Skoči na vsebino

Šotori... & kamp oprema ter kampiranje...


Noise

Priporočene objave

Ma, tele za zašraufat so malo problem, ker jih ne dobiš povsod! še na Ugljanu in na Pašmanu ne. Pa v Južni Ameriki isto. :nono:

Že mogoče, samo tale je na klik. :)

No, nisem preverjal po tujini, sem zmeraj preračunal koliko jih potrebujem, nikoli več kot dve. Samo to firmo bi se naj dobilo v večini Evrope.

Običajno je res tako, ko kaj potrebuješ nimajo.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že mogoče, samo tale je na klik. :)

No, nisem preverjal po tujini, sem zmeraj preračunal koliko jih potrebujem, nikoli več kot dve. Samo to firmo bi se naj dobilo v večini Evrope.

Običajno je res tako, ko kaj potrebuješ nimajo.

Scarabeo

Sem bil v iglu..kaj drugega kot tisti primusov bencinski gorilnik ne bi vzel. Je sicer malo dražji..ampak kupiš enkrat in imaš. Je zelo priročen majhnih mer in bencin dobiš vsepovsod. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrh glave dovolj. Manj kompliciras, bolj fajn se maš. Poleg tega pa se konstantno učimo: mogoče bosš ugotovovil, da rabiš še manj, oz. da si karkoli pogrešal.. pa dokupiš ali pa pustiš doma. Samo komplicirat ne.

Sem šel pogledat par kompletov, in tisti, ki sem ga zgoraj predlagal, je izredno majhen. Za 2 občutno premalo, razen, če skoraj nič ne pojesta :) Tako, da sem se na koncu odločil za Primusov komplet, ki ima dvo-litrsko posodico, ponvico in eno manjšo posodico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za na te grelnike so res idealne aluminijaste posode, ker takoj toplota čez pride. Z mojim imava že par let 5delni set(3posode,ponev-pokrov, ročaj) posod iz aluminija za kampiranje, ki je pri najboljšem sosedu stal celih 10€. Z malo iznajdljivosti se da v njih skuhati prav vse :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem iskal nekaj iskal nekaj relativno majhnega, lahkega, stabilnega, močnega/hitrega in se na koncu tudi odločil za Primusa - EtaPackLite komplet......Zdaj bo treba izbrati samo še klobase :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem iskal nekaj iskal nekaj relativno majhnega, lahkega, stabilnega, močnega/hitrega in se na koncu tudi odločil za Primusa - EtaPackLite komplet......Zdaj bo treba izbrati samo še klobase :kva2:

e, moje je podobno. ampak staro že ene 8 let. primus, cel iz rostfraja, Ziher težji in bol štorast od tvojga. Vseeno se mi še zmer zelo dopade, ker kuhalnik na tla postaviš, ne de je na kartuši, in lonc pol metra od tal. Spakiran v modro torbo je z loncem in ponvijo vred malo večji od kompleta posode v črni torbi, tud Primus, gourmet 2. Za primerjavo velikosti, zraven je je 450g kartuša na navoj.

post-1354-0-12458300-1328118241_thumb.jpg

post-1354-0-16554000-1328118257_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz uporabljam Campingaz Party Grill. Je malo večji kot ostali prej omenjeni, vendar razstavljen

ne zasede toliko prostora. Imam tri kovčke zato se zanj najde prostor.

Lahko se uporablja kot žar (teflonski) ali kot kuhalnik. Žar plošča se enostavno odstrani.

http://www.amazon.de/Camping-Gaz-203403-Party-Grill/dp/B000PKLAVS

Uporabljajo se Campinggaz kartuše za večkratno uporabo. Vstavi se spodaj in zapne z zapahom.

Sem pa imel problem pred dvemi leti na hrvaškem. Bil sem v kampu Pakoštane.

Po jutranji kavici je zmanjkalo plina, zato sem se vsedel na motor in šel iskat kartušo.

Takšnih niso imeli na nobeni bencinski. Končno sem izvedel v bližnji plinarni, da takšne na hrvaškem

prodaja samo Merkur. Zato sem moral v Zadar ponjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mogoče mal butasto vprašanje... ampak me čisto resno zanima...

Kaj dejansko kuhate na teh zadevah? več kot ena jed se verjetno ne da?

Tudi sam razmišljam o nakupu kakšnega koharčka... Do sedaj sem namreč na vseh potovanjih in dopustovanjih kupoval hrano v trgovinah in jedel obroke v oštarijah... da bi si pa kavo ali čaj kuhal pa ne pride v poštev, ker nič od tega ne pijem...

Mislim, čisto resno... a gre bolj za filing in izziv skuhat kako juhco ali kafe... al se dejansko s tako pripravo hrane na potovanjih tudi kaj prišpara? ...pa verjetno je treba poleg kartuš s sabo jemat kaj vode in cet, da se posoda pomije?...časovno verjetno ves tak ritual hranjenja kar nekaj "moto dneva" pobere... se torej splača? ...časovno in denarno, pri naprimer tedenskem ali 14 dnevnem potovanju? ...kaj torej kuhate?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce gres na balkan je dobesedno greh jemati kohercek zraven. Ce gres v divjino, je pa tole nuja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot je že nekdo lepo zapisal, gre pri kampiranju za gušt in sam na to ne gledam skozi finančno plat. Delam 11 mesec kot Nemec, da lahko vsaj 14 dni živim kot cigan. Skuhat se da marsikaj. Jedi so praviloma bolj enostavne. Zajtrk in večerja je pri meni skoraj iz kuhalnika. Kosilo kakor kdaj. Ni ga lepšega kot v gatah pojest topel zajtrk in spit kavo.

Par enostavnih idej:

Jajci z špargli in slanino

Obara iz piščančjih prsi

Fižolova pašta

Jetrca na čebuli z kislo smetano

Carski praženec iz vrečke

Testenine z tuno in zelenjavo

Rižota z morskimi sadeži

Lahko kuhaš z alu folijo, kar je sploh fajn, ker ni treba pomivat posode:

Riba kuhana na sapori z krompijem in bučkami

Zelenjava z koščki mesa

Lahko pa enostavno pogreješ kakšno piksno golaža

Sabo furama pol gobice in malo detergenta v posodic za otroke od milinih mehurčkov. Sol je v škatlici od filma. Namesto maščobe imava tiste male zavitke masla, ki se dobijo zraven pri kakšnem zajtrku.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jajci z špargli in slanino

Obara iz piščančjih prsi

Fižolova pašta

Jetrca na čebuli z kislo smetano

Rižota z morskimi sadeži

Stari, a slučajno pišeš za revijo Gurman?

p.s. Pozabil si na mlečni riž. Moja zahteva, da vedno vzameva s seboj eno prastaro pločevinasto posodo, v kateri se riž VEDNO zažge... dobi dodaten super okus in ga moram skuhat vsaj 1x na potovanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja sopotnica pravi, da ni lepšega kot kampiranje. Hotelskega bivanja in hrane sva se že naveličala.

Najbolj nama je všeč, da nisva obremenjena s tem, da moraš biti ob določeni uri v hotelu, da dobiš kaj za jesti,

da ni potrebno biti ob tem primerno oblečen itd. Hrana na kampiranju pa je bolj enostavna. Od enostavnih kuhanih jedi,

do raznih mesnih izdelkov na žaru in obvezno zraven skledo solate (paradajz, paprika, kumare itd).

Predhodno omenjen kuhalnik je ravno zaradi žara zelo primeren. Nanj gresta ravno dve ribi, na gladkem delu pa lahko zraven popečeš še kakšen kos zelenjave.

Po kosilu pa obvezno še kavica, ki pod drevesi zraven šotora še posebej paše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se torej splača? ...časovno in denarno, pri naprimer tedenskem ali 14 dnevnem potovanju? ...kaj torej kuhate?

Veš kako ti bom rekel: thja... splača... kakor vzameš. V vseh letih takega in drugačnega kampiranja se najbolj spomnim starejšega para iz Anglije, ki sta v kamp prišla opremljena tako minimalistično, da je bilo skorajda bizarno. Ampak ko začneš enkrat dojemati, kako sta imela uštimano, pa sam sebe tepeš po čelu, zakaj se sam nisi tega domislil:

-šotor

-dve spalni vreči

-mizica

-dva krožnika, dva kozarca, dva noža, dve vilici, dve žlici

-komplet 3 posodic za kuhanje

-dve brisači

...and that's about it. Zdaj pa malo pomisli kak dejanski luksuz s časom sta imela. Zjutraj sta ustala kadar sta želela, si spekla vsaj svoj jajček, spila kavico in imela nazaj vse skupaj pospravljeno v roku 2 ur. Ker sta bila na izi. Tako kot se za počitnice spodobi, ane? Zakaj bi se obremenjeval s časom, denarjem, opravili, itd. če RES ni treba?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje da slika pove več kot tisoč besed :)

post-18038-0-88983200-1328942603_thumb.jpg

post-18038-0-58545200-1328942618_thumb.jpg

post-18038-0-15410800-1328942627_thumb.jpg

post-18038-0-25600200-1328942635_thumb.jpg

Pa še marsikaj drugega se da takole pripravit od rib do rižot, omak in ja tudi dagnje na buzaro za 4 osebe itd.....

Jebi ga ko človek ne slika vsega kar v tri dni film je drag, ko bi si vsaj nekdo zmislil tako da bi lahko neskončno slikal pol pa obdržal samo slike ki ti pašejo :stupid:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kuhaš tisto, kar UJAMEš, če se že greš avanturmotorista

Tud to smo že sprobavali... sipa v omaki... MLJAC!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še moje mnenje:

Če greš na Balkan ( kot je že omenjeno ) se ne splače nosit niti šotora s seboj.

Če pa se odpravljaš po Evropi, pa prihraniš precej €. V super marketih dobiš vso hrano na pol pripravljeno, tako, da en lonec ali ponva zadustuje, da dokončaš obrok ali pa si skuhaš pašto in vržeš tunino.

Ni pa lepšega, da kupiš ribo od kakšnega ribiča in si jo sam spečeš ( do 1/2 kg grev ponvo ).

Da o zajtrkih ne govorimo in je v kateri uri ko ti hočeš.

Nosimo pa s seboj cet, olju, kis v malih PVC flaš (dobiš v Sanalaborju), 1/2 gobice in žično, če kaj prežgeš.

Lani na Sardenji sem v vseh kampih kjer sem se vstavil uprašal in dobil dva PVC stola ter mizo, da smo bili kot "godspodje"( tudi na Korziki).

lp Marjo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ja, ena logika je gotovo... Za Balkan itak ne furam niti šotor s sabo...

Bi pa takole po zapisanem bolj prevladovalo dejstvo, da je kohar smiseln morda edino. če si bolj "na dopustu" kot na potovanju... Torej kamp, oziroma šotor postavljen za par dni, pa koharček lahko laufa...

...res, "kuhanje" zdrži pri tistih, ki greste na pot zelo na izi... oziroma "čas" in plan za posamezni dan ni bistven...

V primeru potovanj, je pa zadeva skoraj nesmiselna... Ker če delaš 500 km na dan in se vmes ustaviš v supermarketu (da nabaviš hrano)... potem nekje parkiraš, kuhaš, pospravljaš... verjetno morda smiselno šele zvečer, ko parkiraš, postaviš šotor (in si malo zjeban), zjutraj zlagaš šotor, kuhaš, pospraviš in naprej... Sam na potovanjih "parkiram" ob cca šestih, pol šotor, sprehod, večerja, malo druženja, spanje... med 8 in 9 zjutraj, navadno že peljem... in zajtrkujem ob prvem ogledu ali pavzi ob cca 10 - 11...

...bom vsaj pri potovanjih zaenkrat najbrž ostal pri "hladnih obilnih zajtrkih", ...čez dan vmes kako pivo... in obilna večerja v lokalni gostilni, ...ker po prebranem me "vlačenje" olja, ceta, soli, gobic, plina... in podobne krame s sabo kar malo odbija... od vseh zapisanih predlogov glede jedače pa "vsa čast vam, da se vam ljubi..." okej, priznam eni rabijo kavo, sam je hvala bogu ne pijem...

sicer pa vsaj zame edina uporabna in res dobra ideja (nekdo je napisal), ki jo bom gotovo v kakem kampiranju sprobal: alu folja v posodo in kupljena konzerva golaža ali pasulja not...torej pogreješ poješ vržeš stran in naprej... TO me je pa prepričalo!

...sicer pa dobrodošla še kakšna ideja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kuhaš tisto, kar UJAMEš, če se že greš avanturmotorista

jaz bi rekel, kaj povoziš :OK:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!