Skoči na vsebino

Šotori... & kamp oprema ter kampiranje...


Noise

Priporočene objave

poglej katero temperaturno območje je komfortno za določeno spalno vrečo ... ponavadi tisto tudi drži, če pa si zmrzljive sorte pa vzami malce bolj toplo.

Za spomladanske noči bi morala biti 0-15°C več kot dovolj topla. Če kupuješ "One kilo Bag" za 3000 SIT, pa ne pričakuj skoraj nobene temperaturne razlike.

Dobra spalka tudi nekaj stane, odvisno od kompaktnosti, "toplotne vrednosti" ... lahko je tudi 50.000 SIT.

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"komfort" območje pomeni temperature pri katerih ti bo OK če nisi zmrzliv, drugača pa te bo pri 10-15 C "komfort" spalki že pri 15 zeblo. pomaga boljša spalka ali več piva pred spanjem :devil:

najbolj preprosti način na dobro spanje poleti in spomladi je ena spalka+šatorsko krilo (to menda veste kaj je). maš "krilo" pod sabo, če pa je mrzlo ali dež pa ga daš na pol (pol pod sebe, pol preko) in ti za kar neka stopinj dvigne temperaturo pa še ščiti pred dežjem in roso. lahko si iz "krila" narediš zunanjo vrečo (napelješ štrik čez luknje) in potem noter daš spalko, greje ko šus. vse skupaj pa vzame manj prostora kot ena debelejša spalka pa še drugače je šatorsko krilo zelo uporabno za strehe, pod rit in podobno. JNA je že vedla kaje je dobro :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yea2: Sam ne vojaško, spada v razred pod 3000 SIT.

Glede uporabe spalk je pomembno, kako se vanjo zbašeš, Nekateri (če je bolj mrzlo) se zbašejo vanjo oblečeni, po možnosti še kej dodatnega navlečejo nase. NAPAKA. Če si preveč oblečen, ti po določenem času postane pretoplo, začneš se potiti, spalka znotraj pa kondenzira, postane vlažna in ne funkcionira več.

Vanjo je potrebno čim manj oblečen in jo dobro zategniti (tiste vrvice...) tako da se znotraj segreje na telesno temperaturo in nič več.

V poletnih razmerah je vanjo najbolje samo v spodnjem perilu...

Kvaliteta in cena sta pri spalkah zelo z roko v roki.

Iz izkušenj..vojaška je le za po Jadranu v najtoplejših mescih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vojaško najdi kje :yea2:

Ej stari ne ga srat, če bi bil zadovoljen s tako pol nebi tle pisal. Tista je za en ku..

Js mislim spalke na rangu nad 20.000 SIT pa da je ok tam okl 10 stopinj kar pa je najbolj važno naj bo mini, sj imam motor ne pa kamper.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej vojaška spalka ni za noben teren, ta te še v poletnih mesecih hladi. :lol1:

Sam sem si nabavil v Elanovi trgovini v akciji za 14000sit (prejšnja cena 27000 sit). Ta spalka je do +5stopinj in zame je za spomladi in poleti dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejle sm gledu v Intersportu v Merkatorcentru v NG imajo spalko od McKinley (nevem kko se napiše) in košta 11-12k tm vmes, pa je kao komfort 5 stopin. Kar me je presenetilo je to, d je spravljena velika približno 25x15 cm (zrolana v valjček) js jo bom kar kupu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Perje je mati modrosti pri spalkah... Naj količina perja odloča o namembnosti spalne vreče:

-dobra (>30k SIT) 800g spalka iz pravega perja pokrije vse potrebe od pomladi do jeseni

-2kg perja spalka pokrije vse potrebe na Kredarici v januarju

Pazi, da ni nikjer na spalni vreči bombaža, ker ta vrag vleče vlago na sebe kot "silica gel" in boš revmo fasal sredi avgusta.

lp G

Popravljeno . Popravil Gujo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in pazi, da perje ne rata vlazno, mokro ali premoceno. bos susil do naslednjega septembra. umetna vlakna je tisto pravo. predvsem za alergike. :naughty:

lahko & toplo - odvisno od teze "file" - in z minimalno nego zelo zdrzljivo.

~1,2 kg spalka iz umetnih vlaken zadostuje tako pri -5/-10°C kot pri 25°C. BTDT.

za dodatno povecan "razpon" navzdol: svilena "podspalka" (od 5 do 7°C dodatne toplote, odvisno od materiala); samo je relativno draga. lahko se uporablja tudi kot poletna spalka ali spalka v kaksni gorski koci. bombaz je pa najslabse za kampirati spljoh.

drugace imam tudi poletno spalko. do ~17/18°C je ok za kaksno juzno evropo. pod takimi pricakovanimi temperaturami vzamem "tadebelo". in obveztno vedno "podmetac"; term-a-rest ali podobno. ne tiste stiroporaste plastike v trendi barvah. tisto se za pod motor podstaviti ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne menjat prejšnje vojaške spalke (tak k... da je v vojski sploh dobili nismo, najboljši približek žakla za cement) in nove, ki je kar spodobna zadeva. Glede temperature ti lahko pa kak vojak več pove. Jo je imel moj kolega lani na morju pa se je bila o.k.

Sicer pa, za poleti in za na morje je najcenejša spalka najboljša, vse, kar boš plačal več, so te nat... saj že najcenejše Northlandove čist zadovoljujejo osnovno potebo, pokrit si, da lahk v miru do jutra prespiš, pa še niso velike (preizkušeno, sem še zmeraj živ :yea2: ).

Glede 20.000 SIT + spalk je pa tko, če se ti ljubi tolko denarja dat, kar, samo če jo imaš tko kot jaz samo za parkrat na leto na morju v njej prespat, potem je to hudo preveč $$$, še posebej, če si ti jo kolega sposodi pa se v njo :SS (tudi to sprobano :wacko: ).

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js pa težavo s spalkami rešujem tako, da na pot v vsaj malo tople kraje vzamem najmanjši možni spalki in če je hudo mrzlo, štukam dve skupaj in se s sopotnico grejeva skupaj.

Če pa je res zima, vzamem pa s seboj Ferrino tatoplo, potm pa ni hudiča, da bi me zeblo, pa še sopotnica se pride pogret k meni.

LP, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klapa thanks za nasvete. Končno se mi je usralo :D Našel sm kr sm iskal.Lastnosti vreč tako al tko poznam, iskal sm da je majhna. Verjemi ali ne nasel v Sport 2000.

Dimenzije 25x13 pa ideal+3,konfort-4,extreme-10 . Majhno pa jezno, o ceni pa raje nebi, saj nima veze jo rabim vsak vikend po zborih.

Vsem se enkrat THANKS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Torej,

kupujem nov šotor za 2 osebi.

Pravzaprav mi je edini pogoj, da je čimmanjši, ko je zložen. Sama masa mi ni toliko pomembna.

Kandidati so:

Ferrino Lightent 2 http://81.29.194.138/www.ferrino.it/www.fe...otto.php?id=388

ali http://www.iglusport.si/iglusport/katalog/sotori/sotori.html

Louis Zelt Lite (50€)

http://www.louis.de/_1037120d276f0e16dade4...tnr_gr=10002299

Ta dva sta tunelski varianti

Med igluji pa prideta v poštev recimo:

Salewa Micra (35.000 - 25% ta teden))

Salewa Bergen compact (40.000 SIT - 25% ta teden)

http://www.promontana.si/web/index.php?kategorija=860 in pa www.salewa.com (tu ne delajo direktni linki)

Kaj pravite? KAterega naj izberem?

Po denarju je v prednosti Luisov, po masi in majhnosti Ferrinotov, po enostavnosti pa Salewina Micra.

Pojma nimam, kaj naj naredim...

Hvala in LP, Matjaz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno za kaj rabiš--razen tega, da gre na motor.

Takole za polet prespat malo tu malo tam imam Ice berg--al neki takega tehta dve kili, zložen --taka 60 cm dogla rola---ne pušča, voda od spodaj ne pride notri (če je seveda podenj cel) in tut od zgoraj -, ni ga škoda, ima mrežco proti komarjem, prostora dost za 2 ,plus za čelade, tank torbo, ruzak..., , iglu oblike, zgornja plahta srebrna, wasserdiht itd, NastrešEk oz, predprostor, stane pa celih 4 000 sit v hervis športu....A ja postaviš ga sam v 15 min---kline pa raj zamenjat za rosfrei---ker originalni se hitro pokrivijo.

V glavnem star je tri leta in je še vedno ,,lep,, razen parih lukenj v podnu---kriv je pa Ankaran in pokošeno trsje.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma jaz pri izbiri šotora pazim na eno stvar: koliko časa porabim in kako zakomplicirano je šotor postaviti ( če rabim pomoč), tako, da iz mojega stališča ima prednost iglu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri meni ....

1. kok je velik ko je zložen

2. kok nepropusten za dež je

3...... za postavljanje mi ni panike .... prvo ga postabim pol pa na pir :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim sem kupila Luisovega za 50 EUR.... je ful majhen in mi gre v tamali kufer.... a mi je zadnjič v Žireh - ko je celo noč lilo kot iz škafa - začel puščat. Je sicer res, da ga nisem najbolj profesionalno postavila... pa še dva sva spala v njem in sem se v spanju dotikala stranske stene - zato je tam začelo puščati.

Za lepo vreme in zmerne količine padavin je po moje čisto dober... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tkole je... Šotor naj bi imel dve plahti ker če dežuje in se ga dotaknemo začne puščat. Zelo dobrodošlo je tudi imet dva vhoda ker se ga potem da v vročini zračit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena možnost; šotor Tourist 2, dobi se ga v trgovini Sport Extreme (Maya Maya) pod Emporiumom v BTC-ju.

Šotor stane cca. 15k sit, je ful kompakten zložen in dokaj lahek (3 kg). Super za na motor. V sestavljenem je prostora za dve osebi oz. za eno osebo s ful prtljage. Vodni stolpec: 2000 mm, nepremočljivo dno.

Brez težav ga sestavi ena oseba (razen če piha :doze: ).

Urbi

Popravljeno . Popravil urbi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še moj nasvet. Sam sem se tudi odločal kak šotor vzet za na motor. No, nabavu Kilimanjaro Exstreme.

Bistevene zadeve pri nakupu so ble:

- zložen tolk mali (predvsem dolžina), da gre v kufer.

- nepremočljivost (ma vodni stolpec 3000mm , kar je več kot zadost), + lepljene šive

- zmerna cena

- zmerna teža 3.5kg

- dvojne stene

- predprostor

- dva vhoda.....

No , to so bli glavni razlogi za nakup. Je bil ta vikend prvič stestiran in lahk rečem BP.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj trenutno uporabljam šotor Ferrino Enduro 3 in mi je zadnih ~9 let odlično služil.

Vendar se je zaradi dotrajanosti začel že trgat in sem se odločil za novega.

Te klasične dolžine iglujev so mi predolge, ker želim spravit šotor v konvek (do zdaj sem ga moral imet privezanega na vrhu).

Zato iščem nekaj majhnega in dobrega, kajti pri meni stoji šotor najmanj 30-40x na leto.

V končnem izboru sta Salewa MICRA (vodni stolpec 4000/tla 5000, kar pa res ne more premočit) z enostavno postavitvijo in pa Ferrino Lightent 2 (vodni stolpec slabši, je pa res da je manjši, in tunelske oblike, ki mi je manj včeč).

Zanimajo me mnenja o teh dveh šotorih. Hvala

LP, Matjaz

PS. Promontana ima do 10.julija 25 % popust na vse izdelke Salewa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!