Skoči na vsebino

Bomo plačevali za pošiljanje e-maila


Plačevanje pošiljanja e-maila za prekinitev spama?  

39 članov je glasovalo

  1. 1.

    • Da
      6
    • Ne
      33


Priporočene objave

Vse to bi se dalo zelo elegantno rešiti z elektronskimi certifikati. Sam prepričat v to kakšne ministre za informatiko in podobne funkcionarje, ki dajo zeleno luč za kak tak projekt, je pa hudič. Prvič nimajo pojma o informatiki, ampak so bolj politični element, drugič je pa problem, kako bi se to uskladilo globalno - na svetovni ravni, ker če to ne bi bilo v veljavi v vseh državah, bi se spamalo pa od tam, kjer bi se dalo. Vsi pa vemo, kako je z digitalnimi certifikati po svetu v (bolj ali) manj razvitih državah. Še pri nas je trenutno bolj žalost.

Če se sprva zdi, da to ne bi bil tak problem, se kasneje izkaže drugače.

V glavnem, z elektr. certifikati bi šlo, samo to so spet milijardne investicije, to pa vsi vemo, kaj pomeni...

Ne vem, iz katere države prihajaš. Pri nas v Sloveniji lahko dobi vsak državljan certifikat. Jaz ga recimo imam že od leta 2001. Z njim lahko zaenkrat na netu naročaš dokumente, ki so oproščeni plačila upravne takse in ne zahtevajo, da priložiš fotografije.

Da se jih pa uporabljat tudi za podpisovanje elektronske pošte. Edino, kar zamerim ministrstvu je to, da je toliko šparalo, da ni nabavilo avtoriziranega certifikata za certifikatno agencijo in so zato državni certifikati, če jih uporabljaš za podpisovanje pošte "untrusted", ker je neznan izdajatelj. Mogoče bodo pa zlobirali pri Microsoftu, da jih v IE doda med "trusted CA".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vedno hoče nekdo pokasirat za kaj. Mi bomo pa naje... NEMA!!! :fight2:

odvisno, kolk pogosto in na kak način uporabljaš e-mail.

Meni gre na kozlanje :SS, ko vsak dan najprej porabim 5-10 minut za brisanje spam-shita iz svojega privatnega in službenega mailboxa... čeprav uporabljam najsodobnejša orodja, ki mi pri tem še kako zelo olajšajo življenje, si je treba vzeti nekaj minut cajta dnevno... :(

5 minut * 200 delovnih dni je cirka 1000 minut oz. 15 ur dela. recimo, da svojo uro cenim na bruto 2000 SIT, je to 30.000 tolarjev letno. torej 2,5 jurja mesečno (z vključenim DDV).

Evo, toliko sem mesečno pripravljen plačati, da me razbremenijo SPAM pošte. Lahko pa tudi več, če bo sistem res dober in mi bo prihranil še več časa in sredstev ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, iz katere države prihajaš. Pri nas v Sloveniji lahko dobi vsak državljan certifikat. Jaz ga recimo imam že od leta 2001. Z njim lahko zaenkrat na netu naročaš dokumente, ki so oproščeni plačila upravne takse in ne zahtevajo, da priložiš fotografije.

Da se jih pa uporabljat tudi za podpisovanje elektronske pošte. Edino, kar zamerim ministrstvu je to, da je toliko šparalo, da ni nabavilo avtoriziranega certifikata za certifikatno agencijo in so zato državni certifikati, če jih uporabljaš za podpisovanje pošte "untrusted", ker je neznan izdajatelj. Mogoče bodo pa zlobirali pri Microsoftu, da jih v IE doda med "trusted CA".

:doze:

mam tut jest elektronski certifikat, samo moj post ni bil vprašanje ali imeti certifikat ali ne, ker to je dejstvo, da se bo slej ko prej razširil povsod, če še kje v kakšni zakotni državici ni. Šlo se je zato, da bi se moralo to uporabljat tudi vedno in povsod za elektronsko pošto, kar se pa ne. Prepričat folk in odgovorne za tak velik projekt pa ni kar tako.

Zakaj imamo namreč elektronske certifikate, če jih ne znamo maximalno izkoristiti tam, kjer je to trenutno zelo potrebno?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!