Skoči na vsebino

SKUTER vs. TOMOS


bOnZy

Priporočene objave

ker nism najdu nobene take teme sm jo naredu, če pa ni uredu pa nej Dave zaklene!

no situacija je taka stoji pa tko ... na moped forumu sem v eni temi zasledu daj en tip kao z mal nafrizirano APN6ko na enmum meetingu u mariborju kje blo 70 skuteristov sklepam, da je to bil tisti meeting v Mariborju :) zloglasni akuko bi se temu reklo :P no vsebina je sledeča:

Danes sem se pridružu mitingu skuterjev, to seveda čisto naključno da ne bo kdo misli da sem postal kaki skuter fan, ker TOMOS je ZAKON!!!!!!!!!!!! Zakaj sem se jim sploh pridružu ? Prvo ko sem jih vido ob 20.00 drvet mimo mene (na nasprotnem pasu seveda), z neonkami in športnimi izpuhi, sem si rekel da jih moram popušit. Se obrnem in začnem dirkat. Šibno sem jih ogromno razen one ko so meli 70cc al pa 125cc. Tistih nisem mogel. No potem smo se ustavli in so mi povedali da naj bi jih bilo enih 70 udeležencev. Tak da se je splačalo!! Ampak največje presenečenje je blo za njih to ko smo šli nazaj po Šentiljski cesti ( najdaljša cesta z rahlim klancem navzdol v MB-ju) in sem se prebil do tistih ko so meli zelo porihtane 70cc. Po cesti mi je eden nameril z giliero DNA 90km/h njemu naj bi šla 120km/h . No in ko smo se končno ustavli so vsi bli samo tiho in potem je do mene prišo kao glavni in me povabil na naslednji miting. Bile so ga same oči ko je gledal mojo APN-ko in me spraševal kaj sem vse naredo in potem še drugi isto. Ko jim jaz povem da mam še vedno orginal cilinder nič brušen nič spremenjini kanali, skratka nič na cilindru. Me je samo gledal. No pol pa začnem naštevat: 38l bat Meteor, izpuh MF Bullet, glava znižana za 0,8mm (tak da še je vedno malo roba), 5-prestava, 56 diza, brez filtra in cestne gume aja pa od BT-ja zadnje amotizere samo to ne vem če vpliva na hitrost. Končna hitrost 90km/h seveda čisto sklonjen in noge na onem črnem( če maš noge gor na črnem pridobiš zraven kaka 2km/h) Skratka vsi so bili presenečeni ko so ugotovili kaka mašina jih je prehitela!!!!! Tak še 1x Tomos je zakon!!!!!!!! Sploh pa nasmešek ko sem ga mel na obrazu ko sem jih enih 30 skuterov šibno je nepopisen . Tak da hvala vsem na forumu, ki so mi dali nasvete kako predelat moped!!!!! P.S.: Jaz tehtam okoli 55kg!!!! Lažji si boljše je!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker nism najdu nobene take teme sm jo naredu, če pa ni uredu pa nej Dave zaklene!

no situacija je taka stoji pa tko ... na moped forumu sem v eni temi zasledu daj en tip kao z mal nafrizirano APN6ko na enmum meetingu u mariborju kje blo 70 skuteristov sklepam, da je to bil tisti meeting v Mariborju :) zloglasni akuko bi se temu reklo :P no vsebina je sledeča:

Danes sem se pridružu mitingu skuterjev, to seveda čisto naključno da ne bo kdo misli da sem postal kaki skuter fan, ker TOMOS je ZAKON!!!!!!!!!!!! Zakaj sem se jim sploh pridružu ? Prvo ko sem jih vido ob 20.00 drvet mimo mene (na nasprotnem pasu seveda), z neonkami in športnimi izpuhi, sem si rekel da jih moram popušit. Se obrnem in začnem dirkat. Šibno sem jih ogromno razen one ko so meli 70cc al pa 125cc. Tistih nisem mogel. No potem smo se ustavli in so mi povedali da naj bi jih bilo enih 70 udeležencev. Tak da se je splačalo!! Ampak največje presenečenje je blo za njih to ko smo šli nazaj po Šentiljski cesti ( najdaljša cesta z rahlim klancem navzdol v MB-ju) in sem se prebil do tistih ko so meli zelo porihtane 70cc. Po cesti mi je eden nameril z giliero DNA 90km/h njemu naj bi šla 120km/h . No in ko smo se končno ustavli so vsi bli samo tiho in potem je do mene prišo kao glavni in me povabil na naslednji miting. Bile so ga same oči ko je gledal mojo APN-ko in me spraševal kaj sem vse naredo in potem še drugi isto. Ko jim jaz povem da mam še vedno orginal cilinder nič brušen nič spremenjini kanali, skratka nič na cilindru. Me je samo gledal. No pol pa začnem naštevat: 38l bat Meteor, izpuh MF Bullet, glava znižana za 0,8mm (tak da še je vedno malo roba), 5-prestava, 56 diza, brez filtra in cestne gume aja pa od BT-ja zadnje amotizere samo to ne vem če vpliva na hitrost. Končna hitrost 90km/h seveda čisto sklonjen in noge na onem črnem( če maš noge gor na črnem pridobiš zraven kaka 2km/h) Skratka vsi so bili presenečeni ko so ugotovili kaka mašina jih je prehitela!!!!! Tak še 1x Tomos je zakon!!!!!!!! Sploh pa nasmešek ko sem ga mel na obrazu ko sem jih enih 30 skuterov šibno je nepopisen . Tak da hvala vsem na forumu, ki so mi dali nasvete kako predelat moped!!!!! P.S.: Jaz tehtam okoli 55kg!!!! Lažji si boljše je!!!!!!

ja totiga pa poznamo :)

džoni je to :)

toti je še te mene pičo ko sn še mel samo leovinčeja gor :o :huh: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in pol se clovk prasa če ni biu to z DNA naš roba? :P <_< :lol1:

in bistvo tega je a nas bojo res tomosi začel prehtvat??? NI GOVORA!!! :) :devil:

s tem je mišlem naš robek ja :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah... tole jest ne verjamem. sm tut sam mu apn6, 42mm cilinder, lipnik auspuh, pa 14mm fergazer, pa je su moped dobrih 70, tomos T15, k ma pa premer 38mm, 18mm fergazer, pa orig. auspuh, ki je narejen za ta cilinder. pa lahko recem da ma cilinder BISTVENO vecje kanale kot pa od apn, pa gre moped okol 80km/h. po mojem mnenju se tomosi se dolgo casa ne bodo vozili mimo skuterjev, predvsem zaradi sesanja bencina, moznosti predelave in same konstrukcije. sploh pa preden presoltas s tistim nenatancim menjalnikom do 5-te si z skuterjem ze sedmih nebesih. Ze 125ccm motor se tezko kosa s posteno navitmu skuterjem, kje je potem sele tomos

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sploh pa preden presoltas s tistim nenatancim menjalnikom do 5-te si z skuterjem ze sedmih nebesih. Ze 125ccm motor se tezko kosa s posteno navitmu skuterjem, kje je potem sele tomos

To je pa nekaj drugega (na kratke razdalje) ampak na realciji MB - Šetnitlj kjer je ravna dolga cesta je v končni se odpeljal mimo vseh 50cc s športnimi izpihi, ditechov, runerc... Saj mene boli če kdo ne verjame samo jaz sem bil tam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A zdej mate pa kao tekmovanje tomos proti skuterjem? Jao jao.... ste ko otroc v vrtcu...>moj fotr ma pa bolši šnelfajer ko tvoj :zzz: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No stvar je taka to je nas Janko oz. Jonny z nafrizirano APNko...in Hitrosti mu kolko jaz vem nisem zmero ampak mu jo je Tomaz(Tomozuki) jaz sem samo mimo njega 90letel :naughty: :naughty: Je pa res da pa je nasega perota pa se par ostalih sibno ko za malco :OK: APNka mu je res letela takrat ko svinja in ti navadni 50ccm skuteri like pero se takrat res niso meli sans proti njemu.

V glavnem le tak naprej Jonny :OK: Pa se vidimo spomladi na mitingu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in pol se clovk prasa če ni biu to z DNA naš roba? :P <_< :lol1:

in bistvo tega je a nas bojo res tomosi začel prehtvat??? NI GOVORA!!! :) :devil:

Heh, čaki človek, ma vse predelano. Če bi jas mel na skuterju tako predelavo, bi šou tekmovat proti ZX-6R. Mimogrede, mimo njega sva se pa z Robejem vseeno peljala (jas sem bil za njim) vzravnano. Jas sem še mel nekaj gasa rezerve. Torej, prehitel je Perota (čeprav mislim, da če bi se naš Pero sklono bi letelo isto), to sem vido. Kje je bil Lino nimam pojma :) Skratka, prehiteval je same 50ccm, ki so bli odblokirani, vendar jim je že za 50ccm slabo šlo (beri: cca 80km/h). Bonzy, če se čutiš ogroženega te lahko pomirim, zato kar lepo mirno spi danes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah... tole jest ne verjamem. sm tut sam mu apn6, 42mm cilinder, lipnik auspuh, pa 14mm fergazer, pa je su moped dobrih 70, tomos T15, k ma pa premer 38mm, 18mm fergazer, pa orig. auspuh, ki je narejen za ta cilinder. pa lahko recem da ma cilinder BISTVENO vecje kanale kot pa od apn, pa gre moped okol 80km/h. po mojem mnenju se tomosi se dolgo casa ne bodo vozili mimo skuterjev, predvsem zaradi sesanja bencina, moznosti predelave in same konstrukcije. sploh pa preden presoltas s tistim nenatancim menjalnikom do 5-te si z skuterjem ze sedmih nebesih. Ze 125ccm motor se tezko kosa s posteno navitmu skuterjem, kje je potem sele tomos

Se ti pridružujem. Tip je mel konkretno predelavo, zamolčal je večino :)

Aja, po mojem cajgeru mu je letelo 90km/h. Torej realnih 80+.

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo jaz sem mel takrat bat in cilinder v toatalnem ku*** Pa sem se vedno bil prvi pa hitrosti :naughty: potem pa ti tomaz pa lino o cungalungi pa se nebomo menli :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

roba in tomaž, kaj morta vedno mojo staro 50tko omenjat? :angry: :D

to je bla zgodovina, zaj je 70cc in roba sam veš da zadnjič ni dosti mankalo da bi šo mimo tebe.... :P :P :devil: :naughty:

ze pa mi je tak že minlo za tuning :o

bi mel računalnik novi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe:)

ja decki, to je blo res:)

samo jaz sem mimo njega leto ko nic :)

kje sem jaz bil? dol sem bil sklonjen pa prednja bremza mi ni delala vredu, sem ga 112 (bicikl stevec) nazgal proti rondoju mimo enega z sr-ko. ko sem pa zacel bremzat pa sem ugotovo da se bom zelo tezko vstavo:) na sreco sem se pol metra za stop znakom, samo adrenalin pa je nabilo:)

je me pa enrkat pred leti en automatic picil - jaz 88 po skuter stevcu, on pa mimo mene:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ze 125ccm motor se tezko kosa s posteno navitmu skuterjem, kje je potem sele tomos

...wanna drag??? :naughty:

Tomos Powah Rulz Big Time!! :yea2: :004 take stroje k so oni mel v sedemdesetih pa na zacetku osemdesetih let vi nikol ne bote vozil!! B) 50 ccm, 38 kg, 19,5 hp, 204 km/h... ...k*rc pa usisivaći... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne pozabite, da so skuterji 2x tezji od tomosov!! B) pa se sirse gume majo, pa celi so sirsi! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

avtomatic 80 km/h mala sala..........ke do ene 120 mal tezji, ampak se vseen gre BP, da ksne E90 ne omenjam............(na colibrijevem stelu :naughty: , 7 prestav :devil: )

skuterji tomosa zelooooo tezko dohajajo.......... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alo jaz se mam enega colibrija doma kaj res gre na toti stel gor E90 masina???? :blink: To pa more letet pol to ma 60kg pa 90ccm :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alo jaz se mam enega colibrija doma kaj res gre na toti stel gor E90 masina???? :blink: To pa more letet pol to ma 60kg pa 90ccm :notworthy:

z taksnimi in drugacnimi predelavami.......... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ze originalen E90 ma tovarniski podatek 104 km/h (pol v podatkih zaokrozeno na 100). B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!