Skoči na vsebino

Kateri motor je ... najudobnejši?


Saint

Priporočene objave

Izvorni greh je v tvoji posplošeni izjavi, da je cruiser smrt za hrbtenico.

Drugače pa:

Prvič, mene osebno začne matrat hrbet ko se neham vozit s svojo dvokolesno cruiserico. Preprosto zato, ker neham migat in mi splahnijo mišice, ki mi držijo/razbremenjujejo hrbtenico.

A propo točki: pozimi fitnes ne škodi, pravzaprav je potreben.

Drugič, ljudje si glede na svojo velikost in konstitucijo ter kaj bi s tovrstnim motorjem počeli izbirajo popolnoma napačne cruiserje.

A propo točki: na Grossglockner ali na vrh Etne s kakšnim Virago 1100 ni najboljša izbira.

Tretjič, cruiser je potrebno prilagoditi svojim potrebam in načinu vožnje. Ampak to ni poceni in marsikdo tega tude ne zna. Je pa to eden od čarov tovrstnih motociklov - kustomizacija.

A propo točki: long distance driving na tovarniških sedežih (takih lepo plastičnih) spet ni najboljša izbira; če imaš 1, 68 m v višino (kot jaz), je potrebno na motorju dolgem 2,7 m najmanj balanco nazaj potegnit, pa kakšne spodobne tačke tudi ne škodijo.

Četrtič, ker smo podvrženi naveličanosti in staranju, se naše želje in potrebe spreminjajo. Variante sta dve. Zamenjaš tip motorja ali pa predelaš obstoječega. Pri cruiserju je mogoče motorčin temeljito predelati.

A propo zadnji točki: sam trenutnu Valkyrie predelujem v sport power cruiser. Prvi del sem opravil preteklo zimo s povečanjem moči na 130 KM in 160 Nm navora, čemur pa ne sledi ciklistika. Zatorej je potrebno nekaj narediti na področju voznosti in ohranjanju udobnosti. Rešitev? Kompletno progresivno vzmetenje in Brakingove marjetice. Da ritka in nadritnica ne bosta trpeli ter da bo za "criuser sportski" način vožnje tudi kaj varnosti in užitkov. Sploh če imaš rad svojo življensko sopotnico, ki v mojem primeru sedi na(d) zadnjem kolesu. In ne mara slišati za smrt za hrbtenico.

Prezahtevno?

Vaš Čečo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@področju voznosti

Tu skoraj ne moreš kaj več narediti :notworthy:

Popravljeno . Popravil motoristek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..sm gledu v motoshop-u..

fazerka..03. je bla podrsana..cena 1.150M..

ok sj z motorčkom vse ok.(najbrž)...

sam..kdo bi jo pol kupu...nevem...noben ne mara ....motorja k je bil na tleh..al kako..?

pa tud baje nima velik navora....

glede...nakupa...večina ....ne daje za pelat..vsaj dokler na zaaraš motorja.. :BUA:

....na litrski razred še ne grem....sm študent...tko da ..že tko gre vse denar za ta hobij... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lej, ne se sam usedat na motorje in jih pol ocenjevat, probaj še kakšen meter odpelat

Med športnimi modeli je čisto vseeno a je 600 al pa 1000, vse je zdej mejhno

Sicer ti pa jst prodam fzs 1000, al ti ga dam pa vsaj za probat.

Neznanec

Skupina: Člani

Objav: 6

Član od: 24.08.2004

Član št.: 4.879

Opozorila (0%)

..sm gledu v motoshop-u..

fazerka..03. je bla podrsana..cena 1.150M..

ok sj z motorčkom vse ok.(najbrž)...

sam..kdo bi jo pol kupu...nevem...noben ne mara ....motorja k je bil na tleh..al kako..?

pa tud baje nima velik navora....

glede...nakupa...večina ....ne daje za pelat..vsaj dokler na zaaraš motorja..

....na litrski razred še ne grem....sm študent...tko da ..že tko gre vse denar za ta hobij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..sm gledu v motoshop-u..

fazerka..03.  je bla podrsana..cena 1.150M..

ok sj z motorčkom vse ok.(najbrž)...

sam..kdo bi jo pol kupu...nevem...noben ne mara ....motorja k je bil na tleh..al kako..?

hehe sem klical naslednji dan in je ze bil prodan! sorry, ko je :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe sem klical naslednji dan in je ze bil prodan! sorry, ko je :topic:

ni panike k sm bil ze pred dnevi tm... si ogledu zadevo...

pa tud postrihana ni bla dobr..so ble kaplce od barve..k je stekla... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o je ze kdo su na manjsi motor...

neki sm studeru dab kupu kleja----pa dodal hud--glasn izpuh.... :yea2:

zdj sm bil na transalpki----mi je ze zal da je ni vec :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HE he dobra izbira. Imam doma en primerek KLE-ja z 50 000km in dela ko švicarska urca, vključno z zelo glasnim izpuhom (home made). Ko se voziš čez ovinke je občutek kot da sediš na bombniku :yea2: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HE he dobra izbira. Imam doma en primerek KLE-ja z 50 000km in dela ko švicarska urca, vključno z zelo glasnim izpuhom (home made). Ko se voziš čez ovinke je občutek kot da sediš na bombniku :yea2:  :yea2:

bi me zanimal kako je slisat zadevo....

tvoja lokacija...(okvirno)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ tema »hrbtenica«, »rit«, »enduro«, »čoper« in čisto nekaj drugega – »kruzer« (samo za tebe, Čečo darling :grim ):

če se malo ozremo področje nočnega počitka, ti bo tudi vsak reku, da najbolj mehki jogiji tudi niso najboljši za hrbtenico :hmm: (pa menda za rit potemtakem tudi ne :naughty: ).

Tako da same fedre in mehkoba endurotov sami po sebi še ne pomenijo nič.

:topic: Glede zica pa lahko samo čakamo, da bo na tržišče prišu »Dormeo bike zic, ki ne samo da te po sedenju na njem ne boli hrbtenica in rit, še antibakterijsko deluje, in če pokličete v naslednjega pol leta, dobite zraven še spodnje gate Dormeo« :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!