Skoči na vsebino

Hišni kino....


Priporočene objave

Kupil sem sistem za hišni kino Panasonic SCHT 500. Priklopil sem ga na TV Gorenje Diadem Stereo, nekaj let star. Zadeva deluje super vendar imam nekaj vprašanj.

Ali mora biti TV tudi v Dolby Suround tehniki, da lahko gledaš TV preko povezave na sistem. Ko namreč prižgem TV ob prižganem sistemu se zvok z TV sliši slike pa ni, čeprav imam player in TV povezan z SCART priključkom. A bi moral na player priklopiti še TV anteno, kljub SCART povezavi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabis scart ki se na DVD strani razcepi iz scart se na dva chinch prikljucka, ki jih potem vezes kot audio in (TV/AUX) ali kaj takega.

Ko gledas TV moras pac source na tvju dati anteno (ne AV) in na DVDju kamor si priklopil una dva chincha (TV/AUX).

Tko je bilo pri meni :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezovanje med TV in DVD playerjem je možno na štiri načine:

- s SCART priključkom (vzemite polnega 21 pinskega, dražji kot je boljšo sliko ima). Pri polnem 21 pinskem je možna priključitev tudi po sistemu RGB (ločene barve), vendar mora RGB podpirati TV aparat na AV strani. Zadeva pripelje tudi audio signal v TV in ne obratno!

- s kompozitnim video priključkom, kjer je en kabel video (rumen), ostala dva sta pa oklopljena audio signala;

- S -Video, ki se ponavadi uporablja pri video kamerah in je slabše kvalitete (podoben je starim DINskim priključkom);

- RGB priklop s tremi video kabli (za vsako barvo posebej) + dva kabla za audio (L in D)- zadeve ne mešajte s kompozitnim video priključkom.

Povezovanje iz TV na audio del:

- TV audio out na audio vhod (pred)ojačevalca;

- če imaš sistem za kućni kino je možno, da audio signal dobiš preko SCART-a, vendar mora biti 21 pinski!;

- če TV aparat nima audio out, kupiš SCART, ki ima na TV strani posebej izpeljana kabla za Audio Out.

Digitalno povezovanje zvoka:

- če zvok iz DVD playerja potegnete v digitalni obliki (DVD playerji imajo sicer digitalno/analogne konverterje) na navaden DAC (stereo), morate DVD player pri audio opcijah nastaviti na PCM only;

- če imate surround procesor, je nastavitev za surround.

Any questions?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še nekaj na splošno o sistemih za "kućni kino".

Poleg formata 16/9 je to drugi največji finančni nateg, ki si ga lahko privoščite.

Začne se pri DVD playerju. Zvok (audio) iz DVD playerja pri predvajanju CD plošč je porazen do slab. Tam nekje na začetku CD ere. Razlog tiči v laserju, ki ima drugačno valovno dolžino. Ljubitelji resnejšega zvoka bodo pač še vedno morali imeti dve gajbi - CD in DVD player.

Nadaljuje se pri potrebah za surround zvokom doma. Ne rabite ga, razen v primeru da želite poslušati letenje helikopterja/letala od zadaj. Multidimenzionalni zvok na dvodimenzionalni površini? Ne me hecat. Centralni zvočnik zaradi govora? Maybe, ampak samo pri filmih, ki nimajo pravilno zmiksanega zvoka.

Kvaliteta ojačevalcev 5+1 ali celo 6+1? Več ali manj poceni tranzistorirane (v B razredu) poenostavljene sheme. Za poslušanje glasbe več ali manj neuporabno.

Zvočniki? Skladovnica zvočnikov v dnevni sobi, ki po možnosti ni prilagojena niti postavitvi TV, kaj šele kopici gajb v prostoru (Slovenci še vedno delamo dnevne sobe za obiske in ne zase!). Kam in kje šele s kabli.

No, in če ste se kljub temu odločili za "kućni kino" vas čaka poglavje o povezovanju vseh komponent, za katere vam je itak zmanjkalo prostora in pa uglasitev sistema. Uglaševanje pa traja kar nekaj dni in kar veliko nastavitev je potrebno empirično izkusiti. Za povprečnega uporabnika odločno preveč dela.

In kakšen je rezultat ponavadi? Veliko ropotanja za veliko (preveč) denarja in skoraj nič zvoka.

Zato vam priporočam, da si TV zvežete s HI-Fi jem in si za DVD Rom Pom Pom omislite dodaten subwoofer (analogni izhod za SW je ponavadi na kolikor toliko spodobnem) DVD playerju. Denarni prihranek za neumnosti tako lahko mirno zabunkate za osnovno HI FI verigo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nasprotju s Cecom sem pristaš prostorskega zvoka, pa čeprav moja tehnika doma ni nič posebnega. Še pred pol leta sem DVD-je gonil na pet računalniških zvočnikov, pa je bilo čist zadovoljivo. Ni ga lepšega občutka kot če lahko pri koncertu Metallice izoliraš samo vokal na centralcu ali pa pri Maidnih eno od treh kitar in se čudiš in učiš. Vsak po svoje. Home cinema pač ni avdiofilska zadeva, je pa full entertainment. Zdaj pa še kdo naj reče, da je najbolje met hifi videorekorder!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se kar Luckyu pridružujem. Sam sem si nabavljal hišni kino pred tremi leti, ko sem podiral stene in prenavljal bajto, tako da sem dnevno sobo delal ravno v ta namen.

Se moraš pa precej potruditi, da ti špila kot pač mora špilati. Žena in jaz sva že izgubljala živce ko sem sprobaval različne zvočniške sisteme(6). Tega se mi več ne da ponavljati. :wacko:

In epilog:

prostorski zvok je super, ni potrebno ne vem kakšne glasnosti za razbijanje, HIFI malenkost slabši. Ampak ko dam v DVD, recimo Eaglese-live in poslušam v DTS, čisti zvok, kot da bi sedel v dvorani, ko se kamerman premakne med nastopajoče, slišiš inštrumente okoli sebe.......

Je pa res da ti DVD player kupljen v Šparu za 19000 sit, ne bo dal dobrega zvoka, niti slike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Home cinema pač ni avdiofilska zadeva, je pa full entertainment.

Hvala Lucky. Da ne bi bilo (pre)hudih razočaranj, ko bi želeli imeti muziko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pa ce se vseeno odlocim za nakup hisnega kina? Universum, Mustek,... za okoli 50.000. Slisijo se bolj X firme. Se splaca? Bo to zadovoljilo mojo mamo, ki ze 15 let ni bla v kinu? :D Se neki; ali lahko gledas na vseh DVD predvajalnikih divx? Hvala komurkoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bratranec ima neko levo firmo....dvd predvajalnik ki bere audio in pa dvd format...pa 5 zvočnikov....stalo je 39.000....razočara me samo ker ne bere še ostale formate video zapisa...je pa že avdio cede poslušat posebno zadovoljstvo...ker je zvok čisto nekaj posebnega....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se neki; ali lahko gledas na vseh DVD predvajalnikih divx?

Mislim da na zelo redkih... na tistih, kjer je to posebej označeno... če boš kupoval pazi na to,d a bo zadeva imela možnost softverske nadgradnje kodekov!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je pa že avdio cede poslušat posebno zadovoljstvo...ker je zvok čisto nekaj posebnega....

... in bednega ... B)

poslušanje muzike na razne poceni soround sisteme je predvsem uničevanje truda avtorjev, ki s(m)o vložili precej časa denarja, da se zvok sliši tako kot mora ... s poceni feršterkerijo sploh pa nekimi kvazi suroundi uničiš dober posnetek.

drugo je, če je zvok posnet v 5.1 standardu (DVD koncerti ipd ... ) ... takrat je suround seveda zaželjen, vendar tudi vsak sistem ne zmore predvajati zvoka tako kot je potrebno ...

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ce se vseeno odlocim za nakup hisnega kina? Universum, Mustek,... za okoli 50.000. Slisijo se bolj X firme. Se splaca? Bo to zadovoljilo mojo mamo, ki ze 15 let ni bla v kinu? :D Se neki; ali lahko gledas na vseh DVD predvajalnikih divx? Hvala komurkoli.

če imaš dovolj veliko platno in dober projektor, zagotovo :)

sicer pa raje investiraj v bencin in vstopnice za kino, pa dve kokakoli in pomfri v McDonaldsu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dvd predvajalnik ki bere audio in pa dvd format...pa 5 zvočnikov....stalo je 39.000... je pa že avdio cede poslušat posebno zadovoljstvo...ker je zvok čisto nekaj posebnega....

Mogoče zato, ker zagotovo nima dobro pokritih srednjih tonov in slišiš samo kako basovsko brundanje iz cenenega globokotonca in piskljanje satelitov? da o dinamiki ne govorim ...

ja, to je res posebno ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa sem z mojo zadevo zelo zadovoljen. Če to primerjam z prejšnjim glasbenim stolpom in vhs-vcr je kot dan in noč. Sicer pa sem ugotovil, da moj TV ni popolnoma kompatibilen s sistemom, da bi lahko tudi tv-programe gledal v dolby tehniki, saj nima avdio izhodov.

Ni mi žal niti enega eura. Ko gledaš kake spektakle v stilu Pearl Harbour, Lord of the Rings ipd. je res pravo doživetje.

Samo taščo moram poslati od doma, da ne tolče z metlo v strop. :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če imaš dovolj veliko platno in dober projektor, zagotovo :)

sicer pa raje investiraj v bencin in vstopnice za kino, pa dve kokakoli in pomfri v McDonaldsu :D

hmm, gledal isti film v kinu in doma na sistemu k ma zvočnike za 50.000 sit in dvd za 16.000 sit in zvok mi je bil doma dosti boljši in zvočni učinki dosti bolj doživeti kot v kinu. slike se pač ne da primerjat tko da zarad tega bomo še vedno hodli v kino in po možnosti filmček še doma pogledli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti ki imajo oznako DivX so ja draaaagi :( Kaj potem ostali vsi gledate DVD filme? Izposoja je najmajn 500 SIT. Kaksn format bom sploh lahko gledal na npr. tem predvajalniku?

V videoteki Metulj v lahko dobiš DVD za 180 sit, če ga vrneš še isti dan do 17.00 ure, sicer pa je redna cena za lastnike zlate kartice 400 sit. To je kar ugodno.

Imajo pa tudi v knjižnicah (vsaj pri nas) odelke z VHS in DVD, cena je samo 200 sit.

Življenje v provinci ima tudi svoje prednosti. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, je pa res, da jehišni kino v primerjavi s stereo sistemi vsaj tako opazen prehod, kakor iz mono na stereo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:ph34r:

Nekateri dvd-je doma pečemo :OK:

Divix se pa ogleda tako, da je speljan audio/video kabel iz računalnika na TV/ojačevalec. :yea2:

Ker v koloseju je tko sedet kot v turističnem avtobusu srednjega razreda, k nimaš kam kolen dat.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker v koloseju je tko sedet kot v turističnem avtobusu srednjega razreda, k nimaš kam kolen dat.....

Ti mors met pa dolge noge, da v koloseju nimas kolen kam dat :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za ilustracijo- v peugeotu 405 mam zic čist nazaj, pa tamal športen volan, pa ga mam čist gor dvignjenga, pa se ga s koleni skor dotikam..... :ph34r:

Zdej bom vplaču 605 od kolega ki je še večji, na test vožnji se je pokazalo, da bom (zdej pa res) mogu šine zica bl nazaj prešraufat. :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:ph34r:

Nekateri dvd-je doma pečemo :OK:

Divix se pa ogleda tako, da je speljan audio/video kabel iz računalnika na TV/ojačevalec. :yea2:

Ja, ja. Le kolk si jih ze speko zase, a? Ce si pa dealerski freak, ti pa ni pomoci.. mal heca. Divx filme gledam ze en cas na tak nacin, tk da ni to neka pogruntavscina. Mene bol zanima kvaliteta pri hisnih kinih za 50k SIT. Pa zdaj ze vem, da deluje vse zadovoljivo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene bol zanima kvaliteta pri hisnih kinih za 50k SIT.

po denarju gre vse...zdej gledam cenik....pa za 60k že dobiš zadevo ki je za nas, navadne uporabnike kr v redu....so pa tudi dražji sistemi za zahtevnejše uporabnike.....jst sem en film pogledal na sistem ki ga je kupil bratranec...koštal je 39k in zame je čisto v redu....če hočm Kino efekt je najbolš da grem v kino...če bi se rad vsaj malo približal temu efektu grem gledat na ta sistem...če pa mi je vseeno pa si na računalnik kak film zavrtim....o nakupu sedaj še ne razmišljam....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah seveda.. Jaz sem pred 5-6 leti gledal mislim da Blade 1 na neki DVD skatli z doma narjenimi zvocniki in sem biv zlo presenecen. Takrat? Tudi danes. Rajs pri teh masinerijah mal prsparam za bencin :D . Hvala. Ni mi vec treba svetovat glede hisnih kin. :unsure: :( <_< :rolleyes: :) :D :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!