Skoči na vsebino

Ameriški politik obsojen za uboj motorista


Noise

Priporočene objave

Porota v Južni Dakoti je spoznala republikanca Billa Janklowa krivega uboja druge stopnje, lahkomiselne in prehitre vožnje ter krivega, da je prevozil stop znak. Vse to je namreč vodilo v smrt 55-letnega motorista Randyja Scotta. Politik je namreč, 16. avgusta lani, nekje na podeželju Južne Dakote, pripeljal v križišče s hitrostjo več kot 100 km/h in brez zaviranja, kljub stop znaku, zapeljal naravnost v motorista, ki je umrl na kraju nesreče.

20030601_obsodbajanklow.jpg

Po branju obsodbe je bil Janklow vidno pretresen in je takoj dal tudi svojo odpoved. Kakšno kazen lahko pričakuje še ni jasno, to bo določeno v drugi polovici januarja. Vendar pa je podpredsednik ameriške avto-moto zveze Edward Moreland dejal, da so že z obsodbo zelo zadovoljni in da je le-ta močno opozorilo javnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj se bo kaj takega zgodilo pri nas?

Joj Nois, sej veš, da pri nas smo vedno motoristi krivi, banda podivjana ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upajmo, da nikoli!

???????? Mislil sem seveda na drugi del... prvi del novice (smrt) pa se tako ali tako redno dogaja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upajmo, da nikoli!

Kaj nikoli????

Pobijanje na cesti se pri nas redno dogaja, žal :cry: :cry: , tu nimaš več kaj upati.

Da pa bi se to tretiralo kot uboj tudi pri nas, bi bil pa skrajni čas.

Samo dokler imamo v parlamentu diplomatsko zaščitene pijandure, so taki upi jalovi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta vikend sta na Primorskih cestah umrla dva mlada fanta, ki sta bila sopotnika. Obe nesreči sta bili povzročeni iz istega razloga... neprilagojene hitrosti in vožnje v nasprotno smer ... oba voznika, ki sta bila povzročitelja, sta bila huje poškodovana ... kljub temu, da v teh dveh primerih ne gre za udeležbo motoristov, sem hotela samo poudarit na razlog nesreč ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj se bo kaj takega zgodilo pri nas?

ciljas na Plemenitega? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nam zaupaš vir, da si podrobneje ogledamo??

Zadevo sem redno spremljal na motorcycle cruiser. Evo link: http://www.motorcyclecruiser.com/newsandup...janklowverdict/

Ameriški motoristi so izkoristili priložnost, da opozorijo nase in na svojo (ne)varnost.

Da se še malce spomnimo iz debate o 0,2 alkohola na cesti. Še vedno trdim in pravna stroka tudi, da je povzročitev prometne nesreče z alkotom uboj - naklepno kaznivo dejanje. samo izvaja in tretira se še vedno ne tako.

Popravljeno . Popravil ceco
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ciljas na Plemenitega? :P

On bo pobijal po tujini! :?

"A zdaj se bom moral pa do meje peljat, če bom hotu pijan vozit?"

(ena njegovih veleumnih izjav v debati o 0.2 promile)... predstavnik ljudstva, kaj čmo. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ameriški motoristi so izkoristili priložnost, da opozorijo nase in na svojo (ne)varnost.

Samo Am. motoristi tudi kaj naredijo za to da se jih uposteva.

Primer: V Myrtle Beachu je policaj prevozil stop znak in ubil 2 motorista, in ni bil obtozen. Motoristi so priceli z bojkotom mesta in kot kaze so dosegli svoje.

Vir

Pri nas se mi zdi, da je druga miselnost. Ce se nekdo pritozuje, da se je podrazil Euro 95, si drugi mislijo; BMK, jaz tankam 98 (OK, mogoce prevec banalen primer).

Ni vse samo v govorjenju, vcasih je treba kaj tudi narediti (ker drug ne bo namesto tebe).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem hotel v prejsnjem postu napisati tudi 'Strength is in numbers' (al' kako ze recejo ameri) pa potem nisem.

Kot kaksen osamel protestnik bi bil kvecjemu tarca posmeha (da ne recem se kaj drugega) :cry:

Kaj ces, taksni smo (nazalost).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem hotel v prejsnjem postu napisati tudi 'Strength is in numbers' (al' kako ze recejo ameri) pa potem nisem.

Kot kaksen osamel protestnik bi bil kvecjemu tarca posmeha (da ne recem se kaj drugega) :cry:

Kaj ces, taksni smo (nazalost).

In, kaj predlagaš - vedno, ko se kdo od motoristov razsuje, gremo tja skupinsko protestirat, ker ni cesta širša in boljša, ker nasproti vozijo avti in ker ni dirkališča na tistem mestu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In, kaj predlagaš...

Mogoce za zacetek, da se cestnina placuje po kilogramih teze motorja (ali avtomobila) in ne po kubikazi.

A bo to uredu?

Ce smo sposobni to doseci, se mi pa zdi da skoraj ni vprasanje... Pa najbrz tudi kaj drugega ne.

A smo ze :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nabit prasca pa v kletko z njim za ene pet let !!! :angry:

...mhm... ...in spet bojo grdi grdi motoristi! :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za protest in borbo za pravice motoristov obstaja že kar nekaj organizacij oz. društev. Nekateri se raztrgajo in pripravijo teren na katerem bi se vsi motoristi borili zase, ostali pa samo pluvajo po forumih in kafičih. Potem je pa čudno, če delo pade na rame posameznikov, ki vedno te teže ne zmorejo ali pa sem jim počasi to zazdi trapasto.

Ko boste motoristi dojeli, da karkoli se počne za dobro motoristov, se to počne za vse nas in da nihče ne orje ledine zato, da bi se sončil v nekakšni imaginarni slavi, kar se tako rado očita, potem bomo pa tudi kdaj kaj dosegli.

Do takrat, dragi moji slovenski bratje v motorizmu, je pa vse skupaj eno samo bevskanje brez veze.

Hvala, jaz imam dovolj!

Glejte in berite o uspehih moto organizacij po svetu in se še naprej počutite slovenceljni!! :angry: :angry: :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da se cestnina placuje po kilogramih teze motorja in ne po kubikazi.

A bo to uredu?

To ne bo samo uredu, ampak bo super!

Ne morem se zadržat, da ti ne bi čestital za odkritje problema vseh problemov. Če se spremeni sistem plačevanja cestnine, smo pa res na konju. Samo škoda ker je že zdaj tako poceni... ahhh..zzz :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja glede na to da je ta človek(slučajno politik)ubil človeka potem bi ga poslal direktno na vroči stolček pa naj se skupi zmenta tam v nebesih!!! :angry: :angry: :angry:

Pa še motorista povrh vsega............................................

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja glede na to da je ta človek(slučajno politik)ubil človeka potem bi ga poslal direktno na vroči stolček pa naj se skupi zmenta tam v nebesih!!! :angry: :angry: :angry:

Pa še motorista povrh vsega............................................

vprašanje - če sta bla v isti stranki al ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem se zadržat, da ti ne bi čestital za odkritje problema vseh problemov. Če se spremeni sistem plačevanja cestnine, smo pa res na konju. Samo škoda ker je že zdaj tako poceni... ahhh..zzz  :zzz:

Izgleda, da sem nejasno napisal, se opravicujem.

Misljeno je bilo kot:

Motoristi v SLO imamo tako "velik" vpliv, da ne moremo doseci zmanjsanje cestnine za 500 SIT, potem pa nekateri pricakujejo, da bo drzava zamenjala varnostne ograje ali pa da ne bodo vec uporabljali bitumna za krpanje razpok v asfaltu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa mislim, da je škoda debate kaj bo pri nas. Bojo edino večji davki za motoriste ker smo (tako pravijo na vladi) rizični razred. Jaz in kolega sva se peljala po avtocesti v klanec pa nama je prišel kontra bel golf in ko sem klical na policijo kaj se dogaja na cesti mi je rekel da nima patrulje da bi ga ustavili zato pravim da ne bo nič pri nas še vedno bomo motoristi krivci za take stvari!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas je problem predvsem v tem, da je motorist na cesti razmeroma mlad pojav v prometu glede na kakšno Nemčijo. Premalo oz. nič se ne vzgaja v avtošolah voznikov avtomobilov kako naj se obnašajo do motoristov, pravzaprav ne poznam primera, da bi inštruktor karkoli kdaj komu sploh omenil. Ni kulture na cestah, in večja senzacija je v časopisih to, da je en mrtev, kot pa to zakaj je do tega prišlo. V n(N)ovicah je pa itak motorist vedno tisti, ki je kriv.

Tukaj pa tega sploh nebi vedeli, če nebi bil obsojen POLITIK!

Življenje je borba, na motorju sicer z zavezanimi rokami..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!