Skoči na vsebino

Proračunu grozi vrtoglava odškodnina


premza

Priporočene objave

Državnemu proračunu grozi vrtoglava odškodnina

O pritožbi zoper slovensko državo "težki" skoraj poldrugi državni proračun, naj bi ta teden odločalo evropsko sodišče v Strasbourgu

Ta teden bo evropsko sodišče za človekove pravice pričelo glavno obravnavo v tožbi zoper Slovenijo zaradi neizplačanih razlik plač javnim uslužbencev iz leta 1992. Po izračunih Vlada Mariniča, predsednika Območnega policijskega sindikata Podravje, njihove zahteve znesejo poldrugi državni proračun (iz leta 2001), torej prek 1.500 milijard tolarjev.

To velikansko vsoto denarja država dolguje zaposlenim v šolstvu, zdravstvu, policiji, carini, vojski, sodstvu, javnih zavodih, državnih in drugih organih ter organizacijah. Marinič je izračunal, da bo samo njemu država morala izplačati 2,1 milijona tolarjev in zamudne obresti povrh. Do vrtoglave številke 1,5 proračuna je Marinič prišel na podlagi izračuna, pri katerem je izhajal iz svoje vsote, h kateri je dodal visoke zakonske zamudne obresti ter upošteval, da gre za več deset tisoč uslužbencev, ki že desetletje neuspešno zahtevajo izplačilo neizplačanih plač.

(Vir: Finance)

Državnemu proračunu grozi vrtoglava odškodnina

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve, kakšen je postopek za registracijo nove države? :hmm:

Ta bo šla v stečaj! :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve, kakšen je postopek za registracijo nove države? :hmm:

Ta bo šla v stečaj! :cry:

Blagor izbrisanim ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blagor izbrisanim ;)

Blagor?? Mislim, da so si zaslužili odškodnino (vsaj nekateri), samo ne zdi se mi prav, da moramo vsi plačevati za napake posameznih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blagor?? Mislim, da so si zaslužili odškodnino (vsaj nekateri), samo ne zdi se mi prav, da moramo vsi plačevati za napake posameznih.

Zakaj jih pa volis, ce ti ni vsec kako ljudi nategujejo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj jih pa volis, ce ti ni vsec kako ljudi nategujejo?

Koga (po tvoje) pa naj volim, da se izognem nategovanju? Mislim, namreč da je slednje mislija nemogoče. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blagor?? Mislim, da so si zaslužili odškodnino (vsaj nekateri), samo ne zdi se mi prav, da moramo vsi plačevati za napake posameznih.

narobe si me razumel.

tukaj je govora o neki drugi odškodnini, ki je približno 15-krat večja od tiste za izbrisane. GRe namreč za policaje, učitelje in druge državne uslužbence. Moraš mal prebrat, preden "na hitrco" odgovoriš ...

Hotel sem reči, blagor izbrisanim, ki nimajo nekih hudih dolžnosti do države, saj niso njeni državljani - a štekaš? V pizdi smo pa mi, državljani, ki nismo izbrisani. ..

kapiš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni v riti, drugi p'r koriti... :naughty:

BTW: sm vedu, da se splača bit policaj al pa učitlca. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

narobe si me razumel.

tukaj je govora o neki drugi odškodnini, ki je približno 15-krat večja od tiste za izbrisane. GRe namreč za policaje, učitelje in druge državne uslužbence. Moraš mal prebrat, preden "na hitrco" odgovoriš ...

Hotel sem reči, blagor izbrisanim, ki nimajo nekih hudih dolžnosti do države, saj niso njeni državljani - a štekaš? V pizdi smo pa mi, državljani, ki nismo izbrisani. ..

kapiš?

huh, res sem malo nahitro prebral. Zdi se mi pa, da imajo (žal) uslužbenci vso pravico do svojih neizplačanih plač. Kako dejansko bo s tem, pa bomo še videli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

huh, res sem malo nahitro prebral. Zdi se mi pa, da imajo (žal) uslužbenci vso pravico do svojih neizplačanih plač. Kako dejansko bo s tem, pa bomo še videli.

e, vidiš.

a upajo tisti, ki hujskajo k referendumu proti izplačilu odškodnin za izbrisane, hujskati tudi k referendumu proti izplačilu teh plač ?

Če bi odškodnine za izbrisane država nekako še lahko prenesla, pa takega ,1500 miljard zajetnega zalogaja, nikakor ne bo mogla prežvečiti ...

Tako da - a se gremo igrico Referendum?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obenem pa država za sitnico 460 mio SIT proda 85% delež v tovarni, ki dela valuke (una vojaška vozila) SLO podjetju Viator & Vektor, ta proda 29% svojega deleža tuji firmi Puchu za nekaj milijard SIT, in skupaj bosta s slovenskim obrambnim sklenila milijardni poslev v naslednjih letih, ko bo MO kupovalo taiste valuke - dobra računica a ne?

Ampak to ni pomembno, važno je da imamo še en referendum o pizdariji, ki jo je naredila naša država, kraje državnega premoženja in okoriščanje z njim pa je tako lai tako dolgočasno in nedokazljivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisti čas sem delal v gospodarstvu (19929 in smo si izplačali premalo plačane plače. sedaj delam v državni upravi pa še do sedaj niso dobili nič, prav je da se plača tudi ostalim-moje mnenje. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW: sm vedu, da se splača bit policaj al pa učitlca. :D

Khmm... a zato, ker potem 12 let ne bi dobil denarja, ki ti pripada?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Khmm... a zato, ker potem 12 let ne bi dobil denarja, ki ti pripada?

ne, mislil sem cinično ... kot ilustracijo... razmišljanje mnogih, ki trdijo, da so "izbrisani dnar zavohali zaj pa tožijo". sem karikiral z izjavo, ki bi lahko bila v smislu "policaji in učitlce so dnar zavohali zdaj pa tožijo po evropi".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Važno je,da živimo v pravni državi..

Pa naj košta kolkr hoče!!!!! :yea2: :yea2: :yea2:

Mislim,da smo se nekoč že nekaj menili o " zakonitih zamudnih obrestih".

Dokaz,da kdor drugemu jamo koplje,sam vanjo pade.........PREJ AL SLEJ!!!!!!!

Sedaj naj pa ta naša ljuba država popapca to,kar si je sama skuhala.

BTW......najceneje za davkoplačevalce bi bilo,da država objavi lasten bankrot........se s kakšnim novim veleumnim zakonom spravi v stečaj......določi TUJEGA stečajnega upravitelja.......itd....itd!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj naj pa ta naša ljuba država popapca to,kar si je sama skuhala.

Kuhala je ona, papcal bomo pa mi! :(

In kam naj se jaz pritožim, ker bom mogu vse to plačat, čeprav nisem nič kriv :?

A res nisem? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na straneh Evropskega sodišča za človekove pravice v Strasbourgu tega primera ni na urniku obravnav.

Wow, potem pa se je mogoče nekdo malo "pohecal" :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wow, potem pa se je mogoče nekdo malo "pohecal" :D

Pri pregledu obravnav ga ni. Lahko je v kakšnem drugem postopku. Kajti, kot izhaja iz članka, pravobranilstvo ni bilo obveščeno, ki bi v primeru obravnave moralo biti.

Sem pa našla primer Hit-a in g. Kovačiča. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Khmm... a zato, ker potem 12 let ne bi dobil denarja, ki ti pripada?

...ker bi ga naložu po 30% obrestni meri! :naughty:

100.000SIT*12let po 30% = 2.300.000SIT :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zamudne obresti my ass!!!!!!!!

se strinjam, da dobijo denar in normalne obresti (inflacija, normalna letna obrestna mera,..) ne pa zamudne, zakaj pa bi bilo na boljšem kot privatniki, država nikoli ne plačuje zamudnih obresti, ob tem pa nikoli ni mogoče denarja toliko "oplemenititi" kot znašajo zamudne obresti.

moja mama je po pogodbi z X ministrstvom delala pogodbeno za njih 10 let pa ni država niti enkrat plačala točno, navadno z 6 do 12 mesečno zamudo. pred leti je padel proračun, pa minister, pa vlada, pa spet proračun,.....itd in je 2 leti čakala na izplačilo denarja za že opravljeno delo med tem pa je morala ravno tako delati, hodit po terenu in skbet da je sistem deloval ker bi drugače cela slovenija ostala čez noč brez otroških dodatkov in ostalih socialnih pomoči.

kljub temu, da je na papirju imela par mio sit prihodka, od katerega je seveda morala plačati 20% DDV (davkarijo baš boli če ti država v resnici ni nakazala), smo živeli na fotrovi plači, če je nebi bilo bi lahko zaprla firmo in 2 leti sedela na borzi brez denarja. denar je bil na koncu izplačan z minimalnimi obrestmi (toliko da je ohranil realno vrednost izpred 2 let).

sam sem sicer večkrat predlagal na preprosto reče da nima več denarja za vzdrževanje in naj pusti da se sistem zruši :devil: pa ni bila za ker se ji je smilil folk, ki bi zaradi tega kak mesec ostal brez socialne pomoči in otroških dodatkov. škoda, to bi bil lep halo, pa tudi denar bi verjetno hitro prišel B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!