Skoči na vsebino

Toyota Avensis


BlazS

Priporočene objave

Ce ma kdo izkusnje s tem avtomobilom naj prosim pove kaksna je kaj zanesljivost, poraba(zlasti dizelov), udobje, varnost in vse ostalo. V glavnem cim vec informacij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

povzamem ti lahko dva razlicna testa. prvi od autorevue (AUT avto magazin) in drugi od OEAMTC (AUT avtoklub).

zanesljivost na visku (toyota), poraba zmerna, a visja kot npr. eanko mocni TDI ali HDI. zelo udoben in varen (**** pri Euro-NCAP), glede rez. delov ne vem. ne more biti nekega problema, ker bi drugace to omenili. cene delov tudi ne poznam. solidno opremljen in dodelan.

edina slaba stran je bila "odzivnost" oz. "poskocnost" masine. masina bi naj bila bolj toge sorte, a za relaksiran cruising po stranskih cestah in hitro povprecno potovanje po AC ravno prav.

moj osebni povzetek: bi imal, ce bi bila masina malce ...kaj pa vem... ne toliko toga. koncno mnenje bi si ustvaril sele s testno voznjo (katere se nisem naredil).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce ma kdo izkusnje s tem avtomobilom naj prosim pove kaksna je kaj zanesljivost, poraba(zlasti dizelov), udobje, varnost in vse ostalo. V glavnem cim vec informacij.

Vse je na vrhuncu, kaj češ - japaner :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Toyoti pa res ne rabiš spraševat glede zanesljivosti in kvalitete, saj je ta tovarna že več let na prvam mestu v teh zadevah po vsem svetu. Samo za informacijo v Amerki je Mercedes, ki je bil včasih sinonim za kvaliteto, po klavaiteti in zanesljivosti na 26 mestu (skoraj zadnji - vsi pocen korejci so ga stegnal) med proizvajalci vozil (v evropi pa na 17 mestu). Toyota, je se razume, na prvem! Avto je enkraten še posebaj disel varianta. Ampak žal malo predrag zame.

Ja pa še to v Novembru so genralnega direktorja koncerna WV vprašali kdo po njegovem mnenju trenutno najboljši proizvajalec avtomobilov in je brez oklevanja rekel Toyota.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce ma kdo izkusnje s tem avtomobilom naj prosim pove kaksna je kaj zanesljivost, poraba(zlasti dizelov), udobje, varnost in vse ostalo. V glavnem cim vec informacij.

Živ !

V avgustu sva z boljšo polovico prešaltala iz nemca na rižojeda (beri Avensis diesel). Do sedaj sva naredila že 15000 km in sva z njim kar zadovoljna. Kar zadeva odzivnost motorja je stvar kar dobro opisal Ice. Osebno me moti precej opazna turbo luknja v nizkih obratih, pohvalil bi pa dobro izolacijo in tiho delovanje motorja. Poraba pri normalni vožnji (po omejitvah) se giblje med 5.5 - 6.5 l/100km, pri priganjanju pa prileze na 8 (več še nisem imel). Max. hitrost po števcu je 200 km/h.

Zunanji in notranji design je pa druga stvar. Meni osebno je avto grd v vseh pogledih. Full me moti tudi serijski radio s kasetarjem in CD predvajalnikom. Mislim kdo za hudiča še posluša kasete??? :blink: Moti me tudi sredinjska konzola oblečena v aluminij ... fujjj :cry: ... je pa seveda to stvar okusa. Skratka Avensisa nisem kupil zaradi izgleda ampak samo zato ker sem se naveličal vzdrževati (beri popravljati) nemška jajca. :angry:

Upam, da sem ti kaj pomagal, če te pa še kaj konkretnega zanima pa vpraši.

LP - Rude

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O avensisu vem samo to, kar sem prebral v testu v avtomagazinu. Torej zanesljiv, soliden, varen, skratka zelo dober avto, a malo dolgocasen.

Torej, ce bi rad japonca, bi ti samo malo namignil, da pogledas malo k hondi. Nov accord zdej dobis tud z dizlom, ki je baje odlicen motor. Je tud malo bolj sportnega izgleda in ni niti malo dolgocasen. Sem ga ze vozil in je res super avto. Tud po testih zmaguje-celo v Nemciji, kjer morda ves, kolk znajo biti pristranski :devil:

Aja, o avensisu vem to, da ima zlo dober kolicnik upora-0,28. A kaj, ko ga ima accord 0,26. :P :D

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Full me moti tudi serijski radio s kasetarjem in CD predvajalnikom. Mislim kdo za hudiča še posluša kasete??? :blink:

Jest! Into v LC z Mark Levinson fršterkarijo. Ne zamenjam z MP3 pasjimi jajci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O Toyoti sem ze velik slisal. Sam zanimal me je iz prve roke.

Mene tud ful mot kasetar. Ga nisem uporabljal ze res dolg casa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O Toyoti sem ze velik slisal. Sam zanimal me je iz prve roke.

Mene tud ful mot kasetar. Ga nisem uporabljal ze res dolg casa.

Na tvojem mestu bi jest poslušal Eliminatorja in bi šel pogledat Acorda. Res super avto, men je tko žal da niso imeli dizla takrat ko sem jest Avensisa kupu. :(

LP - Rude

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej to ni zame. To se odloca oci. No zdej se je ze za avensis. Drgac ma pa avensis vec opreme pa vsega ane. Mislm jaz bi se tud raj za accordko odlocil, ampak denar ni moj tko da...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej to ni zame. To se odloca oci. No zdej se je ze za avensis. Drgac ma pa avensis vec opreme pa vsega ane. Mislm jaz bi se tud raj za accordko odlocil, ampak denar ni moj tko da...

OČI-ji majo ponavadi radi umirjene motorje, torej je to v tem primeru gledano kot prednost B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rude ali si to kupil novi tip avensisa ali stari? (novo, rabljeno?)

Če je novi je res čudno da ima kasetar, saj imajo zdaj vsi yarisi serijsko radio s CDjem.

Kupil novo in ima oboje CD in kasetar. Zgleda, da na japonskem še kasete poslušajo. :(

LP - Rude

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
Jason, Jason ...

Yaris je premajhen, da bi not stlačili še kasetar. Drugje pa je, in to pri novih. Renesansa kasetarjev pač.

Lep dan vsem! Ali bi mi kdo lahko napisal ali je vztrajnik(oz. prvi homokin. zglob (levi) pri avensisu in corolli verso (oba 4D motor) enak? avensis 2000,corolla 2003.Hvala vnaprej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep dan vsem! Ali bi mi kdo lahko napisal ali je vztrajnik(oz. prvi homokin. zglob (levi) pri avensisu in corolli verso (oba 4D motor) enak? avensis 2000,corolla 2003.Hvala vnaprej!

thanks.....sem že dobil info.Varno vožnjo vsem.........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!