Skoči na vsebino

Yamaha Aerox


Yamahaaa

Priporočene objave

Sej pol sem se spomno ono glede zajle..=P pa se mi ni dalo popravlat ker se mi je mudilo... Ok bom ono pogledal pa sporočim če manjka ta zavona tekočina...

lP Nejc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Prišel je čas, ko moram aeroxu zamenjat sklopko, ker je originalna precej znucana in je začela drset. Zanima me, kakšna je razlika med sklopko polini evo 2G in speed clutch 2G, u ožji izbor so prišle, ker sem slišal, da se te sklopke dobro obnesejo. Zanima me, zakaj naj bi bile sklopke z dvemi lamelami, kot pa s tremi lamelami boljše.

PS: ne se jezit če je blo to že kdaj omenjeno, če pa kdo kaj dobi v iskalniku, bi prosil za učne ure uporabe iskalnika, ker jaz nisem našel ničesar, kar sem hotel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Narocil sem si Yamaho Aerox čisto nov torej letnik 2008 50 ccm skuter in me zanima par stvari od vas, ki ga že uporabljate in sicer kako se obnese tale skuter v klancih naprimer ali bi potegnil dva človeka v 500m dolg 14% klanec??? Kajti veliko sem slišal da ne potegne dobro v klanec in sedaj se bojim kajti ravno pred svojim domom imam dva zelo strma klanca oba sta 14% in se zelo bojim da bom obstal nekje na sredi.?? Kajti za njega sem dal 2200 EUR in to ni mali denar in mislim da bi moral za taksen denar kljub blokadam iti normalno v taksen strm klanec, kajti v nasprotnem primeru sem se pa resnično zajebal če ni tako.??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narocil sem si Yamaho Aerox čisto nov torej letnik 2008 50 ccm skuter in me zanima par stvari od vas, ki ga že uporabljate in sicer kako se obnese tale skuter v klancih naprimer ali bi potegnil dva človeka v 500m dolg 14% klanec??? Kajti veliko sem slišal da ne potegne dobro v klanec in sedaj se bojim kajti ravno pred svojim domom imam dva zelo strma klanca oba sta 14% in se zelo bojim da bom obstal nekje na sredi.?? Kajti za njega sem dal 2200 EUR in to ni mali denar in mislim da bi moral za taksen denar kljub blokadam iti normalno v taksen strm klanec, kajti v nasprotnem primeru sem se pa resnično zajebal če ni tako.??

bi šev kr lepo če bi zamenjel izpuh pa odstraniv blokade

z blokadam pa bi blo velko mučenje za motor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narocil sem si Yamaho Aerox čisto nov torej letnik 2008 50 ccm skuter in me zanima par stvari od vas, ki ga že uporabljate in sicer kako se obnese tale skuter v klancih naprimer ali bi potegnil dva človeka v 500m dolg 14% klanec??? Kajti veliko sem slišal da ne potegne dobro v klanec in sedaj se bojim kajti ravno pred svojim domom imam dva zelo strma klanca oba sta 14% in se zelo bojim da bom obstal nekje na sredi.?? Kajti za njega sem dal 2200 EUR in to ni mali denar in mislim da bi moral za taksen denar kljub blokadam iti normalno v taksen strm klanec, kajti v nasprotnem primeru sem se pa resnično zajebal če ni tako.??

Hja tako je. 2 bi vrejetno z težavo gor privlekel, če b ipa bil sam pa si bil 1,2,3 na vrhu. zato ti predlagam da odstraniš blokado iz variomata in menjaš izpuh za Laser xpro, ki je res bomba na Aerox-u. Če nimaš želje po zamenjavi izpuha pa odstrani samo blokado in se bo razlika poznala. Jaz bi v vsakem primeru odstranil blokade saj se motor ne muči tako oz ni pri 45 km/h pri polnih obratih ampak nekje na polovici gasa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
pol bom pa mev prvo leto blokade not potem pa jih bom vn vrgo pa izpuh kupo

če zdržiš 1 leto z blokadami not --> :worship: naveliču se boš 45 pelat po dvah tednih :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja tako je. 2 bi vrejetno z težavo gor privlekel, če b ipa bil sam pa si bil 1,2,3 na vrhu. zato ti predlagam da odstraniš blokado iz variomata in menjaš izpuh za Laser xpro, ki je res bomba na Aerox-u. Če nimaš želje po zamenjavi izpuha pa odstrani samo blokado in se bo razlika poznala. Jaz bi v vsakem primeru odstranil blokade saj se motor ne muči tako oz ni pri 45 km/h pri polnih obratih ampak nekje na polovici gasa.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če zdržiš 1 leto z blokadami not --> :worship: naveliču se boš 45 pelat po dvah tednih :D

po 2 tednih? ni to mal preveč :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

js mam pa en problem.. Mam Yamaho Aerox 2007 letnik... pa sm se odloču mal predelat motor.. pa sm dau blokado vn pa avspuh (Leovince) pa valčke pa fedrce..

zj me pa zanima..

1. A ma elektronsko blokado, kok se jo odstrani (ce jo ma)

Kr motor na začetku gre tam ene 30 km/h neki časa.. potem pa začne dobivat moč in potegne do mal čez 80 km/h potem pa motor zamori in crkne..

Kaj bi moral še zamenjat.. (notr bom dau še polini povratno in lažje valčke)

a bi moral menjat še frgazer oz. dizo??

prosim odgovor

LP :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js mam pa en problem.. Mam Yamaho Aerox 2007 letnik... pa sm se odloču mal predelat motor.. pa sm dau blokado vn pa avspuh (Leovince) pa valčke pa fedrce..

zj me pa zanima..

1. A ma elektronsko blokado, kok se jo odstrani (ce jo ma)

Kr motor na začetku gre tam ene 30 km/h neki časa.. potem pa začne dobivat moč in potegne do mal čez 80 km/h potem pa motor zamori in crkne..

Kaj bi moral še zamenjat.. (notr bom dau še polini povratno in lažje valčke)

a bi moral menjat še frgazer oz. dizo??

prosim odgovor

LP :yea1:

Ima elektronsko blokado, in zato ti ga zamori. Pelji na servis, ker če boš sam, boš sfukal vse. Vsi letniki od 06 naprej (06 ni vključen) imajo neko el. blokado. To ne govorim samo za Aeroxa ampak za vse skuterje, mopede.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima elektronsko blokado, in zato ti ga zamori. Pelji na servis, ker če boš sam, boš sfukal vse. Vsi letniki od 06 naprej (06 ni vključen) imajo neko el. blokado. To ne govorim samo za Aeroxa ampak za vse skuterje, mopede.

potem bi mogu pa motor it normalno an?.. mi ni treba menjat dize oz. frgazerja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
potem bi mogu pa motor it normalno an?.. mi ni treba menjat dize oz. frgazerja?

evo zj sm zamenju povratno in pospeški so zelo dobri.. ampak še vedno mi pr 85 km/h motor zamori in crkne.. ampak sem vprašal v DELTA TEAM KRŠKO in je reku da nima elektrosnke blokade.. kaj bi lahk blo :unsure:

PLZ odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
evo zj sm zamenju povratno in pospeški so zelo dobri.. ampak še vedno mi pr 85 km/h motor zamori in crkne.. ampak sem vprašal v DELTA TEAM KRŠKO in je reku da nima elektrosnke blokade.. kaj bi lahk blo :unsure:

PLZ odgovor

ja ponavat se da vecjo dizo not da gre bl sam je pa res da tut bl zre ( ce bos dau vecjo dizo not se ti bo bl zvrtu) :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Sicer offtopic, vendar upam, da tako doseže koga, ki ga zanima.. Zaradi opuščanja "hobija" in ker skuter že 2 leti praktično stoji, se zdaj prodaja.. Link: http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/_MOTO/ad.asp?ID=3004292&show=1 , morda koga zanima.

Se opravičujem za offtopic!

lpj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Nabavil sem novega Aeroxa Rossi. Danes sem se šel prvič peljat in ker je skut še blokiran, je prava žalost - ne gre nikamor. :cry: Ne samo da ne doseže nobene hitrosti, tudi v klanec mu takoj poide sapa. Blokade bo treba takoj odstranit: na variomatu in slepo črevo na auspuhu. Nekaj sem slišal, da je še ena blokada in sicer nekaj na frgazarju - ali kdo ve kaj? Koliko naj bi letel po odstranitvi vseh blokad?

Kaj pa zamenjava auspuha - koliko bolje pa gre skut, če se zamenja auspuh? Ali je večja samo končna hitrost ali tudi bolje pospešuje in bolje vleče v klanec? Kateri auspuh je najboljši za Aeroxa (seveda homologiran): LeoVince, Gianelli, Technigas, Yasuni itd?

z isto težavo sem se ubadal jas,a potem ko daš vn blokade je pa eden izmed najbolših(če stejemo samo to da nima blokad)potegne ku da bi se strgal iz ketne. xd

auspuh pa je najbolši laser x pro :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

evo zj sm zamenju povratno in pospeški so zelo dobri.. ampak še vedno mi pr 85 km/h motor zamori in crkne.. ampak sem vprašal v DELTA TEAM KRŠKO in je reku da nima elektrosnke blokade.. kaj bi lahk blo :unsure:

PLZ odgovor

Kako si rešil težavo?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako si rešil težavo?

lp

pametno ja ! po skor 2 letih ti bo zej on odpisu? komedije :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pametno ja ! po skor 2 letih ti bo zej on odpisu? komedije :evilgrin:

Ja sem pozno opazil datum. Odgovor me še vedno zanima.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Evo, punci se je ponovno uničil jermen, problem je ta os ki ima pobrane navoje in se skoz odšraufuje..

 

Zdej kaj bi bilo najbolje naredit da bi bil že enkrat mir, gred zamenjat ?

 

Najbrž bom zdaj moral spet vse kompletne dele zamenjat glede na videno ?

 

 

 

20140506145529.jpg

 

 

20140506145537.jpg

 

 

20140506145542.jpg

 

 

20140506145554.jpg

 

 

20140506145607.jpg

 

 

20140506145611.jpg

 

 

 

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 let pozneje...

Aerox 2015l 2 takt, original vse, vzeta samo blokada iz variomata in auspuha, sem 1. lastnik, motor super potegne brez blokad, nov ko se še spomnim iz trgovine je bil prava žalost, v klanc ni potegnil iz mesta, če sta bila 2 na njemu... Mi pa neki ni jasn tud mehanik ne najde vzroka, motor že od novega ko je hladen zelo dobro potegne in tudi štarta v klance, ko se pa segreje po 1-2 km na delovno temperaturo, težje potegne v klance, še zmeraj ok, vendar občutno slabše, če ga pustiš 30 min da se spet ohladi, bo spet par min zelo dobro potegnil ,potem pa ko se segreje spet slabše potegne in to je že od novega! Kaj bi lahko bilo? Ali je to pač normalno? Motor ima komaj 4k km, redno servisiran na pooblaščencu. Je enostavno preslab sistem hlajenja? Je kaj  narobe z El. čokom, termostat? Mehaniku se mi ne da več vozit, ker nikoli ne najde nič, je pa res da on tega ne občuti na testni vožnji tako kot jaz. Motor dela s slabšo močjo še posebej, če se 5km vozim v višje klance, takrat je še bolj zamorjen, sej hitrost dobi enako končno ampak pospeški so manjši....

 

Kokr vem je ta forum že več ali manj 10 let mrtev vendar bom še zmeraj probal, če mi kdo da kksn predlog.....

 

Ahh ja se vidi da so cajti 50ccm 2 takt skuterjev mimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S Tomosom je enako. Ko se segreje...pregreje...zmatra v klanec 😜 je pri 2T to normalen pojav...sploh pa se to občuti pri malih kubikažah, kje ves čas tiščiš gas na polno, da kam gre.

...tudi na dirkah s starodobniki 2T Tomosih poglej na kakem videu, ko v prvem krogu leti ko sneta skira...potem pa vsak krog slabše...

Če imaš možnost nastavljati kot prrdvžiga, ga poskušaj malo spreminjati (zmanjšati) in preskušati...seveda si označi prvotni položaj...

Druga stvar pa je lahko tudi za kako številko premala šoba v uplinjaču... večja šoba pomeni več bencina, več hlajenja, se pa zna zgoditi, da bodo max obrati malenkost manjši...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!