Skoči na vsebino

Kateri motor je ... najudobnejši?


Saint

Priporočene objave

Najprej hvala vsem, ki ste me dobesedno zasuli z novim idelajm, tko tistim, ki bi ble super, sam bi moja znorela, če bi jih omenu (sem pri Vombergarju videl CBR 1100 XX, pa bi jo tisto tisočinko sekunde mel, če ne bi tud moja imela izpita in želje po vožnji, pa se tega motorja niti pogledat ne bi upala, pa če bi jo še tko prepriševal al pa kaka Fazerka 1000, kjer ob omembi 140+ KM kar dol pade od cvikanja - preizkušeno v TC salonu :rolleyes: ), pa do super idej (TDM 850, CBR 600 F in ZR7-S, Fazer 600). Čoperje bom za sedaj pustil za boljše čase, čeprav bi prav moja to najraje domov zapeljala.

V glavnem, sem se odločil, da mal poiščem nekaj v tem razredu. Sicer je moj tihi favorit Fazer 600 oz nekaj do 750 ccm (me je včeraj na zavarovalnici prebrnilo, kolk hočjo za zavarovanje, pa čeprav pri nakupu motorja to lih ni ravno odločujoče, no pa vseeno bolik, ko se spomniš, da boš za motor plačal več kot za tvoj 2 litrski 1500 kg težak avto :wub: ), samo imam na srečo še 1 mesec časa, da se odločim in prej kaj sprobam, tko da bom pač vzel tisto, kar se najbolj splača.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Hvala Ice!

Sedaj vozim XTZ 660 in ni ravno za mene. Pravzaprav sploh enduro ne pride več v poštev, ker nisem nisem nek big/tall men in mi dela preglavice in to hude (čeprav sem zadnji amortizer spustil na minimum). Komaj se spravim na/iz njega. Da ne omenjam, da sem skipal pred hišo, ko sem se obračal levo v klancu (eee nisem dosegel z nogo, da bi se ulovil...in bum...pa teža motocikla tudi naredi svoje). Enduro je za tiste, ki imajo vsaj 180 cm-za moje pojme. Kar se tiče udobja: Saj je udoben (za srednje ture), ampak po 250 km mi hoče rit odpadit, ker je pač vsa teža telesa je na riti. Pomaga edino če delaš postanke in tudi malo vožnje stoje. Vse skupaj se poslabša, ko imam sopotnico in sem jaz primoran sedeti na ožjem delu spredaj, kar je zelo neudobno. Želje sem imel letos delat ture tja do 500 km dnevno, ampak očitno ne bo nič s tega. Tako, da sem razočaran. Pa da ne omenjam pomanjkanje moči (!!!).

V glavnem moja želja je imeti sport touring (gsf, zrx, vfr, cbf, fzs...) vsaj okoli 100KM, ter DOSTI navora. Nisem imel možnosti se peljati z enim od naštetih na dolgo turo, tako da ne vem kje in kako te utrudi. In to me zanima...kje Vas naprej zmatra (vrat, hrbtenica, roke, zapestja, rit)?

-Vozil se bom 60% sam

-V dvoje nameravam delat dolge ture, npr 500 km dnevno (vmes postanki)

-Želim imeti UDOBEN MOTOR!!!

-dobra lega, širok sedež, dobra vetrna zaščita,…

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene ponavadi prva začne boleti rit. Poznam pa ljudi, ki so si dali sedež dodatno oblaziniti za majhen denar in so sedaj zelo zadovoljni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po predelavi sedeza (oblikovanje, posnetje robov) in montazi visje sipe se mi nekako dozdeva, da bi moralo biti boljse. samo kaj ko nimam casa se spraviti za en dan na motor in to temeljito testirati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po 2000 km (ni veliko, je pa dost za prvi vtis), lahko povem samo, da je Caponord ZAKON glede udobja. :wub: :wub: :wub: Tura Litija-Murska Sobota brez postanka, sploh nisem čutil, da sedim na motorju, v glavnem voznikov zic 100% zadovoljil moja pričakovanja, sovoznikov pa še bolj, saj moja Lady niti pomisli ne več, da bi jamrala.

V glavnem, Caponord je kot potovalni motor, no pa tudi kot motor za užitkarsko vožnjo za eno osebo, super. :yea2:

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko povem samo, da je Caponord ZAKON glede udobja. :wub: :wub: :wub: Tura Litija-Murska Sobota brez postanka, sploh nisem čutil, da sedim na motorju,

Ah, ko boš v enem šusu iz Rima do Ljubljane, potem pa isti dan še na krem šnite na Bled, se pa slišiva glede zakonov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah reku sem, da nisem čutil, sem pa še kako sliššššššššal. Ni variante, da na Capotu z 190 cm ne veš da si na motorju, nad 40 km/h bi vedel tud mrtvi. :yea2:

@ ceco

a če sem bil v enem šusu od San Marina do Litije, sam postanki za bencin, a je to preveč na dan :?

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[Humorni vložek]

Kdo ima večjega, Ceco ali Rudib?

Rudibov je glasen (190 cm), Cecotov pa bolj kremast (zmer na Bledu).

[/Konc humorja]

no offence, please. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vete ka deca........ ko boste naredli 1.750 km (od tega 2/3 ne po AC) v 23 urah se pa slisimo dalje. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[Cecotov pa bolj kremast (zmer na Bledu).

Se poda polovici barve motorja. Druga pa vleče na morje. Je blu.

PS: drago prodam motocikel in poceni kupujem vodni skuter. Krav mislim da še ne delajo. Vodnih. Gredence me pa ne zanimajo. Ali malce sem že serast od tega vremena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bil vreme, bi tud jaz zdejle hude kilometre štepal, kot pa da za računalnikom čas zgublam. Bo res treba vodni skuter kupit. :devil:

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bil vreme, bi tud jaz zdejle hude kilometre štepal, kot pa da za računalnikom čas zgublam. Bo res treba vodni skuter kupit. :devil:

al pa dežni kombinezon :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj ze ima to veze z udobnim motorjem?!

tolk k prejšn post. Saj viš, pravniki se združujemo ;-) in razturamo vsako temo :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem mislu d je bistvo uživat v vožnji, ne pa kolk je komot....

Men je blo še nejbl fajn na nejbl nekomot zadevi k sm jo mel....

Prve tri tedne več k 15km skupej nism mogu narest... pol je blo pa 25, 50, 100...

Pa sm bil k popaj... hehe...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tolk k prejšn post. Saj viš, pravniki se združujemo ;-) in razturamo vsako temo :-)

Prosim, da mene ne upoštevate v tem predalu.

Ih bin Čečo, just and only. I volim komoditet, še posebej takrat, ko mi Mačka masira hrbet pri mojem poslanstvuvožnje motorja. Pravi, da ji je to kurbiš. Oh moj Maček .... je nekako čutiti na njenih prstih. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ponovno....

Zanimam se za sport touring motorje (zzr 1200,gsf 1200, zrx 1200, vfr, cbf, fzs 1000 in podobni). Nisem imel možnosti se peljati z enim od naštetih na dolgo turo, tako da ne vem kje in kako te utrudi. In to me zanima...

kje Vas najprej zmatra (vrat, hrbtenica, roke, zapestja, rit ... )?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ponovno....

Zanimam se za sport touring motorje (zzr 1200,gsf 1200, zrx 1200, vfr, cbf, fzs 1000 in podobni). Nisem imel možnosti se peljati z enim od naštetih na dolgo turo, tako da ne vem kje in kako te utrudi. In to me zanima...

kje Vas najprej zmatra (vrat, hrbtenica, roke, zapestja, rit ... )?

lp

če zanima TEBE, to pomeni, da moraš to TI sam ugotoviti. Odvisno je, v kakšni formi si, kako si raščen, kakšne gene imaš, koliko revme si že nabral, kako je s tvojo hrbtenico, zapestji, gležnji, koleni, stegni, boki, rameni ...

skratka - nihče ti ne more povedati, kje te bo utrudilo ...

aja, mene, ki imam 133 kilogramov, na sportaku najprej bolijo zapestja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!