Skoči na vsebino

Akumulator, akumulatorji


Gregs

Priporočene objave

Vrjetn sam kaze tko...bo ze nafilu v enmu mescu :)

ker polnilec imaš? Ker če polnilec prav dela ne more kazati, da je poln, če je pa prazn. Nesi baterijo do nekoga, ki ima kak boljši polnilec, pa priklopi. Sicer pa če vse prav dela mora nafilat v 24urah

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da kaze kontra kokr je, je Hoferjev, :lol1:  Ja js sm pustu prkloplen, pa bom vidu kva je zmutil....upam, da nau pogorisce. :whistle::D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po priklopu na hoferjev polnilec je rezultat tak.

post-23082-0-92962600-1424019364_thumb.jpg

požara začuda ni bilo :P

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Am....js sm prklopu zadevo pa kokr sm navodila prebral kaze da je poln :) Zdej pa bistvo.....zavergla sploh ne :) Kasn trik morm zdej izvest?

če takoj pokaže , da je poln aku, motor pa z njim ne štarta je lahko aku hin .Daj zravn volt meter in opazuj kaj se zgodi z napetostjo, ko daš kontakt oz 

poverglaš

 

Sem meu tak problem lani.Na volt metru 12,5v ajde .Pa polnilc takoj pokazal polno, ko pa si dal zraven eno žarnico pa sam padel na 8v.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Am....js sm prklopu zadevo pa kokr sm navodila prebral kaze da je poln :) Zdej pa bistvo.....zavergla sploh ne :) Kasn trik morm zdej izvest?

Ja nc, js sm pustil priklopleno zadevo, kaze skos, da je poln in motor zdej kresne k taglavn..... :yea1: Tko da, ocitno dela zadeva.... :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja nc, js sm pustil priklopleno zadevo, kaze skos, da je poln in motor zdej kresne k taglavn..... :yea1: Tko da, ocitno dela zadeva.... :D

očitno se je zbudil iz zimskega spanja :D

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Forum Modelarji.com:  

 

Svinčevi akumulatorji
Poznamo dve vrsti akumulatorjev; obadva imata svinčene elektrode, kot elektrolit pa se v enem primeru uporablja raztopina žveplene kisline, v drugem pa kislinski gel. Velika prednost slednjega je, da v primeru poškodovanja ohišja ne izteče, pa tudi nobena posebna skrb za akumulator ni potrebna (dolivanje destilirane vode pri kislinskih akumulatorjih).
Nominalna napetost ene celice je 2V, vendar navadno uporabljamo akumulatorje s tremi (6V), šestimi (12V) ali dvanajstimi (24V) členi. Napetost varira odvisno načina uporabe - ali akumulator stalno praznimo/polnimo (14,4-15V; 6 členov)) ali pa ga hranimo kot polnega za primer rezervnega napajanja (13,5-13,8V; 6 členov)).
Svinčevi akumulatorje polnimo s konstantno napetostjo in omejitvijo začetnega toka (podobno kot litijeve, le da pri slednjih nadziramo najprej tok, potem pa napetost) in so glede polnenja precej vzdržljivi. Največ škode jim naredimo, če jih globoko izpraznimo (pod 1,5V/celico; 9V pri 12V akumulatorju) in tak akumulator tudi ne bo več nikoli imel polne kapacitete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozna kdo LBP 5500?

Lithium Bike Power akumulator, teža 1 kg in čez 200€.

Ni pa nobenih komentarjev. Glede na težo in bojda zmogljivost je zanimiv.

Rabim povratne informacije, saj sem tik pred tem da to tudi kupi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Uspešno nafilal akumulator, vendar sem bil ob vstavitvi neroden in mi je v drugo dimenzijo padla tista mala kvadratna matica. Kje to dobim, če grem po Bauhausu brskat bom našel kaj?

 

Tole mislim:

 

NutBoltBig.jpg

Popravljeno . Popravil nsignific
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uspešno nafilal akumulator, vendar sem bil ob vstavitvi neroden in mi je v drugo dimenzijo padla tista mala kvadratna matica. Kje to dobim, če grem po Bauhausu brskat bom našel kaj?

 

Tole mislim:

 

NutBoltBig.jpg

Jaz bi šel pogledat v kakšno akumulatorstvo, kjer majo rabljene ( zanič ) akumulatorje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je tista štacuna zravn TC Motoshopa z akumulatorji še tam? To je edina, ki jo poznam v LJ. Je še kakšna?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je tista štacuna zravn TC Motoshopa z akumulatorji še tam? To je edina, ki jo poznam v LJ. Je še kakšna?

 

Imam ene dva odslužena akuja od motorja nekje....če jih najdem, ti pošljem še eno viška, če boš še kdaj slučajno neroden :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je tista štacuna zravn TC Motoshopa z akumulatorji še tam? To je edina, ki jo poznam v LJ. Je še kakšna?

Še je tam - Grajzar. Pa v Šiški je ena tam bliz une male črpalke bliz križišča Celovške in Litostrojske, pa v Črnučah Velog na Brnčičevi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam ene dva odslužena akuja od motorja nekje....če jih najdem, ti pošljem še eno viška, če boš še kdaj slučajno neroden :P

 

Uf ja daj preveri, bom neskoncno hvalezen!

 

Sicer pa vsem hvala za info. Bom šel najprej po teh stacunah pogledat, verjetno bo kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf ja daj preveri, bom neskoncno hvalezen!

 

Sicer pa vsem hvala za info. Bom šel najprej po teh stacunah pogledat, verjetno bo kaj.

a z navadno matico pa šraufencigerjem zataknt pa ne gre?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uspešno nafilal akumulator, vendar sem bil ob vstavitvi neroden in mi je v drugo dimenzijo padla tista mala kvadratna matica. Kje to dobim, če grem po Bauhausu brskat bom našel kaj?

 

Tole mislim:

 

NutBoltBig.jpg

 

Jst jih imam pomoje tud ene par, tko da če še nisi našel sporoči pa ti pošljem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..ma ne kompliciri... pomoje mora it tudi z navadno matico.....kot že pravi RSTDRIVER...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priviti se že da z navadno matico. Načeloma je pa to svinčena (ali vsaj podoben materijal). Verjetno zaradi korodiranja. Jaz bi poskusil dobiti eno trdo plastiko ali tekstolit in noter vrezati navoj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priviti se že da z navadno matico. Načeloma je pa to svinčena (ali vsaj podoben materijal). Verjetno zaradi korodiranja. Jaz bi poskusil dobiti eno trdo plastiko ali tekstolit in noter vrezati navoj.

jest mam tko al tko čez priključke mast..... ne vem.... z yugota vn mam bol filing..... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se zgodi.

Po kratki vožnji srečam kolega in motor mi ugasne.

Pozabim izklopit kontakt.

Po cca 5 minutah pa noče več vžgat.

Po moje je akumolator šel v 3......PM

kakšnega priporočate in kje se ga da dobit.

Motor Honda xl1000 2004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se zgodi.

Po kratki vožnji srečam kolega in motor mi ugasne.

Pozabim izklopit kontakt.

Po cca 5 minutah pa noče več vžgat.

Po moje je akumolator šel v 3......PM

kakšnega priporočate in kje se ga da dobit.

Motor Honda xl1000 2004

Če je šel accu, si lahko samo srečen.

Ravno pred eno uro smo vžigali varadero, polnjenje accu ni delovalo vredu.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst jih imam pomoje tud ene par, tko da če še nisi našel sporoči pa ti pošljem.

Jaz imam isti problem. Če še nisi poslal, se lahko prijavim za eno? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!