedaj pa imam durona 800, ki se tudi že počasi poslavlja.

Če morda kdo pripravlja kakšno zbirko starih računalnikov, imam doma še starega TI-ja in 286 laptopa, ki bi ju z veseljem podaril v dobre roke...

LP

Windsurf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Amerike. Kako jo je spravil čez mejo, mi je še danes uganka...

Če morda kdo pripravlja kakšno zbirko starih računalnikov, imam doma še starega TI-ja in 286 laptopa, ki bi ju z veseljem podaril v dobre roke...

Hja, tud mi smo švercali mamaplate za procesorje 486 DX 33 MHz in podobne. ... ker je bil uvoz v Jugoslavijo kao težaven, zaradi nekih paktov zahodnih držav in morebitne tudi teroristične dejavnosti :D :D :D

Glede zbirke starih računalnikov: revija Monitor ima v svojih prostorih dost impresivno zbirko starih mašink... zadeva je občasno tudi prikazana na Infosu ali kakšni drugi prireditvi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Glede zbirke starih računalnikov: revija Monitor ima v svojih prostorih dost impresivno zbirko starih mašink...

BTW: imajo jo tudi v prostorih agencije Pristop v LJ na Trubarjevi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW: imajo jo tudi v prostorih agencije Pristop v LJ na Trubarjevi...

A to misliš Monitorjevo zbirko ali katero drugo? :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!