Skoči na vsebino

Na današnji dan


Pravokotar

Priporočene objave

Ja... njegovega vodenja države. Leta 2006 je zaradi zdravstvenih težav krmilo države prepustil bratu Raulu.

Malo si se korigiral, a ne?! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na današnji dan je pred 30 leti v Sarajevu pisalo:

"Volimo Jureka više od bureka" :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na današnji dan je pred 30 leti v Sarajevu pisalo:

"Volimo Jureka više od bureka" :D

Ja, danes pa piše ; nema ni Jureka, a kamoli Bureka.

 

Žalostno a resnično. :smoke:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na današnji dan, 1960, se je pa v Bjelovarju rodil Momčilo Bajagić. Bajaga so mu rekli....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2008, na današnji dan, je umrl Drnovšek Janez. Na začetku politične poti napreden možak, zadnje leto ga je pa malo pihnil. Sploh s familijo dvakrat žganih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na današnji dan,1943, je bila med 4.nemško ofenzivo znamenita Bitka na Neretvi... Imel sem čast biti v vojski 'le streljaj' od tam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Na današnji dan, pred 40 leti, je na Euroviziji zmagala ABBA s pesmijo Waterloo.

Na današnji dan, pred 74 leti, so Nemci napadli Jugoslavijo. In na današnji dan, letos, so potomci kvizlingov postavili spomenik domačim izdajalcem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Adijo pamet in sramota za Slovenijo, da kaj takega sploh dopusti!

 

 

Leta 1941 so nemški vojaki brez vojne napovedi napadli Beograd in ga silovito bombardirali. S tem se je začela okupacija Jugoslavije.

Upor Jugoslavije 27. marca je Hitlerja osebno užalil in mu tudi prekrižal načrte za napad na SZ. Zato se je še istega dne odločil, da bo Jugoslavijo popolnoma uničil. Pri tem pa je v svoj načrt za napad vključil tudi Italijo, Madžarsko, Romunijo in Bolgarijo v zameno za pomoč pa jim je obljubil dele jugoslovanskega ozemlja.

Do napada je prišlo v nedeljo 6. aprila 1941 okoli pete ure zjutraj brez vojne napovedi. Tega dne je nemško letalstvo napadlo jugoslovanska vojaška letališča ter se nato preusmerilo na Beograd. V več zaporednih letalskih napadih je bilo ubitih več kot 20.000 ljudi.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Včasih smo na današnji dan slavili Dan OF. No, saj ga danes tudi, samo drugače se imenuje... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na današnji dan, 1980, je umrl maršal Josip Broz -Tito. Naj ga kritizirajo ali hvalijo, spomin nanj bo večno živ. Naj počiva v miru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na današnji dan je bil pred 2786 leti:

 

peti maj :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....natanko 2742 let kasneje je pa na svet privekal ŽIVNORC  :P

:D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....natanko 2742 let kasneje je pa na svet privekal ŽIVNORC  :P

:D

Kolkšen je, je verjetn bolj mama vekala. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na današnji dan, 1980, je umrl maršal Josip Broz -Tito. Naj ga kritizirajo ali hvalijo, spomin nanj bo večno živ. Naj počiva v miru.

viš, na ta dan sem bil v JNA točn 5 mesecev :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 3 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Leta 1943 je bila v Ljubljani pred sodno palačo demonstracija za izpustitev internirancev, v kateri je sodelovalo okoli 10.000 Ljubljančanov.

 

 

Koliko jih je bilo pa danes na demonstracijah za izpust interniranca?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz,Kmet in Pik1,sam Pik ne ve še! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Leta 1944 je kralj Peter II. Karadžordževič na zahtevo emigrantske vlade Kraljevine Jugoslavije s posebnim ukazom odvzel poveljevanje generalu Draži Mihailoviču. Tako je Peter II priznal Josipa Broza - Tita za edinega voditelja jugoslovanskih osvobodilnih sil. Kraljeva odločitev je bila objavljena na radiu 12. septembra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!