Skoči na vsebino

Kateri motor je ... najudobnejši?


Saint

Priporočene objave

Torej, prodal sem motor mojih sanj, mojo ljubljeno ... Cagivo 500, ki mi je kar nekaj časa zvesto služila brez ene same napake.

Sedaj pa si s svojo boljšo polovico kupujeva drug motor (nekje do 1.500.000 SIT in do 1999 l). Zanimava se za motor, ki je hkrati lahek, v redu za vozit in predvsem UDOBEN ZA SEDET. Ker nisem ravno med majhnimi in lahkimi (190 98 kg), me zelo zanimajo vaše izkušnje, kateri motor bi bil v tej kategoriji (do 1.500 k SIT, do '99) najudobnejši, ne gre mi toliko za zmogljivosti kot predvsem za to, da po 150 km vožnje ne bom dol stopil s hudo bolečo r...jo :wub: in z mislijo, da ga bom zapeljal v prvi graben.

Nekaj sem sicer gledal za Yamaho Fazerjem 600 ccm, ampak ne vem, se še nisem čisto odločil. Prosim pomagajte ! :OK: :OK: :OK:

lp

Rudi

Upam, da ne bom ponovil teme :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja nisi napisal kaj iščeš, enduro,naked........

Udoben recimo:

TDM

Africa Twin

Varadero

V-Strom

Fazer 600 ali 1000

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aprilia RS 250... :P

Honda Transalp je tud kr dost udobna (ceprav sm se pelu le kot sovoznik)... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Udoben recimo:

Africa Twin

...

Hej, AT pa že ni udobna. Bo moral pošteno sedež predelati, da bi bila. Pa tudi za 2 ni primerna - spet je kriv prekratek sedež brez kuclja.

Rudib, glede na tvoje dimenzije, ti bo FZS 1000 bolj udoben. Sicer pa so tvoji kriteriji malo izključujoči med sabo. Ponavadi se lahkost in udobje izključujeta.

Ena rečitev so mogoče maxi skuterji. Ti pa so lahko (oz. vsaj delujejo) in udobni. Ampak ne potegnejo tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fazer 1000... zlo udoben sedež za dva, dobr agregat, z mal dodatki ga lahko lepo opremiš za potovanja .... edino vetrna zaščita je bolj švoh. .. ni glih touring motor ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v redu za vozit in predvsem UDOBEN ZA SEDET.

YAMAHA YZ 250 bi bil odličen izbor.

:naughty: :naughty: :naughty: O:-) O:-) O:-)

LP Bojč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi Yamaho Xjr 1300 so zlo hvalil kot udoben motor v nemških testih. Sam ne vem če bi rabljenega že dobil za ta denar. Mogoče pa tudi. Poleg tega ima motor ful navora in več kot dovolj konjov in enkratno izgleda.

Sicer pa o tem ve več No. 1

.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rudi,

mislim da delaš napako, ko takole drugi izbirajo motor zate. Menim, da bi bilo prav, da si najprej odgovoriš vsaj na naslednja vprašanja:

- ali se bom vozil povečini sam?

- ali sem bom vozil do prvega bifeja, motozborov, do Portoroža na kavo ali bom pokukal še kam dalj?

- ali bom z motorjem vozil tudi po makadamu?

- kakšen tip motorja mi leži? Bolj ali manj športni, motor kot statusni simbol, uporabno kljuse?

- če sem long distance opredeljen, ali bom kampiral?

- ali imam k željenemu tipu motorja prilagojena oblačila, čelade, torbe?

Ko boš tole približno zmlel, boš malce bliže cilju. Potem pa nova runda usklajevanj v glavi. Kolikor sem razumel, z Lady skupaj kupujeta. Ne pozabi je in usklajuj zadevo tudi z njenimi mnenji. Ženske imajo funkcionalni pogled na stvari, poleg tega pa ni hujšega, ko se ti dama upre v nekih vukojebinah z izjavo, da ni vreča krompirja za prevažat.

Vso srečo ti želi Čečo

In na koncu boš ugotovil, kako malo motorjev je delanih prav zate in za tvoje potrebe v tem trenutku. Pa še dobiti se ponavadi ne da tistega, kar hočeš v danem trenutku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda Blackbird CBR xx ; 1100 B) ......za tvojo kilažo, udoben sport touring motor, za sopotnika prijazen, možnost najrazličnejših kufrov, atraktiven-lep videz, barve:crna, bordo rdeca, kraljevo modra,...letnik 1997, bi dobu za ta denar(lep primerek)...neunicljive masine, enakomeren porast moci, ob primerni, prijetno potovalni voznji krotka kot macka, jst osebno bi to izbral za moj potovalni motor, resnicno strupeno udobna in spica zadeva. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na tolikokrat videno vprašanje pošiljam tolikokrat viden odgovor: MOJ MOTOR ! ! :OK:

Popravljeno . Popravil spilferderber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nimam izkusenj z drugimi motorji ampak, ko sem bral tvoj opis se mi je zdelo kot da berem lastne kriterije, ki sem si jih postavil konec septembra '03 (le da sem jaz bil pripravljen placati se nekoliko manj), po premlevanju s prijatelji, znanci in prodajalci v ljubljanskih trgovinah, sem se odlocil za nakup yamahe TDM 850 letnik '99.

Motor je dokaj visok (jaz jih imam 183cm pa ravno lepo do tal sezem, ce bi bil manjsi bi bil ze mal problem), drza na motorju je rahlo vzravnana (da ne sedis pokrivljen), agregat je poskocen in dovolj mocan, tudi vetrna zascita je solidna (da se jo se izboljsati), motor lahko brez tezav opremis s kovcki (imam 52l + 2*40l + tank torba) in povrh vsega sem ze od mnogih slisal in prebral da ima tudi odlicne zavore. Torej kaj ces vec!! Sam ga se nisem kaj dosti sprobal, tako da ti o sami voznji tezko kaj vec povem, a slisal sem same pohvalne stvari (edino "slabo" stvar, ki sem jo slisal od kolega, ki je imel TDM par let nazaj, je bila, da motor v dolgih hitrih ovinkih krivi - kaj je zanj hitro: 160+km/h)

Skratka, ce si iz Lj. mislim da v TC-ju se prodajajo dva rabljena (mislim da je eden letnik '01 eden pa '99), pa si ju pejt pogledat in mal se prodajalca povprasej.

Lp in dober nakup!

P.S.:

Na motosvetu malo pobrskaj, obstaja tema posvecena izkljucno TDM-ki, tam si lahko preberes izkusnje, komentarje, kritike in mogoce tudi kaksno pohvalo :D :rolleyes:

Popravljeno . Popravil soddplah
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva2: YAMAHA Fazer ali Horneta ( honda ), če pa mora bolj športno ven zgledat potem pa HONDO CBR 600 F. Sedež je kar udoben in ni tako prisilna drža, kor pri drugih športnih motociklih :hmm:

:lol1: Pa še za ta denar jo dobiš :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobil si en kup koristnih :) in manj :unsure: koristnih nasvetov. Čečo je pa po moje kar prav napisal, dejstvo je da med SS 600 letos R6 velja za udobno :hmm: , lani je med litrskimi SS bila najbolj udobna Kawa9 :hmm: , torej je udobje relativno :? - tvoje pojmovanje le tega pa edinstveno kakor tudi stil in način uporabe motornega kolesa - oz. na kratko vsedi se na kaki pecikl pa probaj :blink: . Razumem, da si velik, še kar težek to je pa tudi vse na podlagi česar ti lahko kdor koli svetuje ( v poštev pride........ ne vem....... kakih.......... recimo......... 200 motorjev :cry: ) Sam se odloči :OK: !

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sam ce clovek niti ne ve kaj gledat?! , ce ne pozna motociklov, ce se mu morda niti ne sanja kaj je cbr600 ali xvs535,.... vse pa spet ni tolk relativno, sej ne recem "vsak ma svoje obcutke" ampak nekako se ve da bi po 500 prevozenih km iz ninje prisel malo bolj poklampan kot pa iz kakega varaderota, ..., tko bo pa vsaj priblizno vedel katere modele naj si sploh ogleduje (po moje ga razni r6/1 ipd. ne zanimajo)

Konec koncev, kako naj clovek sploh ve potem za kateri motor naj se odloci, vseh ne bo mogel sprobati, ce ne drugega jih je prevec, tako pa ga vsaj malo lahko usmerimo tisti, ki smo mnenja da je nas motocikel udoben in primeren za daljse fure v dvoje :D je pa res da se bo za koncno odlocitev moral odlociti le on sam!!

P.S.:

a se noben ni nikol kakega domorodca v kakem tujem kraju vprasal "ej kje se pa tuki dobre (beri lepe) punce zbirajo?"; ceprav je vsakemu druga vsec, se nekako splosno ze da lociti katere sodijo med lepe in katere zagotovo ne :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da SS tukaj odpadejo, saj so odlocno premajhni, da bi bili primerni za udobne in dolge ture v dvoje. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

YAMAHA YZ 250 bi bil odličen izbor.

:naughty: :naughty: :naughty: O:-) O:-) O:-)

LP Bojč

Kaj to resno ali je šala - :? 250 pa dva - ja na kakšne ture ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sam ce clovek niti ne ve kaj gledat?! , ce ne pozna motociklov, ce se mu morda niti ne sanja kaj je cbr600 ali xvs535,.... vse pa spet ni tolk relativno, sej ne recem "vsak ma svoje obcutke" ampak nekako se ve da bi po 500 prevozenih km iz ninje prisel malo bolj poklampan kot pa iz kakega varaderota, ..., tko bo pa vsaj priblizno vedel katere modele naj si sploh ogleduje (po moje ga razni r6/1 ipd. ne zanimajo)

za daljse fure v dvoje :D je pa res da se bo za koncno odlocitev moral odlociti le on sam!!

P.S.:

a se noben ni nikol kakega domorodca v kakem tujem kraju vprasal "ej kje se pa tuki dobre (beri lepe) punce zbirajo?"; ceprav je vsakemu druga vsec, se nekako splosno ze da lociti katere sodijo med lepe in katere zagotovo ne :P

Res sva imela z ženo podobne težave z ninjo - samo 260 km , z xx pa je za ženo pravo raskošje.

Jasno pa je stvar odločitve tvoja - predusem pa testiraj - če se le da čim več s sopotnico da oba presodita.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Konec koncev, kako naj clovek sploh ve potem za kateri motor naj se odloci, vseh ne bo mogel sprobati, ce ne drugega jih je prevec, tako pa ga vsaj malo lahko usmerimo tisti, ki smo mnenja da je nas motocikel udoben in primeren za daljse fure v dvoje :D  je pa res da se bo za koncno odlocitev moral odlociti le on sam!!

Globalno gledano se strinjam s tabo. Da se dat kak nasvet in na splosno so eni motorji bolj priljubljeni kot drugi. Po drugi strani pa sva vceraj klepetala s Tejko v OLPju in me je vprasala katere motorje sem ze vozil in sem kar nasteval in se kar spomnil se tega in onega. Zdaj vozim svoj drugi motor ampak sem v lanski sezoni malo dalj vozil vsaj se deset drugih (od SS do ST in nakedov). Sej to pa je bonus motosveta - da ti kdaj kdo kej posodi, potem ko te malo bolj poznajo in vejo da se ne bos razsul z njihovimi ljubljencki. To je po mojem edini nacin, da res preveris kaj bi rad imel zase.

Kar se tice kratic kot npr. svs535 in ZR-7, je pa precej preprosto odpret brkljalnik in v googlu poiskat omenjene kratice.

Aja, pa se to, marsikateri motor se dobi na posodu pri prodajalcu za kak dan, da se lazje odlocis (lani npr. Tuono, Fireblade, Varadero, Rockster... )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj to resno ali je šala - :? 250 pa dva - ja na kakšne ture ?

yz250 je krosla. To je bilo misljeno kot sala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!