Skoči na vsebino

Šotori... & kamp oprema ter kampiranje...


Noise

Priporočene objave

Jaz uporabljam gorilnik in posodo od Primusa. Lani in predlani sem z njim kuhal praktično vsak dan (14-dnevno potovanje)... kuhal sem testenine, juhe, pekel meso itd. S seboj imam vedno eno polno 450g kartušo in eno 230g.

post-6014-127728107102_thumb.jpg

post-6014-12772810876_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz uporabljam gorilnik in posodo od Primusa. Lani in predlani sem z njim kuhal praktično vsak dan (14-dnevno potovanje)... kuhal sem testenine, juhe, pekel meso itd. S seboj imam vedno eno polno 450g kartušo in eno 230g.

tocn to sm mel jst v mislih, k sm mu reku... carsko!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo pozna: Šotor HIGH PEAK RAPIDO 3

http://www.enaa.com/oddelki/sport/izd_1629_SNF80058_Sotor_HIGH_PEAK_RAPIDO_3

Ali se splača toliko denarja in če ga kdo ima, prosim za mnenje.

Tnx

od iste firme sm mel nek drug model... kar nekak ok...

čeprov... zadnjič sem gledal šotore v intersparu v celovcu... takole velikega dobiš za 25€... matr, pa če ga vsako leto vržeš proč...

(ok, kako je z mokroto, ne vem, me pa ima, da bi ga sprobov)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za info.

Predpostavljam, da nisi opazil hitrega sestavljanja (oba dela šotora - notranji in zunanji se postavita naenkrat), dimenzije paketa itd.

Sem ze toliko sotorov pregledal, iscem na ta sistem, z najmanjšo kilažo in dolžino paketa.

Tisti iz louisa QuickErect ne pride v poštev, je pretežak in 75cm dolg.

Za 25€ imam sedaj šotor, ampak pri vsakotedenskih postavljanjih, po možnosti večkrat na dan, se počasi naveličaš tipičniga igluja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za info.

Predpostavljam, da nisi opazil hitrega sestavljanja (oba dela šotora - notranji in zunanji se postavita naenkrat), dimenzije paketa itd.

Sem ze toliko sotorov pregledal, iscem na ta sistem, z najmanjšo kilažo in dolžino paketa.

Tisti iz louisa QuickErect ne pride v poštev, je pretežak in 75cm dolg.

Za 25€ imam sedaj šotor, ampak pri vsakotedenskih postavljanjih, po možnosti večkrat na dan, se počasi naveličaš tipičniga igluja.

jah, quechua al pa kej podobnega bolj motoristu prijaznega?

(mao se hecam, quechua je že hitr za postavt pa podret ampak.... pakunga pa glih ni... za na motor)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa McKinley Matuka...? Ima kdo, kako se kaj obnese?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za info.

Predpostavljam, da nisi opazil hitrega sestavljanja (oba dela šotora - notranji in zunanji se postavita naenkrat), dimenzije paketa itd.

Sem ze toliko sotorov pregledal, iscem na ta sistem, z najmanjšo kilažo in dolžino paketa.

Tisti iz louisa QuickErect ne pride v poštev, je pretežak in 75cm dolg.

Za 25€ imam sedaj šotor, ampak pri vsakotedenskih postavljanjih, po možnosti večkrat na dan, se počasi naveličaš tipičniga igluja.

No, neko silno hitro postavljanje tole ni bilo. Tudi mojo čisto navadno iglu Salewo postavim tako hitro, mogoče še hitreje.

Mi je pa zanimiva tale predstavitev pikanja klinov, hahahahahah, kot da je glina spodaj, hahahahaha !!! Da jih na splošno ni sram proizvajalcev take kline sploh dajat zraven!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, neko silno hitro postavljanje tole ni bilo. Tudi mojo čisto navadno iglu Salewo postavim tako hitro, mogoče še hitreje.

Mi je pa zanimiva tale predstavitev pikanja klinov, hahahahahah, kot da je glina spodaj, hahahahaha !!! Da jih na splošno ni sram proizvajalcev take kline sploh dajat zraven!!!!

Nekaj je šparanje in nekaj so podatki. če daš v šotor 12 resnih klinov je takoj težji za kilo in pol, pa začnejo nekateri modrovat da je pretežek. če nebi tega doživljal par let, nebi verjel kaj vse se nekateri zmislijo, da lahko komplicirajo. :wacko: Če pa kupiš hardcore ferino hi-lab al pa kak huuud northface, so zraven alu klini, dakronske napenjalne vrvice itd itd. . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj je šparanje in nekaj so podatki. če daš v šotor 12 resnih klinov je takoj težji za kilo in pol, pa začnejo nekateri modrovat da je pretežek. če nebi tega doživljal par let, nebi verjel kaj vse se nekateri zmislijo, da lahko komplicirajo. :wacko: Če pa kupiš hardcore ferino hi-lab al pa kak huuud northface, so zraven alu klini, dakronske napenjalne vrvice itd itd. . .

Jest bi pa karbonske kline :) bi pasal k motorju, hehe

Se pravi, da se ne splaca dat tolk dnara za HIGH PEAK RAPIDO 3

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, klini... Ko kupiš šotor, je prva stvar zamenjava klinov z 180mm žeblji. Da jih ni sram dajati noter fi4 mm alu drot, pa rečt, da so to klini...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest bi pa karbonske kline :) bi pasal k motorju, hehe

Se pravi, da se ne splaca dat tolk dnara za HIGH PEAK RAPIDO 3

high peak ni vrhunska blagovna znamka, ni pa poden tipa kilimađaro. pred leti sem imel tud High peakov šotor, postavljen v gozdu sko tri tedne, pa je bil not suh! mislim da je bil vreden svojega denarja. takrat so ble razlike v detajlih, najbrž so še vedno. (ferrino je mel tanjše in gibkejše dno, precej bolšo torbo za pakirat, smotrne žepe v notranjosti odlagalno poličko pod stropom, kavelčke za lučko ipd HighPeak tega ni mel) Zdaj so detajli najbrž drugačni. Temu šotoru dvigujejo ceno predvsem aluminijaste palice. lažje in močnejše od fiberglasa. bol fukiš in šik. Če ga kupiš, zgrešil neboš. in če boš nanj pazil, bo dolgo služil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprasanje, morda neumno, morda na mestu....

ko 1x namestis gorilnik na bombo, ga ne mores sneti vec dokler se bomba ne izprazni ali lahko?

namreci ni videti, da bi bombica imela svoj ventil za zapreti in odpreti - samo rdeci plasticni pokrovcek.

pri plinski bombi 5L je imela svoj ventil in tudi gorilnik je imel svoj plin za jakost ognja.

hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupil gorilnik za 25 €, ki je v dveh delih.

tisti z ventilom ostane na bombici,

zgornji del za kuhanje pa snameš.

baje je isto dober in močen (2.8 kW) kot tisti za 70 €.

ta za 70 € je skupaj z bombico vred bistveno lažji od mojega za 25 € :(

pa dražji je bil bolj fancy, ker se je skupaj zložil in je bil po velikosti zelo tanek in kratek :)

dokler nisem izvedel, da sem povabljen na furo, sem imel namen campirati od pon do srede.

pa sta se kolega usmilila in me vzela zraven (ker sem obljubil, da bom priden), tako da gremo od danes do nedelje - ce nas kdo vidi.... 2x ktm in 1x suzuki ;)

jupi... velebit, we are coming:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Gledam te šotore po neto,pa jih je malo morje.Rabo bi nekaj,kar se lahko na hitro postavi/pospravi ter je tud kolko tolko OK-tu pa je izbira malo bolj omejena 1 ali 2.

Ma kdo kaj podobnega,in kako se kaj to obnese v praksi :?

7

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledam te šotore po neto,pa jih je malo morje.Rabo bi nekaj,kar se lahko na hitro postavi/pospravi ter je tud kolko tolko OK-tu pa je izbira malo bolj omejena 1 ali 2.

Ma kdo kaj podobnega,in kako se kaj to obnese v praksi :?

Poznam, od Louisa "Big erect" sm testiral, postavi in pospravi se ultra hitro, kako bi se obnesu v slabsih pogojih ne vem, je pa pretezak in prevelik za na motor.

"Mini erect" pa me ni zanimal ker je premajhen za dva s turbotom in vso prtljago.

Sem pa vzel McKinley Matuka 3, dvojni vhod, kar je za max zracenje poleti majka, 2 predprostorja (za kufre in šotorko idealno) + dodaten ločen prostor za čevlje, pa velik placa tut nad glavo. Teža pod 5kg, dimenzija pa da bi šel v kufer maxima, ampak so tam ponavadi druge stvari, tako da gre na kufer.

Postavi se ga pa tako kot vse ostale igluje, kar mi ne dela nekega problema, odprem per, ga do pol nagnem in je sotor postavljen, ni lepšega :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem problem dežja in kvalitete-nekvalitete šotora rešil na sledeči način: zraven imam še pregrinjalo (tisto zeleno za vrt) cca 3x4 m in ga lepo napnem v višini cca 2 m preko šotora za dodatno zaščito pred dežjem. Šotor ostane čist in suh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dr. speed po moje je vseeno fajn gledat za šotor k ma notranji del pa "streho", je vseeno malo bolj ziher da ne boš moker. midva mava od ferrinota shaba 3, ki je super, razn s palco za vhod se je treba matrat, ker nima unih hakelčkov, kar bom pa letos poštimala. po moje glej neki v tej smeri. ni treba da je ravno ta največji, ampak da je vseeno dovolj prostora še za kak kufer, pa da je predprostor, da lahko čevlje pustiš, pa tudi da ne glih ko odpreš šotor v slabem vremenu, direkt dež notr pada.

glede postavljanja je pa bolj stvar organizacije, pa kolko kamnov je v zemlji, da kline zvija. mislim da več kot 10-15min ne bi smelo vzet. meni je pospravljanje v bistvu bolj butasto, sploh če ni časa da se posuši, al je bog ne daj dež.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tist od Louisa je pomoje brez veze. Men se najbol obnesejo 2 slojni igluji. Enoslojne zadeve zlo hitro spustijo.

Poglej kake vojaške zadevščine-se ponavad splača

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od Louisa je dvoslojen in sicer notranjost se postavi istočasno kot se razpre zunanja, pač ima zlo uredu patent, sam na tezi pa velikosti paketa bi lahko kaj več naredil. V kolikor imaš namen kampirat z avtomobilom te pa to ne bo motilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je res tako za silo, da ravno nisi pod milim nebom, pa da žužki po tebi ne skačejo. pač odvisno kaj rabiš. za lepo vreme pa tole kraje bo že, če pa kaže k dežju pa raje kako sobo, ker tudi platno ima nekam malo vodnega stolpca.

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še mogoče malo pojasnila.

  • Vodni stolpec: Pri merjenju vodnega stolpca materiala se ob tkanino pritisne navpični stolpec vode. Višina stolpca se zvečuje, dokler voda ne prodre skozi tkanino. Da je tkanina označena kot "vodotesna", mora imeti vodni stolpec vsaj 1000 mm. Za tipično pomlad, poletje in zimo bi tkanina z vodnim stolpcem 1000 mm morala zadoščati. Pri nižjih številkah je zelo verjetno, da bi voda med nevihto pritekla v šotor, ker z vetrom podprt dež potrebuje višji hidrostatični padec. Izmerjenih 1000 mm bi moralo zadoščati za hitrost vetra 55 km/h.
  • Vodni stolpec 2000 mm in več zadošča za večino vremenskih razmer po Evropi v vseh letnih časih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za toplo in lepo vreme bi moral bit več kot zadovoljiv...

Če bi pa deževalo, pa tud v boljšem šotoru nebi bil. :whistle:

Res raje sobo... :closedeyes:

Popravljeno . Popravil rookie007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!