Skoči na vsebino

Šotori... & kamp oprema ter kampiranje...


Noise

Priporočene objave

Mislim da tudi to spade med kamp opremo.

Od jeseni nisem rabu bočnih kovčkov, ko sem jih pa spomladi odpru je v njih smrdelo po plastiki kot kuga. Kako se znebiti tega vonja ali kaj dati v kufre, kadar jih ne potrebujemo.

:wallbash: se vem, ko pridem iz potepanja smrdi vse po švicu, ampak to je čist neki drugega, kot pa vonj plastike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako se znebit vonja ne vem, mogoče jih opereš (ta vonj majo zgleda vsi giviji, če neki cajta niso odprti, zgleda ostane vlažen zrak notr in potem ma tak res čudn vonj) in potem notr kako vrečko sivke???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se znebiti tega vonja ali kaj dati v kufre, kadar jih ne potrebujemo.

Pošpricat z maxibrilom ? Od zunaj prav fajn diši ko ga naneseš..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ker se letos premierno odpravljam kampirat z motorjem me zanima par podrobnosti. To da zraven peljam šotor in ostalo potrebno kramo mi je jasno, npr. spalke, podlezalke, kuhalnik, posodo, pribor, stole.. .

Bolj me zanima kako je potem z motoristično opremo, kam jo pospravite, da je na varnem pred zmikavti in da je varna pred vremenom (vodo)? Ne predstavljam si namrec da mi jo kdo odtuji opremo kako se naj potem vrnem domov, ker nekih moto trgovin glih ni v okolici morskih letovišč.

Pa tudi kaksen drugn asvet bi bil dobrodosel, kaj je "nujno potrebna roba" na kaj je treba biti pazljiv in podobno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa tudi kaksen drugn asvet bi bil dobrodosel, kaj je "nujno potrebna roba" na kaj je treba biti pazljiv in podobno...

...sicer malo preveč kompliciraš... če imaš takšne skrbi, pol se sploh ne odpravljaj kampirat z mopedom :blink:... če pa že vprašaš je moja praksa sledeča:

... spalka, podloga, šotor... ok! Gorilnik - Koharček NE uporabljam... niti kave niti čaja ne pijem, ča se mi zlušta "kaj toplega" za pojest stopim v oštarijo... :kva1:

Da ostane kaka piksna pira hladna še kakšno urco ali dve po nakupu, hladno že kupim in jo vtaknem mehko hladilno torbo, kjer je prostora za 3 :naughty:, pa še kaka pašteta ali sir gre noter.

Tudi stolčkov ali mizic ne tovorim s sabo... prakticiram da je zadnji kufer VEDNO VSAJ do polovice prazen - namenjen dnevni uporabi (hrana, pijača, rokavice, garmin, preoblačenje, čistilo za vizir, šipo...),:rolleyes:

...če me je kje strah "lopovov" zaklenem le jakno in čelado in sicer preko kolesarske ključavnice (zajle), ki jo napeljem skozi rokav in čelado... in to je to...:notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pribor?... Moj edini pribor je nek multifunkcijskiza10evrov nožek in mini rezalna deska ter plastična posodica s pokrovom za kako salamo noter narezat... žlic, vilic, skodelic, lončkov... NE UPORABLJAM... :rolleyes:

dEŽ? če obstaja nevarnost naliva gresta čelada in jakna skupaj z mano v šotor... drugo je itak v kufrih...:notworthy:

... malo se pač držim in sprijaznim z dejstvom, da ko "motoriram" sem pač malo "svene", kar se hrane, pijače ali osebne higiene tiče...:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se letos premierno odpravljam kampirat z motorjem me zanima par podrobnosti. To da zraven peljam šotor in ostalo potrebno kramo mi je jasno, npr. spalke, podlezalke, kuhalnik, posodo, pribor, stole.. .

Bolj me zanima kako je potem z motoristično opremo, kam jo pospravite, da je na varnem pred zmikavti in da je varna pred vremenom (vodo)? Ne predstavljam si namrec da mi jo kdo odtuji opremo kako se naj potem vrnem domov, ker nekih moto trgovin glih ni v okolici morskih letovišč.

Pa tudi kaksen drugn asvet bi bil dobrodosel, kaj je "nujno potrebna roba" na kaj je treba biti pazljiv in podobno...

Midva prakticirava zaklepanje šotora. Postaviva obešanko na zadrgo šotora in tako vsaj tistim tatičem preprečiva, da bi na hitro kaj vzeli.

Pa lep dopust ti želim. lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno pomoč bi rabil... ne vem kako in kje ampak preprosto sem izgubil VENTIL za original topshopov Turbomaximus... seveda se "zvoznik" in ostala "kataloška svojat" drug na drugega zgovarjajo, zakja se tega ne da več kupit...:headbang:

Če kdo pozna koga z neuporabnim zjebanim maximusom ki bi mel ta ventil, bom hvaležen... Pokrovček sem sicer nekako naredil, je pa jebeno napihovanje s kompresorjem skozi "tamalo" luknjo! Traja celo večnost...:winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mislim da tudi to spade med kamp opremo.

Od jeseni nisem rabu bočnih kovčkov, ko sem jih pa spomladi odpru je v njih smrdelo po plastiki kot kuga. Kako se znebiti tega vonja ali kaj dati v kufre, kadar jih ne potrebujemo.

:wallbash: se vem, ko pridem iz potepanja smrdi vse po švicu, ampak to je čist neki drugega, kot pa vonj plastike.

Čisto slučajno prišel do pametne rešitve. V kufru sem pozabu milo. ko sem ga naslednjič odpru je prav prijetno dišalo. nič več čudnih vonjav. Sedaj ko za nekaj časa pospravim kufre na staložo, dam v vsakega en košček mila.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...sicer malo preveč kompliciraš...

...

Enkrat sem prečital na forumu avtodomarjev:

Če potuješ z avtodomom moraš biti malo čigana - vsaj kar se kopalnice in kuhinje tiče. Če to pravjo za avtodom, bo za kampiranje z motorjem še bol držalo. Res pa je, da ko se enkrat navadiš in malo sprakticiraš, se veliko naloži na motor. Predvsem pa pri vsaki stvari premisli, če jo rabiš ali ne. Naprimer: namesto kilograma soli, jo imaš lahko le dve žlici v ''rumenjaku od kindrejajčka'' ali podobni embalaži. Včasih sem za to uporabljal škatlice od fotografskega filma. Pa brisača tudi ni potrebno da ima dva kvadratna metra.

Predvsem pa obilo dobre volje in sproščenosti veliko pripomore k prijetnemu kampiranju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat sem prečital na forumu avtodomarjev:

Če potuješ z avtodomom moraš biti malo čigana - vsaj kar se kopalnice in kuhinje tiče. Če to pravjo za avtodom, bo za kampiranje z motorjem še bol držalo. Res pa je, da ko se enkrat navadiš in malo sprakticiraš, se veliko naloži na motor. Predvsem pa pri vsaki stvari premisli, če jo rabiš ali ne. Naprimer: namesto kilograma soli, jo imaš lahko le dve žlici v ''rumenjaku od kindrejajčka'' ali podobni embalaži. Včasih sem za to uporabljal škatlice od fotografskega filma. Pa brisača tudi ni potrebno da ima dva kvadratna metra.

Predvsem pa obilo dobre volje in sproščenosti veliko pripomore k prijetnemu kampiranju.

Točno tako, če imaš prostor, s sabo vlačiš polno nepotrebne krame, ko pa si enkrat omejen s prostorom(na motorju), se je pa pač potrebno znajti.

No in ker jaz ne nameravam potovati z motorjem ampak z avtom, mi prostor ne bo taka ovira, zato razmišljam o nakupu družinskega šotora, pa me zanima kakšne so kaj vaše izkušnje. Katera firma, kateri materiali, kakšne velikosti itd?

Po pravici povedano, še nikoli nism kupoval šotora, sedaj pa ima prijatelj na hrvaškem parcelo, kjer bi seveda lahko "zastonj" počitnikovala cela družina.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat sem prečital na forumu avtodomarjev:

Če potuješ z avtodomom moraš biti malo čigana - vsaj kar se kopalnice in kuhinje tiče. Če to pravjo za avtodom, bo za kampiranje z motorjem še bol držalo. Res pa je, da ko se enkrat navadiš in malo sprakticiraš, se veliko naloži na motor. Predvsem pa pri vsaki stvari premisli, če jo rabiš ali ne. Naprimer: namesto kilograma soli, jo imaš lahko le dve žlici v ''rumenjaku od kindrejajčka'' ali podobni embalaži. Včasih sem za to uporabljal škatlice od fotografskega filma. Pa brisača tudi ni potrebno da ima dva kvadratna metra.

Predvsem pa obilo dobre volje in sproščenosti veliko pripomore k prijetnemu kampiranju.

Kar se brisace tiče, odkar sem poskusu "mini" brisace iz microfibre, al kako se jim rece, navadnih brisac nikoli ne vzamem s sabo. V raznih sportnih trgovinah jih prodajajo, prednost je prav velikost, kajti ena normalna velikost recimo 150 x 70cm, zlozena zasede smesno majhen prostor (recimo dva zavojcka papirnatih robckov) Vpija tako kot recimo jelenova koza, oz. nekaj v tem smislu, in ceprav je zelo tanka, vpije boljse od obicajne bombazne brisace, posusi se 5x hitreje od obicajne brisace. Amerika! :D Res da ena vecja brisaca stane tam okrog 25€, odvisno od firme, pa tudi te sinteticne brisace obstajata dve vrsti: ena ki je zelo tanka in gladka, to uporabljam jst, in ene ki so malo bolj debele in hrapave, varjanta frotir, ampak ta mi ne pase. Preverjeno, tale gladka in tanka deluje perfektno. Obstajajo pa vse mozne dimenije, od malih za obraz, do velikih za na plazo...res izjemna stvar. Jst mam znamke ferrino, je pa vec znamk ki jih proizvajajo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz lastnih izkušenj ti predlagam, da kupiš pravi šotor in ne razne tunel in iglu variante.

Če pa boš vseeno vzel takšnega, pa naj ima palice napeljane po zunanji strani platna in ne spodaj.

Meni se je zgodilo, da zaradi neravnega terena nisem mogel palic poravnati po lepljenih šivih

znotraj in mi je potem puščal na mestih, kjer so se palice dotikale zunanjega platna.

Predlagam torej platneni šotor standardne oblike z železnimi palicami, vendar obvezno gumirano streho.

Sam kampiram že od mladih nog in vem kako to prav pride.

Nazadnje sem s takšnim šotorom preživel neurje, ki je bilo pred leti v Ninu, jaz pa sem kampiral v Zatonu,

le kakšen km stran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se brisace tiče, odkar sem poskusu "mini" brisace iz microfibre, al kako se jim rece, navadnih brisac nikoli ne vzamem s sabo. V raznih sportnih trgovinah jih prodajajo, prednost je prav velikost, kajti ena normalna velikost recimo 150 x 70cm, zlozena zasede smesno majhen prostor (recimo dva zavojcka papirnatih robckov) Vpija tako kot recimo jelenova koza, oz. nekaj v tem smislu, in ceprav je zelo tanka, vpije boljse od obicajne bombazne brisace, posusi se 5x hitreje od obicajne brisace. Amerika! :D Res da ena vecja brisaca stane tam okrog 25€, odvisno od firme, pa tudi te sinteticne brisace obstajata dve vrsti: ena ki je zelo tanka in gladka, to uporabljam jst, in ene ki so malo bolj debele in hrapave, varjanta frotir, ampak ta mi ne pase. Preverjeno, tale gladka in tanka deluje perfektno. Obstajajo pa vse mozne dimenije, od malih za obraz, do velikih za na plazo...res izjemna stvar. Jst mam znamke ferrino, je pa vec znamk ki jih proizvajajo.

:OK: Nabavu, odlične in zelo malo prostora zavzamejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katere proizvajalce pa priporočate, mislim s katerimi firmami ste zadovoljni in imajo kvalitetne šotore.

Ferrino ga zmaga!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če je že kdo nabavljal prevleke - rjuhe za turbomaximus blazine in kje se dobijo.

HE, a misls da so kej drugacne od tistih za na posteljo :)

Razn ce isces s turbomaximus logotom gor, take pa res se nism vidu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iščem najbolj kvalitetno spalno vrečo, tak do -10 stopinj, kje se da to dobit ?

Tu se kaj takega da najti KLIK!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kakšne izkušnje s Salewa šotori, ravno nabavljam nekaj za 2 osebi, pa so mi njihovi šotori zelo všeč, edino glede kvalitete nisem ravno prepričan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolkor jst vem salewa ni glih neka leva znamka. sicer pa poglej kako je narejen, kakšen je material.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kakšne izkušnje s Salewa šotori, ravno nabavljam nekaj za 2 osebi, pa so mi njihovi šotori zelo všeč, edino glede kvalitete nisem ravno prepričan.

ne boj se. salewa ima vsaj tako dodelane zadeve kot ferrino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!