Špilferderber Objavljeno Januar 5, 2004 Opozori Objavljeno Januar 5, 2004 Spoštovana raja, dajte mi malce povedat Vaše izkušnje z montažnimi hišicami tipa Marles ipd. (da ne bomo delal reklame)? A je zadeva na mestu ali ti začne po par letih kapljat na bučo? Hvala!
Ice Objavljeno Januar 5, 2004 Opozori Objavljeno Januar 5, 2004 predvsem odvisno od skrbnosti pri montazi (v tej fazi se pojavi najvec napak; povrsnost, malomarnost, nevednost). tehnicne napake bi skoraj morale biti odpravljene v primeru, da so tipi his tehnicno neoporecni (nacrt in izvedba). obstaja atest v slo za te tipe his?
klimbra Objavljeno Januar 5, 2004 Opozori Objavljeno Januar 5, 2004 predvsem odvisno od skrbnosti pri montazi (v tej fazi se pojavi najvec napak; povrsnost, malomarnost, nevednost). tehnicne napake bi skoraj morale biti odpravljene v primeru, da so tipi his tehnicno neoporecni (nacrt in izvedba). obstaja atest v slo za te tipe his? Atesti obstajajo!!!!!!! Obstajajo tudi za vse vgrajene mateirale!!!!!!!!!!!!!!!!!! Je pa zadeva v SLO približno taka: Vsa pripravljalna delajo običajno lastniki hiš sami.Predvsem kompletno temeljenje in stropne plošče.Tu največkrat prihaja do diferenc in ko enkrat na tako ploščo postaviš montažno hišo,se kaj hitro dogodi,da se te napake transformirajo na kompletno montažo!!!! Treba se je zavedat,da je sistem montažne gradnje v bistvu skeletna konstrukcija iz lesene osnove,polnilo kot izolacija in zunanji ter notranji zidovi iz gips plošč....knauff in podobno. Vse te napake običajno lastniki odpravljajo z raznimi tesnilnimi masami......največkrat s silikonskimi kiti,ki pa niso TRAJNOPLASTIČNI!!!!!! In ker je taka hiša kot živo bitje,ki diha,se na takih mestih rade pojavljajo včasih prav hudo moteče razpoke.Do tukaj vse lepo in prav.....seveda na mestih kjer se te vidijo,se da vedno popraviti.......je pa huje na mestih,ki niso vidna.Predvsem na mestih,kjer se izvedejo razna krovsko-kleparska dela. Najboljši recept za izgradnjo montažne hiše je PREVZEM NA KLJUČ!!!!!!!!!!! ZAKAJ????? Sama montažna gradnja je v načelu cenejša samo iz enega razloga........ČAS GRADNJE!!!!!!!!!!! Če delaš sam,omogočiš tistemu,ki je nekaj postavil na nekaj kar je že stalo , kup izgovorov,mukotrpnega dokazovanja tebi,da je za napake vedno kriv nekdo drug.Da ne razglabljam o tem,koliko se tak sistem gradnje časovno podaljša. Prevzem na ključ......seveda ob dobro sestavljeni pogodbi.....pa kupcu zagotavlja najkvalitetnejšo gradnjo( izkušeni tovarniški strokovnjaki ), kompletno garancijsko dobo, nič izgovorov,da tega ali onega ni opravil pooblaščeni izvajalec ITD. Je pa glede na izkušnje,ki jih imam sam meni osebno boljša Jelovica.Zakaj........nekako mi ne smrdi tako po umetnih masah,lakih,smolah......kot Marles.Kako pa je s trajanjem.......tu pa naj se med seboj nebi razlikovali!!!!!!! Vsaj po trditvah in prospektih ne....... Veselo gradnjo in čimprejšo vselitev!!!!!!!!! Seveda v 2004!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P
Thundercat Objavljeno Januar 5, 2004 Opozori Objavljeno Januar 5, 2004 kaj je pa s cenami...a niso Hiše na ključ grozno drage....
Ice Objavljeno Januar 5, 2004 Opozori Objavljeno Januar 5, 2004 eheheheehh...... stopi nekdo nekomu "na zulj", kajne klimbra?! :P saj bo boljse :grim .....najkasneje maja 2004. :naughty: :lol1: drugace se pa celovitno strinjam s povedanim mojega predgovornika. prevzem na kljuc je kratkorocno drazja vendar dolgorocno bistveno cenejsa varianta.
klimbra Objavljeno Januar 5, 2004 Opozori Objavljeno Januar 5, 2004 Žuljčki zmer mal.....khmmmmmmm zaskelijo hihihihhihihiiiiiiii :grim Dražja......kakor za koga....pač odvisno koliko je tebi VREDEN tvoj čas!!!!!!!!! Da o živcih in ostalem preganjanju za bolj ugodnimi materiali,tako cenovno kot kvalitativno........pa še in še bi se dalo naštevat. Druga pesem je pa,če si IZ FOHA kot se reče,pa vse to opravljaš tko.....mimogrede!!!!!
D.J. Objavljeno Januar 5, 2004 Opozori Objavljeno Januar 5, 2004 dosti ljudi kombinira zidane spodnje prostore z montažnimi zgornjimi, s čimer dosežejo pritlično hišo v roku 50 let, ko montažna oslarija propade
alena_bmw Objavljeno Januar 5, 2004 Opozori Objavljeno Januar 5, 2004 Mi živimo v Marlesovi montažni hiši že več kot dvajset let... in NI NOBENEGA PROBLEMA!!!!! :OK: klet imamo zazidano, zgoraj pa montažno. tak ti bom rekla... nikoli si ne bom zidala drugačne hiše kot montažne!!! lp alena p.s. vse tesni 100%!! :OK:
BC Objavljeno Januar 5, 2004 Opozori Objavljeno Januar 5, 2004 (popravljeno) Mi živimo v Marlesovi montažni hiši že več kot dvajset let... in NI NOBENEGA PROBLEMA!!!!! :OK: klet imamo zazidano, zgoraj pa montažno. tak ti bom rekla... nikoli si ne bom zidala drugačne hiše kot montažne!!! lp alena p.s. vse tesni 100%!! :OK: enako... Popravljeno Januar 5, 2004. Popravil BC
softi Objavljeno Januar 5, 2004 Opozori Objavljeno Januar 5, 2004 kaj pa honka. eni prisegajo na ta tip his, sam sem malo v dvomih.
marijan Objavljeno Januar 6, 2004 Opozori Objavljeno Januar 6, 2004 ta pa ni montažna pač pa lesena :D
Brrrm Objavljeno Januar 6, 2004 Opozori Objavljeno Januar 6, 2004 Famiglia Brrrm bivakira v montažni baraki že 15 let in 3 mesece in pol, sama baraka pa stoji že od 4. julija 1984, ko so jo marlesovci postavili. Sami smo postavili klet, do polovice vkopano v zemljo, na betonsko ploščo pa so posatavili montažni del Marles M 2/a. Ker penezev nikoli ni bilo v izobilju, smo kupili najbolj enostavno varianto, torej zunanje in notranje stene s stavbnim pohištvom plus ostrešje, pokrivali pa smo streho sami. Zadeva ima izkoriščeno mansardo, od katere sem kupil samo tla (iverne plošče), predelne stene in stropove pa sem izdelal sam. Zakaj sva vzela montažno hišo? Takrat se je zidalo po sistemu prijateljske pomoči. In ker sva oba v CE priseljenca, nisva imela dovolj široke baze "prostovoljcev", torej sošolcev iz osnovne šole in iz srednje šole in bi vse viselo le na tistih nekaj ljudeh v službi, zaposlena pa sva bila vsega tri leta, ko sva pričela, pa sva vzela montažno. Vse instalacije in zaključna dela so šla v samorežiji. Zaenkrat zadeva še ne kaže znakov razpadanja. Toplotna izolacija odlična, ker sem celotno bajto oblekel še v demit fasado. Ni nama žal, ker ko si zunaj, ali, ko si notri, ne opaziš, da si v lesenjači. Edino, ko pihajo močni pomladanski vetrovi, malce ječi, ko se les upira vetru, ampak to nam je prijetna uspavanka. Iz lastne izkušnje do sedaj lahko montažne barake samo priporočam. Pri prilagajanju montažnega dela z betonskim (moram priznati, da nam je plošča po diagonali visela za kakšnih 5 cm) nismo uporabljali nobene plastike. Marlesovci so postavili obodni leseni venec, ga uravnovesili s horizontom, kar je zevalo, smo pa zapolnili z lesenimi klini, nato pa sem preostale luknje zalil z betonom. Posledica je edino ta, da je ponekod estrih debelejši od običajnega. Ker sem zadevo oblačil z demit fasado, ta sega za 3/4 m pod spoj beton/les, težav s prepihom ali spuščanjem toplote ni. Sedaj je že toliko mimo, da primerjave, kaj je ceneje, gradnja z opeko, ali montažna gradnja, ne znam postaviti. Takrat je bila montažna gradnja rahlo dražja ampak to le zato, ker je bilo potrebno na kup vreči precej denarja in ker trg ni bil dovolj razvit in ker se je pri klasični gradnji dalo dosti fušati. Danes je pa malce drugače. Tisti, ki zida, ima denar in če hoče imeti denar, mora delati od zore do mraka in potem za zidavo zmanjka časa in samofuš lepo odpade in potem moraš najeti gradbeno firmico, kar je pa verjetno cenovno podobno, kot če najameš tovarno, da ti iz smrek izžaga in postavi hišo. Če boš delal kalkulacije montažna/klasična, sporoči rezultate, ker me res zanima, kako te zadeve danes stojijo.
lina Objavljeno Januar 6, 2004 Opozori Objavljeno Januar 6, 2004 Moj dedek živi v marles hiši že :? mah okol 25 let. Nobenih problemov, odlična izolacija, nič ne pušča, ok mal čuden občutek, ko zabijaš žebelj za sliko obest--sam to je bolj fiksna ideja. Je pa res, da so takrat še vedno uporabljali azbest.
smeško Objavljeno Januar 6, 2004 Opozori Objavljeno Januar 6, 2004 jest sm tud že neki razmišljal v tej smeri, da ko bi si hišo delal, da bi bla montažna vendar mi je ata povedal, da ni dobre zvočne izolacije, tako da se vse sliš kaj počne oseba v sosednji sobi :o je to res???
lina Objavljeno Januar 6, 2004 Opozori Objavljeno Januar 6, 2004 (popravljeno) Če bereš te noben ne sliši O:-) če pa vadiš saksofon se te pa tud v bunkerju sliši Popravljeno Januar 6, 2004. Popravil lina
RAN Objavljeno Januar 6, 2004 Opozori Objavljeno Januar 6, 2004 Zvočni problemi niso nujno vezani na - lahko konstrukcijo (montažno hišo). Zvok se duši tako, da se čimbolj absorbira ter se na teških materialih izniha. Lahki materiali predstavljajo dovolj veliko sposobnost absorbcije, težje se pa zvok na njih "izniha"-uniči. Potrebne so površine z veliko sposobnostjo absorbcije ter tudi določena masa, da se zvok uniči. Pri teški klasični gradnji je največji problem strukturni zvok. To je šum, ki se prenaša preko konstukcije - takozvani zvočni mostovi. V stanovanjskih blokih je ta zaradi šlampaste izvedbe zelo velik problem. Lahko se preko betonske lupine ali instalacije prenaša vsepovsod in slišiš vse mogoče strukturne zvoke. Dobro izvedena montažna gradnja s predelnimi stenami in vrati ustrezne dušilne sposobnosti je lahko enaka ali celo boljša kot klasična gradnja. Skratka, imeti problem z zvokom, ne pomeni odločitev za ta ali drugačen tip gradnje. B)
Ice Objavljeno Januar 6, 2004 Opozori Objavljeno Januar 6, 2004 kot je povedal ran, najbolj debeli zidovi ali najtezje mase ti ne pomagajo nic, ce niso doloceni deli konstrukcije loceni med seboj z izolacijo ali ustreznimi elementi. obstjajo namrec trije nacini prenosa zvoka (zvocni mostovi): - zracni - telesni - udarni (ne vem ce je terminologija pravilno prevedena v slo? -> luft-. körper- in trittschall v nemscini) pri zracnem prenosu zvoka (govor, vik) zadostuje najmanjsa razpokica (tudi 1,0 mm je dovolj) in se "vse slisi" skozi. pri telesnem prenosu zvoka (zuborenje vode v ceveh) zadostuje, da se masivna dela stikata v velikosti spice z bucike in se "celoten" zvok prenasa tudi skozi 2,0 m debele in vec ton tezke zidove. pri "udarnem" prenosu zvoka (hoja po prostoru) je v bistvu enako kot pri telesnem. zato tudi obstajajo plavajoci estrihi npr. ali naj bi bile instalacije (predvsem vode) montirane na poseben nacin oz. s posebnimi elemnti.
Špilferderber Objavljeno Januar 6, 2004 Avtor Opozori Objavljeno Januar 6, 2004 a obstajajo kje v Sloveniji kakšne vzorčne hiše (ali celo naselja, podobno kot tisto pred Dunajem)?
klimbra Objavljeno Januar 6, 2004 Opozori Objavljeno Januar 6, 2004 a obstajajo kje v Sloveniji kakšne vzorčne hiše (ali celo naselja, podobno kot tisto pred Dunajem)? Nekoč bilo za bežigradom.....tam okol gospodarske zbornice.......nasproti ZAG.....ZRMK. Sam res ne vem,če so še........se pa da preverit,pa sporočim. Če se ne motim,so bile tri postavljene.......od različnih proizvajalcev.
Ice Objavljeno Januar 6, 2004 Opozori Objavljeno Januar 6, 2004 v AUT pri skoraj vsakem vecjem mestu.
cyc Objavljeno Januar 6, 2004 Opozori Objavljeno Januar 6, 2004 dosti ljudi kombinira zidane spodnje prostore z montažnimi zgornjimi, s čimer dosežejo pritlično hišo v roku 50 let, ko montažna oslarija propade D.J., montazne hise lahko zdrzijo bistveno vec .... ni to kiosk z WCjem ki je postavlja pri gradbiscih hehe :) Imamo pa tako kombinacijo pri nas na vikendu.
smeško Objavljeno Januar 6, 2004 Opozori Objavljeno Januar 6, 2004 Jest sem nekje bral, da majo tud boljšo požarno in potresno odpornost, sam ne kolk je to res... :hmm:
SiR Objavljeno Januar 6, 2004 Opozori Objavljeno Januar 6, 2004 a lahk montažno bajto tud na easy razmontiraš in odpelješ na drug konc slovenije? resno vprašam ... PS: jasno mi je, da pri tem potrgaš napeljave in cevi ... ampak, v osnovi ... ????
softi Objavljeno Januar 6, 2004 Opozori Objavljeno Januar 6, 2004 Nekoč bilo za bežigradom.....tam okol gospodarske zbornice.......nasproti ZAG.....ZRMK. Sam res ne vem,če so še........se pa da preverit,pa sporočim. Če se ne motim,so bile tri postavljene.......od različnih proizvajalcev. na dimicevi za gosp zbornico je marles, jelovica in ena avstrijska, pa se zdej ne spomnim imena.
Brrrm Objavljeno Januar 7, 2004 Opozori Objavljeno Januar 7, 2004 Ena vzorčna lesenjača, mislim, da od Lumarja, stoji ob sejmišču Golovec v CE (ob ulici, ki vodi od Interšparja do Ingrada). Pozanimati se pri proizvajalcih, ti imajo nekatere dogovorjene kupce, da si ljudstvo pri njih lahko zadeve ogleda. Kar se razstavljanja montažnih hiš tiče, so mi takrat monterji povedali, da je montažno hišo hec sestaviti, zelo, zelo naporno pa razstaviti. So morali taisti možje enkrat razstaviti vzorčno hišo v Avstriji in to tako, da bi jo potem lahko nekje drugje zopet sestavili in so rekli, da so kri zraven scali. Mnogo zadev je pritrjenih s svedrastimi žičniki (žeblji) in tistih ni hec ven puliti. Zato misel o prestavljanju raje opustiti.
Priporočene objave
Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje
Za objavljanje se morate najprej registrirati
Ustvarite račun
Registrirajte se! To je zelo enostavno!
Registriraj nov računPrijava
Že imate račun? Prijavite se tukaj.
Vpišite se