Skoči na vsebino

SKUTER vs. TOMOS


bOnZy

Priporočene objave

sam a vete folk od kar je frči ribnu pa ko sem vozim s skuto prav pogrešam tisto šravfarijo avtomatika :( ko je bil vsak tedn na panku pa na narazen mašina

imam idejo!! KUPI MOJO APRILIO!! :lol1:

@langus: js mam 19 let. skute nisem imel, sem se pa kr dost prevozil z njo (od NRGja, Runnerja, Message-ja, itd.), in nisem kaj dost navdusen nad njimi. premalo stabilen, pretezak in premalo sportno prestavljanje - vsaj za moj stil voznje, k js hocem da garam na motorju. :) tomos je pa tomos - ves kak napiflan mors bit masino da prav prestavlas ko mas enkrat friziran motor?!? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

roba in tomaž, kaj morta vedno mojo staro 50tko omenjat? :angry: :D

to je bla zgodovina, zaj je 70cc in roba sam veš da zadnjič ni dosti mankalo da bi šo mimo tebe.... :P :P :devil: :naughty:

ze pa mi je tak že minlo za tuning :o

bi mel računalnik novi :D

Čuj, nea se sekiraj. Ni blo v slabem smislu rečeno. Hoto sem rečt, da če bi se ti tak pelo v zaveterju pa z glavo na belanci bi leto glih tolko ko oni Đoni :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa na Grobniku? :devil:

Ma pa ta tomos boljše pospeške kot scooter št.11 :D

Pa gume so od GP125. :P

Ne vem kakšne pospeške ima skuter s številko 11, a skuter s številko 18 ima boljše od tegale Tomosa vsaj do kakih 120 na uro, bi bilo pa zanimivo vedeti koliko se da narediti s temle Tomosom na Grobniku :? saj za drugam tako ni :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me zanima s cim bi bil hitrejsi skoz ovinek - z runnerjem k ma 90 kil z gumami 120/130 mm na 12-colskih kolesih, al z avtomatikom z 2,25 colskima gumama (sava MC) na 16-colskih kolesih z ravno balanco, k ma manj k 50 kil... B) js definitivno z drugim!! :yea2:

Prvi jasno :) Vsaj s fusrasterjem ne moreš nasest v ovinku :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam idejo!! KUPI MOJO APRILIO!! :lol1:

@langus: js mam 19 let. skute nisem imel, sem se pa kr dost prevozil z njo (od NRGja, Runnerja, Message-ja, itd.), in nisem kaj dost navdusen nad njimi. premalo stabilen, pretezak in premalo sportno prestavljanje - vsaj za moj stil voznje, k js hocem da garam na motorju. :) tomos je pa tomos - ves kak napiflan mors bit masino da prav prestavlas ko mas enkrat friziran motor?!? :D

No, vsak ma svoje mnenje :) Tisto, na kar si dolgo navajen pač bolj obvaladaš od tistega, kar dobiš za ene parkrat za pelat. Enkrat sem dobo eno tako RS-70 za peljat (sicer samo po ravnini), ampak stabilnost ni bila nevem kako pohvalna. Mogoče so bile tudi malo krive obrabljene gume, ampak na cestnih flikah me je dobesedno premetavalo (sploh če sem zapeljal na šiv - torej rob). S skuterjem do zdaj na takih ravninah pri isti hitrosti ni blo težav. Glede ovinkov je pa tak. Lažje je pomoje skuterja vozit skoz ovinke kot pa motor z večjimi kolesi. Skuter lahko hitro popraviš iz nepravilne lege, moped pa malo težje. Stabilnost je enrkatna, verjetno dosti pripomore k temu tudi enojno vpetje zadnjega kolesa, prestavljat ni potrebno (živel avtomatik), če je fajn zrihtan je vedno dovolj navora...

Pogrešam Aeroxa, ampak tudi B&W kar fajn gre ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

teoreticno ja, ampak me zanima kaj se krivi pri 80km/h skozi ovinek, apn ali pa runner? logicno pa je, da ti spadas v starejso generacijo in zagovarjas mopede, s katerimi ste se vozili takrat, jest pa skuterje - logicno 2 razlicni generaciji. Sploh pa tukaj ne gre samo za ovinke, gre se tudi za pospesevanje in zaviranje (o zaviranju bi sploh lahko ksno rekl in o nenatancnih menjalnikih tomosov) :wacko:

točn tko....

primer:

eni mislijo da bodo z apn-ko hitrejši kr jim gre 100kmh, proti skuterju ki gre 85kmh.....po ravnici ta tomos piči skuto in je na prvem mestu......toda pol pridejo ovinki.....tomos mora že 500m pred ovinkom bremzat, da do ovinka zniža hitrost na "prebavljivo"......skuter medtem elegantno zdrsi mimo paničnega tomosa, k se že ves krivi, voznik se jebe s šaltheblom, gume drsijo, k tem prispeva še vzmetenje, k je itaq gor verjetn sam zarad lepšega........

pa ne zdej mislit da pljuvam po tomosih, ampak skuterji so definitivno mesto pred tomosi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ne zdej mislit da pljuvam po tomosih, ampak skuterji so definitivno mesto pred tomosi

Ja, sej ne rečem, da niso legende, ampak tam tudi ostanejo. Za pol manjšo ceno ti ne moreš pričakovat, da bo Tomos delal čudeže proti skuterju. Evolucija je šla naprej, prišli so skuterji in pokazali zobe (glede opreme, glede vsega). Tomos je danes (neglede na to kako napiljen) nekje tam, kjer je tudi Golf 1, medtem ko je skuter pač Golf 5. Temu je primerna tudi cena novega vozila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nea more nosit, ker ga kičma boli. Se je kuj prpelo :D

u pol si to dobo veliko darilo....k jst sem fotru rekel da hočm za božič eno kanistro bencina pa ni blo nč iz tega :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za božič ga je dobu

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

hehe!!Se vidi da še po slo tut hodi! :wub:

btw:

TOMOS RULS 4EVER!!!

:yea2: :yea2: :notworthy: :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hum....morem jaz to it pogledat :naughty: :) Mogoce ma ki vizitko od boziceka :)

Pa če dobiš vizitko vpraši božička če je že dobu una palčico, k sm jo naroču pr nemu... :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Božiček???Odkar sem mu reku da je navaden zafruseran peder ne dobim od njega darila več.Niti čokoladice več kaj šele športn filitr(sej ga ne rabm sam branu se ga pa tut neb :rolleyes: ) :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa če dobiš vizitko vpraši božička če je že dobu una palčico, k sm jo naroču pr nemu... :wub:

Bom vprasal pa probal ce je taprava :naughty: :naughty: :devil: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem,da ima tale Tomos kar visoko končno, a na kartodromu nima šans proti srebrnemu skuterju s številko 18 :naughty:

to nej bi bil skuter št. 11 ce se ne motm?? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

u pol si to dobo veliko darilo....k jst sem fotru rekel da hočm za božič eno kanistro bencina pa ni blo nč iz tega :(

Heh, nikol nisem vbistvu ničkaj dobo za Božička in zdaj, verjetno nikol več nič nebom :D

Suho sadje ne šteje :lol1:

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomaz kdaj lahko pridem B&W pogledat? :)

Kadar češ :) Danes sn ga sicer že razorožo in mu pobral potencialni vir energije :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!