Skoči na vsebino

Notebook + TV


Priporočene objave

Pri priklopu Notesnika na TV preko S-Video priklopa sem naletel na tezave - uporabil sem "adapter" - chinc iz S-Video v navaden scart kabel --> slika je crno bela :( + zvok sem potegnil iz slusalk --> na isti scart --> zvoka ni.

Ce ima kdo izkusnje predvse z presmosom slike iz graficen kartice na TV in mogoce podobne crmo bele tezave na jsporoci kako jih je resil.

tnx.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

probaj se poigrat z nastavitvijo signala S-video .... lahko je PAL, lahko NTSC ... odvisno pa je tud od televizorja.

Še nekaj - lahko zamenjaš tudi gonilnik za grafično kartico, pa tudi kabel ... če kabel ni bil priložen, je možno, da nisi kupil pravega ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S-Video out na notebooku ti daje samo video signal, ki je po opisu sodeč NTSC formata (Never The Same Color :P ), nastavi na PAL (na notebooku) ali na NTSC (na TV-ju). Evropski standard je PAL.

Če hočeš še zvok, ga potegni iz zvočne kartice na notebooku. Lahko ti pa jest zrihtam kablovje pa vse za ene par 10kSIT. :P

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri priklopu Notesnika na TV preko S-Video priklopa sem naletel na tezave - uporabil sem "adapter" - chinc iz S-Video v navaden scart kabel --> slika je crno bela :( + zvok sem potegnil iz slusalk --> na isti scart --> zvoka ni.

Ce ima kdo izkusnje predvse z presmosom slike iz graficen kartice na TV in mogoce podobne crmo bele tezave na jsporoci kako jih je resil.

tnx.

Pri S-video signalu je slika razbita na barvo in svetlobo, kar je pri kompozitnem signalu en signal. Ni mi jasno, zakaj so snovalci na "Škart" konektorju uporabili pri vseh obstoječih pinih za ta signal iste kontakte. Mogoče zaradi tega, da če ti TV ne podpira S-video signala, dobiš vsaj črno-belo sliko. Najprej preveri, če ti TV S-video signal podpira in po potrebi si nabavi S-video/kompozitni signal pretvornik. NTSC v PAL (če bo potrebno) pa se itak verjetno da nastavit programsko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse je odvsino od izbire pravega tipa SCART konektorja...obstajajo namreč razlčiučni tipki glede na vrsto vhodnega/izhodnega signala...

The Scart (Syndicat des Constructeurs d'Appareils Radiorécepteurs et Téléviseurs) connector is used for combined audio and video connections.

Different pin-configurations exist. Which confirations are available depends on the video device used. Sometimes one can choose the configuration (like composite or S-video) by changing a software setting.

Two status signals define (partly) which video signals are active. A video device can use these status signals to automatically switch between internal or external audio/video signals.

RGB Connection

Output connector

1 Audio right out

3 Audio left (or mono) out

4 Audio return

7 Blue out

5 Blue return

11 Green out

9 Green return

15 Red out

13 Red return

16 RGB status out

14 RGB status return

19 Sync (composite video) out

17 Sync return

21 Shield

Input connector

2 Audio right in

6 Audio left (or mono) in

4 Audio return

7 Blue in

5 Blue return

11 Green in

9 Green return

15 Red in

13 Red return

16 RGB status in

14 RGB status return

20 Sync (composite video) in

18 Sync return

21 Shield

S-Video Connection

Output connector

1 Audio right out

3 Audio left (or mono) out

4 Audio return

15 Chrominance out

13 Chrominance return

8 Video status out

19 Luminance out

17 Luminance return

21 Shield

Input connector

2 Audio right in

6 Audio left (or mono) in

4 Audio return

15 Chrominance in

13 Chrominance return

8 Video status in

20 Luminance in

18 Luminance return

21 Shield

Composite Video Connection

Output connector

1 Audio right out

3 Audio left (or mono) out

4 Audio return

8 Video status out

19 Composite video out

17 Composite video return

21 Shield

Input connector

2 Audio right in

6 Audio left (or mono) in

4 Audio return

8 Video status in

20 Composite video in

18 Composite video return

21 Shield

Male front view ->

post-21-1068280296.gif

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale zadeva naj bi delovala...

8 PIN DIN (DIN45326) MALE at the Computer.

21 PIN SCART MALE to the TV

Computer

1 LUM

8 CHROMA

2 GND

3 AOUT (from sound card)

TV

20 LUM

15 CHROMA

4+17 GND

2+6 AUDIO

post-21-1068280633.gif

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi da vsi malo komplicirate. Greš v prvi BIG-BANG (sori za reklamo) in rečeš prodajalcu da imaš na TV-ju ČB sliko in kupiš s-video -> composite pretvornik ki te stane 1-2 Prešerna.

Ostali ste pa krasno v google-u poiskali v čem leži problem in malo "zamudrili".

Poln k**** imam takih ljudi ki ne znajo dati enostavnega odgovora ampak raje pametujejo o vsem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če boš dobil pravi konekotr ga kupi...meni je to uspelo šele v petem poskusu (in ni bilo 1-2 prešerna temveč blizu cankarja)-> Sicer pa so mi vsi prodajalci zatrjevali da tisi konektorji 100% delajo ... pa niso

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi da vsi malo komplicirate. Greš v prvi BIG-BANG (sori za reklamo) in rečeš prodajalcu da imaš na TV-ju ČB sliko in kupiš s-video -> composite pretvornik ki te stane 1-2 Prešerna.

Ostali ste pa krasno v google-u poiskali v čem leži problem in malo "zamudrili".

Poln k**** imam takih ljudi ki ne znajo dati enostavnega odgovora ampak raje pametujejo o vsem.

...in ti odgovori, da je tako, če imaš starejšo TV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. kupil v big bangu ---> zato v razocaranju poslal temo

2. konektor S-Video se spremeni v RCA činč (ala audio) potem pa navaden RCA kabel do scarta z 3 zenskimi prikljucki RCA kamo rem vklopil Se 2 RCA audi kabla

3. probal sem na najnovejsem TVju isti smoren

4. verjetno je problem v Svideo --> RCA adapterju ???

5. nastavitve na kartici sem probal... nic uspeha (driverjev se ne dobi nikjer niti na HP.com niti na ATI.com)

6. hvala za odgovore bom poizkusal naprej... :( :cry: :wacko: :) <_< :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se en vprasanje navkljub temu da je CB zakaj ob predvajanju filmov samo crn zaslon ??? npr.: media player,DVD... na ekranu odprta aplikacija z crni zaslonckom :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če maš namest filma črno sliko že na ekranu, pol nimaš prave verzije DIVX driverjev. Najlepš če maš čist ta nove. To sicer velja za Mpeg oz. AVI format.. Za DVD pa nimam pojma koko se obnaša

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. kupil v big bangu ---> zato v razocaranju poslal temo

4. verjetno je problem v Svideo --> RCA adapterju ???

Rabiš drug kabl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!