Skoči na vsebino

Šotori... & kamp oprema ter kampiranje...


Noise

Priporočene objave

Če imaš na kovčku prtljažnik ga pač tukaj gor navežeš. Vsaj tako delam jas in najbrž nisem edini.

 

Katero "kečvo" spraviš na kufer? Jaz imam malo kečvico za 3 osebe (2' air se mi zdi..?) in je relativno glomazna zadeva, si ne predstavljam kako to fiksiraš? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vredu šotor, če prespiš v njem največ dva-tri dni zaporedoma, kar je več pa začnejo boleti kolena, hrbet, ko lezeš v in iz njega 10x na dan :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10x na dan?  :grrr

 

Če je pripadajoča ropotija v šotoru je vedno treba it kaj iskat, kopalke preoblečt, spet vzet koharček, kakšno posodo, sestavine.... mogoče mal kompliciram ampak nasvet je vseeno dobronameren hehe :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pač hecno mi je, ker se tu naštevajo šotori, v katere se "plaziš" po kolenih, ne pa pravi stojni šotor za preživljanje dopusta.

 

Nastavi si te zadeve pri "vhodu" pa se ne boš več plazil :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najdejo se tudi malo višji šotori, ki so primerni za na motorje-kako je zložen. Za moje pojme bolj primerni za prevažanje na motorju kot ti ogromni quechua šotori, ki gre cel na motor le če voziš gold wing.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se kar strinjam s Snecer-jem. Na kampiranju z motorjem pač ne gre s seboj tovoriti družinske šotore, sploh če sta na "rajži" dva, in zadnjega sedeža ne moreš izkoristiti kot dodatni prtljažnik.

Pa kljub temu se da veliko vzeti s seboj. V najinem primeru enotedensko kampiranje z motorjem zajema poleg garderobe za vsakega, še šotor, dve samonapihljivi blazini, spalka, rjuha, vojaško šotorsko krilo, gorilnik, posoda, dva stolčka in celo mizica (ki sem jo kar sam izdelal po meri mojega kovčka), pa še vsaj kak zavoj špagetov, nekaj konzerv, nekaj kruha...skratka da imaš za prvi dan kampiranja hrano že s seboj. Ob vsem temu motor niti ne izgleda tako nabasano.

post-35672-0-04431800-1364985489_thumb.jpg

Šotor je sicer deklariran za tri osebe (iglu), ampaj je v bistvu za dva ravno pravšnji. Noter dava poleg najo dveh še obe notranji torbi iz stranskih kovčkov, ter tanktorbo. Pod mizico čez noč pospraviš na suho notranjo torbo zgornjega kovčka. Potem pa imaš vse tri kovčke prazne, tako da na varno in suho pospraviš čez noč čeladi, dve kompletni obleki, in tudi škornje, če je zelo vlažno okolje (zraven jezer, rek,... )

Skratka jaz priporočam takašen iglujček, ker zadosti vsem potrebam. Dovolj da zadrži ploho, ni pa za večdnevno dežeje. V tem primeru pa tudi dvomim, da ima večina od vas željo po kampiranju v blatu, ampak si takrat pač najameš sobico. Moram pa tudi jaz počasi razmišljati o novem iglujčku, ker je ta že konkretno v letih in je že malo "zmantran" od neštetih kampiranj, tako da z zanimanjem spremljam to debato. Morda dobim kako novo idejo :)

 

Ampak slika itak pove več kot 1000 besed. Takole midva kampirava na poti z motorjem :OK: (slikice so iz Dolomitov)

post-35672-0-36283700-1364985962_thumb.jpg

post-35672-0-54898000-1364985989_thumb.jpg

post-35672-0-51655200-1364986007_thumb.jpg

 

Še moj avtoportret: " Kje je moj KROF in zakaj kava še ni kuhana  :angry:?" :grim  :grim  :grim

post-35672-0-35565000-1364986049_thumb.jpg

 

Lp.

Popravljeno . Popravil skalaprava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

skala, tole je zame premajhen. 

moj prvi je bil tak, ampak s turbomaksimusom in vso opremo, klastrofobija.

za silo in ko si fajn pod gasom, je pa tudi ta predober, takrat samo satosrko krilo preko motorja napnes in spis kot dojencek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takle mava tud midva za dnevna kampiranja; zakon, mejhn za vozt, zadost placa (za dva k se mata rada :P );

drgač pa odkar obstajajo samonapihljive blazine (spiva na njih) turbonekimusi sploh potrebni niso več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Turbomaksimus je zame oz. za moj hrbet prej kazna in ne udobje. Sem ga imel in po vsakem spanju sem zjutraj mislil, da sem bil v ringu :fight1:   Sem bil najbolj srečen, ko se je prepiknil in sem ga lahko vrgel stran. Pa še veliko preveč prostora zavzame. Jaz preferiram samonapihljive blazine debeline cca 3cm. to je zame zakon od ležišča :OK:

 

skala, tole je zame premajhen. 

moj prvi je bil tak, ampak s turbomaksimusom in vso opremo, klastrofobija.

za silo in ko si fajn pod gasom, je pa tudi ta predober, takrat samo satosrko krilo preko motorja napnes in spis kot dojencek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako :OK:

takle mava tud midva za dnevna kampiranja; zakon, mejhn za vozt, zadost placa (za dva k se mata rada :P );

drgač pa odkar obstajajo samonapihljive blazine (spiva na njih) turbonekimusi sploh potrebni niso več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz uporabljam navaden "poceni" iglu. 

66169cbb-e059-4fe8-91e6-5187f9f0c826.jpg

 

V sprednjem delu lahko pustim škornje in kufre, če je potrebno, mere spalnega dela so pa 200×200cm, tako da je ravno prav velik za dve osebi in prtljago. Zaenkrat še ne pušča, zloži se pa na malenkost večje mere, kot pripeti ferrino šotori, ki so cca. 3krat dražji. V glavnem, zloženega spravim kar v topcase, ostalo (lažjo) kramo pa v roll bag in na topcase. 

 

Verjamem, da so dražji šotorji boljši, ampak za začetek bo tudi takšen čisto ok. Pušča ne, placa ima dovolj, pospravi se ga v kufr - to je tisto, kar potrebujem pri šotorju :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v info: Šotor "Bertoni Giglio 3" gre zložen lepo v kufer Givi Maxia E55. Ko sem kupoval šotor sem iskal prav takega, da gre v kufer. Zraven je pa še nekaj prostora za turbomaximus in piksno pive :)

Popravljeno . Popravil lord marduk
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo še en dokaz, da smo Belokranjci zelo skromni. :OK:   Rajši kot za drag šotor, damo gostu za rundo :beer2:

 

 

Tudi jaz uporabljam navaden "poceni" iglu. 

 

66169cbb-e059-4fe8-91e6-5187f9f0c826.jpg

 

V sprednjem delu lahko pustim škornje in kufre, če je potrebno, mere spalnega dela so pa 200×200cm, tako da je ravno prav velik za dve osebi in prtljago. Zaenkrat še ne pušča, zloži se pa na malenkost večje mere, kot pripeti ferrino šotori, ki so cca. 3krat dražji. V glavnem, zloženega spravim kar v topcase, ostalo (lažjo) kramo pa v roll bag in na topcase. 

 

Verjamem, da so dražji šotorji boljši, ampak za začetek bo tudi takšen čisto ok. Pušča ne, placa ima dovolj, pospravi se ga v kufr - to je tisto, kar potrebujem pri šotorju :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani sem nabavil Coleman Phad 3. Zadeva je za motor več kot odlična. Zapakira se fi 20 x 44, teža 4 kg, zgornji del vs 4000, dno vs 5000, prostora za 3 osebe oz dve in prtljago, kar velik predprostor, stoji brez zabijanja, vhod z dveh strani, dobra ventilacija, cena je sicer malo višja, imel sem srečo in sem ga na Ebay v dražbi dobil čisto novega za 60% cene   ... izgleda pa tako:

coleman-phad-x31.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

akle mava tud midva za dnevna kampiranja; zakon, mejhn za vozt, zadost placa (za dva k se mata rada :P );

drgač pa odkar obstajajo samonapihljive blazine (spiva na njih) turbonekimusi sploh potrebni niso več.

 

Za spanje pa uporabljam samonapihljivo podlogo Thermarest Trail Scout. Obnese se odlično, zloži pa se na majhne mere (28×15cm). Priporočam!

thermarest.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katero "kečvo" spraviš na kufer? Jaz imam malo kečvico za 3 osebe (2' air se mi zdi..?) in je relativno glomazna zadeva, si ne predstavljam kako to fiksiraš? 

 

Najpogosteje vozim s sabo iglu za 2 kateri je mali malček napram temu na slikah. V tem lahko spijo trije in prtljaga - realno.

 

Mere igluja so 58 na fi 40, večjega pa 65 na fi 60. Širina prtljažnika znaša 31 cm tako, da pokrije polovico šotora, elastika je pa vpeta na skrajnih točkah tako, da je fiksn. Zaenkrat brez kakršnih problemov, način vožnje primeren dodatni prtljagi. 

post-12240-0-60835100-1365081068_thumb.jpg

post-12240-0-46457700-1365081081_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vaudee tunel za dva. nabavil, ne vem, 15 let nazaj. sproban v vseh moznih pogojih, razen v snegu. spakiran ima fi ca.30 cm, dolg ca. 50 cm, ca.3,0 kg.

je zadnjih 7, 8 let prespal v kleti. ko sem ga lansko leto potegnil ven je zgledal kot nov, kljub nobeni negi pred dolgim spanjem. tudi nobenega vonja ni imel.

postavitev traja pa dlje, kot 2 sekundi (5 min z zajebancijo). postavis ga sam bp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!