Skoči na vsebino

Šotori... & kamp oprema ter kampiranje...


Noise

Priporočene objave

Vseeno se ne smeš naslonit na stranico ;). Najbolje je, če ima šotor dvojno streho (notranja je itak samo mreža) , tako, da se zunanje sploh ne dotikaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm tud kupu enga pocen in lahkga v Hervisu (Kilimanjaro) za dve osebi. Vsakič, ko spim v njem in se naslonm na stranica, mi prepuša.

LP

Nauči se v šotoru spat. Šotor ni olaguma :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem hodo ko se mi je zlamala prvič, zdaj naj grem zopet in čakam da se mi bo zlamala tretjič in potem...............

Šotor mi pa potem pri vsakem kampianju stoji kod stara ku.....a :angry:

Temu bi tad naredo konec :evilgrin:

Reč jim, če ga lahko zamenjaš, al pa novega kupi... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje, kupil šotor maya maya ga 2x postavil in 2x se mi je zlomla palica :headbang: in to ne pri postavljanju ampak ko je šotor že nekaj časa stal :evilgrin:

Se dajo palice kupit posebaj in koliko pridejo, ali kaj je za naredit :hmm:

Lp, Gregor

V trgovina Iglusport jih lahko kupiš.

Na tvojem mestu bi kupil cel komplet in vse zamenjal. PA še kako rezervno kupi in jo shrani med prtljago.

Kaj čemo...poceni nakup...velik akcije :naughty:

Men je to kapnilo že zdavnaj in pri šotorih definitivno ne šparam.

LP, Matjaz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jazu sem dane kupu v Hervisu Kilimanjaro Camp 3, za 34 eur znižan za 50 %. Nekaj jih imajo še ..

Ta vikend ga sprobam, če ne bo dežja ga bom zalival, da vidm če spušča, pa pol napišem...

Sem pa gledal tudi tiste za manj denarja, ampak zihr niso v redu, ker imajo enoplastno streho, to sem že imel in zihr spusti , če dežuje. Tisti šotori so primerni le za lepo vreme...

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem pred kakimi tremi leti kupil v Iglu-ju kvaliteten majhen alpinistični šotor (cca 40 jurjev).

Šotor ni bil še NIKOLI uporabljen in ga prodam za simbolično ceno ker ga ne potrebujem. Več na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem pred kakimi tremi leti kupil v Iglu-ju kvaliteten majhen alpinistični šotor (cca 40 jurjev).

Šotor ni bil še NIKOLI uporabljen in ga prodam za simbolično ceno ker ga ne potrebujem. Več na PM.

Ja kje s pa prej biu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V trgovina Iglusport jih lahko kupiš.

Na tvojem mestu bi kupil cel komplet in vse zamenjal. PA še kako rezervno kupi in jo shrani med prtljago.

Kaj čemo...poceni nakup...velik akcije :naughty:

Men je to kapnilo že zdavnaj in pri šotorih definitivno ne šparam.

LP, Matjaz

Pa kupi aluminjaste palice ker so nekajkrat lažje in bolj trpežne :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima kje naj dobim nove viojaške šotore

neki v tem stilu k sm narisu(ja vem, ne znam risat)

svojga sm zgubu :unsure:

Za vojaške zadeve - tudi šotore, je dobra internetna trgovina http://www.recon-company.com/Outdoor___Camping-777c.html Poceni poštnina, superhitra dostava in predvsem ogromno vojaške nove in rabljene robe, pretežno nemške vojske, samo vseeno, dobre zadeve.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jazu sem dane kupu v Hervisu Kilimanjaro Camp 3, za 34 eur znižan za 50 %. Nekaj jih imajo še ..

Ta vikend ga sprobam, če ne bo dežja ga bom zalival, da vidm če spušča, pa pol napišem...

Sem pa gledal tudi tiste za manj denarja, ampak zihr niso v redu, ker imajo enoplastno streho, to sem že imel in zihr spusti , če dežuje. Tisti šotori so primerni le za lepo vreme...

Šotor sprobu...

Praktičen,

zložen je majhen,

hitro je postavljen,

kako pa dihta v dežju,

pa še ne vem.

Priporočam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Dons sm najdu šotor v Hoferju. Mere zapakiranga so 18×18×41. Mera ležišča 140×210. Alu palice, notranji in zunanji del, teža 3kg

post-7457-1183583577.jpg

Znižan iz 60€ na 40€

Za ta denar se mi zi res kvaliteten, bomo pa vidl kako se bo obnesel v praksi

Na zadnjem potovanju sem preiskusil ta šotor tudi v dežju. Vse pohvale. Največ se mi zdi vredno, da ga je mogoče odpret po dveh straneh in tako zelo dobro prezračit. Vodo drži. V njegovo prid govori tudi majhnost. V 52 l kovček sem spravil šotor, dve samonapihljivi podlogi in dve spalni vreči, potem pa še nekaj malenkosti :worship:

Edino kar me malo moti je to, da je material dna zelo tanek (seveda zato je pa majhen in lahek) in moraš paziti kam ga postaviš da ga ne preluknjaš. Sam sem uporabil za podlago kar šotorsko krilo (JNA)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na zadnjem potovanju sem preiskusil ta šotor tudi v dežju. Vse pohvale. Največ se mi zdi vredno, da ga je mogoče odpret po dveh straneh in tako zelo dobro prezračit. Vodo drži. V njegovo prid govori tudi majhnost. V 52 l kovček sem spravil šotor, dve samonapihljivi podlogi in dve spalni vreči, potem pa še nekaj malenkosti :worship:

Edino kar me malo moti je to, da je material dna zelo tanek (seveda zato je pa majhen in lahek) in moraš paziti kam ga postaviš da ga ne preluknjaš. Sam sem uporabil za podlago kar šotorsko krilo (JNA)

tudi jaz vedno uporabljam kakršno koli podlogo pod šotorom,ker če ga ne predreš se pa dno preriba in začne puščat

druga dobra stran pa je da je spodaj skoraj vedno čist,tako da ga po potrebi posusiš spakiraš in že se pelješ novim dogodivčinam nasproti :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa uni instant šotori? a ma ker te?

eni iz MB prodajajo...so neke Francoske firme...

vem da rabiš še eno platno za čez k ne držijo lih neki vode...ma z apo zborih so fantastik..2 sekundi in maš šotor postavljen... :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
kaj pa uni instant šotori? a ma ker te?

eni iz MB prodajajo...so neke Francoske firme...

vem da rabiš še eno platno za čez k ne držijo lih neki vode...ma z apo zborih so fantastik..2 sekundi in maš šotor postavljen... :unsure:

Se jih videl na morju in sem bil trdno prepričan da bom to kupil prav za ture z motorjem ... a žal je spakirana dimenzija nepraktična za motoriste, je pa drugače to fenomenalna zadeva, postavljena in zložena v 2 sekundah brez da klin zabiješ ... no poglejte sami

seconds tends !!! (KLIKNI)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se jih videl na morju in sem bil trdno prepričan da bom to kupil prav za ture z motorjem ... a žal je spakirana dimenzija nepraktična za motoriste, je pa drugače to fenomenalna zadeva, postavljena in zložena v 2 sekundah brez da klin zabiješ ... no poglejte sami

seconds tends !!! (KLIKNI)

Lej, js mam tole zadevo (3"AIR) . In imam tudi taprav šotor. Glede postavljanja in podiranja vsaka čast šotoru.

Ampak temu so podrejeni vsi elementi šotora.

Za motoriste je najbolj problematična velikost, ko je zložen. No, mogoče bi ga še spravil na kak GW ;)

Glih tale vikend sem prespal v njemu prvi dež. Na srečo ni bil prehud, in je šotor zdržal. Je pa zatekalo noter pri vratih, kar pomeni, da zadrge niso glihnevemkaj. Kondenza pa se nabere, da je kar joj.

Tudi platno je tanko, o tleh pa raje sploh nebi...so taka, kot v tistih šotorčkih v Šparu za 5 €.

Zračnost pri mojem je za silo, pa čeprav imam AIR verzijo. Zelo dobro si predstavljam, kako je spati v njem v kaki vroči noči. (In da je zunaj polno komarjev, da ne bo kdo rekel, da je boljše spati zunaj.)

Skratka, šotor je primeren za bivanje v nezahtevnih pogojih, recimo v kakem kampu, da si varen pred preizrazitimi vremenskimi pojavi.

In če koga iz okolice CE zanima, naj se javi, pa lahko pride pogledat.

LP, Matjaz

PS. Dobijo pa se v trgovinah Decathlon; nam najbližja je v Mestrah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Zanima me kje bi lahko kupil Alu palice za šotor?

Lahko tudi Alu cevi dovolj prožne, pa bi potem sam premontiral spojke in elastike.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kje bi lahko kupil Alu palice za šotor?

Lahko tudi Alu cevi dovolj prožne, pa bi potem sam premontiral spojke in elastike.

Ajd

V Igluju nimajo ALU palic; imajo samo fiberglas. Na zalost.

Probaj pri uvozniku ali trgovcu nafehtat, ce majo se kaj zaloge. Zame so se pri Promontani se nasle 2 palice.

Ali pa zamenjaj vse palice za fiberglas (pa se kako rezervno nabavi), ce imas dober sotor. Drugace pa kupi novega, palice pa prisparaj.

LP, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
Ima kdo izkušnje s šotori Outdoor Expert is Iglu športa :?

Zame je zanimiv tale: Outdoor Expert Ural 3, izvedba z Alu palicami za 135 €

Fajn je, ker ima dva vhoda.

Jest mam model Rupal. Je zelo lahek, ampak, ko zložiš motoristično opremo je največ za dva človeka. Ko sem študiral kaj kupit, sem prišel tudi do te firme. Je slovenska firma, material, ki ga uporablja je zelo dober. Šotor je iz dveh plasti, kar je zelo pomembno, ker v nasprotnem primeru prepušča. Vsi šivi so varjeni. Zunanja ponjava ima še podaljšek, ki se ga lahko zakoplje v sneg ali pokrije z zemljo. Palice so iz fiberglasa.

Menim, da je dober nakup.

MiP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm zdj gledal SALEWA šotor,vodni stolpec 4000mm2 pa podn ma 5000mm2 :D Za tri osebe,mere so pa se mi zdi 210x180 pa nekaj malega predprostor pa isto se mi zdi da se tko lahk zakoplje kot pri tem tvojem mipros :D Cena je pa 90 evrov...Pomoje kr ugodno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej neki me zanima.. po dolgih letih sem privlekla iz omar šotor in me zanima ali kdo ve ali se spalnica lahko pere v pralnem stroju? Jz nism najdla gor nobenga listka.. se mi pa zdi da nebi smel biti problem.. razn podna.. ima kdo s tem izkušnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej neki me zanima.. po dolgih letih sem privlekla iz omar šotor in me zanima ali kdo ve ali se spalnica lahko pere v pralnem stroju? Jz nism najdla gor nobenga listka.. se mi pa zdi da nebi smel biti problem.. razn podna.. ima kdo s tem izkušnje?

s kratkim in nežnim programom lahko v stroju opereš cel šotor. (razen palic in klinov). fino pa je, če uporabljaš prašek za tehnične cunje (grangers).

AJA! govorim iz lastnih izkušenj. moj Ferrino po 7ih letih ne pušča. Sploh se mi zdi, da ima ferrino zelo dobro razmerje cena/kvaliteta.

Glede velikosti zapakiranega šotora pa mislim, da je zelo pomembno, da ima šotor dno iz nylona, in ne iz polipropilena (tista žaklovini podobna stvar, kjetr so vidna vlakna).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!