Skoči na vsebino

Izbirate poklic? Dobro premislite!


premza

Priporočene objave

PS: a v Grazu ti bodo pa rekli Gospod Slovenec? :D :D :D :D :D :D :D

Mogoče pa res.

Če bi k nap prišel en bosanec, makedonec ali pa turek, ki bi nekaj znal in bi bil priden, bi ga gotovo klical gospod Bosanec...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1) hahaha. zaplankanost... pol pa jamraš.

2) hahaha... seved, v tujini je vedno vse bolje, kot doma. hahaha.

Ha, ha, ha. Si z Lj pa sem te užalil. Mate prav, sem doma pri starših, samo če grem v LJ me bencin, pa stroški pridejo isto kot če doma delam, tako da si ne mislim nakopat dodatnih stvari na skrb za isti kurac.

Pa v tujini si tud že bil pa veš kako je tam. Ha, ha, ha. Saj jaz tudi nisem bil, sem se pa menil s folkom. In folk ostaja gor, ne pa da se vrača.

PS: Sploh ni važno kako mi rečejo v Grazu

PS1: Kar se zaplankanosti tiče, je bila šala, samo šal ne znate brat, pa vam ne morem pomagat. Glejte smeškote :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš prav glede smeškotov :) :) :) :) :) , kar pa se tiče tvoje zgodbe pa samo še tole, če delaš sedaj za 750 SIT/h, potem dvomim, da te bo tvoja želja po uspehu v Graz pripeljala.

Iskren pozdrav od "žabarja".

P.S.

Ko vsaj tistih 750 ne bi omenjal. Tako bi bil tiho, sedaj pa ne morem, žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem rojen ekonomist-moj priljubljen rek je: vse okoli nas je ekonomija! kdor misli drugače pojma nima. konec citata, pa še res je. na vekšu ali epfu so me tolko prezajbavali, da sm si mislo pa ko je...ekonomijo bom rajš prekino, no pol sm pa drugje diplomiro ekonomijo. :D :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V razvitem svetu je ob 8 urnem delavniku in tehnologiji, ki nam je na voljo, 80% delovne sile preveč! Pa je čisto vseeno ali se ta delovna sila na delo vozi, seli, ob njem spi...

Zakaj potem brezposelnost ni 80% :?

Ker smo si izmislili kupe nepotrebnih služb (zakaj na cestninskih postajah listke delijo ljudje, ko bi jih lahko skoraj zastonj delili avtomati :hmm: )

Poleg tega se danes proizvodnja brez težav preseli v države, kjer je delovna sila še cenejša! Presežki so zato še večji in delovna sila doma še manj vredna! Zaradi tako velikega presežka delovne sile je sistem vrednot porušen. Kapital je vreden vse več, delovna sila vse manj. Podobno se je dogajalo na začetku prejšnjega stoletja. Takrat je to pripeljalo do dveh vojn! Smo se česa naučili? Bomo tokrat uspeli vzpostaviti ravnotežje na manj grozovit način?

Upam, da ti boš uspel, bo vsaj za slovenske fante več kruha, pa makar v "žabariji".

Matic tudi tebi bo odklenkalo takoj, ko bo tvoj delodajalec ugotovil, da mu isto stvar za manj denarja naredi en kitajec! Si se ti, ki si tak pristaš mobilnosti, pripravljen zaradi službe preseliti? Veš kaj to pomeni za družino? Se bo selila tudi družina? Bo žena pustila službo? Bo našla novo? Se bodo otroci v novem okolju znašli?

sem rojen ekonomist-moj priljubljen rek je: vse okoli nas je ekonomija! kdor misli drugače pojma nima. konec citata, pa še res je. na vekšu ali epfu so me tolko prezajbavali, da sm si mislo pa ko je...ekonomijo bom rajš prekino, no pol sm pa drugje diplomiro ekonomijo.  :D  :P

OK, pohvalit se znaš! Znaš še kaj drugega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez dela ni jela, tako doma kot v tujini.

Slovenci še imamo zaenkrat visok prag tolerance, kar se tiče zabušavanja na delovnem mestu, v tujini pa vsa stvar zgleda bistveno drugačna.

Diploma gor ali dol, lažje je sicer z njo, nisi pa nič kaj bolj vreden, v glavo te jeb... povsod.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ha, ha, ha. Si z Lj pa sem te užalil.

Ne, sem pravzaprav rojen v Mariboru, živel v Lenartu, zdaj v Ljubljani ... in mi je tukaj všeč. In edino to je pomembno. No, mogoče pa se kdaj preselim v Dubai. Tam mi je tud všeč (po slikicah) :yea2: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez dela ni jela, tako doma kot v tujini.

Slovenci še imamo zaenkrat visok prag tolerance, kar se tiče zabušavanja na delovnem mestu, v tujini pa vsa stvar zgleda bistveno drugačna.

Diploma gor ali dol, lažje je sicer z njo, nisi pa nič kaj bolj vreden, v glavo te jeb... povsod.

da.

v Evropi se po statistikah dela, če se ne motim, približno 4,5 ure v 8-urnem delovniku. Pri nas dosegamo, če se ne motim, cirka 3 ure v 8-urnem delovniku.

Jaz sem v firmi zadovoljen, če imam 4 ure efektive v 8-urnem delovniku. ko pa zagusti, delamo 8 ur efektivno v 12-urnem ... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, FDV sem jaz že enkrat odpikal... tko da, kaj mi predlagate da grem študirat? star sem 28 zato DIFF odpade ;)

Zakaj pa ne, se lahko skupaj vpiševa :kva2: ;) :lol1:

LP

Windsurf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi se ponovno odločala kaj bi počela v svojem življenju bi se odločila za poklicno šolo. Pri nas je trend visoke izobrazbe in vsi bi nekaj prodajali oz. preprodajali proizvajal pa ne bi nihče. Vsako leto imamo nevemkoktisoč novih diplomerancov na različnih ,,jebiveter,, faxih in ker služb ni se ljudje največkrat zaradi štud. statusa odločajo za podiplomca pa pol še naprej in ne vem točno samo, ko takole spremljam medije so vsi doktorji pa čeprav zelo mladi. Ok sej je fajn,da imamo izobražen kader sam kvantiteta in kvaliteta si ravno ne podajata roke. Potem taki iber zobraženi še vedno ne dobijo služb, ker so za določena mesta previsoko izobraženi in delajo za malo denarja (glede na izobrazbo). Se mi pa prov faj zdi ko takole pogledam razne kvazi japije z avtom na lizing zraven pa še kakega privat vodovodarja, ki lohk kupi tega japija in njegov avto med malco direkt iz žepa al se pa v usranem kombinezjonu usede v SVOJ-ga Audija.

V glavnem država mora imeti izobražen-sposoben kader,da zadeve vodijo imeti pa mora tudi nekoga-po številu jih mora biti več ,ki dejansko delajo---mislim nekako tako kot pri šahu--brez kmetov ni nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da.

v Evropi se po statistikah dela, če se ne motim, približno 4,5 ure v 8-urnem delovniku. Pri nas dosegamo, če se ne motim, cirka 3 ure v 8-urnem delovniku.

Jaz sem v firmi zadovoljen, če imam 4 ure efektive v 8-urnem delovniku. ko pa zagusti, delamo 8 ur efektivno v 12-urnem ... :(

??

Od kje ti podatki ? Namreč zdijo se mi mnogo prenizki.

@Motomanijak : Če pri nas ne dobiš spodobne službe (kar vključuje tudi spodobno plačilo) potem bo v tujini še težje. Da pa nimate IT podjetja v širši okolici pa dvomim. V velikih korporacijah (uff, koliko IT korporacij pa imamo :)) se pa tudi dela in niti ni tako slabo, proti majhnim firmam imajo seveda svoje prednosti in slabosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če nebi študiral bi se odločil za poklic mesarja (brez zajebancije). mogoče še ni prepozno, da se prešolam in svetu ponudim mesne specialitete po receptih starih pohorskih mesarjev, ki počasi tonejo v pozabo. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

??

Od kje ti podatki ? Namreč zdijo se mi mnogo prenizki.

enkrat sm jih nekje na straneh raziskav EU našu ... sam nisem shranu ...

prenizki? Niti ne ... mal poglej, kako in koliko folk dejansko dela v službi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men se pa zdi da ti srednja šola da dost znanja da začneš delat in se potem skoz zravn izobražuješ.ker to se je itak treba, tud če končaš kšn faks...itak je velikokrat tko,da greš po faksu delat čist neki druzga in pol se vse učiš na novo...

če pa mal izračunamo-namest študija lahko 'pokuriš' že ene 10% delovne dobe,kar pa tud ni malo...in tud neki zaslužiš..?večje in boljše firme majo pa itak stalna usposablanja in izobraževanja za delavce,tko da če se ti da delat maš pomoje šanse prežvet brez faxa.no ja problem je pa tud da folk preveč gleda tiste papirje in štemple,tko da brez ustreznga naziva ne dobiš job-a

(moje razmišlanje...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men se pa zdi da ti srednja šola da dost znanja da začneš delat in se potem skoz zravn izobražuješ.................

.............no ja problem je pa tud da folk preveč gleda tiste papirje in štemple,tko da brez ustreznga naziva ne dobiš job-a

(moje razmišlanje...)

no ja če končaš poklicno pol lahko greš kaj delat, z gimnazijo si totalno neuporaben pa tudi nič ne znaš delat tako da je faks obvezen.

dodatno se lahko izobražuješ ob delu ampak prvo moreš delo dobit kar brez papirja o izobrazbi (poklicna šola ali faks) ne gre.

ne poznam ravno dosti primerov ljudi, ki bi dobili službe za katere je potreben faks, brez le-tega. izjema so seveda veze, družinske firme in kaka specialna področja kot je naprimer računalništvo. ekonomisti, pravniki, družboslovci, naravoslovci,....... brez papirjev ravno ne morejo na primerna mesta.

ja pa seveda še vedno možno končat osnovno šolo in ta svoje in obogatet medtem ko tvoji vrstniki še vedno gulijo šolske klopi, ampak takih pravljic je ZELOOOOOO malo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če nebi študiral bi se odločil za poklic mesarja (brez zajebancije). mogoče še ni prepozno, da se prešolam in svetu ponudim mesne specialitete po receptih starih pohorskih mesarjev, ki počasi tonejo v pozabo. B)

ja pohiti...čez par let bo mogoče za mesarja potrebna univerzitetna izobrazba....

jst študiram na Fdv, sociologijo in sicer smer Družboslovna informatika.....to smer sem izbral zaradi tega ker mi ponuja znanje na področjih statistike, informatike in družboslovja......pač razgiban študij...in to mi je všeč...in bi lagal če bi reku da na izbiro moje smeri v neki meri ni vplival tudi podatek da bo moje znanje(poklic, izobrazba) v prihodnosti zelo dobrodošla pri iskanju zaposlitve...ker pri ostalih smereh na Fdv si bolj omejen kot pa pri moji smeri....tako da je zame osebno tudi to bilo pomembno...poleg tega da mi je bil tudi študij te vrste zanimiv.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja če končaš poklicno pol lahko greš kaj delat, z gimnazijo si totalno neuporaben pa tudi nič ne znaš delat tako da je faks obvezen.

dodatno se lahko izobražuješ ob delu ampak prvo moreš delo dobit kar brez papirja o izobrazbi (poklicna šola ali faks) ne gre.

ne poznam ravno dosti primerov ljudi, ki bi dobili službe za katere je potreben faks, brez le-tega. izjema so seveda veze, družinske firme in kaka specialna področja kot je naprimer računalništvo. ekonomisti, pravniki, družboslovci, naravoslovci,....... brez papirjev ravno ne morejo na primerna mesta.

ja pa seveda še vedno možno končat osnovno šolo in ta svoje in obogatet medtem ko tvoji vrstniki še vedno gulijo šolske klopi, ampak takih pravljic je ZELOOOOOO malo.

ja sej to sm mislu...jst naprimer končujem 4-letni program strojni tehnik in me kr mika da bi se nekam uštulil ker mam šanso..ampak gutov bo kr faks padu ker je hudič če pol tm ne rata...pa še študenska leta so (baje) kr vredi;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tema, ki jo preučujem je nova in slovenske literature ni, ampak glej ga zlomka, že pri oddaji teoretičnega dela mi je bilo jasno povedano, da tako pa ne bo šlo, ker nimam nobene slovenske literature in to pač ni "zaželjeno" (beri dovoljeno), zato naj takoj najdem vsaj podobno literaturo in jo uvrstim v raziskavo.

...prevedi kakšno tujo. Hkrati je to zelo dober način, da znanje v njej tudi dobro osvojiš... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz na izobrazbo gledam tako: ni vse, je pa zelo veliko. V glavnem pa diploma pomeni samo listek, da se lahko začneš učiti o svoji stroki...

Glede službe se je jaz sploh ne bi branil v Sloveniji. Ampak če mi ne uspe vem, da jo bom popihal v Ameriko (morda celo Kanado - hvala Sym :) ). Morda grem celo v Arizono in se bom celo leto vozil v službo skozi puščavo :lol1:

Drugače pa je vsaka diploma en k***c vredna, če nisi

1. pripravljen trdo delati

2. pravi človek za pravi poklic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sodelavec ima končano osnovno šolo, ob delu končuje 4 letno zdravsteno, dela malo v Photoshopu, malo v HTML-ju...., Jaz mam 2 izpita do diplome, programiram v čemerkoli, pa imava isto plačo :? :? 750 SIT/h.

Pa pejt kelnarit, se ti bolj splača. Iz lastnih izkušenj ... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa pejt kelnarit, se ti bolj splača. Iz lastnih izkušenj ... B)

na kratki rok ja...a si predstavljaš svoje delo čez leta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na kratki rok ja...a si predstavljaš svoje delo čez leta...

a si predstavljaš njegovo delo čez leta, ko bo recimo 6 let zapored za 750 na uro progarmiral?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ekonomistov je total preveč.....vsi skoraj rinejo v ekonomijo, ker je eden izmed lažjih faxov. To pričajo tudi povprečne plače dipl. ekonomistov. Ok, LJ je izjema, ampak tam je standard mucho višji kot pri nas (vzhodna štajerska).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ekonomistov je total preveč.....vsi skoraj rinejo v ekonomijo, ker je eden izmed lažjih faxov. To pričajo tudi povprečne plače dipl. ekonomistov. Ok, LJ je izjema, ampak tam je standard mucho višji kot pri nas (vzhodna štajerska).

Dober ekonomist bo mel tut plačo dobro!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!