Skoči na vsebino

Hišni kino....


Priporočene objave

Živjo,jst mam pa hišni kino speljan prek stolpa sony 5.1,pa ma v meniju 5 nastavitev(mali kino,veliki kino,suraund način,...itd.),pa primerjam z tapravim kinom,se mi ne zdi kakšna velika razlika glede zvoka,če se hočem približati kinu,moram stolp mal pojačati glas pa je,zame zelo uredu,LP Curi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi smo si decembra enkrat omislal domači kino, je yamaha stau je pa 120k SIT, to je cena s popustom. v kvaliteti zvoka se lahk skrije marsikeri stolp, je pa zaenkrat še problem, kr mamo eno mal starejšo televizijo :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ja. Le kolk si jih ze speko zase, a?

Po koliko pa se da dobit prazne DVD-je?,so tm okrog 590 SIT, pride po moje kr malo drago :hmm:

Popravljeno . Popravil MOTOVILC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po koliko pa se da dobit prazne DVD-je?,so tm okrog 590 SIT, pride po moje kr malo drago :hmm:

glede na kapaciteto ki jo imajo niti ne...ker navadni cedeji po 700 mb stanejo po 100 sit komad...recimo...dvd je torej v razmerju količina podatkov-cena zelo poceni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na mejl dobivam akcije tedna in prejel sem tudi to ponudbo:

Pozdravljeni,

Predstavljamo vam predvajalnik Neuston Maestro DivX -1201, ki omogoča predvajanje praktično vseh formatov A/V digitalnih zapisov, kar se jih da spraviti na ploąček, vključno z DVD, DivX, Xvid, audio CD, MP3, Ogg, itd). Predvajalnik se lahko priključi na TV, digitalni projektor*, glasbeni ojačevalnik  ipd., moľno ga je tudi nadgrajevati

kaj kdo pozna zadevo in ve kaj več o tem...Symru mogoče....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na kapaciteto ki jo imajo niti ne...ker navadni cedeji po 700 mb stanejo po 100 sit komad...recimo...dvd je torej v razmerju količina podatkov-cena zelo poceni...

je pa res da stoji film v divx formatu na enem cd-r-ju in pa film v dvd formatu na enem dvd-r nosilcu :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je pa res da stoji film v divx formatu na enem cd-r-ju in pa film v dvd formatu na enem dvd-r nosilcu :?

ja imaš res..... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na mejl dobivam akcije tedna in prejel sem tudi to ponudbo:

kaj kdo pozna zadevo in ve kaj več o tem...Symru mogoče....

idi pa kupi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je pa res da stoji film v divx formatu na enem cd-r-ju in pa film v dvd formatu na enem dvd-r nosilcu :?

ampak na DVD lahko 7 filmov Divx posnameš ha :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti ki imajo oznako DivX so ja draaaagi :( Kaj potem ostali vsi gledate DVD filme? Izposoja je najmajn 500 SIT.

Eni DVD-je (originale, da ne bo pomete) tudi kupujemo. Več ali manj koncertne, ampak se splača. Na DiVX te robe ni sploh. Tudi pri piratih muzike ne dobiš veliko. Je pa koncert v 5.1 čist nekaj posebnega. Ravno čez vikend nabijal Metallico S&M in je na devedeju res odlična možnost izbire avdio pist. 5.1 - simfoniki in bend, 2.0 - simfoniki in bend, 2.0 - samo bend, 2.0 - samo simfoniki. Tole zadnje je k'r neki, ampak fino za ljubitelje aranžmajev. Pa na centralcu lahko izoliraš samo pevca in prisluhneš fušanju. Pri Maidnih Rock in Rio pa lahko na centralnem zvočniku poslušaš tretjo kitaro - Adriana Smitha. Res se splača, cene devedejev se pa približujejo cenam cedejk. Ali pa obratno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak na DVD lahko 7 filmov Divx posnameš ha :D

Pa kaj mi pomaga, če pa jih DVD-player ne bere :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj mi pomaga, če pa jih DVD-player ne bere :(

evo ta zadeva bere vse živo....

Neuston Maestro DivX -1201,  DVD, DivX, Xvid, audio CD, MP3, Ogg, itd).

cena je 29.999 sit....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna mnenja o Yamaha  zvočnikih,  in ostalih delih- dvd....?

imam klasičen Yamahin stereo ojačevalec (ne me za oznako spraševat), ki je zelo prijazen do trde kitarske glasbe in tudi vsega ostalega seveda. :yea2: V kombinaciji z dobrimi box-i (Bose) dela ko šus.

Je že tako, da je potrebno tako kot zvočnike tudi ojačevalec probati predno ga nabaviš.

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
aja, je pa res, da jehišni kino v primerjavi s stereo sistemi vsaj tako opazen prehod, kakor iz mono na stereo ...

Dej ga no nehaj srat. Da potem brez veze tlačijo helikopterje in avione v filme na način, da uletavajo od odzad v ekran. Koncerti? Še na nobenem nisem bil, da bi bil "surrounded" z muskontarji. Vedno vis a vis. In tukaj bolje od sterea ni.

In format 16:9 versus 3:4? Za tole igračkanje rabiš diagonalo najmanj 140.

Še eden, ki je nasedel novim umetnim potrebam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eden, ki je nasedel novim umetnim potrebam.

Nisem. Raje imam dober stereo kot tapocen surround. tut tadrag surround se mi zdi stran metanje dnarja za doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri kakih poceni suraund zvočnikih so srednji toni, ker jih ni.

Samo piskanje pa bobnenjese pa ne da poslušat. Fajn je da sta vsaj sprednja

zvočnika in center spodobnih dimenzij pa kakimi 16-kami noter.

En moj prijatelj ima HI-FI stereo zvočnika, ostalo pa računalniške škripavnike,

pa se kar obnese.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem si omislil neko kino zadevo in sem zelo zadovoljen. Zmanjkalo mi je trenutno dnara za dober TV, pa drugič.

Preizkusil sem več zadev in ugotovil , da če gledaš sam filme, je ta pocen glih tko dobr k ta drag, če pa želiš poslušati še musko, moraš odšteti velike denarce (vsaj za glavna stereo zvočnika+ ojačevalec).

Lina!

Glede yamahe (ojačevalca) pa tkole. Zadeva ima precej trd zvok, zato je ojačevalec pametno kombinirati z mehkejšimi zvočniki.

lp

Popravljeno . Popravil bladzo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje iz izkušen glede DVD predvajalnih škatel.

Doma smo nabavili dražji " boljši" predvajalnik, na drugi lokaciji pa "škripalnik" domači kino v neki akciji za cca 36 k.

Iskušne so sledeče : isti DVD film ni bistvene razlike, MP3 muska, ni bistvene razlike, ob žurkah - oboje prešfoh,

Štelanje pravih nastavitev zvoka - pri obeh mašinah isto sranje.

Je pa bistveni problem lokacija zvočnih kišt, da istisneš efekte ki so ti ponujeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi le povedal, da dobro ozvocenje ("del" solidnega! hisnega kina) lahko pripomore k vecjim uzitkom pri cisto vsakdanjem gledanju TV-ja, ne le pri gledanju filmov na DVD-jih. Doma imam boljsi Bose-ov sistem in vam povem, da je gledanje TV-ja postalo cisto nekaj drugega kot prej, ko je zvok prihajal iz zvocnikov sicer solidnega Sony TV-ja.

Skratka, hocem reci, da se na nakup hisnega kina lahko gleda tudi na tak nacin, ne le z vidika par filmov, ki si jih boste pogledali vsak mesec.

To pa se ne pomeni, da bo komplet za 50 jurjev karkoli popravil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Lina!

Glede yamahe (ojačevalca) pa tkole. Zadeva ima precej trd zvok, zato je ojačevalec pametno kombinirati z mehkejšimi zvočniki.

lp

Ne bo čisto držalo. Glavna štorija barvanja zvoka je, ne boš verjel, v kablih. Pri kolikor toliko spodobnih aparaturah zvenečega imena verna reprodukcija zvoka poslušate kable in zvočne omarice. Fršterkarji so danes prignani zelo daleč in načeloma niso problem v verigi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

No še jaz imam par vprašanj.

Recimo, da si hočem doma omisliti en univerzalen sistem, ki bo omogočal poslušanje muzike in gledanje kakšnega dobrega filma in nimam pojma kaj se splača in predvsem kako naj v trgovini vem kaj je dobro in kaj ne. :hmm:

Predvidevam, da je cena eno izmed meril, ampak nekako ne kupujem stvari samo zato ker so dražje, če ne morem tudi ugotoviti v čem je razlika.

1. Poceni Domači kino: V čem je bistvena razlika od dražjih sistemov? Kvaliteta zvoka, možnost povezovanja z drugimi komponentami?

2. Reciver: V čem se razlikuje reciver za 80kSIT od tistega za 200kSIT, čeprav imata na prvi pogled oba iste specifikacije?

3. Zvočniki: Kako oceniš dober zvočnik od slabega? Teža, velikost in material ohišja?

Predvsem pa me zanima do katere vrednosti celotnega sistema narašča kavaliteta zvoka in od kod naprej narašča zgolj ego lastnika.

Bom hvaležen vsakega odgovora.

lp G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poskus:

- podajaš se v neskončen svet audio tehnologije, kjer te lahko nategne vsak prodajalec, ki ima pet minut časa..

- predlagam stran www.audioreview.com

- bistvena razlika med sistemi je v sladkorčkih, ki ti jih ponujajo večji sistemi.. večji receiverji imajo ponavadi na tone koaksialnih priključkov (ki jih tudi sam uporabljam), takšnih in drugačnih nastavitev (EQ, sorround verzije in simulacije, manjši sistemi pa so ponavadi omejeni zgolj na priklop na zvočnike in kakšen mini EQ.. dejanska razlika je v sami tehnologiji,dejanski moči (pazi: ni vsak watt glasbene moči dejanski.. upoštevaj RMS podatke), ipd.

- razlika je seveda tudi v zvoku, vendar če nisi nek pretiran audiofil, so kombi sistemi prav fletna zadevšna.. pazit je treba, da je v kompletu bass kišta (nekateri ta poceni so brez tega heca).. - ravno včeraj v Bof-u testiral Bose sistem.. zadeva hudo draga, ampak prepriča..

- v bistvu dobiš pri kvaliteti zvoka toliko denarja, kolikor je muzike, čeprav gredo nekateri audiofili v skrajnosti (pri inteku ponujajo nek kimberjev metrski kabel za cca 1 mio SIT)

- kako oceniš dober zvočnik? naštimaš željeno konfiguracijo (pomemben je sistem kot celota), izbereš CD z neko jazz glasbo (ali simfonični orkester, tudi če ne poslušaš klasike), recimo kakšno Diano Krall, potem pa probaš izluščit čimveč inštrumentov.. kvaliteten zvočnik ti bo ponudil bistveno več jasno razpoznavnih zvokov kot drug.. in bass kitara se mora slišat kot bass kitara.

pa še moj mali sistem:

receiver Sony STR-DB 870 QS

CD player Sony CDP-XP 740 QS

DVD Sony DVP-NS 410

video Sony SLV-SE 830

TV Sony KV 29-CL11 72cm

zvočniki Infinity Alpha 40

Ixos-ovi kabli (1x optično, 1x koaksialni, zvočniški)

Popravljeno . Popravil Brrrm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še o ceni: po moje se da za cca. 170k SIT navzgor (70k receiver, 30k DVD, 70k zvočniki) sestavit zadevšno, ki bo zadovoljevala 95% tvojih potreb..

za ta denar že dobiš hudo dober surround komplet (kakšnega Sonyja, seveda.. a je mogoče opazit, da mi je ta firma pri srcu?!)..

pa še to: zadeve ne kupuj, če je prej ne poslušaš.. vsak dober trgovec ti bo z veseljem pomagal.. sevedda je najlažje to naredit pri velikih, ki imajo na tone tega heca (bigbang, bof, corrado)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na strani www.corrado.si pa imaš še vodič po audio tehnologiji.. priporočam branje..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!