Skoči na vsebino

Suzuki GSXR 600


PILY

Priporočene objave

Živjo! Odločam se za nakup GSX-R 600 k7 in ga bom najverjetneje šel iskat konec tedna, zanima pa me, če moram biti pri tem motorju na kaj še posebej pozoren. Glede delovanja pri zagonu. Ko je motor mrzel in ko je segret. Se mogoče pojavljajo kakšni zvoki, ki so čisto normalni? Je mogoče pri hladnem motorju ketnica bolj glasna kot sicer? Motor ima 30.000 prevoženih.

Rad bi bil v nakup 100% prepričan kaj sem kupil, seveda da bo motor šel potem takon na servis (preventiva bolje kot kurativa :D ), in da nebom potem tam presenečen kaj bi bilo potrebno vse zamenjati.

Najlepša hvala za odgovor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mojster,

ja, ketnca je pri mrzlem motorju malce bolj glasna; če je bil motorček redno vzdrževan (in lastnik ni pokal z mrzlo mašino na zborih) 30kkm ni noben problem

dobr nakup ti želim in veliko veselja z GigSrčkom :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo! Odločam se za nakup GSX-R 600 k7 in ga bom najverjetneje šel iskat konec tedna, zanima pa me, če moram biti pri tem motorju na kaj še posebej pozoren. Glede delovanja pri zagonu. Ko je motor mrzel in ko je segret. Se mogoče pojavljajo kakšni zvoki, ki so čisto normalni? Je mogoče pri hladnem motorju ketnica bolj glasna kot sicer? Motor ima 30.000 prevoženih.

Rad bi bil v nakup 100% prepričan kaj sem kupil, seveda da bo motor šel potem takon na servis (preventiva bolje kot kurativa :D ), in da nebom potem tam presenečen kaj bi bilo potrebno vse zamenjati.

Najlepša hvala za odgovor!

Dobro preglej če ni bil kaj huje razbit, ker takšen motor nerazbit kupit je loterija :) Če je motor bil hujše razbit sepravi udarec v sprednji konec motorja potem 95% odletijo nosilci tanka in jih vsi prišvasajo nazaj ne pa kupijo. Tako da če vzameš voznikov sedež dol boš videl te nosilčke in v kakem stanju so. Saj si sam rekel boljše preventiva kot kurativa in kasnejše razočaranje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo! Odločam se za nakup GSX-R 600 k7 in ga bom najverjetneje šel iskat konec tedna, zanima pa me, če moram biti pri tem motorju na kaj še posebej pozoren. Glede delovanja pri zagonu. Ko je motor mrzel in ko je segret. Se mogoče pojavljajo kakšni zvoki, ki so čisto normalni? Je mogoče pri hladnem motorju ketnica bolj glasna kot sicer? Motor ima 30.000 prevoženih.

Rad bi bil v nakup 100% prepričan kaj sem kupil, seveda da bo motor šel potem takon na servis (preventiva bolje kot kurativa :D ), in da nebom potem tam presenečen kaj bi bilo potrebno vse zamenjati.

Najlepša hvala za odgovor!

Diski so pri nakaterih dobil lufte, malo jih porukaj, pa probaj.

En zvok je baje značilen, če dalj stojijo, ko daš kontakt, nekaj zaškripa, prav smešen zvok, tak nenavaden, nek žvižg.

Pa precej se grejejo te motorji, da nebo panike, ko bo šlo tam čez 110 :)

Pa srečen nakup:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

okej na prvi videz motor špica in use, me pa neki ovira. 2007 letnik pa ima samo 9000 prevoženih. je to možno al je po vsej verjetnosti nazaj vrteno use skupaj. gume ma nove ker jih je menu, bremz ploščice majo pa še veliko mesa. kako lahko še preverim ali je bil števec nazaj vrten ali ne?

Hvala za odgovor. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

okej na prvi videz motor špica in use, me pa neki ovira. 2007 letnik pa ima samo 9000 prevoženih. je to možno al je po vsej verjetnosti nazaj vrteno use skupaj. gume ma nove ker jih je menu, bremz ploščice majo pa še veliko mesa. kako lahko še preverim ali je bil števec nazaj vrten ali ne?

Hvala za odgovor. :D

Po ketni, če je taprva, pa malo zabnike poglej, če izgledajo kot novi, pri 9000 bi skoraj mogli bit. Pikice spredaj, od kamenčkov, če jih ni je bil lahko tut štrihan, če jih je pa preveč pa spet... Poglej kolko so obrabljene ročke krmila, se nucajo podobno kot gume (ostre zareze). Potem po bremz ploščicah bi lahko videl, če so tiste ki so prva vgradnja. Pa servisna, kdaj je bil zadnji servis itd. So pa lahko pri vsem ogromna odstopanja. Samo po teh stvareh najlažje vidiš obrabo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

okej na prvi videz motor špica in use, me pa neki ovira. 2007 letnik pa ima samo 9000 prevoženih. je to možno al je po vsej verjetnosti nazaj vrteno use skupaj. gume ma nove ker jih je menu, bremz ploščice majo pa še veliko mesa. kako lahko še preverim ali je bil števec nazaj vrten ali ne?

Hvala za odgovor. :D

Si morda poslikal motor ? Če si, naloži sliko tu sem gor. Morda pa ga kdo prepozna :D drugače pa 9 k km je zelo malo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

okej na prvi videz motor špica in use, me pa neki ovira. 2007 letnik pa ima samo 9000 prevoženih. je to možno al je po vsej verjetnosti nazaj vrteno use skupaj. gume ma nove ker jih je menu, bremz ploščice majo pa še veliko mesa. kako lahko še preverim ali je bil števec nazaj vrten ali ne?

Hvala za odgovor. :D

točno to kar iščeš in ga toplo priporočam - motor je kot nov in res vse štima - prodaja ga dober kolega

http://www.avt0.net/_MOTO/ad.asp?ID=5279708

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

za homologacijo ne potrebuješ računa...jaz sem 2x hodil na homologacijo pa sem vedno imel sabo samo potrdilo o ustreznosti za moj motor pa nič drugega...delal pa sem na RTI v MB

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sam fora je da se tega avspuha ne da uradno homologerat ampak bi ga lahko sam preko vez homologerou ampak za to pa rabm racun :). Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam en problemčk, kdo je pooblaščeni prodajalc, Odar?

Rabm tisto cevkico k pride iz sprednga rezervoarja za tekočino zavore do ročice zavore...Ve kdo kje bi to dobil, na pooblaščenem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Amm mam jst doma uno cevko k gre za benz. Tko da pomojem če jo benz ne strdi oz. uniči je tudi zavorna tekočina ne bi smela. Tak da če ti to ne igra vloge mi povej fi, da vidim če je približno taprava pa ti odrežem en košček.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...
  • 4 tedne pozneje...

Če ve kdo za kakšnega GSX-R 600 okoli letnika 2008/09, kjer je znana zgodovina, servisi, brez voženj "od kafane do kafane" in odlično ohranjen, naj mi prosim sporoči ali na PS ali pa link oz kontakt posreduje tukaj. Zanj sem pripravljen plačati pač odlično ohranjenemu motociklu primerno :)

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mam GSX-R 600 2007 pa mi je dons zacela utipat lucka LI, nevem ce ma lucka kej veze sam motror mi je crknu...zdej pa sploh ne da kontakta pa nč...uglavnm mrtu...pa sm preveru akumulator pa varovalke pa ni nč od tega, ali kdo ve kaj bi lahko bilo narobe z motorjam??

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam GSX-R 600 2007 pa mi je dons zacela utipat lucka LI, nevem ce ma lucka kej veze sam motror mi je crknu...zdej pa sploh ne da kontakta pa nč...uglavnm mrtu...pa sm preveru akumulator pa varovalke pa ni nč od tega, ali kdo ve kaj bi lahko bilo narobe z motorjam??

Hvala!

Pr men k je biu motor čist mrtu je šel regler in je šla glavna varovalka. Če so pa vse varovalke kul pa nevem poklič na uradn servis če ti bojo povedal :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pr men k je biu motor čist mrtu je šel regler in je šla glavna varovalka. Če so pa vse varovalke kul pa nevem poklič na uradn servis če ti bojo povedal :D

ja bla je glavna varovalka, sam k jo zamenam mi jo kmal skur...kva bi blo to lah narobe, pa se akumulator se je spraznu pa k ga zalaufam na kable pa k odklopm kable mi kuj crkne...a naj ne bi mogu motor laufat tud ce je akumulator cist prazn in naj bi ga motor sam nafilov k bi se vozu??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja bla je glavna varovalka, sam k jo zamenam mi jo kmal skur...kva bi blo to lah narobe, pa se akumulator se je spraznu pa k ga zalaufam na kable pa k odklopm kable mi kuj crkne...a naj ne bi mogu motor laufat tud ce je akumulator cist prazn in naj bi ga motor sam nafilov k bi se vozu??

Regler ti je crknil. Pomeni da ti ne polni akomulatorja.

Kolegu je crknil ampak tak da mu je preveč začel filat in je skurlo nekaj na elektroniki(kaj se ni ugotavljalo ampak kr prodalo v takšnem, stanju ni pa bilo malo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

suzukiji imajo švoh reglerje, tudi na bratovem gsxr je crknil, in to nekaj kilometrov po tem ko je dal vanj nov akumulator :D tako da pri suzukijih se z akumulatorjem menja tudi regler :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!