Skoči na vsebino

Mac vs. PC


Špilferderber

Priporočene objave

je kdo bil razočaran nad nakupom imac-a?

mogoče bi ga kupil kot hišni računalnik, nič zahtevnega.

-brskanje po internetu

-programi kot so virtual dj in pa native studio traktor dj morejo laufat brez problema in mora bit popolnoma kompatibilno z turntablesi

-hd filmi itak

-in pa možnost, da imaš 2 uporabniška računa in da se jih da zaklenit z geslom.

nisem prepričan če je pametno zato odšteti 1000€, vendar če je imac kaj posebnega sem vedno radoveden po novih stvareh.

teorijo vem, zanima me kako se obnese v praksi.

prosim za mnenje o i-mac od ljudi, ki so pred tem že uporabljali windowse.

Popravljeno . Popravil impulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je kdo bil razočaran nad nakupom imac-a?

mogoče bi ga kupil kot hišni računalnik, nič zahtevnega.

-brskanje po internetu

-programi kot so virtual dj in pa native studio traktor dj morejo laufat brez problema in mora bit popolnoma kompatibilno z turntablesi

-hd filmi itak

-in pa možnost, da imaš 2 uporabniška računa in da se jih da zaklenit z geslom.

nisem prepričan če je pametno zato odšteti 1000€, vendar če je imac kaj posebnega sem vedno radoveden po novih stvareh.

teorijo vem, zanima me kako se obnese v praksi.

prosim za mnenje o i-mac od ljudi, ki so pred tem že uporabljali windowse.

imam prijatelja ki je najprej v sluzbi lahko preiskusil jabolko

pol si je privat nabavil in je to to......

drugace pa poznam tiskarno ki ni majhna pa majo kr mc in so zelo zadovoljni.

jaz bi ga imel takoj, samo mi je skoda € za to......

aja kot zanimivost nabavil ga je v ameriki, in tukaj uveljavljal garancijo( world weid.....trance_27_notworthy.gif )

enkrat sigurno Mc jabolka...... zaenkrat pa hP kolarnca

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je kdo bil razočaran nad nakupom imac-a?

Nisem ga kupil... Sem ga prej sprobal. :P

D.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem ga kupil... Sem ga prej sprobal. :P

D.

Mah, treba je vedet, zakaj hočeš računalnik. Če gre sam za fetiš (pa da ne bomo nepošteni - niso samo zato dobri ;)), so mac-i po moje izvrstna izbira, če hočeš super duper igrce, so windowsi, če pa uporabljaš računalnik tako kot jaz, ti je pa vseeno, kaj je gor (imam Pingvina).

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah, treba je vedet, zakaj hočeš računalnik. Če gre sam za fetiš (pa da ne bomo nepošteni - niso samo zato dobri ;)), so mac-i po moje izvrstna izbira, če hočeš super duper igrce, so windowsi, če pa uporabljaš računalnik tako kot jaz, ti je pa vseeno, kaj je gor (imam Pingvina).

Glede na to, da imam pod 'tipkovnico' cca. 1200+ pingvinov, sem morda malce pristranski, ampak Mac se mi od vseh do zdaj zdi najmanj uporaben oz. zahteva največ prilagajanja na nenavadne in čudne stvari (začenši s razporedom tipk).

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem že uporabljal japko (macbook air) pa tudi pingije in na koncu kot običajen uporabnik ugotovil, da je brezveze da se zabavam z nekim novim osom, ko pa v windowsih (pa kakršnikoli že so) domača opravila narediš "bolje in hitreje", ker je preprosto windows pač strandard, pod njimi in z njimi VSE dela ne da se spotiš...

Pa npr. da pri Macu že dobiš cmok v grlu, ko hočeš npr. poslati slike preko neta lokalnemu fotostudiu.

Ob takšnih primerih se res vprašaš... wtf

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da imam pod 'tipkovnico' cca. 1200+ pingvinov, sem morda malce pristranski, ampak Mac se mi od vseh do zdaj zdi najmanj uporaben oz. zahteva največ prilagajanja na nenavadne in čudne stvari (začenši s razporedom tipk).

D.

Zato sem dodal "fetiš" - mac je pač lep ;). Čisto tako je - praktično z vsem se da kaj koristnega nardit pa naj bo pingvin, wintel, mac, kar češ. Za to, kar jaz delam na računalniku ne rabim nekih fancy fasad na programih, tako da sem več kot zadovoljen s pingvinom (pa še pri pingotu me je minil fetiš, da ga bi sam bildal :D), wintli so mi same probleme delali. Nekdo drug bo pa trdil kaj drugega ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko pa v windowsih (pa kakršnikoli že so) domača opravila narediš "bolje in hitreje", ker je preprosto windows pač strandard, pod njimi in z njimi VSE dela ne da se spotiš...

Ma, tudi temu ni več tako ... Vse se da z vsem :D. Razen dobrih igrc špilat, hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Če bi sedaj kupoval dekstop za doma, bi nabavil 27" iMaca ... baje so vse težave z zasloni odpravljene in zato mi je to best-buy zadeva. Verjetno bi ga pa res posilil z Windows7 :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da ga nebi. če imaš ipod touch ali iphone niti o tem nebi razmišljal ;) vem kak je scena

poznam detajlno povečini vse Applove produkte ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Meni pa ta hladen Applov slick dizajn ni preveč všeč. Zdi se mi kot moderna arhitektura z betonskim interierjem. Bolj mi je všeč plastik-fantastik komp tipa Acer Predator, Ares, Vento, Aerocoolove ali pa Alienwarove kište. Vsaj dizajnersko gledano ima več duše kot eno preprosto oblikovano dolgočasno ohišje, ki izgleda kot hodnik na Death Starju v Star Warsih. Nekak mi "premalo je več", ne potegne. Kaj več pa o Applih ne vem. Edino to, da me že 3-je posiljujejo med vrsticami kak je to fajn in moram na vsakem pikniku poslušat, da se bom v oblikovalskih vodah moral soočit z njim oziroma ga imeti, ker drugače ne bom dobil zaposlitve. Že samo, ko vidim to pogriženo japko, se mi začne obračat. Ker si jo lepijo povsod, še najraje na kuferam. Potem pa vprašam, kaj je taka prednost pred Win7 pa mi tercetno povejo, da ni virusov. Pa še kaj? Ja, pa boljše dela. A vsi trije so nazadnje gledali v Win98. Enkrat sem našel eno stran z napisom, ki se mi je zdel posrečen: One thing PC users can do that Mac users can't: SHUT THE FUCK UP.

w02_1280x800.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!