Skoči na vsebino

Montažne hiše...


Špilferderber

Priporočene objave

prednost lesa je, da ne akumulira toplote kot masivnejsi materiali, temvec veliko bolj preprecuje prehod toplote - je izolator ne akumulator. dodatek izolacije samo povecuje ta efekt pri lesu. ali zakaj se uporablja celuloza kot izolirni material ?

pri opeki delno - odvisno kaksne zmesi so uporabljene in koliksen je votli delez -, betonu (podobno kot pri opeki) in predvsem metalih izolacija preprecuje ohladitev samega materiala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..jaz osebno, če bi še enkrat gradil, bi se ponovno odloču za zidano hišo, iz opeke. Mene osebno zelo motijo "sendvič" stene iz gipsa, labutneš vrata, se cel zid strese, težko kamorkol obesiš kak zdni element,.. na splošno se se mi montažna hiša ne zdi "kompaktna". Gre pač za osebno prepričanje. Mogoče zmotno, pa kaj čem. Sigurno je pa pozitivno to, da je hiša hitro vseljiva, cenovno je sicer dražja, ker ne vključuje "lastne režije", ker sem pri svoji hiši ogromno del opravil sam, katera sem pač lahko. Smo pa Slovenci zelo nastrojeni h kompaktni gradnji hiš, kot da gradimo za 5 rodov, kar je pa tut zmotno. Gradimo "pre"velike hiše, z ogormno prostorov, kateri so tudi več al manj neizkoriščeni, kar posledično povečuje stroške vzdrževanja. Moja hiša ma 140 kvadratov v etaži, ter 120kvadratov v mansardi + 100 kvadratov kletnih prostorov. Sej vem, marsikdo bo reku "veliko preveliko", ampak rad imam velik prostora, ne pa stiskanja na parih kvadratih. Vselil se sicer še nisem, imam pa plan v letošnjem letu, in ker sem "tiršler" moram izdelat še notranjo opremo, tako da se počasi bliža "dan D".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

King se cist s tabo strinjam. Tud jest s svojo boljs polovico sva zidala klasicno in imava tud veliko placa. So me med gradnjo prepriceval, da naj dam predelne stene z gips plosco, pa sem reku "ti sam zidej". Sej pol k das gor omet pa ostalo zgleda isto sam se mi zdi da je vse tko labavo.

Konec koncev sva vse skup delala cca. dobra 3 leta ampak se nama ni mudil, mam pa kolega k je naredu montazno.

Po mojem je tko - ce mas dnar pa nc cajta potem definitivno montazno - ampak problem a na kljuc al sam ogrodje. Ce je ogrodje, pol je tko k da bi pozidu hiso (zdej ti jo naredijo v 1 mesecu), ce pa na kljuc, pol pa ornk mosnjo odpri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja je zidana, ampak če bi še enkrat delal, bi bila to definitivno lesena. Ugodna klima, dobra izolacija in specifični prijetni vonj po lesu. :OK:

Kaj pa Riko Hiše. je kdo o tem razmišljal, ma kdo izkušnje? Mene zelo zanimajo. moja sicer ni preveč navdušena nad lesenim izgledom, ampak ker jih delajo "po meri", se veliko lesa lahko tudi zakrije. že na tej strani>>Riko Hiše<< je kar nekaj zelo lušnih.... ene par fotk za lušt... :wub:

post-3863-1142866662_thumb.jpg

post-3863-1142866667.jpg

post-3863-1142866673_thumb.jpg

post-3863-1142866679_thumb.jpg

post-3863-1142866685_thumb.jpg

post-3863-1142866690.jpg

post-3863-1142866695.jpg

post-3863-1142866705.jpg

post-3863-1142866710.jpg

post-3863-1142866720_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obstajajo tudi montazne hise iz masivnega lesa. debelina nosilnih sten od 15 cm dalje.

s tem zadovoljuje min. F60, kar je pri dvonadstropni gradnji vec kot dovolj casa v primeru primerov.

BTW masiven les ne tako hitro gori kot si to ljudje zamisljajo in tudi staticne lastnosti do popolne zatajitve so veliko boljse od zamisljenih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

V Slovenskih goricah dobiš 600 kvadratov gradbene parcele z vsemi urejenimi papirji in priključki tudi za 6 mio (če te ne našponajo za 10-14)... k temu dodaš ceno marles bajte, finiširanja in opreme... prideš na cirka 25-30 mio...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se upa kdo povedat koliko stane "gradnja" montažne hiše, poleg cene same hiše...torej vsi komunalni priključki oz. vse kar je potrebno dodati recimo tej ceni, do IV gradbene faze ki je =13 mio

lahko tudi na Pm

hvala .)

Recimo da odmislimo ceno parcele in dovoljenj, ki so zelo odvisni od lokacije.

Hiša je 14 mio.

Ostalo tam nekje med 10 in 15 mio. (priprava, priključki, inštalacije, finiširanje)

Če prideš čez z manj kot 1.000 EUR za kvadratni meter si zmagal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabljate na komunalni prispevek, ki se od občine do občine razlikuje. Imel sem primer kjer je za kakšnih 800m2 veliko parcelo občina zahtevala 11mio sit. V sosednji občini je ta znašal za podobno veliko parcelo 600k sit.

Z estetskega vidika bolj priporočam Riko, Honka še nima toliko hiš ki bi se lahko lepo "umestile" v naš prostor.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer reklama, a vseeno.

v graz-u pri center west je postavljen park z ca. 20-imi montaznimi hisami vseh coleur. tudi dve pasivni stojita tam. vec kot siklih in uporabno. priporocam obisk in ogled.

BTW KeC: kako bi se moralo poslopje "umestiti" v prostor ? formalno ali oblikovno ?

(jao, spet ena "tistih" debat :doze: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če prideš čez z manj kot 1.000 EUR za kvadratni meter si zmagal.

draga zadeva... :(

Pozabljate na komunalni prispevek,

sej tukaj se zadeve zakomplicirajo...s temi cenami...montažne hiše na ključ dobiš za 18 mio, luštne in vse...sam ko gledaš za parcelo + zazidljiva + komunalno urejena, rabiš še vsaj enkrat toliko.... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse...sam ko gledaš za parcelo + zazidljiva + komunalno urejena, rabiš še vsaj enkrat toliko.... <_<

Pravzaprav sploh ne, TC. Parcela z vsemi priključki in dajatvami, pripravljena za zidanje, za 18 mio, je že kar luksuzna parcela, sploh, če gledaš daleč izven Ljubljane, recimo na vašem koncu... V LJubljani z okolico je pa druga pesem - tu in tam se najde že kaj za 10 mio + cirka 2-5 mio dajatev, v mestusamem pa so parcele itak za vrtoglavo ceno najdražjega BMW ali celo kakega Ferrarija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... pripravljena za zidanje, za 18 mio, .... - tu in tam se najde že kaj za 10 mio + cirka 2-5 mio dajatev

urggggg :wacko: ...po eni strani dobro, da živim nekje 'bogu za hrbtom' kjer so cene bolj 'zemeljske' in za tak denar dobiš parcelo, pa še hišo spraviš pod streho :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

konkretno se pri nas prodajajo parcele 600 m2, zazidljive, brez komunalnimi dodatki(so pa blizu)....za 5 mio sit....to je nekako spodnja meja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravzaprav sploh ne, TC. Parcela z vsemi priključki in dajatvami, pripravljena za zidanje, za 18 mio, je že kar luksuzna parcela, sploh, če gledaš daleč izven Ljubljane, recimo na vašem koncu... V LJubljani z okolico je pa druga pesem - tu in tam se najde že kaj za 10 mio + cirka 2-5 mio dajatev, v mestusamem pa so parcele itak za vrtoglavo ceno najdražjega BMW ali celo kakega Ferrarija.

no, mi smo zelo blizu LJ, pa za ene 17 mio dobiš parcelo cirka 600 m2....pa če računaš še ostalo: projekti tam nekje od 2 do 3 mio....potem priključki (ne vem točno)...pa komunalni prispevek, ki je pri nas med najvišjimi....tam nekje od 3 mio do 7 mio.... potem pa lepo gradnja....in še velik mio :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW KeC: kako bi se moralo poslopje "umestiti" v prostor ? formalno ali oblikovno ?

(jao, spet ena "tistih" debat :doze: )

Kar se tiče oblikovne umestitve ima večina odlokov v tem smislu določene omejtive (višina, oblika strehe, razmerje stranic, ipd.; pač odvisno od tega za kakšno območje gre). Za območje v varstvenem pasu naravne ali kulturne dediščine pa je potrebno še pridobiti soglasje od pristojnega organa.

Kar se tiče čisto prostorske umestitve pa so tu omejitve kot oddaljenost od parcelnih mej, vodotokov, ipd.

Mislim, da sem enkrat že to napisal, preden kupite parcelo se posvetujte z urbanistom ali pa vsaj za dotično lokacijo vzemite Lokacijsko dokumentacijo za namen gradnje (in ne samo zanamen prodaje nepremičnine). Ogromno problemov se pojavlja pri pridobitvi gradbenega dovoljenja prav zaradi tega ker nepremičninski posredniki in notarji, ki overovljajo pogodbe ne poznajo (ali skrivajo) problemov, ki se lahko pojavijo.

P.S.: Banalen ampak resničen primer: Investior kupil zazidljivo parcelo, pridobil projekte, se do takrat že lepo skeširal in vložil projekte na upravno enoto . Nakar je bilo ugotovljeno da cesta, ki je v upravljanju občine ni v njeni lasti (pač občinam se ne mudi ravno odkupovati in lastniško urediti cest). Ugotovilo se je da cesta poteka po parcelah 15 različnih lastnikov in da bi si moral investitor pridobiti služnostne pravice za vseh 15 parcel. Eden iz zlobe ni podpisal in upravna enota ni izdala gradbenega dovoljenja. Do takrat je investitor imel že vsega skupaj cca 10 mio stroškov (pa še en zidak ni stal).

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@bubamara: pa kljub visokemu komunalnemu prispevku boste celo občino pozidal :hmm:

No pa da se vrnem nazaj na temo: če bom kaj hodil po gradzu, bi se res rad ogledal tiste montažne hiše, čeprav sem načeloma zaenkrat še proti njim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce koga slucajo zanima... V vasi Sora (blizina medvod) je naprodaj nekaj(10?) enakih his...cena: 36mio.. predvidevam da vsi prikljucki, edin notranje opreme ni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce koga slucajo zanima... V vasi Sora (blizina medvod) je naprodaj nekaj(10?) enakih his...cena: 36mio.. predvidevam da vsi prikljucki, edin notranje opreme ni

V grabnu, ki ima 10 min na dan sonce!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!