Skoči na vsebino

Kateri motor je ... najudobnejši?


Saint

Priporočene objave

Suzie Q. definitivno.

1264 km v 20 urah s petimi postanki med 20 in 30 min.

:afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zelo udoben je fazer 1000,ka pa vem dost moči,navora,drza je pokončna,šipco je treba zamenjat za touring varianto...lahka delas kilometr,sam je pa res da rabiš kondicijo pa naj bo to cestak al pa chopper,al pa kaj vmes... :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je vse skupaj podobno zgodbi o beraču in malhi. Če že kdo res išče nasvete, naj prosim vsaj definira cenovni razred.

Sicer pa resno priporočam testne vožnje z motocikli, ki so ti všeč (uvozniki motorjev nudijo kar nekaj motorjev iz ST razreda za testne vožnje), kupi pa tistega, ki si ga lahko privoščiš in ki ti je všeč.

Pa še nekaj. :topic: Pri nakupu ne varčujte preveč. Vaši potomci se ne bodo ozirali na vaše odrekanje, ko bodo zapravljali, kar boste vi privarčevali. :devil:

LP

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nakupu ne varčujte preveč. Vaši potomci se ne bodo ozirali na vaše odrekanje, ko bodo zapravljali, kar boste vi privarčevali.

Dovolil si bom nadaljevati tole, sicer briljantno misel: Če pa vam ne znese, pustite celo stvar na miru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Al pa kupi, kar največ lahko (vključno z menijem zelje&kruh za celo leto in tko prišparanim $$$), ko čez zimo našparaš, pa motor prodaj in si kupi tistega, ki ti je všeč. So se rabljeni motorji vsaj do sedaj tko dobro prodajal, da v enem letu pri rabljenem skoraj nič nisi izgubil, če si pametno kupil.

lp

Rudi

p.s.

Če ti ne dajo za testno vožnjo sprobaj vsaj zic, vsedi se gor in sedi, dokler te ne naženejo.

Popravljeno . Popravil rudib
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Danes 3 ure nisem stopil z mopedka

in

- me nič ne boli

- nobenih občutkov "otrdelosti"

- počutim se bolje kot zjutraj ko vstanem

- lahko bi se še voooozil (pa ni več časa)

Kaj mislite, ali je to udoben mopedek ali pa še kaj manjka do teh kriterijev?

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah ne vem, mialim, da motor, ki ni stestran z najmanj 5 urno vožnjo (bret postanka), ni pravi, saj šele po tem času vidiš, če je res udoben, je pa tako, č stopiš dol z njega, pa če si spočit samo malo potem to ni to, moraš bit po enih raziskavah nakanj 37,5% bolj zadovoljen, kot bi bil, če bi zjutraj vstal iz postelje. :hmm: :? :lol1: :lol1: :lol1:

Sevede je ok, sam pod enim pogojem, da je to poleg udobnosti tud drugače prav motor zate, se pravi estetsko, finančno in po zmogljivostih, če bi štela samo udobnost, potem bi vsi vozili kako Hondo Goldwind, pa Avstrijcem bi se smejalo, ker bi prek lizingov na lahek način zaslužili kot ubrisani.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sevede je ok, sam pod enim pogojem, da je to poleg udobnosti tud drugače prav motor zate ...

Rudi

Naj te spomnim:

tu govorimo le o udobnosti.

:topic:

Je pa definitivno tudi v ostalih naštetih pogledih hiper :notworthy:

dobesedno-po-mojih-merah&željah-press :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
Katera kategorija motorjev bi bila po vasem najbolj prijazna do hrbtenice?

Lp

:rolleyes: Mali pujsek Pipi vprasa Melkija... :hmm:

:? ...in ta mu odgovori: "Pojdi z mano, pa ti pokazem."...

:kva2: In veste kaj mu je pokazal?

:naughty: Enduro potovalni motor O:-) :wub: :grim

Modelov ima pa vsaka boljsa znamka nekaj, kot so Honda, Yamaha, BMW... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katera kategorija motorjev bi bila po vasem najbolj prijazna do hrbtenice?

Lp

take raziskave ni naredil še nihče, karkoli ti bo kdo rekel, bo baba čula, baba rekla... kar je udobno za celo telo (recimo potovalni enduro) ni nujno tudi najbolje za hrbtenico...

ali me lahko kdo demantira, prosim, s kakšnih medicinskim argumentom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Akademski odgovor tiči v odgovoru na vprašanje, kateri stol je najboljši za v pisarno. Baje se je končalo pri enih klečalnikih.

Za hrbtenico je glede na moje izkušnje dobro tisto, kar jo razbremenjuje. Zato uporabljam sedlo in naslon za hrbet.

post-4-1092995826.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kateri je najudobnejši?

Enostavno,

vsak,

kadar je, motor namreč, v garaži,

jaz pa zleknjen na kavču v dnevni sobi. :) :P ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav sem že napisal vse kar sem o tej temi vedel, se mi glede na razpravo poraja eno vprašanje: se morda kdo vozi z motorjem zaradi udobja. :blink:

In če se, kaj naj na to porečejo lastniki določenih modelov Harleya. :wacko:

LP Cvetoo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, tu mešate dve različni stvari.

1. Eno je vprašanje kateri stol/motor je najudobnejši.

2. Drugo pa je kateri je najkoristejši za hrbtenico.

Udobni so ponavadi tisti stoli, ki razbremenjujejo hrbet, koristni pa so (vsaj če gledamo tiste "klečalnike" tisti, ki te prisilijo da uporabljaš hrbtne mišice in se sam - brez podpore - držiš v pravilnem položaju. Zdrava hrbtenica ni tista, ki je večino časa počivala, ampak tista, ki ima dovolj okrepljeno mišičevje, ki vretenca drži v razbremenjenem položaju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

andrej,

imaš prav, vendar na motorju ne bi treniral hrbtenice. Pri kašnem bolj bizantinsko bebavem početju pač že.

cvetoo,

na tvoje "kapciozno" vprašanje seveda ne more biti drugega odgovora.

Brmmmči,

na motorju me kasneje išjatikus zagrabi (po 350 km) kot na Natuzziju (na 3/4 filma).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok postavil sem bolj tako levo vprasanje...

sorodnik me je spraseval malo o tem, kaj bi si nabavil glede na njegova leta (56 let). Ima probleme s križem. Rad bi imel chopperja in imel bi ga za daljše ture. OK, vozil je dosti motorjev v mladosti tako da izkušenj ima.

No, jaz mu nekako odsvetujem chopperja in mu bolj priporočam sport-touring motor. Plastičarji mu niso vsec, a naked-a se ne bi menda branil.

Mislim, da bi pri chopperju zelo trpela hrbtenica, zaradi sedenja skoraj na trtici in premalo vzmetenja odzadaj. Saj vsako grbino zelo občutiš. Plus tega, ko držiš belanco si nekako zvit naprej.

@Max: ni se ti treba norca delat...joke

Iz mojih izkušenj bi rekel, da je ST motor bolj primeren z bogo hrbetnico kot potovalni enduro, ker na ST motorju je vse v igri, od spodnjega dela hrbtenice, rok, ramen, nog, stopal itd. Ker "delaš" s celim telesom te pozneje začne kaj bolet. nekako telovadis na motorju.

Vožnja z potovalnim endurom je ravno tako kot bi sedel na miru. Na rokah ne prenašaš skoraj nobene teže, vse je na riti. Nič ne delaš. Torej po naših "lepih" cestah te nabija v rit in posredno v hrbetnico. JA OK, res je enduro ful vzmeten-ima dolgi hod itd. in ful ublaži itd. Pa še nekaj, če voziš enduro veš, da ne moreš imeti vedno ravno hrbetnico. Mene npr. po 4-5 urah že ful utrudi in ne more obdržati ravne hrbtenice. Še slabše je, če imaš premalo vetrne zaščite in pri višjih hitrostih se moraš malo sklonit oz. zvit, kar ni fajn.

Da vidim, če se bo kdo strinjal z mano :hmm:

Ojoj, kako sem zabluzil. Saj za turce, ki trajajo po par ur, tako ni problem z nobenim motorjem.

@Cvetoo: nekateri se vozijo od jutra do večera .)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srce,

ad1) Težko boš preričal nekoga, ki ima 56 let in u srce vleče k čoperju, da bo šel na enduro ali še huje na ST. Ampak, da pojasnimo ..., pa ni iz filma kater motor priporočate.

ad2) Ljudje ne ločijo med čoperjem in cruiserjem.

ad3) Tale tvoj sorodnik je rojen npr. za BMW 1200 C.

To ni čoper, ampak krujzer (glej npr. kje so stopalke za noge, položaj rok na krmilu in primerjaj z Virago 1100). Pa boš videl razliko med mučilnim strojem in spodobno zadevo za krujzati.

Zadeva ima odprt, lepo viden agregat.

Zadeva je BMW.

ad4) Honda Valkyrie (F6C), Triumh Rocket, BMW v plastiko oblečen 1200 C spak?

ad5) Goldwing? Dnevna soba ...

Razen Rocketa sem vozil vse. Edini brezvezni motor je Virago 1100. Zakaj? Ker je obupno neokreten in težak tudi nad 30 km/h, kjer pri ostalih teža izgine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če bi tole vprašanje probal razčlenit po kubaturi?

Naprimer po razredih do 250, 500 750, 1000 in nad 1000?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

osebno sem vozil že kar nekaj motorjev in moram priznati, da nobeden ni bil tako lepo vozen in hkrati udoben kot je to moj sedanji motor BMW R 1200 C... :yea2:

ne vem pa kaj si misli moja sopotnica?!

ima pa na srečo majhno rit... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če bi tole vprašanje probal razčlenit po kubaturi?

Ne, prisegam na kile. :grim

Šalo na stran. Denny pravzaprav išče argumente, kako bi njegov sorodnik kupil nekaj, kar je pravzaprav njegova osebna izbira. Lahko tudi drugače ... kako različne poglede imamo na motorje v določenem starostnem obdobju.

@netopiru moj: govoriš kot ženska. One so namreč zafrustrirane zaradi po njih mnenju prevelikih ritih. Moškim je to povečini všeč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, prisegam na kile. :grim

Šalo na stran. Denny pravzaprav išče argumente, kako bi njegov sorodnik kupil nekaj, kar je pravzaprav njegova osebna izbira. Lahko tudi drugače ... kako različne poglede imamo na motorje v določenem starostnem obdobju.

@netopiru moj: govoriš kot ženska. One so namreč zafrustrirane zaradi po njih mnenju prevelikih ritih. Moškim je to povečini všeč.

čuj, po mojem ni najbolj prijetno sedeti na malce obloženi ploščici 600 km?! :wacko:

kaj misliš? :?

poskusi... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, prisegam na kile. :grim

Šalo na stran. Denny pravzaprav išče argumente, kako bi njegov sorodnik kupil nekaj, kar je pravzaprav njegova osebna izbira. Lahko tudi drugače ... kako različne poglede imamo na motorje v določenem starostnem obdobju.

@netopiru moj: govoriš kot ženska. One so namreč zafrustrirane zaradi po njih mnenju prevelikih ritih. Moškim je to povečini všeč.

če bi dobro prebral bi lahko izluščil, da sem želel povedati, da z manjšo ritjo malce lažje sediš na takšni polički kot z "big ass" varianto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bi rekel. Velika rit je bolj tapicirana/obložena. :grrr

Lažjesedeči Ceco

bravo... :lol1:

tukaj poskušamo pomagati s svojimi izkušnjami...

torej tvoja je, če imaš obloženo rit je čisto vseeno kakšen motor imaš... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!