Skoči na vsebino

Odvzem državljanstva


Thundercat

Priporočene objave

Ko so ponočo prišli in odpeljali vse Rome iz naše ulice-sem dejal-briga me ,saj nisem Rom...

Ko so ponoči prišli in odpeljali vse muslimane iz naše ulice-sem dejal -briga me, saj nisem musliman...

Ko so ponoči prišli in odpeljali vse homoseksualce iz naše ulice-sem dejal-briga me,saj nisem homoseksualec...

Ko so ponoči prišli in odpeljali vse invalide iz naše ulice-sem dejal-briga me,saj nisem invalid...

Ko so ponoči prišli in odpeljali vse obrtnike iz naše ulice-sem dejal-briga me,saj nisem obrtnik..

Ko so ponoči prišli in odpeljali vse anrhiste in naciste iz naše ulice-sem dejal-briga me-saj nisem ne anarhist in ne nacist...

Ko pa so ponoči prišli in odpeljali mene -ni bilo v celi ulici nikogar več,ki bi se lahko potegnil zame.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko so ponočo prišli in odpeljali vse Rome iz naše ulice-sem dejal-briga me ,saj nisem Rom...

Ko so ponoči prišli in odpeljali vse muslimane iz naše ulice-sem dejal -briga me, saj nisem musliman...

Ko so ponoči prišli in odpeljali vse homoseksualce iz naše ulice-sem dejal-briga me,saj nisem homoseksualec...

Ko so ponoči prišli in odpeljali vse invalide iz naše ulice-sem dejal-briga me,saj nisem invalid...

Ko so ponoči prišli in odpeljali vse obrtnike iz naše ulice-sem dejal-briga me,saj nisem obrtnik..

Ko so ponoči prišli in odpeljali vse anrhiste in naciste iz naše ulice-sem dejal-briga me-saj nisem ne anarhist in ne nacist...

Ko pa so ponoči prišli in odpeljali mene -ni bilo v celi ulici nikogar več,ki bi se lahko potegnil zame.....

Kekec, res je!!

Tudi jaz sem hotel povedati to, vendar sem se izrazil malo na drug način.

LP vsem dobromislečim...

Damian

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da dragi !

Vse resnice o življenju verjetno poznaš edino ti in tebi podobni!

Kar se novih ali pa starih nacistov tiče, mi pripelji enega pod roke ter da rešimo stvari na njihov (vaš?) način.

Pa ni vredno. Si ne bom mazal rok ter reševal stvari na tak način.Go.....Ne bom, rekel sem, da ni vredno!!!

Kar se tiče SLO skinov, pa poljskih skinov (ha, ha), pa srbskih skinov (ha, ha).

Meni je žal, da Vaša Večvredna Visokost ni razumela poante o črncih v ku-klux-klanu.

Ti bom razložil drugače.

Malo poglej zgodovinske knjige, ali pa Dolfijev Mein Kampf, pa boš videl, kaj so stari naciji predvideli za Slovence, poljake, srbe, itd

Od kje ti potem ideja, da so SLO, ali poljski ali srbski skini enakovredni nemškim.

Poglej malo, kaj novi (new) (neo) (neue) nacisti delajo s Slovenci, Poljaki, Srbi, Turki, itd v Nemčiji, Avstriji in Italiji. Da o severu ne govorimo.

Naj gredo (greste) naši skini v Nemčijo, pa se sredi trga derejo (derite), da so (ste) slovenski skini.

Ozzvali bodo (boste) posmeh pametnih ljudi ter batine neueskinheads .....

Kar pa se toje izjave tiče, da smo vsi ljudje, črnci pa črnci....

Tu te lahko samo pomilujem v vsej tvoji puhoglavosti , večvrednosti in narcisizmu (ne nacizmu, narcisoidem je nekaj drugega)...

Pa na koncu še ponižno opravičilo Vaši Večvrednosti:

Upam, da Vaše Večvredne Visokosti nisem preveč užalil s svojimi nekaj besedami in frazami...

Če slučajno sem,je to verjetno zagotovo zato, ker se tudi moj priimek končuje na -ič (že okoli 700 let v Sloveniji). Pa tudi malo temnejše polti sem. Najbolj konec Avgusta, ko po dveh mesecih pridem z morja.

Mi in ostali pod vašim nivojem namreč ne moremo razumeti Vaših Visokih ciljev..

Saj veste, nekateri ste ljudje, nekateri smo pa črnci...

Ajaaa... a da si primitivc... OK, sorry nisem vedel...

Globoko vdihni preberi thread se enkrat razmisli in si pojdi vem raztrescit mozgane, ker si ocitno ravno ti najbolj nestrpen... Tko kot vecina hipi smeti, si ocitno tudi sam, tak da sicer si prijazen in nadvse uff-to-pa-je-prijazen fant, razen ko srecas nekoga, ki drugace misli, ga je treba pa ubit, pa zapret, pa utopit...

Dej najprej pri sebi razmisli potem pa se naprej pogovarjaj...

Aja, pa se to, ce ne ves nic o skinih, neonacistih in ku klux klanu potem pac o njih ni treba nic pisat... Se mi zdi dosti bolj resitev "pametnega" cloveka...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja damian, se mi zdi, da ima einherjer tukaj "bolj prav". iz tvojega posta tolce vec nestrpnosti do drugacnih, kot iz einherjerjevega. ein... je podal dejstva in podatke, ti se pocutis ogrozenega. osebno se v veliko stvareh ne strinjam z ein...om, vendar tokrat se mi zdi njegov gornji post na mestu. vsaj po "primitivcu" dalje.

konec koncev, zakaj pa ne "tolces" po kekecu III ? ....je "zagrizen" komunist. rdecih BTW jaz ne trpim, a ga vseeno ne spluvam za vsako, ko kaksno SFSN-pikro spusti. pa kaj? .....strpnost remember?! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajaaa... a da si primitivc...

..... si pojdi vem raztrescit mozgane, ker si ocitno ravno ti najbolj nestrpen...

.....Tko kot vecina hipi smeti, si ocitno tudi sam, tak da sicer si prijazen in ........

Možno, možno....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja damian, se mi zdi, da ima einherjer tukaj "bolj prav". iz tvojega posta tolce vec nestrpnosti do drugacnih, kot iz einherjerjevega. ein... je podal dejstva in podatke, ti se pocutis ogrozenega. osebno se v veliko stvareh ne strinjam z ein...om, vendar tokrat se mi zdi njegov gornji post na mestu. vsaj po "primitivcu" dalje.

konec koncev, zakaj pa ne "tolces" po kekecu III ? ....je "zagrizen" komunist. rdecih BTW jaz ne trpim, a ga vseeno ne spluvam za vsako, ko kaksno SFSN-pikro spusti. pa kaj? .....strpnost remember?!  ;)

Verjetno ima vsak od nas svoj prav. Odvisno s kakšnega stališča pač gledaš.

O politiki ima pač vsakdo svoje mnenje.

Mogoče je bil moj odgovor res malo prehiter in preoster (glede tona). Tako pač je, če napišeš odgovor takoj, ko prebereš temo in te nekaj zbode. Saj sem v naslednjem prispevku stvar malo "ublažil"

Nekako sem mu pač odgovoril na to, da jaz o stvari nič ne vem, če ne mislim, kot on.

Še bolj pa me je razkurila opazka o ljudeh in črncih. Meni se to ravno ne zdijo dejstva.

Včasih bi pa bilo verjetno odgovor boljše "zamrzniti" za en dan, stvar prespati, pa ga drug dan še enkrat pregledati.

Nisem pa nobenemu grozil z ubijanjem, zapiranjem in utapljanjem , kot se mi skuša prilepiti.

O skinih, nacistih in Ku_klux-klanu imam pač svoje mnenje.

Konec prave sezone, pa se s traparijami ukvarjamo, namesto, da bi se z motorjem vozil....

Lp damian

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moti pa me vsake vrste nestrpnost.

Sicer pa imaš prav. Tema je malo skrenila. Jaz sem pač samo z nekaj plastičnimi primeri hotel ilustrirati, kako se pri nekaterih problemih znamo obnašati.

Pa bom svojo debato o tej temi zaključil z nje začetkom.

Kdor je kaj zagrešil, za to MORA odgovarjati pred sodiščem (

Tudi jaz ne maram nestrpnosti in do nje ne bi prihajalo če se ne bi nekateri (za enkrat so manjšina) odločili, da bi od mene radi odškodnino. Vsakemu slovencu in tudi tistemu, ki je za državljanstvo zaprosil ob nastanku države,se mu zamalo zdi da je 10 let delal,plačeval davke in nekaj malega prihranil. Zdaj se pa najde enopar (18.000),ki so bili tok zarukani, da si statusa niso uredili(preživeli pa so in to baje ,,brez službe, dohodkov...,, in hočejo tako količino denarja o kateri lohk jest samo sanjam in si želim, da bi bila tudi jaz izbrisana. Hvala bogu, da imam službo, ker če bi bila že deset let brezposelna (po možnost brez službe zaradi stečaja, kjer mi je firma(lastnik tudi država) dolžna nevemkolk plač, ki jih nikoli ne bom videla in socialen problem---bi se mi pa še tok bolj fržmagal,da jaz ne bom dobila nič, ker sem si uredila status.

Tako Damian upam, da razumeš drugo plat (vsaj en razlog), zakaj je nestrpna.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz ne maram nestrpnosti in do nje ne bi prihajalo če se ne bi nekateri (za enkrat so manjšina) odločili, da bi od mene radi odškodnino. Vsakemu slovencu in tudi tistemu, ki je za državljanstvo zaprosil ob nastanku države,se mu zamalo zdi da je 10 let delal,plačeval davke in nekaj malega prihranil. Zdaj se pa najde enopar (18.000),ki so bili tok zarukani, da si statusa niso uredili(preživeli pa so in to baje ,,brez službe, dohodkov...,, in hočejo tako količino denarja o kateri lohk jest samo sanjam in si želim, da bi bila tudi jaz izbrisana. Hvala bogu, da imam službo, ker če bi bila že deset let brezposelna (po možnost brez službe zaradi stečaja, kjer mi je firma(lastnik tudi država) dolžna nevemkolk plač, ki jih nikoli ne bom videla in socialen problem---bi se mi pa še tok bolj fržmagal,da jaz ne bom dobila nič, ker sem si uredila status.

Tako Damian upam, da razumeš drugo plat (vsaj en razlog), zakaj je nestrpna.

Viš, za tale aspekt sem ti čist hvaležen... samo jebat ga, mi, ki smo "imeli urejene papirje", smo ta čas lahko uradno uživali vse _prednosti_ statusa "državljan RS" oz. "ima stalno prebivališče v RS"...

če tega nisem izkoristil, sem si pa sam kriv :) No, je pa res - a lahk državo tožim, ker je objektivno odgovorna za mojo nesposobnost grabljenja 100 miljonov v 5 letih? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je samo ena od plati, sym--tista sentimentalna tista, ki mnoge najbolj boli in jih zato dela ,,nestrpne,, in nima s Pravom nobene veze. Druge je pa Vrrrruuuummmm lepo opisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa "izbrisani" niso bili v pravem pomenu besede. Omenjenih 18.000 so leta '92 iz evidence stalnega prebivalstva premaknili v evidenco oseb z začasnim prebivališčem. (torej niso bili izbrisani). Cca. 7000 teh "izbirsanih" si je do sedaj uredilo status tujca s stalnim prebivališčem v RS. Torej t.i. tehnični zakon o izbrisanih je le pravna podlaga (ureja status za nazaj) za teh 7000, ki svoj status uredili. Tudi vsi ostali so imeli možnost urejanja statusa (seveda ob izpolnjevanju pogojev določenih z zakonom - bivši Zakon o evidenci nastanitve občanov in registru prebivalstva) pa tega niso storili. Ti lahko to še vedno storijo, če seveda izpolnjujejo pogoje, samo večina med njimi je v tem času RS zapustila in s tem prekinila neprekinjenost bivanja v RS (5 let)

Očitno jim Slovenija ni "dišala" kaj preveč.

Odvzem državljanstva pa ni mogoč, če oseba nima drugega državljanstva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa saj vemo, da nekaterim bo sedaj dišalo, ker bo Slo. v EU...

ampak vseeno te odločitve ne sodijo v roke "ljudstva".

ker če dovolimo ,da ljudstvo otakih primerih odloča na referendumu, bi lahko tudi o znižanju zavarovanja, pa o odpravi registracije in tehničnih, pa tko naprej. ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa saj vemo, da nekaterim bo sedaj dišalo, ker bo Slo. v EU...

ja seveda da bo dišalo...a tebi to ne diši..če ti ne upam vsaj da si se na referendumu pravilno opredelu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja seveda da bo dišalo...a tebi to ne diši..če ti ne upam vsaj da si se na referendumu pravilno opredelu....

thundercat ,sprašuješ gluposti ... a mi diši? Pejt prebrat temo o EU... da ne bomo zdaj spet tukaj ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi proti nestrpnosti, ker baje to škoduje zdravju, zato pravim, takoj nazaj poslat vse, ki se nekaj šopirijo tukaj in potem bo pa mir.

Mogoče kdo od mladih (pod 25) let to ne razume in misli, ta je pa nestrpen, ipd.

Pa lahko povem samo tole: jaz takele primitivne osebke gledam že celo življenje, še v bivši JUGI, ko so stali v vrsti za solidarnostna stanovanja, ipd., nikoli niso hoteli državljanstva, še ko so všoli spraševali kakšno narodnost imamo, so vsi ČEFURJI vestno poivdarjali, mi nismo SLOVENCI ampak JUGOSLOVANI. No, še danes naj bodo jugosi, ali pa kar hočejo biti , samo Slovenci pa res ne bodo. So imeli dovolj čas, pa soi se iz belega kruha norca delali.

Jaz mislim tako, eni gremo v Evropo, eni lahko gredo pa kamor hočejo, samo z nami ne ...... !!!!!!!!!!!!!!1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo od mladih (pod 25) let to ne razume in misli, ta je pa nestrpen, ipd.

zakaj pa nebi razumeli...če zračunaš boš vidu da smo se taki kot jst v teh letih odraščali z njihovimi otroci...in da probleme smo imeli......toda zaradi tega še ne sovražim te osebke kaj šele njihove starše....spoštujem pa tvoje mnenje in ga skušam razumet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak vseeno te odločitve ne sodijo v roke "ljudstva".

Zakaj referendum:

Zadeva: Predlog za odložilni veto k Zakonu o izvršitvi 8. točke odločbe Ustavnega sodišča Republike Slovenije št. U-I-246/02-28

Na podlagi 3. alinee 1. odstavka 97. člena Ustave Republike Slovenije predlagamo, da Državni svet zahteva, da Državni zbor pred razglasitvijo Zakona o izvršitvi 8. točke odločbe Ustavnega sodišča Republike Slovenije št. U-I-246/02-28 o njem še enkrat odloča.

Obrazložitev:

Državni zbor je dne 29.10.2003 sprejel Zakon o izvršitvi 8. točke odločbe Ustavnega sodišča Republike Slovenije št. U-I-246/02-28, s katero je Ministrstvu za notranje zadeve naložilo, da mora državljanom drugih republik nekdanje SFRJ, ki so bili dne 26.2.1992 izbrisani iz registra stalnega prebivalstva, po uradni dolžnosti izdati dopolnilne odločbe o ugotovitvi njihovega stalnega prebivanja v Republiki Sloveniji od 26.2.1992 dalje.

Največjo pomanjkljivost zakona vidimo v dejstvu, da niso predvidene finančne posledice izvajanja tega zakona.

Po ocenah Ministrstva za notranje zadeve bo ministrstvo moralo pregledati približno 23.000 spisov, ki se nanašajo na posameznike, ki so jim bila izdana dovoljenja za stalno prebivanje. Individualni pregled je potreben zato, ker je potrebno izločiti vse tiste primere tujcev, ki so dovoljenje za stalno prebivanje že pridobili, niso pa bili na dan 23.12.1990 ter 25.2.1992 stalno prijavljeni v Republiki Sloveniji (nobena od evidenc, vzpostavljenih na podlagi kateregakoli zakona o tujcih, podatka o datumu stalnega prebivališča na omenjeni datum ne vsebuje).

Ob tem je Ministrstvo za notranje zadeve predvidelo, da bo za plače zaposlenih, ki se bodo ukvarjali z izdajo odločb, porabljenih 25.325.000,00 SIT (predvideno je, da bodo zadeve rešene v 6 mesecih), niso pa predvidene finančne posledice iz naslova zahtevanih odškodnin. Prav tako niso predvideni materialni stroški pri izdaji odločb, niso predvideni stroški povečanega obsega dela na upravnih enotah itd.

Odločba ustavnega sodišča pravi, da so bili državljani drugih republik nekdanje SFRJ ki so bili dne 26.2.1992 izbrisani iz registra stalnega prebivalstva, izbrisani neupravičeno. V kolikor jim je zaradi tega nastala škoda, so upravičeni do vložitve tožbe za odškodnino.

Kljub temu, da število potencialnih oškodovancev ni znano (lahko pa se ga predvideva) ter da ni znana praksa sodišča glede določanja višine odškodnine, pa lahko vseeno predvidevamo, da se bo za vložitev tožbe odločila večina upravičencev. Obstajajo možnosti, da bodo upravičenci zahtevali priznanje delovne oziroma pokojninske dobe za nazaj ter odškodnino iz naslova socialnih prispevkov ter prispevkov za pokojninsko in invalidsko zavarovanje (v javnosti se pojavlja ocena o 600 milijardah tolarjev odškodnine) skupaj z zakonitimi zamudnimi obrestmi. Obstajajo torej možnosti uveljavitve vseh pravic za nazaj in to tudi nekaterim od tistih, ki so leta 1991 odšli iz Slovenije, ker so nasprotovali samostojni slovenski državi.

Zakon določa, da mora ministrstvo za notranje zadeve tujcu ali tujki (v nadaljevanju: tujec), ki je pridobil dovoljenje za stalno prebivanje po takrat veljavnem Zakonu o tujcih, izdati odločbo o ugotovitvi njegovega stalnega prebivanja v RS od 26.2.1992 oziroma od dne izbrisa do pridobitve dovoljenja za stalno prebivanje kot dopolnitev izdanega dovoljenja za stalno prebivanje.

Zakon pa nikjer ne določa, da se dejansko stanje za vsako osebo posebej preveri. Po našem mnenju je potrebno upoštevati mnenje zakonodajno-pravne službe Državnega zbora, ki navaja, da je treba ugotoviti dejanske okoliščine za posamezno osebo in se ne zadovoljiti s fiktivnimi stanji ter za postopek ugotavljanja naslova stalnega prebivališča v obdobju za nazaj čim širše uporabiti obstoječe listinsko gradivo.

Ocenjujemo, da ta zakon ni zadnji težki zalogaj za slovenski proračun, saj je v zakonodajnem postopku je tudi Predlog zakona o stalnem prebivanju tujcev z državljanstvom drugih držav naslednic nekdanje SFRJ v Republiki Sloveniji, ki so imeli na dan 23.12.1992 v Republiki Sloveniji prijavljeno stalno prebivališče, ki ureja »drugi del zgodbe«. Poleg še večjega finančnega bremena za Slovenijo pa ta zakon pomeni podvajanje zakonske ureditve področja, s čimer se odpirajo možnosti številnih zlorab.

Zaradi navedenega menimo, da zakon o izvršitvi 8. točke odločbe Ustavnega sodišča Republike Slovenije št. U-I-246/02-28 ni potreben, in je veto upravičen, saj bo v primeru, da bosta isto področje uredila dva zakona, prišlo do podvajanja urejenosti iste materije. Po našem mnenju dva zakona tudi omogočata zlorabo.

Državni svet predlaga, da se obe zadevi uredita v enem zakonu, ki naj čim bolj natančno predvidi finančne posledice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!