Skoči na vsebino

SKUTER vs. TOMOS


bOnZy

Priporočene objave

Ej Zok js ti dam cist prau. Fantje se preveč s skuterji vozjo kar nimam nc prot sm se sam 3 leta vozu in pol ne vejo lih tocno kako je. B) Ubistvu je pa stvar tega vsazga posameznika kk se navadi na motor. Itaq da ne bo enmu fajn cestakova lega k je na scooter navajen. Sam vam pa garantiram da BT predelan tok kokr vi skuterje stelate nascije skutr. Benotovga recimo ne. Ne ciljam zdj na predelane skuterje za 1mio al pa lih mal mnj. Ciljam predvsem tja do 150 000sit. Sm meu sam bt-ja elektronka gor frgazer od MZ-ja 250ccm, in sm skutr 70ccm aeroxa z leovincijem in se ne vem kakim sranjem dol pihnu na ravnini. Sicer v pospeskih ne ma v koncni pa. In tut zdj mam RS125 ma ne pihnem skuterja v prvih 10-20 metrih pol pa mu lahko sam pomaham k je en napisu da 125ka nima sans prot predelanmu skutrju. B) .) :P :D :) Dream on baby!! Ce ce kdo probat komot. Pridem z RS125 samo odprta nc druzga ;) <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lol z rs 125 ti tapravga skuterja ne pihnes v 100m. mhr/evo kit notr das pa se lahk pospravte vsi s telm 125kam :P . Zok bo spet hud :afro1: lahk pa prides, pa nardiva primerjavo za foro, itak bos zmagov, samo razlika pa tut ne bo TOLK velika. (mam pa runner 50, auspuh drug, 17,5mm, pa malossi over-range)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ne pihnem skuterja v prvih 10-20 metrih pol pa mu lahko sam pomaham

nauci se dirkaski start pod kuplungo, ma te nubena skuta ne pihne nikol vec! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej langus ves kaj a ne da se ne bos prevec napihovau. Sm meu RS50 polini alu kit 19 frgazer in giannelli in sm pihnu italjet dragsterja polini kit tut 17.5 frgazer prenosi drugi sklopka druga jermenj drug leovince izpuh .) kadar hoces nrdiva primerjavo v lepem vremenu :rolleyes: <_< in ce te uscijem das za poln tank bencina ce ne jst teb.

Zok:

sm nekako mi gre samo nism se navajen na RS125. Sklopka itd. Na 50-ki sm biu pa krepko navajen. Na obrate pa s kuplungo startat <_< :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja langus se to a ne. nimam nc cez skute sam 125 je 125. Sm meu tut sam SR50 l.98 napileno kit polini corsa frgazer 17.5,giannelli sport, variator od polinija sklopka itd. in me je 125RSka nascala ves. Da ne bos prevec pametn. In sm se pac odloču da tko ne gre k tok enga kesa gre v te predelave. In veš kk ti powem. Pr scooterju stevc ful narobe kaze. K se pelem zdj z RS125 60km/h pa k sm se na skutrju 60km/h je ful bistvene razlike. :) :P .) stevce nrdijo na skuterjih tko da se mulcim zdi da ful gre. :afro1: :lol1: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sm reku za foro... itak da me bos pihnu halooooo, hotu sm sam povedat da ne bo razlika nevem kolk velika, tko da pozabi tist s tankm, ce bi pa mel evolution/mhr predelavo pa kadar hoces. seveda si usu dragsterja, piaggiota z alu kitm, 19mm pa drugmu auspuhm + prenosi pa nikol nebi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

<_< Benotovga itaq da ne bi to ne recem, enga k bi pa sam tko predelu zip-a pa lih tko bi. Sam tko k si reku npr zip-a tazga ko beno ne bi, samo glej ce bi pa js dau kit na svojo rs-ko kar ga verjetno enkrat bom in vse postimu pa ni vrag da pihnem ksn 600ccm motor. RS250 napilena pa rox :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a nimas 125? 250 je pa ze povsem druga pesem, 600 cbr-ko pa vrjem da u lajfu naus pihnu ker takrt k se teb neha, se unmu sele zacne :naughty: sicer pa pustva 125ke, pridi z bt-jem, k me prov zanima kako to kej gre, k si prej omenjov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej je čist možn da kkšn Tomos prehiti marsikater skuter. ampak treba je upoštevati predvsem kubikažo. Če greta dirkat Tomos z mašino od elektronke (90ccm) in navadn skuter z 70 ccm. To je kr 20 kubikov razlike in to se pozna. če bi pa nekak na Tomosa spravu katerkol 70 cilinder pa prot 70cc skuterju nima velik možnosti. :hmm: pa še treba je upoštevat kolk dolg časa drži kkšn tko napiljen Tomos k vi pravte. najdejo se kkšni k majo Tomose k jim gre nad 100 ampak kot jest vem jm na usake 5000km nekej crkne. Al jim zarad preveč moči kajle na gredi potrga (poznam dost primerkov :) ) al pa navsezadnje motor zariba. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RS50 jaz sem pihno v pospeski Hondo Civic 1,4....tak da je v tretji mimo skrampal....Tak da bi se tebe... :naughty:

Aja pa ni to bil Zip ampak Aerox B)

Popravljeno . Popravil _Roba_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej RS50, ti mal nabijaš!

V zgornjem dvojnem postu si v prvem napisu da si meu na RS50 polini ALU kit in 19 frgazer. A pol v drugem napišeš da si meu na RSki polini corso in 17,5 fergija. In kje je napaka? Halo, corsa ni ALUMINJASTA :wacko: ... pa enkrat si meu večji frgazer, potem manjšiga, ... lol, to men seči na nabijanje... po eni strani se delaš pametenga po drugi pa neki serješ... <_<

Pa nehite že primerjat skuterje z tomosi... tomosi imajo če ne drugega večja kolesa in posledično dosežejo višjo končno hitrost. S tem se pa jes ne ubadam preveč, rabm da gre cca 100. In teh sto bom jes (k bom meu kit) dosegu prej k katerikoli tomos (seveda tak po domače predelan, in ne kak 90ccm ali pa dirkalen... mislim tak no, kot jih imajo teli tomos freaki). Povejte mi kje v mestu boste vi s tomosom šaltali pa prdeli da boste dosegli 80+ kmh? Nikjer, ker na tomosu to traja... za po ravnini, damo pa lah tut skuteraši ful dolge zobnike pa letimo daleč čez 100km/h tudi do 170 (slednje z race cilindri). Sam bo trajalo da zvrti :D ... to mislim za malo manj konkretno predelane, benov zip 150 doseže verjetnop kadar češ :afro1: !

Tolk zaenkrat od mene. LP, fox

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RS50 ce pravs da gre tvoja tolk dobr prid bova proti mojmu skuterju derkala za povn tank tko k si napisu aja jst bom prsu s praznim k se bom itak s polnim odpelu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo, pokaž kaj je skuter :afro1: !

Sam a bo šlo? Grillz je na mitingu spedrunerja skor prehitu :hmm: ...

Aja, sam grillz ma Hondo :kva2: !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej sam kle je nesmiselno primerjat tomos pa skuter. Pač vsak voz tist kar mu paše oz. kar mu dopuščajo finance.

Pa jest pravm da je še vedno lažje napilt tomosa kokr pa skuter.

zivijo rs50 bi te najbrž zadi pustu z svojo aprilijo 125cc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomosi res ne pasejo v mesto ampak na podezelje ampak sej bi pasal ČE BI tovarna Tomos poslala na trg kaksen vredi moped ki ni za staro šaro ampak v to dvomim ker se je tovarna Tomos usmerila predvsem v proizvodnjo mestnih frčijev (Flexer) :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

600 cbr-ko pa vrjem da u lajfu naus pihnu ker takrt k se teb neha, se unmu sele zacne  :naughty:

guess again!! 250ka je ena res HUDA kolnkujrenca 600-takom - na ravnini se ne tolk, se pa podobnost definitivno konca, ko se zacnejo ovinki al pa ko je treba prbremzat!! :notworthy: :naughty:

Zok:

sm nekako mi gre samo nism se navajen na RS125. Sklopka itd. Na 50-ki sm biu pa krepko navajen. Na obrate pa s kuplungo startat <_< 

pr startu pocaki, da ti RAVE ventil do konca odpre, pa pol spuscaj sklopko. aja, sklopka se da stelat, na levi strani mas pod takim crnim plasticnim pokrovckom 2 sraufa... B)

RS50 jaz sem pihno v pospeski Hondo Civic 1,4....tak da je v tretji mimo skrampal....Tak da bi se tebe... :naughty:

js sm se drzu za njim skoz do 170, pol mu je pa zacel zmankvat, sm pa mim potegnu... :lol1:

edited: aja, slider, tomos ma 15x vec profita z izdelovanjem delov za BMW k pa s frchiji. :D

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skuter nima za burek proti tomosu & tomos nima za burek protu skuterju.

Za po rovtah tomos, za po mestu sesalec. Za kar ga boš več rabu, se pa pol odločiš med skuterjem pa tomijem.

Ostalo ste pa itak že napisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

firefox:ves da bom pokazu res da speedrunner ni sov glih cist u izi mem ampak je sel to je vazn in jst mislm da ga tut lohk sesujem ceprov neki jamra da se ne zna saltat ampak se mi to zdijo bl izgovori

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!