Skoči na vsebino

Zračni filtri


atomaz12

Priporočene objave

Ja pa kaj pol ti da red spone več zraka al kaj. sj to lahk tut s serijskim filtrom nardiš, pač mal vrtaš air box. zraka je še preveč. :D

in to moraš pol še kombinirat z večjo dizo. tko da res ne razumem kaj ti da ta red spone. sj je isto kot original. al se mogoče motm?

ja jaz bi tudi reko da je isto ko orginal..S časom se more ta goba v filtru zamenjat,zaj pa če kdo doma to šraufa pač namesto orginal kupi malossijevo in je potem frajer ker nalepko zraven dobi :OK: malo heca..

Red sponge je malo bol prepustna goba kot pa orginal goba..tak da če daš v orginal filter red sponge dobiš isti rezultat kot če bi v airbox i orginal gobo navrtal ene 2 lukni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni ravno isto...če vrtaš notri bo vleklo vso umazanijo...red sponge bi bil primeren za sport kite, če kdo ne misli ob 3h vjutro zbudit pol slovenije :)

za di-tech in pure jet

zdaj so mogoče slabi bol, vendar z časom bo fergazer postal starina in bodo začeli proizvajalci delat tuning dele izključno samo za te vrste motorjev in bo pomojem še bojše od fergazerjev.

sicer kolega ima di-techa maximalno natunanega že verjteno 2leti...

z filtrom nevem če bi bil problem, saj če ima luftmeser si on tak jemle tolko zraka kolko potrebuje.

Sicer pa povejte raje lastniki le teh kak je,ker res nevem :) če sem se zmotil me prosim popravite in se opravičujem za morebitne napake

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa jst to že cel čas na tem forumu bluzim, pa mi noben ne verjame... :D Frgazarji bodo kmal "avt" tudi pri skuterjih in 125kah ter ostalih... Problem pri DiTechu in PureJetu je ta, da imata vbrizg znamke Orbital, ki ponuja vbrizgovanje samo do 9 500 oz. 10 000 obratov. Kar pomeni, da tukaj (še) ni high end tunanja, to bo mogoče, ko bodo dali notri boljši vbrizg in povečali tlak, povečali sesalno loputo in še neke malenkosti, to se jim pa očitno pri piaggiotu ne splača, no, sj se da vse sam doma nardit, oz. naročit, sam vbrizg je edina ovira, tukaj se ga ne da kr tko menjat, bi ble potrebne velike modifikacije za kaj takšnega.

Tko kot je blindek reku, red sponge pa prelukjan original filter ni enako! Djte no...uno vleče vse notr umazanije, medtem ko red sponge lepo razporedi večje luknjice po celi površini in tko ne pridejo tako velike umazanije notr... ga je pa tut lažje pucat... čeprav je to potrebno večkrat... no, jst mam TNT Helix notri in sm dou zanga 4 čuke in pol in morm rečt, da sm 100% zadovoljen z njim, zvok ima fantastičen, fajn je glasen, preglasim vse v prometu, to je ttu dobr, da me avti slišijo, ker v mestu se hitro zgodi, da ti kir z ritjo vn rine, men ni treba trobit, če vete kwa mislim... :D sam mal dam gasa, pa zaropota, pa sliši prec :D drgač je pa to huda antikamoflaža za policaje...hjao...me slišijo na 2 kilometra... :D pa tut sosedje niso najbolj zadovoljni, na srečo se ni še noben pritoževal, ampak polet se bodo, ker bom hodil zvečer / ponoči bolj pozno domov... :D hehe

aja, zadnč se mi je zgodil, da mi je filter odpadu dol, ko sm šou iz ovinka, ker sem se "nasadil" na eno lukno in me je mal vrgl...no, motorju je vse ok in nism padu seveda, samo filter je vrglo dol, ker sem ga mal pred tem pucu in sm ga dou bolj notr, direkt nad gumo in je bil ene 3 cm nad gumo, sam kaj ko ga je guma zagrabla, ker je amoltizer naredu svoje in ga je odnesl... :D no, zdj ga mam tko kot ponavad, na stran obrnjen, kar sm tut ugotovu, da je najbolj varno... :D ja, ob padcu se mi je mau zvil (ohišje kovinsko) :( ampak dela in vseen lpo zgleda :) drgač sm meu pa notri ene lučke, k sm jih lohk pržgal, pa so vn odletele :D nism jih najdu :lol1: :kva2:

eh, who cares, sam da dela :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja če bodo frgazerji res tko hitr avt, se nam pa kaj kmalu obetajo črni časi. zdj moraš bit mahanik, pol boš moral bit pa heker. ne vem če bo take motorje tut tak užitek tunat. sj boš mogu vse prek računalnika delat. kdo bo pa pol šampone za umazane roke kupoval. dejte pomislte mal. jest osebno sem proti vgradnji preveč elektrike.

red spone pa ne vem. pomoje se ne splača, razn če maš original airbox gor pa moraš res zelo nujno filter zamenat. tko kokr je ticmantl povedal. če že moraš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jst grem itak elektrotehniko študirat, tko da komi čakam, da se bom sam podal malo tunanja z elektroniko, pa magar bom, prvo zadevo skuru :D Men se zdi, da se mordo tut motorji razvijat v to smer, če se že vse razvija tm...tehnologija, to je to... :) Pa verjem, da se bo dal računalnik bolj spedenat kot pa mehaniko...

No, da ne bomo off topic, red sponge je primeren za vsakega, ki se mu ne splača kupiti celoten novi filter in ki ne bi rad budil sosede ob 3h zjutraj in želel, da mu dela mator kot urca... :) seveda ne z high end skuterjem, potem je to smrt... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Načrtujem nakup zračnega filtra. Predvsem zato ker bi rad izboljšal zvok motorja!

Imam pa Gilero GSM, fergazer weber/dell'orto 12.

Kateri filter predlagate?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobil več zraka in boš moral naštelat vergazer da bo dal več benza, potem se ti bo povečala poraba in tudi obraba samega motorja...tak da na original 50cc ne davat športnega filtra... :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej športnega so mi že odsvetval (čiščenje. smeti,... )

Ka pa vi nardite glede zvoka? Sej majo use 50ccm endure, cestači,... tak ubitačn zvok...

Popravljeno . Popravil MmAaTtIiCc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menjaj Avspuh .) in boš meu zvok

Nimajo vsi dnara za nov auspuh... :P

Popravljeno . Popravil Red Arrow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Serbus!

Načrtujem nakup športnega filtra.. pa me zanima, če bi lahko bili potem kakšni problemi na original DiTechu? In če se sploh splača. Prednosti, slabosti...

LP

Popravljeno . Popravil Nejko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prednosti: jih ni :)

Slabosti: skuter dobi več zraka, zaradi česa moraš povečat dovod bencina in z tem avtomatsko večja potrošnja; potem je večja izraba delov oz. bol škodi motorju

na tvojem mestu bi raje menjal izpuh kot pa filter...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa na ditecht-u moreš še menjat računalnik ki uravnava razmerje med dovedenim zrakom in bencinom! Zaradi športnega filtra se optimalno razmerje zraka in bencina poruši in se onem računalniku zmeša..pol pa je celo sranje :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa na ditecht-u moreš še menjat računalnik ki uravnava razmerje med dovedenim zrakom in bencinom! Zaradi športnega filtra se optimalno razmerje zraka in bencina poruši in se onem računalniku zmeša..pol pa je celo sranje :BUA:

Se podpišem, iz izkušenj... :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sam zvok bi zlo rad spremenu, k je tak elektronski... drgač pa za ausuhe sm bral, da se na ditechu ne splača menjat, so baje že dost odprti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja če bi rad zvok spremenil pa kupi neki športni izpuh pa pelji skutera nekam na servis da ti ga lepo nastavijo (valčki federce) pa boš mel lep zvok pa še letel bo bol! Športni filter na 50cc mašini zvok zeloo poslabša..tak da je orginal zvok dosti lepši :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sam zvok bi zlo rad spremenu, k je tak elektronski... drgač pa za ausuhe sm bral, da se na ditechu ne splača menjat, so baje že dost odprti...

Lej, kolega, jst sm naredu temo o ditechih in purejetih kjer ti lepo piše, da pri ditechu in purejetu auspuh ne pomaga... ampak ne zaradi tega ker so KAO že dost odprti ampak zaradi tega, ker imajo računalnik, ki pri določenih obratih blokira vbrizg in ta ne vrizgava hitreje kot za te obrate, fora pa je, da auspuhi delujejo na takem principu, da dvigujejo št. obratov z resonanco in pretokom... ker računalnik ne pusti auspuhu delat več obratov nima potem aupsuh kj delat...je pa res, da nekateri auspuhi delujejo na višjih, drugi na nižjih obratih... škoda kupvat auspuh za vbrizg, ker ti z motorom sploh ne dosežeš določenih obratov, da bi lohk auspuh dou svoj pečat... kapiš? <_<

za končno in pospeške in tako dalje menjaj valčke, fedrce, glavno fedro, filter ne rabiš, filter si kupi ko boš meu 70cc...kit ti stane 72 000 preko malossija, preko polinija pa 45 000, oba sta dobra kita, baje je polini v konjih malo boljši, nima pa čipa oz. računalnika zravn...le-tega pa kupiš posebej, to je dodatnih 30 čukov, če je nov in si na istem kot z malossijem... ;)

Mimgrede, kdor je pisu, tist kar si ti napisu, da si prebrau...potem nima pojma o ditechih in purejetih... ;) :grim :grrr :grim :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da. Samo imaš dve različni e5-ki, ena paše na original vplinjače, ena pa je za večje. V prodajalni reči za original vplinjač pa bo :) . Lahko bi v temi o športnih filtrih to vprašal.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gobasti so od 5 do 8k, žičnati, ki so slabši pa pridejo okrog 3k :) .

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja...? :)

joke

Jst mam TNT Helix...gobasti in žičnati...dou sm 4 čuke in pol in vsem, ki bi si ga kupili ga NE priporočam, ker je za en drek...ni vreden dnara...ampak je pa dobr za štimo... :D :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mam original filtr na yamahi dt 50 sm da mam v air boxu lukne navrtane da dobi več zraka :OK:

jmu sm gor športnga sm se mi ni dal tega skoz pucat k se pa po veliki večini vozm po blatu pa makedamu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Jest mam pa en ornk uprašane an :D

Na skutr bom daw drug tedn gor Leovince RR izpuh, pa športn filter malossi e5.

Zanima če bo delal. Skuter je še nepredelam, samo blokade so zuna in mi gre okrog

75. Koliko bo šel potem. Pište kle gor al pa pol na email:P3r000@gmail.com

Hvala :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!