Skoči na vsebino

Šotori... & kamp oprema ter kampiranje...


Noise

Priporočene objave

No-stvar je taka:

Dež pada in pada po celem terenu enako, tako, da ni važno al je to enota na kvadraten milimeter al na kvadraten meter! Tut pri vremenski napovedi povejo, da bo padlo 100mm dežja... Mal čudno se sliši ampak saj ga bo čeznčez padlo 10cm. Če ga loviš na 10 kvadratnih centimetrih ga boš ujeu en liter, če ga boš loviu na enmu kvadratnmu metru ga boš ujeu 100 litrou. In vam šotor zdrži tolk in tolk milimetrov dežja, preden vam premoči.

Al ni enostavna filozofija? Ne pa kampiranje 10m pod vodo :slap:

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se to meni samo zdi, al mora bit zadeva dvoplastna alkaksežereče? :hmm: Ker jaz mam nekaj ultra light blabla in ima samo eno plast + neko blago se not navesi, pa so včasih kapljice not. :glare: (aja vodni stolpec 1500 mm)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vodni stolpec ---- zihr ni nič dobrega če je woda zravn :BUA:

Piwski stolpec ---- no ja o tem bi lahko pa kar nekaj napisal (Đirafa & Co) :OK:

---------------------------------------------------------------------------------------------------

No ko že glih o šotorih, me zanima, kako čistite šotore, jaz imam še od lanskega leta na dolgu enih par krwawih madežev, na notranji steni šotora (neki Kilimanđaro),

-ga lahko enostavno dam v pralni stroj.... :?

-bo dno še vedno služilo svojemu namenu..... :?

sicer premišljujem, da bi ga bacil v kanto in inwestiral letos v eno boljšo varijanto :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Impregnacija ti bo počasi šla v maloro, če ga boš pral v pralnem stroju.

No, moja izkušnja je taka, da sem Ferrinota pral 10 let vsako leto v pralnem stroju in je zadnji dve leti dno prepuščalo vodo.

Ampak ne tako, da bi teklo skozi, ampak če si npr. držal roko, se je naredila lužica.

Se je dalo preživet; vendar novega sedaj zaenkrat ne perem.

LP, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vodni stolpec ---- zihr ni nič dobrega če je woda zravn :BUA:

Piwski stolpec ---- no ja o tem bi lahko pa kar nekaj napisal (Đirafa & Co) :OK:

---------------------------------------------------------------------------------------------------

No ko že glih o šotorih, me zanima, kako čistite šotore, jaz imam še od lanskega leta na dolgu enih par krwawih

kaj si pa počel... si mel koline notri? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj si pa počel... si mel koline notri? :hmm:

Ne boj, mesarsko klanje...

Pri meni to navadno pride od pobijanja nadležnih komarjev :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se to meni samo zdi, al mora bit zadeva dvoplastna alkaksežereče? :hmm: Ker jaz mam nekaj ultra light blabla in ima samo eno plast + neko blago se not navesi, pa so včasih kapljice not. :glare: (aja vodni stolpec 1500 mm)

to kar se pri tebi pojavlja je najbrz kondenzat kot posledica ohladitve izdihanega zraka na zunanji plasti.

normalen pojav tudi poleti, ce so noci malce hladne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to kar se pri tebi pojavlja je najbrz kondenzat kot posledica ohladitve izdihanega zraka na zunanji plasti.

normalen pojav tudi poleti, ce so noci malce hladne.

Sploh normalen pojav, če sta v šotoru dva in je temperatura izdihanega zraka zaradi telesne aktivnosti ustrezno višja. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to kar se pri tebi pojavlja je najbrz kondenzat kot posledica ohladitve izdihanega zraka na zunanji plasti.

normalen pojav tudi poleti, ce so noci malce hladne.

sem mnenja, da se strinjam. :grim

Sploh normalen pojav, če sta v šotoru dva in je temperatura izdihanega zraka zaradi telesne aktivnosti ustrezno višja. :P

Vsekakor res. :grim :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, zanimivo!

Začelo se je z vodnim stolpcem, zadnjih nekaj zapisov je pa tema samo še kako že pavijo pri NOKI-i

CONNECTING PEOPLE! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, zanimivo!

Začelo se je z vodnim stolpcem, zadnjih nekaj zapisov je pa tema samo še kako že pavijo pri NOKI-i

CONNECTING PEOPLE! :D

:topic: ti si nova na forumu, a?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HI!

Glede na število objav še čisto v povojih JA!

Ker je bilo vprašanje kaj pomeni številka v višini vodnega stolpca, bi bilo dobro, da je odgovor na to temo ne pa kako zašvica šotor na notranji strani od raznioh aktivnosti .) .

Je že bila predlagana WIKIPEDIA.

Drugače pa če koga zanima kaj pomeni vodni stolpec (ne glih v materinem jeziku).

"Regardless of country, rain resistance is always quoted as a hydrostatic head in millimetres (mm). This indicates the pressure of water needed to penetrate a fabric. Heavy or wind-driven rain has a higher pressure than light rain. Standing on a groundsheet increases the pressure on any water underneath. Fabric with a hydrostatic head of 1000 mm or less is best regarded as shower resistant, with 1500 mm being usually suitable for summer camping. For camping all year round, look for at least 2000 mm; expedition tents intended for extreme conditions are often rated at 3000 mm. Where quoted, groundsheets may be 5000 mm or more."

Je pa res, da se taka kvaliteta PLAČA in to kar drago. Sploh, če ti na kaki fešti al pa kampu zaroštiljajo blizu šotora :devil: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

OK zadeva je taka...konc avgusta/zacetek septembra grema sicer z avtom čez Češko, Nemčijo, Poljsko, Slovaško itd...in ker bi rada nardila čimveč kilometrov in prišla skozi čim ceneje sma se odločla da boma spala v šotoru...še najboljše bi pa blo če bi blo to izven uradnih kampov, torej zastonj :OK: Ma kdo izkusnje s tem, predvsem v teh državah?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Bolje pozno kot nikoli :

- šotor naj ne bo premajhen, sicer bodo problemi (drenjanje v šotoru, prostor za prtljago, čelado, itd. se mora tudi najti. Pri pakiranju na motor je čisto vseeno, ali ima zapakiran šotor premer 10 ali 15 cm, je pa občutna razlika v udobju. Pred dnevi sem na internetu naročil nov iglu dim. 240x280 cm s predprostorom, stojna višina 200 cm (cena 128 evrov), pa je debel le 18 cm, kar je zelo ugodno.

- navadna blazina za napihniti je veliko bolj udobna kot armafleks, pa zvita zavzame manj prostora. Moja je 140x200x8 cm, ko jo zapakiram, dobim valj cca 50x10 cm. Sicer je zoprno napihovanje (5 minut), a običajno se vedno najde kdo, ki ti posodi pumpo.

- pribor za kuhanje (lonec, gorilnik, itd.) zavzame OGROMNO prostora v torbah, raje ga porabite za kaj drugega, povsod se najde kaka poceni restavracija, da dobiš kaj toplega vase,sicer pa tako ali tako na morju živim večinoma od sadja in paradajzov.

- spalna vreča naj bo kvalitetna, jaz imam že devet let eno, filano s puhom, zunaj in znotraj bombaž, nobenih umetnih materialov, pa taka je, da jo lahno z zadrgo odprem in uporabljam tudi kot deko oz. za ležanje na plaži ali kaj podobnega. Saj je bila draga kot žafran (znamka Invicta), pa mi ni žal.

- če greš na dopust za dalj časa (nekaj tednov), z obleko ni treba pretiravati, praktično v vsakem kampu imajo pralne stroje: rezervne kavbojke, dvoje gat in nogavic, pa dvoje T-shirts, pa ste zmagali. Jaz imam vedno obvezno tudi japanke, da nisem cel dan v supergah, noge so mi zato zelo hvaležne.

- absolutno je treba imeti baterijo, en dober nož, najnujnejše orodje, pa rezervne žarnice, prvo pomoč z aspirini in čimbolj polno denarnico z nekaj karticami in to je v glavnem vse. Aja, ko grem na zbor, absolutno vzamem sabo rupurute (zelo koristni so zjutraj, ko se zbudim).

In to je v glavnem vse, sem pa sigurno kaj pozabil.

Lep pozdrav vsem skupaj in veliko užitkov drugo leto, ko bomo spet letali okoli.

Popravljeno . Popravil andi1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še par moje obvezne navlake:

Čepki za v ušesa so v trgovinah zelo poceni. Zadeva pa rata neprecenjiva, ko jo pozabiš doma in ti nekdo v sosednjem šotoru smrči :wacko:

Nekaj wc papirja za "back up", ker ga v sanitarijah občasno zmanjka :blink:

Par klamrc za cote zmeraj prov pride :P

Tuši znajo bit včasih zasran od zemlje, zato zmeri sabo furam ene pocen japanke

Par vrečk za smeti in seveda nepogrešljivi izolir trak :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čepki za v ušesa so v trgovinah zelo poceni. Zadeva pa rata neprecenjiva, ko jo pozabiš doma in ti nekdo v sosednjem šotoru smrči :wacko:

Ne kupujte poceni čepkov iz penaste gume, so skoraj neuporabni. Raje dajte malo več, odlični so tisti, ki zgledajo kot iz vate, ki je z nečim prepojena (kroglico oblikuješ v stožec in zatlačiš v uho) - preživim tudi pokanje z motorji, se ga komaj sliši :OK: .

Če pa imam v riti nekaj pirov, pa sploh ni problema.

Aja, Pips me je spraševal, kje sem naročil šotor; če še koga zanima, naslov je CAMPING-COMFORT.

LP vsem skupaj, Andi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg šotora in ostale krame vedno vzameme sabo gorilnik na kartuše, da si skuham kako župco al pa čaj. Se mi zdi, da bi lažje pogrešal blazino al pa spalko kot pa gorilnik. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Če se pelješ skozi tunel pod Karavankami, je na avstrijski strani čez nekaj časa (10 - 15 km) na desni strani ena ogromna večnadstropna štacuna s kamping itd. opremo.

A KDO SLUČAJNO VE, KAKO SE TA ŠTACUNA IMENUJE ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Če koga slučajno zanima in če kaj rabi, končno sem našel prodajalca, ki ima stvari, ki jih oglašuje, tudi na zalogi. Tudi cene se mi zdijo OK. Plačilo je možno s kartico, dobava v cca 10-14 dneh. :OK:

Imenuje se SPORTABTEILUNG.DE.

Takoj sem naročil šotor in blazino, da bom imel poleti kje spati. :)

LP vsem skupaj, Andi.

post-8423-1172219746_thumb.jpg

post-8423-1172219850_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Torej,

kupujem nov šotor za 2 osebi.

Pravzaprav mi je edini pogoj, da je čimmanjši, ko je zložen. Sama masa mi ni toliko pomembna.

Kandidati so:

Ferrino Lightent 2 http://81.29.194.138/www.ferrino.it/www.fe...otto.php?id=388

ali http://www.iglusport.si/iglusport/katalog/sotori/sotori.html

Louis Zelt Lite (50€)

http://www.louis.de/_1037120d276f0e16dade4...tnr_gr=10002299

Ta dva sta tunelski varianti

Trgovina Švedra v Škofji loki pod gradom ima enega super za 2 osebi ( cena ugodna ) . Teža cca 2.3 kg . 3000 mmm. Preveri se splača je skoraj nov .L.P.

Med igluji pa prideta v poštev recimo:

Salewa Micra (35.000 - 25% ta teden))

Salewa Bergen compact (40.000 SIT - 25% ta teden)

http://www.promontana.si/web/index.php?kategorija=860 in pa www.salewa.com (tu ne delajo direktni linki)

Kaj pravite? KAterega naj izberem?

Po denarju je v prednosti Luisov, po masi in majhnosti Ferrinotov, po enostavnosti pa Salewina Micra.

Pojma nimam, kaj naj naredim...

Hvala in LP, Matjaz

Šotor za dve osebi dobiš v trgovini Švedra - Škofja Loka , pod gradom . Vodni stolpec 3000 mm , 2.3 kg . Super za dve osebi . Gre v maxio poleg ene čelade - preveri !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

ima kdo štor Ferrino Stardust Syncro 3 ali pa če poznate koga.

Zanimajo me izlušnje z njim.

Hvala in LP,

Matjaž

Še link (drugi od zgoraj navzdol) http://www.iglusport.si/iglusport/katalog/sotori/sotori.html

Zdaj kupujem malo večjega. in sicer me zanima, če ima kdo kaj izkušenj z zgoraj omenjenim šotorom.

Hvala in LP, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Bolje pozno kot nikoli:

tudi s SPORTABTEILUNG ni bilo nič. Sem že skoraj obupal, pa sem našel še en naslov:

OUTDOORMEGASTORE.CO.UK

Pa sem naročil šotor in blazino, čez 6 dni je bil paket v LJ.

Šotor Easy Camp Torino 500 (cena 59,99 funtov = cca 87 €), zapakiran gre brez problemov na moped. Stojna višina 1,80 m, prostora kolikor hočeš.

Še slikca, ko sem ga poizkusno postavil, da sem videl, kako sploh zgleda.

post-8423-1179344824_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga zanima, imajo v Lidlu ene šotore za 2 človeka.

Seveda so namenjeni bolj za poletno uporabo, ampak so pa res majhni.

LP, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!