Skoči na vsebino

Odvzem državljanstva


Thundercat

Priporočene objave

??

stala = shtala (sumniki ne delajo pri meni)

raj = eden, paradiz (glej zgoraj)

aroma = vonjava

shteken zi?! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor se mi zdi ljudi najbolj moti, ker si je pridobil državljanstvo z lažmi in zavajanjem odgovornih za izdajo državljanstva, če bi poznali dogodke iz 1991 leta bi vedeli kaj se je dogajalo.

ni mi pa všeč damian, da se zadeva posplošuje, tu gre za eno samo osebo z imenom in priimkom in še živimi pričami.

Popravljeno . Popravil marijan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni mi pa všeč damian, da se zadeva posplošuje, tu gre za eno samo osebo z imenom in priimkom in še živimi pričami.

zadeve ne posplošujem jaz, ampak je zaradi nekaj primerov,ki so mogoče (verjetno) neupravičeno dobili državljanstvo, splošna klima v SLO zelo nastrojena proti vsem 18.000 "izbrisanim".

Ravno zato, ker ima primer ime, priimek in priče, bi ga moralo reševati sodišče, ne pa ulica.

Na splošno bi morali po moje take primere reševati inštitucije in ljudje, ki so za to plačani, ne pa da jih prepuščajo ulici, oz.raznim referendumom.

Sicer pa sploh ne trdim, da imam 100% prav. Tako je le moje mišljenje...

LP D

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da si naša država bolj blamira lastno ime, ker se preserava o tem, komu bo dala/vzela državljanstvo. Sploh pa vzela - to govori le o nedoslednosti in neodločnosti. I konec koncev: kdo pravi, da je slovensko državljanstvo takšen blazen blagoslov, za katerega bi se morali tako grebsti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce bi bila notranja zakonodaja poslihtana in sprovedena tako kot je treba ne bi bil noben problem dati vsakemu capcu drzavljanstvo, ker bi moral za to tudi kaj narediti. najprej bi bilo to vse skupaj en strosek in sele cez leta mogoce imelo kaj konkretne financne prednosti in vecina zaradi tega sploh ne bi hotela imeti drzavljanstva.

ker pa tega ni (razsulo v sodstvu, zakonodaji, parlamentu itd.) pac je stanje kakrsno je. in veseli folk naseda vsakemu two-bit populistu vsakic znova.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh pa vzela - to govori le o nedoslednosti in neodločnosti.

Vzeti državljanstva se NE DA zato je treba vedeti komu ga daš --in first place-- in mal pogledat kdo in kaj ta človek je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzeti državljanstva se NE DA zato je treba vedeti komu ga daš --in first place-- in mal pogledat kdo in kaj ta človek je.

v sloveniji to ne gre?

v AUT, D, GB itd. vem da je odvzem oz. unicenje listine in izgon mozen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v sloveniji to ne gre?

v AUT, D, GB itd. vem da je odvzem oz. unicenje listine in izgon mozen.

Kam pa greš pol, ko ,,nisi od nobenga,, ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se zdi,da če imaš samo eno državljanstvo ti ga ne morejo vzet, če imaš pa dvojnega pa ti ga eden lohk vzame in tudi ,,persona non grato,, (neki takega) dobiš v pasport. In tudi mislim, da ti tudi drugje ne morejo vzeti državljansrtva če si se odpovedal svojemu in dobil tega ,,n0vega,,.????

ALoo, pravniki in ostali vsevedi a bi mi kdo razsvetil to področje??!!

Ja, ja vem Mislt pa srat ni isto... :P

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj ti ne bi mogli odvzeti drzavljanstva? to se zgodi vecinoma na podlagi pravnih postopkov, katere nekomu naprtijo, ker je delal dolocene nezakonite stvari. takemu je vecinoma vseeno ali je drzavljan ali ne.

v vseh normalnih okoliscinah se sklepa, da, ce dolocen cas ne izkoristis za urejevanje svojih listin o drzavljanstvu in te zamude ne mores zadovoljivo utemeljiti, nimas interesa za drzavljanstvo. potem si moras urediti status legal alien oz. tujca s stalnim prebivaliscem v drzavi gostiteljci.

persona non grata je samo v diplomatskih krogih razglasena za nezazeljeno osebo v drzavi gostiteljici. kot navadnega civila te izgonijo in nimas vstopa v drzavo. tudi tranzit skozi doticno drzavo ni mozen.

BTW govorim o AUT oz. EU zakonodaji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzeti državljanstva se NE DA zato je treba vedeti komu ga daš --in first place-- in mal pogledat kdo in kaj ta človek je.

...odvzeti državljanstvo se da in to na podlagi Zakona o državljanstvu RS, vendar le osebi, ki ima tudi tuje državljanstvo (je imetnik tujega potnega lista) in s svojim delom škoduje mednarodnim ali drugim interesom RS...poleg odvzema lahko državljanstvo preneha tudi z odpustom, z odrekom ali po mednarodni pogodbi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam pa greš pol, ko ,,nisi od nobenga,, ?

Največji in glavni problem večine "izbrisanih" naj bi bil ravno ta, da ko so jim odvzeli oz. se niso pravočasno "prijavili" za naše državljanstvo, so bili postavljeni pred dejstvo, da so brez kakršnegakoli državljanstva in posledično brez vsakih pravic, ki iz tega izhajajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največji in glavni problem večine "izbrisanih" naj bi bil ravno ta, da ko so jim odvzeli oz. se niso pravočasno "prijavili" za naše državljanstvo, so bili postavljeni pred dejstvo, da so brez kakršnegakoli državljanstva in posledično brez vsakih pravic, ki iz tega izhajajo.

Tam kjer so rojeni na njihovih matičnih uradih so sigurno kje zabeleženi---a ja sm pozabla, sam oni tega niso vedeli B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največji in glavni problem večine "izbrisanih" naj bi bil ravno ta, da ko so jim odvzeli oz. se niso pravočasno "prijavili" za naše državljanstvo, so bili postavljeni pred dejstvo, da so brez kakršnegakoli državljanstva in posledično brez vsakih pravic, ki iz tega izhajajo.

Vsak, ki je rojen še v SFRJ, ima "republiško" državljanstvo. In to državljanstvo je bilo ključ za izdajo državljanstva. Če ga imaš pri roki, poglej v svoj rojstni list (Izpisek iz rojstne matične knjige). Tisti, ki ni imel slovenskega, je imel pa kakšnega drugega. Nihče ni mogel ostati brez državljanstva. So se pa nekateri morali prijaviti na občini. Kdor tega ni storil, si je kriv sam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor tega ni storil, si je kriv sam...

ja, sam si je kriv, šlekapac... zaj ga pa ne maramo pa lahko gre v božji k...c .:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne poznam konkretnega primera, vendar če je človek kaj zagrešil, naj to urejata policija in sodišče.

Če pa nekomu narediš krivico, jo je pač civilizirano popraviti, če je to možno.

Sploh pa smo vsi pametni in goreči domoljubi, dokler je govora o "bratih z Juga".

Zagovarjamo kleno slovenščino in dovolj dober je samo slovenskega naroda sin.

Celo skine imamo, da to bolj plastično prikažejo. Ha, slovenski skini!?? Si predstavljate? To je tako, kot bi črnec hotel vstopiti v ku-klux-klan.

Ko pa pridemo v Avstrijo, Italijo, ali pa kamorkoli na Zahod, pa , bogvedi zakaj, spremenimo svoja domovinska čustva.....

Takrat smo ponižni, "sramežljivi" mirni hlapčki, pozabimo tudi na svoje, v Jugi trdno,prepričanje, da bi nas, dokler smo turisti, morali vsi razumeti po slovensko....

Najbolj pa mi gre na jetra to trenutno"prepucavanje" politikov in "politikov" glede izbrisanih. In to na hrbtu ljudi. Vržejo "kost" in razkačijo narod, oni pa z varne razdalje opazujejo...

Po sistemu: če nisi z nami, si proti nam....

Dost mam!!!!

U redu, torej ne ves nic o neonacizmu, ki je razlicen od nacizma, ki ga poznamo iz vrst NSDAP, zgolj v info... Slovenki skini niso prav nic bolj cudna pojava, kot so nemski skini, poljski skini, srbski skini....

Vsi smo ljudje, crnci so pa crnci...

Ku klux klan je pa tko al tko krscanska organizacija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U redu, torej ne ves nic o neonacizmu, ki je razlicen od nacizma, ki ga poznamo iz vrst NSDAP, zgolj v info... Slovenki skini niso prav nic bolj cudna pojava, kot so nemski skini, poljski skini, srbski skini....

Vsi smo ljudje, crnci so pa crnci...

Ku klux klan je pa tko al tko krscanska organizacija.

Da dragi !

Vse resnice o življenju verjetno poznaš edino ti in tebi podobni!

Kar se novih ali pa starih nacistov tiče, mi pripelji enega pod roke ter da rešimo stvari na njihov (vaš?) način.

Pa ni vredno. Si ne bom mazal rok ter reševal stvari na tak način.Go.....Ne bom, rekel sem, da ni vredno!!!

Kar se tiče SLO skinov, pa poljskih skinov (ha, ha), pa srbskih skinov (ha, ha).

Meni je žal, da Vaša Večvredna Visokost ni razumela poante o črncih v ku-klux-klanu.

Ti bom razložil drugače.

Malo poglej zgodovinske knjige, ali pa Dolfijev Mein Kampf, pa boš videl, kaj so stari naciji predvideli za Slovence, poljake, srbe, itd

Od kje ti potem ideja, da so SLO, ali poljski ali srbski skini enakovredni nemškim.

Poglej malo, kaj novi (new) (neo) (neue) nacisti delajo s Slovenci, Poljaki, Srbi, Turki, itd v Nemčiji, Avstriji in Italiji. Da o severu ne govorimo.

Naj gredo (greste) naši skini v Nemčijo, pa se sredi trga derejo (derite), da so (ste) slovenski skini.

Ozzvali bodo (boste) posmeh pametnih ljudi ter batine neueskinheads .....

Kar pa se toje izjave tiče, da smo vsi ljudje, črnci pa črnci....

Tu te lahko samo pomilujem v vsej tvoji puhoglavosti , večvrednosti in narcisizmu (ne nacizmu, narcisoidem je nekaj drugega)...

Pa na koncu še ponižno opravičilo Vaši Večvrednosti:

Upam, da Vaše Večvredne Visokosti nisem preveč užalil s svojimi nekaj besedami in frazami...

Če slučajno sem,je to verjetno zagotovo zato, ker se tudi moj priimek končuje na -ič (že okoli 700 let v Sloveniji). Pa tudi malo temnejše polti sem. Najbolj konec Avgusta, ko po dveh mesecih pridem z morja.

Mi in ostali pod vašim nivojem namreč ne moremo razumeti Vaših Visokih ciljev..

Saj veste, nekateri ste ljudje, nekateri smo pa črnci...

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od kje ti potem ideja, da so SLO, ali poljski ali srbski skini enakovredni nemškim.

Poglej malo, kaj novi (new) (neo) (neue) nacisti delajo s Slovenci, Poljaki, Srbi, Turki, itd v Nemčiji, Avstriji in Italiji.  Da o severu ne govorimo.

Naj gredo  (greste) naši skini v Nemčijo, pa se sredi trga derejo (derite), da so (ste) slovenski skini.

Ozzvali bodo (boste) posmeh pametnih  ljudi ter batine neueskinheads .....

Enakovredni so dokler so vsak na svojem. Nemškim skinom gredo na ''živce'' tujci, ki živijo tam. Katerikoli tujci. Slovenskim skinom gredo na ''živce'' pa tujci, ki živijo pri nas. Menda se skini vedno tako obnašajo, da sovražijo tujce. :devil: V tem je zagotovo enkovrednost oz. enakost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enakovredni so dokler so vsak na svojem. Nemškim skinom gredo na ''živce'' tujci, ki živijo tam. Katerikoli tujci. Slovenskim skinom gredo na ''živce'' pa tujci, ki živijo pri nas. Menda se skini vedno tako obnašajo, da sovražijo tujce. :devil: V tem je zagotovo enkovrednost oz. enakost.

Tu imaš prav. Skini so si enakovredni po filozofiji: Poveličevanje svoje "rase" in nestrpnost do tujcev. Praviloma je nestrpen vsak do svojih južnjakov ali pa priseljencev (praviloma spet z Juga, ali pa eventuelno iz Vzhoda). Hkrati se ti isti skini podrejajo ali celo klečeplazijo pred skini s Severa ali Zahoda.

To sem hotel povedati pa me je v prejsnjem članku nekaj trditev preveč vrglo s tira in sem "dobil" podoben " besednjak", kot oni.

Žal, nekatere stvari me pač pogrejejo.

Vendar, ni kaj, vsak od nas ima pač pravico do svojega mnenja.

LP vsem,pa bolj miren vikend, kot se odvija v tej temi.

Mogoče bo vreme celo za kakžen sprehod s Kužatom. Danes sem zamudil, saj sem prišel prepozno iz službe.

Sedaj sem pa siten...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm... ali se samo meni zdi, ali se je tule nekdo počutil napadenega ali celo ogroženega? Damian, če še enkrat prebereš Einherjarjev post, ni nikakor letelo na tebe ali na kogarkoli. Einherjar nam je podal nekaj koristnih in (meni osebno) tudi novih informacij.

No need to overreact... :fight2:

Pa da ne bo šlo vse spet v maloro... ljudje, govorimo o odvzemu državljanstva, ne o črncih in poljskih skinih. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm... ali se samo meni zdi, ali se je tule nekdo počutil napadenega ali celo ogroženega? Damian, če še enkrat prebereš Einherjarjev post, ni nikakor letelo na tebe ali na kogarkoli. Einherjar nam je podal nekaj koristnih in (meni osebno) tudi novih informacij.

No need to overreact... :fight2:

Pa da ne bo šlo vse spet v maloro... ljudje, govorimo o odvzemu državljanstva, ne o črncih in poljskih skinih. :lol:

Jaz se niti slučajno ne počutim ogroženega po tej plati.

Moti pa me vsake vrste nestrpnost. Namesto, da bi uživali v lepših straneh življenja in iskali skupne točke, raje iščemo stvari, ki nas ločujejo ter se do nezavesti prepiramo o njih.

Njegov post res ni letel name, vendar me v osnovi moti, da se zaradi napak (ali pa zlobe , ali česarkoli) vse meče v isti koš.

Pa tudi njegova trditev o ljudeh in črncih mi bolj diši po naci-idejah,, kot po razmišljanjih razumevajočega človeka današnje dobe.

Ideje nacizma pa som mi v pricipu tuje, ter sem njih nasprotnik.

Sicer pa imaš prav. Tema je malo skrenila. Jaz sem pač samo z nekaj plastičnimi primeri hotel ilustrirati, kako se pri nekaterih problemih znamo obnašati.

Pa bom svojo debato o tej temi zaključil z nje začetkom.

Kdor je kaj zagrešil, za to MORA odgovarjati pred sodiščem (ne pa linč naroda).

Neprimerno in neumestno pa je na podlagi ekstremnih primerov soditi o vseh 18000 izbrisanih, od katerih se je marsikomu verjetno res zgodila krivica.

LP VSEM V DEBATI,

D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!