Skoči na vsebino

Priporočene objave

Torej.

Postavil naj bi en cluster npr. 8-16 procesorjev. Za to naj bi uporabil dvoprocesorske rack plate ter gor bil dal po dva opteroncka. Kakor vem so ene plate ze prav za to (rack) nastimane npr. (Thunder K8S Pro (S2882) ). Zanima me ce ima kdo ze iskusnje s tem (clusterji), ter kako se zadeve (osnovne plosce) med sabo povezujejo. Ali preko navadnih UTP kablov ali zadeva lahko deluje kako drugace. Rad bi imel polno povezan sistem in ne ring in podobne topologije. Torej vsak procesor bi imel direkten dostop do drugega. Vsaka informacija je vec kot dobrodosla.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malce prezahtevna tema za tukajle ...

najprej: kateri OS boš uporabil ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej.

Postavil naj bi en cluster npr. 8-16 procesorjev. Za to naj bi uporabil dvoprocesorske rack plate ter gor bil dal po dva opteroncka. Kakor vem so ene plate ze prav za to (rack) nastimane npr. (Thunder K8S Pro (S2882) ). Zanima me ce ima kdo ze iskusnje s tem (clusterji), ter kako se zadeve (osnovne plosce) med sabo povezujejo. Ali preko navadnih UTP kablov ali zadeva lahko deluje kako drugace. Rad bi imel polno povezan sistem in ne ring in podobne topologije. Torej vsak procesor bi imel direkten dostop do drugega. Vsaka informacija je vec kot dobrodosla.

Hvala.

hja, a ti to mal diagonalno sprašuješ,ali točno veš, kaj bi rad?

ker tko 8-16 je zlooo široko. kot bi rekel - kupujem motor, 125-2000 kubikov ...

skratka - ko boš vedel, kolk zmogljivosti bi rad in za kolk denarja, lahko gremo naprej. povezuješ lahko plate tut z optiko, če hočeš. sicer pa so v igri giga etherneti... pa čisto vsak z vsakim je dost neumno ... najboljše je nardit navzkrižno zadevo... kako bi rad imel rešeno storage? Tudi tisto lahko križno povežeš in se greš redundanco... razen, če bi rad imel samo nekakšno procesorsko pošast z ensotavnim raidom...

skratka - v igri je nekaj milijonov tolarjev, do nekaj deset milijonov tolarjev :) :)

ponudba pa pestra: IBM, HP, home made clusterji, pa ene par drugih resnih tajvanoponskih firmic ... odvisn, kolk velik player ($$$$) si :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja ... kot ste ze opazili sem zastavil to na zeloooo siroko. Nabava bo stekla sele konec leta nic prej (pa se to ni 100% zihr). Toda vsekakor moram pa ze prej pripraviti teren in ostalo. Mal sem ze po netu gledal, pa bi vseeno rad najprej kaksno "domace" mnenje.

Torej kaksen OS. Kakor vem je edina alternativa Linux ali je se kaksen sistem primeren (pa prosim ne kaksne miljonske specialke, ker je ze hardware dovolj drag), ali kaksni windowsi tudi podpirajo cluster model (ne poznam drugega izraza)??? Drugo varianto bi raje videl ker nekako nisem domac v Linux-u, toda ce bo treba se bomo tudi tega naucil.

Drugo: vem tocno kaj bi rad. V osnovi rabim ta cluster za multiprocesorko (paralelno) racunanje algoritmov. Torej storage nima pomena, razen za shranjevanje podatkov. Torej iscem raw power. Samo ne v najdrazjih procesorjih, ampak stevilu le teh (paralelizacija algoritmov). Upam, da se iz tega vidi zakaj me najbolj skrbi sama povezava in komunikacija med procesorji (overhead zelim da je cim manjsi in po moznosti enakomerno porazdeljen - matr se glupo slis).

Glede HP, IBM in ostalih tajvancev ... ze narejenih izdelkov so verjetno se toliko drazji ... torej iscem home made varianto. Ce pa poznas kaksne, ki bi pasali mojih zahtevam, pa kar povej imena pa bom sel na net pocekirat, ce je to to. In seveda da ni cena 10 miljonov in vec.

Sicer pa naj bi za zacetek imel 4 ali 8 plat (oz rackov) s po dvema procesorjema opteron 240, enim SATA diskom, ter vsak procesor bi imel 2x512MB spomina.

To kar me najbolj zanima je kako lahko povezem te 4 oz 8 plat, ne da bi imel prevec overheada. Torej ocitno bi bila oz. bo edina resitev z GBL (optika je ze prevec fancy ;-)). Samo bom verjetno tukaj omejen na stevilo PCI slotov na plati in se mi zdi da vec kot 8 plat ne bom mogel polno povezati (vsako z vsako). Ali obstaja kaksna druga varianta?

Glede kolk $$$ me je ... niti ni pomembno, kar je pomembno je da mi date mogoce kaksen namig in nasvet kam se lahko obrnem za cimbolj raw power multiprocesorski sistem s cimmanjsim overheadom.

Hvala.

P.S.: Vem da je za ta forum tole mal hudo, toda rajs vprasam, kot pa da izpustim moznost, da srecam nekoga, ki bi mi lahko dobro svetoval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu postavljanje takšnega clusterja niti ni preveč težko narediti, če imaš "cluster aware" OS in aplikacijo ... v principu lahko takšen RAW power, kot ga ti potrebuješ dosežeš že z v mrežo povezanimi windowsi XP ali 2000, na katerih teče aplikacija, ki zna preko DCOM-a dobro podeljevati posle naokoli.

Bistveno bolj se ti izplača vložit denar v recimo 32 veliko manj zmogljivih enot, kot pa 16 zelo zmogljivih pa še s ceno boš bolje prišel skozi.

Google je svoj čas (če ne še vedno) tekel na 1000 odpisanih PC-jih (cca 486 33MHz do Pentium 100MHz) povezanih z 100Mbit mrežo in odličnim software-om.

bistvo je torej dober SW, ki zna vso to moč izkoriščati ... konkretnih izkušenj žal nimam, smo pa za renderiranje Platine od Siddharte svoj čas posodili 20 navadnih PC-jev z 10/100 karticami. Kaj so potem mojstri počeli z njimi pa mi ni znano.

V google vpiši "blade server" in boš našel product od nevemakaterežefirme, ki ti v 4U enoto spravi 8 ali celo 16 strežnikov ...

itd ... itd ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja ... kot ste ze opazili sem zastavil to na zeloooo siroko. Nabava bo stekla sele konec leta nic prej (pa se to ni 100% zihr). Toda vsekakor moram pa ze prej pripraviti teren in ostalo. Mal sem ze po netu gledal, pa bi vseeno rad najprej kaksno "domace" mnenje.

Torej kaksen OS. Kakor vem je edina alternativa Linux ali je se kaksen sistem primeren (pa prosim ne kaksne miljonske specialke, ker je ze hardware dovolj drag), ali kaksni windowsi tudi podpirajo cluster model (ne poznam drugega izraza)??? Drugo varianto bi raje videl ker nekako nisem domac v Linux-u, toda ce bo treba se bomo tudi tega naucil.

Drugo: vem tocno kaj bi rad. V osnovi rabim ta cluster za multiprocesorko (paralelno) racunanje algoritmov. Torej storage nima pomena, razen za shranjevanje podatkov. Torej iscem raw power. Samo ne v najdrazjih procesorjih, ampak stevilu le teh (paralelizacija algoritmov). Upam, da se iz tega vidi zakaj me najbolj skrbi sama povezava in komunikacija med procesorji (overhead zelim da je cim manjsi in po moznosti enakomerno porazdeljen - matr se glupo slis).

Glede HP, IBM in ostalih tajvancev ... ze narejenih izdelkov so verjetno se toliko drazji ... torej iscem home made varianto. Ce pa poznas kaksne, ki bi pasali mojih zahtevam, pa kar povej imena pa bom sel na net pocekirat, ce je to to. In seveda da ni cena 10 miljonov in vec.

Sicer pa naj bi za zacetek imel 4 ali 8 plat (oz rackov) s po dvema procesorjema opteron 240, enim SATA diskom, ter vsak procesor bi imel 2x512MB spomina.

To kar me najbolj zanima je kako lahko povezem te 4 oz 8 plat, ne da bi imel prevec overheada. Torej ocitno bi bila oz. bo edina resitev z GBL (optika je ze prevec fancy ;-)). Samo bom verjetno tukaj omejen na stevilo PCI slotov na plati in se mi zdi da vec kot 8 plat ne bom mogel polno povezati (vsako z vsako). Ali obstaja kaksna druga varianta?

Glede kolk $$$ me je ... niti ni pomembno, kar je pomembno je da mi date mogoce kaksen namig in nasvet kam se lahko obrnem za cimbolj raw power multiprocesorski sistem s cimmanjsim overheadom.

Hvala.

P.S.: Vem da je za ta forum tole mal hudo, toda rajs vprasam, kot pa da izpustim moznost, da srecam nekoga, ki bi mi lahko dobro svetoval.

1) clustrom se po naški reče "gruče". Torej gruča.

2) Linux je v redu, če zadovolji tvoje potrebe.. če jih ne, buy windows, ki je še vedno lahko cenejši, od kakega resnega OS, kot je UNIX ;)

3) ce isces raw power - precekiraj Applove večprocesorske strežnike z Velocity Engine, na katerih laufa Mac OS X Server, ki je nekakšen UNIX in zelo primeren za takšno početje. Lahko kupiš tajvanske dvoprocesorne plate in gor nabiješ Opterone, ampak računica tudi tako ne bo zelo poceni.

zlo znan slovenski linux cluster z mislim da 32 al icelo več procesorji je Aladin, ki analizira vremensko sliko na Hidrometeorološkem zavodu slovenije.

Hočko ti je odlično svetoval.

MImogrede - ja, software je izjemno pomemben... če ga ne boš zmogel sam napisati, te lahko svinjsko drago stane. In po tvojem pisanju (o poznavanju hardwera sodeč) sodim, da nisi ravno iz računalniških voda.

Se malo bojim, da skušaš mašino sestaviti, da bi morda kaj krekal? :kva2:

Skratka - če kupiš recimo 16 računalnikov za 150 jurjev, kolkr stane trenutno box z 1 GB ram, minimalnim diskom in zlo hitrim procesorjem, si recimo na 2,4 milijona tolarjev. Povežeš jih na gigabitnem ethernetu, in to je to. Saj tolk velik povezav tudi ne rabiš. v clustrih procesorji ne komunicirajo med sabo direkt v ethernet žilo, ampak komunicirajo med seboj strežniške aplikacije za porazdeljevanje bremena ... ergo - manj komunikacije, kot bi si glede na GHz-je mislil ...

@Hočko - Google laufa na 10.000 pizza-box strežnikih, postalvjenih v krogu kot Stonehenge.... ob vhodu v prostor od googla je orjaški display, na katerem se kot v matrici izpisujejo gesla, po katerih uporabniki trenutno iščejo ... je pa bil nekoč na starih mašinkah, ja . ampak to je preteklost. Ne vem, če veš - nedavno se je govorilo,da skuša Microsoft Googla kupiti za 5 milijard dolarjev.... :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nam zaupaš kakšen problem nameravaš reševati s to procesorsko močjo ?

Si prepričan, da ni bolje popraviti algoritem in bo lepo teklo na enem PC-ju ?

Je problem možno razdrobiti na več neodvisnih manjših problemov ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu postavljanje takšnega clusterja niti ni preveč težko narediti, če imaš "cluster aware" OS in aplikacijo ...

Mogoce poznas OS, ki bi bil "cluster aware" in ne predrag?

Aplikacija, ki bo tekla gor bo moje delo, tko da to bo ocitno moj problem! :xx:

v principu lahko takšen RAW power, kot ga ti potrebuješ dosežeš že z v mrežo povezanimi windowsi XP ali 2000, na katerih teče aplikacija, ki zna preko DCOM-a dobro podeljevati posle naokoli.

Ce te prav razumem, bi lahko na vseh masinah tekel Windows XP in nad njimi poganjal program, ki bi deloval na principu MPI (Message Passing Interface)?

Bistveno bolj se ti izplača vložit denar v recimo 32 veliko manj zmogljivih enot, kot pa 16 zelo zmogljivih pa še s ceno boš bolje prišel skozi.

Saj sem napisal da naj bi nabavil najsvohnej procesorje opteron 240. Samo moznosti za nadgradnjo si moram pa vseeno pustiti, na da bi bilo potrebno nanovo kupovati. Taksna razlika pa spet ni v ceni (opteron je 60 navaden procesor pa 30). Predvsem pa zelim, da je zadeva v rack obliki.

Google je svoj čas (če ne še vedno) tekel na 1000 odpisanih PC-jih (cca 486 33MHz do Pentium 100MHz) povezanih z 100Mbit mrežo in odličnim software-om.

bistvo je torej dober SW, ki zna vso to moč izkoriščati ... konkretnih izkušenj žal nimam, smo pa za renderiranje Platine od Siddharte svoj čas posodili 20 navadnih PC-jev z 10/100 karticami. Kaj so potem mojstri počeli z njimi pa mi ni znano.

V google vpiši "blade server" in boš našel product od nevemakaterežefirme, ki ti v 4U enoto spravi 8 ali celo 16 strežnikov ...

itd ... itd ....

Si bom ogledal te blade serverje.

Hvala za nasvete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1) clustrom se po naški reče "gruče". Torej gruča.

Problem v izrazu je bil za "cluster aware" OS, kot je napisa Hotschko in ne cluster. Vem da se mu po slovensko rece gruča. Samo ce bi napisal gruča, bi ocitno samo dva osebka tukaj vedla o cem govorim, ce pa recem cluster pa verjamem, da se vec ljudem sanja o cem govorim.

2) Linux je v redu, če zadovolji tvoje potrebe.. če jih ne, buy windows, ki je še vedno lahko cenejši, od kakega resnega OS, kot je UNIX ;)

Torej tudi ti mislis, da bi zadeva lahko laufala pod windows in MPI standardu? Najverjetneje bosta laufala kar oba (dual boot). In bo potem od posameznika odvisno kaj mu bolj pase.

3) ce isces raw power - precekiraj Applove večprocesorske strežnike z Velocity Engine, na katerih laufa Mac OS X Server, ki je nekakšen UNIX in zelo primeren za takšno početje. Lahko kupiš tajvanske dvoprocesorne plate in gor nabiješ Opterone, ampak računica tudi tako ne bo zelo poceni.

Vem da ne bo poceni, bi bilo pa ce bi lahko kaj prihranil. Tako da se ocitno nagibam k tajvancem in opteronom.

zlo znan slovenski linux cluster z mislim da 32 al icelo več procesorji je Aladin, ki analizira vremensko sliko na Hidrometeorološkem zavodu slovenije.

Poznam, oz. sem ze slisal zanj.

Hočko ti je odlično svetoval.

MImogrede - ja, software je izjemno pomemben... če ga ne boš zmogel sam napisati, te lahko svinjsko drago stane. In po tvojem pisanju (o poznavanju hardwera sodeč) sodim, da nisi ravno iz računalniških voda.

Hmmm ... tole me je pa kar mal zabolel :cry: ! Naceloma sem zelo iz racunalniskih voda. V obrambo si lahko recem le tole. Pokazi mi enega cloveka, ki ve vse o racunalnistvu. Ocitno se do sedaj nisem ukvarjal z vecprocesorskimi sistemi, bolj natancno clusterji (grucami) (razen v teroiji ...) in tudi v splosnem nisem hardware-as (razen za moje potrebe - npr. pri enoprocesorcih se lahko marsikaj pomenva :afro1: ) Tko da nekje moram zaceti in predno bi zacel iskati po netu in prebirati vse povprek ... kot sem rekel najprej preverim "domace" zanje potem pa ... Tko da, ce bo prislo do nabave, se bova lahko potem tudi o tem menila! :D

Se malo bojim, da skušaš mašino sestaviti, da bi morda kaj krekal?  :kva2:

Uporaba je zelo legalna. :ph34r: Ne skrbi. O:-)

Skratka - če kupiš recimo 16 računalnikov za 150 jurjev, kolkr stane trenutno box z 1 GB ram, minimalnim diskom in zlo hitrim procesorjem, si recimo na 2,4 milijona tolarjev. Povežeš jih na gigabitnem ethernetu, in to je to. Saj tolk velik povezav tudi ne rabiš. v clustrih procesorji ne komunicirajo med sabo direkt v ethernet žilo, ampak komunicirajo med seboj strežniške aplikacije za porazdeljevanje bremena ... ergo - manj komunikacije, kot bi si glede na GHz-je mislil ...

En rack s dvema opteron procesorjema pa pride npr 500 tisocakov, tko da razlika v ceni je, toda glede na to da si ti iz racunalniskih voda ves, da je veliko problemov, ki se jih da resevati tako da se jih deli na dva dela in nato spet na dva dela itd. Potem se pa stvar resuje v obratni smeri. Kar mi dvoprocesorc omogoca je to da je overheada znotraj teh dveh parov cim manj. En lep primer uporabe, ce ne najlepsi je FFT. Drugi razlog za rack je manjsa prostorska zahtevnost, vse je na enem kupu in lepo skupaj zlozeno in nikoli ne pride do kaksnih pregresnih zelja po ...

Hmmm ... zakaj zelim, da bi imel moznost, da bi izbiral med n topologijami. Zato, ker sem jaz samo prvi v vrsti uporabnikov takega sistema, tako da ne bo samo za mene dovolj dobro ampak za vse potencialne uporabnike. Bistvo pri vseh pa je paralelno procesiranje za katerega bo skrbel uporabnik sam.

Tukaj si tudi omenil srž mojega problema, poleg tega da bi nasel primeren sistem iscem predvsem nacin povezave med njimi. Ali je GBL edina pot ali obstajajo kaksne specialne kartice, ki omogocajo "polno" povezavo. Ocitno bo GBL.

Moja vprasanja moras razumeti kot popotovanje na katerem si nabiram znanje, da bom lahko na koncu rekel to pa to pa to hocem in tako pa tako naj bo.

Sicer pa tudi tebi hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nam zaupaš kakšen problem nameravaš reševati s to procesorsko močjo ?

Si prepričan, da ni bolje popraviti algoritem in bo lepo teklo na enem PC-ju ?

Je problem možno razdrobiti na več neodvisnih manjših problemov ?

Upam, da ce si prebral vso zvarungo, da se ti ze sanja o cem in koliko. Sicer pa kot sem ze omenil, ta sistem ne bo samo zame ampak za mnogo vec ljudi, jaz sem samo prvi v vrsti, ki bi ga potreboval. Resevati nameravam NP-polne probleme (upam, da ves kaj to pomeni, sicer pa na kratko receno probleme, ki imajo eksponentno zahtevnost ... z velikostjo problema se tezavnost eksponentno povecuje ... za kaj vec pa knjigo v roko :P )

Algoritem, ki mi deluje na enem procesorju imam ze napisan ... ker pa je metoda, ki jo uporabljam kot ustvarjena za paralelno procesiranje pac potrebujem cluster. In ker ne bom edini uporabnik itd. zelim nabaviti sistem, ki bo dovolj dober vsaj za nekaj let, ker drugace bo nakup hudoooo neupravicen in zagotovo ne bo opravljen. Ker za toliko denarja (ce bi sam to kupoval) si grem, pa upam da ocitno, raje takoj nabaviti ta novo CBR 1000RR :notworthy: !

In kot si v zadnjem vprasanju pravilno ugotovil. Da lahko se ga razdrobi oz. tako predela da so procesi, ki tecejo na posameznih procesorjih med seboj skoraj neodvisni, potrebno je le usklajevanje nekaterih podatkov, ki so v manjsini in za te podatke si zelim cimmanj overhead-a.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uglavnem ... da povzamem. Glede same masine ste mi dali nekaj smernic, katere bom preucil. Sedaj me samo se zanima tist, k me ze od zacetka najbolj muci. Ali je GBL edini nacin povezovanja ali obstaja se kaksen drug nacin (in to ni optika), ki omogoca polno povezavo n masin. To sprasujem predvsem tiste, ki so ze delali s clusterji (grucami).

Se enkrat hvala vsem. :notworthy: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoce poznas OS, ki bi bil "cluster aware" in ne predrag?

Aplikacija, ki bo tekla gor bo moje delo, tko da to bo ocitno moj problem! :xx:

kapaciteto lahko združuješ na nivoju OS ali pač na nivoju aplikacije ...

najenostavneje je dobiti cluster aware OS, right ... mam par kolegov, k ise s tem zelo hardcore ukvarjajo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm ... tole me je pa kar mal zabolel  :cry: ! Naceloma sem zelo iz racunalniskih voda. V obrambo si lahko recem le tole. Pokazi mi enega cloveka, ki ve vse o racunalnistvu. Ocitno se do sedaj nisem ukvarjal z vecprocesorskimi sistemi, bolj natancno clusterji (grucami) (razen v teroiji ...) in tudi v splosnem nisem hardware-as (razen za moje potrebe - npr. pri enoprocesorcih se lahko marsikaj pomenva  :afro1: )  Uporaba je zelo legalna.  :ph34r: Ne skrbi.    O:-)

Sori - nisem hotel užaliti! se opravičujem! sem čisto pozabil ,da obstajajo tudi "teoretiki" :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da ce si prebral vso zvarungo, da se ti ze sanja o cem in koliko. Sicer pa kot sem ze omenil, ta sistem ne bo samo zame ampak za mnogo vec ljudi, jaz sem samo prvi v vrsti, ki bi ga potreboval. Resevati nameravam NP-polne probleme (upam, da ves kaj to pomeni, sicer pa na kratko receno probleme, ki imajo eksponentno zahtevnost ... z velikostjo problema se tezavnost eksponentno povecuje ... za kaj vec pa knjigo v roko :P )

hja, kaj pa če najameš kapaciteto za svoj strežnik? Če morda rabiš v znanstvene namene - morda povprašaj fante na Institutu Josef Steffan? :)

NAJCENEJŠA VARIANTA: napišeš program za distribuirano procesiranje (kot je recimo SETI@home) in potem daš v download folku. kalkulirale ti bodo potem tuje mašine, popolnoma zastonj. Ti pa boš lahko kupil CBR1000RR :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je GBL edini nacin povezovanja ali obstaja se kaksen drug nacin (in to ni optika), ki omogoca polno povezavo n masin. To sprasujem predvsem tiste, ki so ze delali s clusterji (grucami).

Se enkrat hvala vsem.  :notworthy:  :OK:

Najprej odgovor na zgornje vprašanje ... Windows clusterji so med sabo povezani s posebno "heartbeat" mrežno povezavo, ki služi samo usklajevanju procesov znotraj sistema, razporejanju bremen, ugotavljanju stanja procesov, failover postopkom ... itd... Vsi serverji pa so povezani v SAN (Storage Area Network) alias visokozmogljivo skupno diskovno polje s Fiber-optic povezavami, ki pa za tvoj namen niso potrebne.

Za tvoj sistem, ko ne iščeš 99.99% zanesljivosti ampak moč, hitrost mrežne povezave ni problematična, ker po njej potujejo samo naloge in rezultati ne pa tudi procesiranje (poenostavljeno rečeno), če je seveda program pravilno/spretno/dobro napisan. V računalništvu se grem "sistemca", s programiranju žal nimam opravka in ti težko konkretno svetujem.

Za "Podeljevanju" nalog drugim računalnikom v Win sistemih služi DCOM (Distributed Component Object Model). Poglej v help od windowsov, kjer ti bo hitro jasno za kaj gre in kako se uporablja, potem preštudiraj še nekaj literature kako to uporabljaš v programiranju in si zmagal :). Uporaba je čisto enostavna in lahko že običajen program kot je recimo CorelDraw s par kliki nastaviš, da se zaganja na računalniku od sodelavca, da ne obremenjuješ svojega ;) z napornimi obdelavami med tem ko nabijaš Wolfensteina. DCOM obstaja že od Windows NT 4.0 sistema naprej.

Še enkrat ti svetujem, da greš pri clusterju v širino (več računalnikov) kot pa v višino (zmogljivi procesorji) ... v gručo lahko kasneje vedno dodajaš nove računalnike ali obstoječe zamenjuješ.

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore .. se bom mal pozanimal se po "svetu" v smernicah, ki ste mi jih nakazali. Predvsem to "heartbeat" in ostalo periferijo za povezovanje. Glede SETI in IJS variant ... na zalost ne pomaga ... kot sem rekel sem samo prvi v vrsti. CBR 1000 RR pa na zalost na tuje stroske ne morem kupiti! :hmm: Ali pac? :devil:

Se enkrat hvala.

Aja SymRu, ce bo stvar sla skozi, te mogoce kasneje kaj pobaram s kaksnim vprasanjem za tvoje "hardcore" kolege.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
V bistvu postavljanje takšnega clusterja niti ni preveč težko narediti, če imaš "cluster aware" OS in aplikacijo ... v principu lahko takšen RAW power, kot ga ti potrebuješ dosežeš že z v mrežo povezanimi windowsi XP ali 2000, na katerih teče aplikacija, ki zna preko DCOM-a dobro podeljevati posle naokoli.

Ma sej, lih hotu sem reč: Kaazo zakurbli, povež, pa maš raW, hehe :P :D :P :D :yea2: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uglavnem ... da povzamem. Glede same masine ste mi dali nekaj smernic, katere bom preucil. Sedaj me samo se zanima tist, k me ze od zacetka najbolj muci. Ali je GBL edini nacin povezovanja ali obstaja se kaksen drug nacin (in to ni optika), ki omogoca polno povezavo n masin. To sprasujem predvsem tiste, ki so ze delali s clusterji (grucami).

Se enkrat hvala vsem. :notworthy: :OK:

USB hub?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!