Skoči na vsebino

Alarmi, ključavnice, zaščite


ak

Priporočene objave

To pojasni vse skupaj, se mi zdi? <_< :wacko:

Drugace pa - svojim ne kradejo <_<

Cyc počasi.......ni vse v Fužinah pridobljeno s krajo........

mojemu sosedu je lansko leto ukradel motor drugi sosed (stanuje 500 m stran) sredi belega dneva pred hišo (Yamaha endura...), tako da ti lahko motor ukradejo povsod in ne samo v Fužinah......sicer so pa tam bolj popularni avtomobili (BMW,Audi,Golf,.....), kot pa motorji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj učinkovito zaščitno sredstvo pred krajo v okolici doma je nedvomo to, da hodis s umljivimi osebki na pivo in s te dobri kolegi....potem vsaj veš koga povprašat, če ti kaj zmanjka.....no še boljš je to da ti ga iz kolegialnosti sploh ne dirajo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej me pa firbc matra kok vas je na fuzinama doma in kok v bliznji okolici. jest sem tam zivel in sem se cisto varnega pocutil.

je pa ena bolj primernih sosesk za mlade druzine. govorim o prvem delu, ne sredini in koncu.

parkirajo tisti k majo motorje, uni k so prodal pa avto pac parkirajo.jest se bojim, da mi ga ne plunejo v italiji, dalmaciji, yugi, pa se kje drgje.zarad domacga bloka in garaze me ni tok strah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc počasi.......ni vse v Fužinah pridobljeno s krajo........

Ne, ne, narobe si me razumel. Ce nekdo prakticno izziva z nezaklenjenim motorjem pred blokom, to pomeni da se tam cuti zelo varnega. Ker pa Fuzine (in cela LJ konec koncev) niso lih sinonim za varnost, sploh ni izkljuceno da gre za kake motorje ki jih imajo kake bande po sistemu easy come, easy go. Ce ga ne zaklepa mu ce ne drugega motor ni verjetno zelo pri srcu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol pa lahko pocasi nehas nakladat o fuzinama.....to kar se dogaja tam se dogaja tudi po drugih lj naslejih in lahko za malce pestrosti uporabis tud kak drugi primer...mopede kradejo po celi slo.....in ce smo ze pri kriticnih naslejih so oblj problematicna tista ki delujejo elitno in varno pa ti gla glih tko spizdijo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol pa lahko pocasi nehas nakladat o fuzinama.....

Ce bos pozorna, bos lahko opazila tole:

Ker pa Fuzine (in cela LJ konec koncev) niso lih sinonim za varnost

Torej - govorim o celi LJ, ja? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa skos so fuzine gor pa fuzine dol pa spet fuzine ..pa mogoce kdaj ljubljana vmes pade ..pa spet fuzine......ves tudi v kosezah kradejo mopede..pa v medvodah..pa v kranju.....pa na primorskem...eni se vo fuzinah cis tlepo pocutijo...eniuej...off topic..gremo dalje...kraje in kljucavnice :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah ta bs3....

mislim, da je mal vecji rizik avto, motor ali kolo puscat v kletnih garazah brilejeve, kunaverjeve ipd...

drgac je pa rizik povsod.se posebi ce motor komu pade v uc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš kako je...v fužinah se vsi delajo da vse poznajo in da jim ne morš nč sam u resnic pa ena stotinka tega ni res ker so vsi pametni da bodo pou fužin prpelal pa se najdeta 2 pa vsak pou fužin prpele pa bomo mel na parkplacu kjer sta se ta 2 skregala cele fužine...čez 1000 ljudi al kako?!?Zarad tega ker pa večina ljudi vrjame tem d...... vsi raj bežijo iz Fužin pa ukol govorijo kolk so Fužine nevarne...v resnic pa je res da je kr neki ljudi na Fužinah doma ki so iz bivše yuge pa so nekateri res pametni pa takoj bi se stepl če bi blo kej narobe jih je pa večina k so prov uredu in jih neki tud poznam in ti večina nebi čist nč hotla pa maš lahk cele dneve odklenn motor pa ti ne bo šou........sam čez noč bi ga pa v vsakem primeru raj zaklepu...kjerkoli že si :D

Back to the topic!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lucky, nisi ti neka sidra v tla montiral? Kako se pa tisto pritrdi - izvrtas debele luknje, ok, ampak potem pa kaj - zalijes z betonom? :blink: Kaj resno preprecuje, da se tisto s kakim ustreznim vzvodom ven ne dobi - koliko/kaj naj bi tista sidra prenesla?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lucky, nisi ti neka sidra v tla montiral? Kako se pa tisto pritrdi - izvrtas debele luknje, ok, ampak potem pa kaj - zalijes z betonom? :blink: Kaj resno preprecuje, da se tisto s kakim ustreznim vzvodom ven ne dobi - koliko/kaj naj bi tista sidra prenesla?

Imam isto sidro kot Lucky. Baje vsak srauf posebi (od stirih) zdrzi 10 ton vleka... To bi moral kr zdrzat :) Vsaj za prvo silo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to imata tole:

DEFIANCE

? To se povrta in samo privije?! Kaka je montaza? Iz slike ni razvidno, s cim so vijaki zasciteni - menda se jih ne da kar odviti? :lol1: Ti se sidro ukradejo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to imata tole:

DEFIANCE

? To se povrta in samo privije?! Kaka je montaza? Iz slike ni razvidno, s cim so vijaki zasciteni - menda se jih ne da kar odviti? :lol1: Ti se sidro ukradejo :D

Ne, tole. Motor je pri meni priklenjen z Abusovo ketno nanj. Ko si ga enkrat zasraufal, das v utor od imbusa na vrh sraufa kroglicni lezaj, potem pa cez zabijes tiste srebrne diske. Ce bi ga hotel dobit ven bi torej moral spravit ven jeklene diske debele dober centimeter, potem pa se nekako odsravfati srauf, ki ima uniceno glavo - sploscen del, ki naj bi ga sraufal. Exercise in futility.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc, vse jasno? Razlika je samo ta, da ga ima Dave v garaži jaz pa na parkirišču. Po moje ga z avtom odtrgaš, ampak neslišno gotovo ne. Še bolj varna so sidra za zabetonirat, ampak moraš bit mal gradbenika. Imaš tudi varianto z jeklenim drogom, ampak stane 50k sit. Za to ceno imaš sidro in ketno, ki jo lahko uporabljaš še kje drugje.

A ja, pa v Kamniku tudi kradejo kot srake. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, še tole: Yst mam že deset let samo balance zaklenjene in to kjerkoli in kadarkoli. Enkat so mi ga poskušal odpelat izpred garaže, pa so mi razcefral samo ključavnico, balance niso mogl zlomit! B)

Motor drgače čez noči spi v atriju, drugje pa kjerkoli blizu mene...

No, hotu sm povedat, da se zanašam na srečo, k jo je ziher več kakor pa pameti. Upam, da se me bo še držala. :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc, vse jasno?

Jap, bom jaz tudi tole montiral po mojem ... tisto z betoniranjem pa odpade. @Dave - je to tista rec za kar si potreboval bmw-jev vrtalni stroj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če sm prav razumu pol priklenes motor s ketno okol kolesa na to sidro :?

sej pol ti lohk sam spredn kolo odšravfajo :ph34r:

Slisal sem da je najbolj sigurna ključavnica za avto lavlja kanđa

ki jo je pogrunov nek lopov v Srbiji, baje je zmagala na nekih testih ki so jih imeli v evropi, in se jo ne da na noben nacin snet brez kluča, :huh: V Srbiji jo dobis za 200eur :OK:

a jo kdo ima, al pa je že kej slišal za njo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če sm prav razumu pol priklenes motor s ketno okol kolesa na to sidro :?

sej pol ti lohk sam spredn kolo odšravfajo :ph34r:

O podrobnostih mojega priklepanja ne bi javno, ampak imaš še kopico drugih možnosti. Zadnje kolo, geštel... Če imaš sprednje kolo zaklenjeno z u-lockom, ti ga še teže snamejo, ker je treba odmontirat zavore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U...zajebani!In to je kao neuničljiva ključavnca brez ključa?!?Dokler ne vidm na lastne oči al pa sam probam ne vrjamm nič!!!A je to kao trpežno tud za tekoč vodik(in podobne zvarke)???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sem stanoval u fuzinama celih 20 let, pred dvemi sem se odselil. 7 do 8 let nazaj se je zacelo parkiranje hudih cestnih pred nasim blokom(3 kom9 in ene edndure, ta endura in en cestak(vsako leto neki novga) sta se vedno ped blokom. obcasno se ustavim pri starsih in ju vidim. na enduri ni nbenih ketn, na disk nism gledu.

kaj pa locki z alarmom.tulijo k ga odklepas, da pa ne bi ce bi motor odnesel.

na kaksen princip pa delajo ti alarmi, kaj jih sprozi

Disk lock z alarmom zazna kovino diska, ko ga gor prikleneš in se ti s piskom oglasi, da je armiran. Alarm aktivira premik ali udarec, prvo se oglasi z dvemi piski potem pa tuli 15 sekund (in to precej glasno, če upoštevaš velikost). Če se udarci ali premiki nadaljujejo potem se še naprej sproža.

Ko ga snemam tudi začne vendar utihne, ko ga hitro snameš in v čeljustih več ne zaznava zavornega diska.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!