Skoči na vsebino

Stavka !


kekec III

Priporočene objave

A je kje na netu kakšna stran, kjer so "nasveti" s strani organizatorja za nas, ki bomo prišli od daleč ( če bomo prišli), da ne bomo glih na Slovensko cesto rinili, pa mogoče kaki javni prevoz organiziran, kakšna posebna parkirišča, pa posebni busi mestnega prometa......

ali je vse bolj po domače???

So pa tele stavke zanimiva zadevščina.

V Nemčiji pravkar stavkajo strojevodje.

Če bi DB prisluhnila njihovim zahtevam, ki sicer niso majhne (nekateri bi dobili tudi do 30 !!!! procentov višje plače ), bi imeli pri DB 3,6 mio € višje stroške na leto.

Zaradi stavke prejšnji teden (ki je bila že najmanj tretja) in je trajala 2 dni, zajemala pa je samo tovorni promet, so imeli 50 mio stroškov na dan. Posledice pa čutijo tudi v nemški industriji. Pri podjetju Audi naprimer, bodo jutri ukinili eno izmeno, saj jim manjka material, ki moral priti z železnico.....

Jutri začnejo z novo stavko. Stalo naj bi okoli 80 % potniškega prometa, najmanj 72 ur. Stroški sedaj: 80 mio na dan.

Zakaj je tako težko dati višjo plačo????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"nasveti" ali je vse bolj po domače???

ČASOVNI POTEK DEMONSTRACIJ

·         od 10.30 do 11.00 ure se bomo priključili ostalim sindikatom (Pergam) na Dunajski cesti (pri Slovenijalesu);

·         ob 11.00 uri odhod udeležencev v koloni na prireditveni prostor;

·         ob 12.00 uri prihod udeležencev demonstracij na Kongresni trg;

·         od 12.00 do 14.00 ure: govori predsednikov sindikalnih central in druge vsebine programa demonstracij;

·         od 14.00 do 16.00 ure odhod udeležencev.

Delavske demonstracije prvič v zgodovini delavskega gibanja v Sloveniji organizirajo vse sindikalne centrale: Konfederacija sindikatov Slovenije PERGAM, Zveza svobodnih sindikatov Slovenije, Konfederacija neodvisnih sindikatov Slovenije Neodvisnost, Konfederacija sindikatov 90, Solidarnost in Alternativa. Na delavskih demonstracijah bodo sodelovali tudi Konfederacija sindikatov javnega sektorja in drugi sindikati javnega sektorja, predstavniki upokojencev in predstavniki študentskih organizacij Slovenije. Shoda se bodo udeležile tudi delegacije sindikatov Evropske unije in člani predsedstva Evropske sindikalne organizacije.

Ključna razloga za delavske demonstracije sta:

ZAHTEVA ZA DODATEN DVIG PLAČ vsem zaposlenim na kolektivnih pogodbah;

ZAOSTROVANJE RAZMER V SLOVENIJI, saj se kljub ugodnim gospodarskim rezultatom, predvsem zaradi visoke inflacije, drastično poslabšuje položaj vseh zaposlenih na kolektivnih pogodbah, zlasti socialno najbolj ogroženih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a bo kdo v soboto prisoten na protestnem shodu?

jaz bom..

dr.looney :alien1:

Jaz ,seveda...

Zakaj shod?

- visoka rast cen življenjskih potrebščin in storitev se odraža v inflaciji, ne pa v naših plačah!

- vladna stran je zagotovila 5.11.2007 kot zadnji datum za podpis aneksov kolektivnih pogodb dejavnosti v javnem sektorju, vendar zaradi zavlačevanja do podpisa še ni prišlo! Nesorazmerja se bodo nadaljevala;

- prehod v nov plačni sistem se odmika v nedoločeno prihodnost. Za pošteno delo zahtevamo pošteno plačilo!

- solidarni smo s kolegi delavci privatnega sektorja v njihovih zahtevah po poračunu plač z inflacijo ter produktivnostjo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene samo nekaj zanima:

Če uspemo z demonstracijami, a ne bo to povzročilo večje nezaposlenosti in večje inflacije?

Ker to me kar skrbi in bi si rad bil na jasnem.

To je danes dr. Kovač povedal in ker se mi ne zdi da bi bil on za JJ mu kar verjamem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene samo nekaj zanima:

Če uspemo z demonstracijami, a ne bo to povzročilo večje nezaposlenosti in večje inflacije?

Ker to me kar skrbi in bi si rad bil na jasnem.

To je danes dr. Kovač povedal in ker se mi ne zdi da bi bil on za JJ mu kar verjamem.

Danes

je JJ v intervjuju na SLO1

rekel (razen kalimero-mjawkanja) eno samo

pametno in resnično:

"Ne bodite tako naivni , da bi mislili, da

delodajalca v Mariboru, Murski, Kopru, Novem Mestu

ali drugod po SLO take demonstracije v prestolnici kaj brigajo."

To

ima prow: spremenilo se ne bo nič,

N I Č

sy je slowenceljski kapitalist tko ohrn,

da bi svoj drek žrw ... briiiga ga za demonstracije.

preveč jih je brezposelnih, ki čakajo na malo plačo ...

Ampak foto scena bo pa dobra ...

:naughty:

Popravljeno . Popravil Br1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

"Ne bodite tako naivni , da bi mislili, da

delodajalca v Mariboru, Murski, Kopru, Novem Mestu

ali drugod po SLO take demonstracije v prestolnici kaj brigajo."

...

Že res. A to ne pomeni, da moramo sedeti križem tok in čakati da nam olupijo kožo. Treba je delofajalcem in vladi jasno povedati, da je osnova vsega blagostanja delavski znoj. Da so pravice že izborjene in si jih ne pustimo vzeti.

Treba je dati jasno vedeti, da z zaostrevanjem in zatiskanjem na eni strani povzročijo reakcijo na drugi.

Da konec koncev Chejeva rutica za vratom ne pomeni le okras, temveč tudi pripravljenost za njegov način boja, če bo potreba!

Po domače rečeno: NE SE JEBAT Z NAMI!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj stane več??

Enodnevna stavka, posledično nadure za nadoknado izpada proizvodnje, ali malo višja plača???

Pa če se že bojijo, da bodo zaradi 100 € po zaposlenem na mesec propadli, potem naj zaprejo podjetja in gredo delat nekaj drugega.

Sicer pa ne razumem, kako lahko v Nemčiji obstane podjetnik, čigar delavci se ob podatku o povprečnih plačah pri nas (pa priznam, da sem rekel malo več, ker me je bilo sram, da prihajam iz tako revne države ) samo primejo za glavo in ne morejo verjeti, da lahko ljudje preživijo s tako malo denarja.

Sem pa že pred časom v gostilni slišal zanimiv pogovor skupinice lokalnih podjetnikov. V povprečju imajo vsak okoli 15 zaposlenih. Najprej so kakih 10 minut tekmovali kdo bo bolj jamral. Jokali so nad davki, pa nad vedno večjim pritiskom na tržišču, pa nad tem, da hočejo delavci imeti plačano vsako naduro, da nimajo nič dobička.....

Na koncu so bili v vsakem primeru enotni, da bodo najkasneje naslednji mesec morali podjetja zapreti, če se bo to nadaljevalo.

In potem se je začelo: kdo ima daljši čoln, kdo si je v kopalnico v vikendu na morju položil boljši marmor, kdo je več dal za gume za avto in kdo ima lepše kromirana platišča, in sramota, K. M. (eden od udeležencev jamranja) vozi dve leti star avto......

bogi reveži

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se vedno cakam na podatek, kolikokrat v zadnjih 30 letih je bila inflacija nizja kot letos in se vedno bom zadovoljen, ce boste skupaj spravili vsaj podatek za zadnjih 15 let.

Spet ne gre. No, malo pomoci (vir: surs)

post-6926-1195169715_thumb.jpg

Torej takole: Letos je bila najvecja realna (torej realno, ne nomanalno) rast plac od leta 2003, realno so zrasle za skoraj 5%. Stopnja brezposelnosti je reokrdno nizka in stevilo aktivnih prebivalcev se povecuje.

Kar pridno stavkajte, samo ene stvari se zavedajte: bajte vam nihce ne bo vec podaril, kot jo je vcasih sistem na racun naslednjih generacij. Ce hocete vec, boste morali pac vec delati.

Oziroma ce citiram g. Sustarsica, ki je bil sedem let direktor UMARja:

"Tako kot v vsaki bolj ali manj razviti državi EU imamo tudi v Sloveniji neki manjši del socialno ogroženega prebivalstva z manjšimi dohodki. Sindikati pa govorijo o velikem socialnem razslojevanju in s tem prepričajo veliko ljudi, tudi politikov, čeprav živimo v državi z eno najnižjih stopenj revščine in s še vedno dokaj nizko neenakostjo dohodkov. V času izjemno velike rasti zaposlovanja govorijo, da ljudje od gospodarske rasti nimajo ničesar, kar je že na meji cinizma. Socialno stisko nekaterih ljudi torej izkoriščajo, da se gredo prek sindikata na velika vrata politiko. Ljudje se seveda ne poglobijo v njihove izjave in slepo sledijo ponujenim sloganom. "

Ja, res ste ovce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a bo kdo v soboto prisoten na protestnem shodu?

jaz bom..

dr.looney :alien1:

..pridem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej takole: Letos je bila najvecja realna (torej realno, ne nomanalno) rast plac od leta 2003, realno so zrasle za skoraj 5%. Stopnja brezposelnosti je reokrdno nizka in stevilo aktivnih prebivalcev se povecuje.

Ne govori oslarij in ne nasedaj propagandi.

To potem pomeni, da so se plače pri nas zvišale za 10%.

Potem bi bila realna rast 5%.

Če bi meni moj šef moral zvišati netto plačo za 10%, bi se verjetno ustrelil. Pa ne zato, ker nima tistih 200 ojrof.........

Pa tisti podatek o 30.000 novih delovnih mestih v treh mesecih, je malo za lase privlečen.......

Pa naj napišejo, koliko od teh novih delovnih mest, ki so bila ustvarjena v treh mesecih, je bilo sezonskih in koliko jih je bilo tujcev. Kolikor je meni znano, v gradbeništvu delajo samo še Bolgari, Šiptarji in Slovaki......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se vedno cakam na podatek, kolikokrat v zadnjih 30 letih je bila inflacija nizja kot letos in se vedno bom zadovoljen, ce boste skupaj spravili vsaj podatek za zadnjih 15 let.

Spet ne gre. No, malo pomoci (vir: surs)

...

Veš Opazovalec, moja služba je med drugim tudi zbiranje in pošiljanje podatkov Sursu- statističnemu uradu RS. In njih prav figo briga, ali podatki držijo ali ne. Pomembno je da se ujemajo. Preverjajo le ali je 3+5 na vseh tabelah 8 ali pa sem kje napisal 7.

Torej, kar jim pošlješ, to objavijo.

Zato Surs jemlji z rezervo. To je eno, poleg pregovornega stopnjevanja laži, ki je na najvišji stopnički statistika, pa statistična tabela ni življenje. Je le zelo velik približen približek.

...

Ja, res ste ovce.

Hvala za kulturo in prijaznost! Bi ti priporočal, da previdno uporabljaš zaimke in se ogneš osebnim žalitvam. Da se izenačimo in bomo šli lahko pomirjeno naprej, ti tokrat rečem da si res bik!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se vedno cakam na podatek ...

Ja, res ste ovce.

Da

te ni sram

lažnivec

grdi

odvratni !!!!!!!!!!!

tule

navajati te manipulirane podatke in lažnive statistične

rezultate

način manipuliranja

Že nekajkrat sem napisal, da politiki

ne prikazujejo realnih statističnih rezultatov

ampak

manipulirajo s podatki, da podpirajo svoje laži.

Tem

lažem seveda danes naseda vedno manj ljudi,

saj resnica neminovno prihaja vse bolj na dan,

vse bolj so jasni načini manipuliranja

političnih lopovov in mafiozov.

Tebi

srčece pa predlagam poglobljen študij statistike,

v katerem ne boš spoznal le procentekof

in risanja diagramov, katerega se uče danes

otroci v 4. razredu OŠ,

ampak boš morda tudi uvidel

kaj pomeni slogan pokojnega dr. Trstenjaka:

"Laž, velika laž, statistika!"

Začeti s študijem boš pa moral na žalost

na nivoju, na katerem si ostal

tj. prej omenjeni 4. razred OŠ.

Popravljeno . Popravil Br1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JP Damjan v Financah zakaj bi JJ moral v soboto na demonstracije:

Potrebna je torej velika discipliniranost, solidarnost in odgovornost tako socialnih partnerjev kot vladne fiskalne in plačne politike, da se nam ne zgodi portugalski scenarij. S tega vidika bi priporočil predsedniku vlade, da se sestane s predstavniki sindikatov in se udeleži sobotnih protestov sindikatov ter vznemirjenim udeležencem nalije čistega vina o inflaciji in potrebnih makroekonomskih politikah ter jim predstavi svoj predlog ukrepov. Verjamem, da se sindikalne voditelje ter javnost da prepričati o potrebnosti nekaterih ekonomskih politik, tako kot leta 1999 o pokojninski reformi ali leta 2002 o plačni politiki. Toda treba je iti pred njih in se z njimi pogovoriti. Čeprav je velika možnost, da ga udeleženci demonstracij izžvižgajo, pa bi predsednik vlade moral pokazati toliko poguma, socialne občutljivosti in voditeljske odgovornosti za iskanje skupnih rešitev. S tem bi ne nazadnje pokazal, da mu ni vseeno za socialne težave državljanov in volivcev in da se trudi poiskati odgovorne rešitve za nastalo situacijo. Seveda pa je treba najprej zategniti pas pri vladni porabi in dati javnosti potreben vzor. Volivci bi znali to ceniti. Navsezadnje pa se bodo protestov prav gotovo udeležili predstavniki levih strank in novoizvoljeni predsednik države. Predsednik vlade bi z ignoriranjem teh protestov samo še dodatno navrtal svojo vladno barko in svojo politično prihodnost ter dvignil rating opozicijskim strankam.

:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. Predsednik vlade bi z ignoriranjem teh protestov samo še dodatno navrtal svojo vladno barko in svojo politično prihodnost ter dvignil rating opozicijskim strankam.

:naughty:

sam nj pride ..

:fight1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......živimo v državi z eno najnižjih stopenj revščine in s še vedno dokaj nizko neenakostjo dohodkov.....

Sem se poglobil in "nizka neenakost dohodkov" pomeni, da je večina prejemnikov dohodkov na "zajamčenem minimalcu".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kavolo še danes me zebejo noge od zadnje demonstracije.To jutri preskočim, saj JJ ne bo in brez njega ni vredno romat v Emono. JJ ti si meni taki car...

(giljotinapress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bom stavkal. Mi je šla plača gor v 1 letu za 1,5 % :alien1: :alien1: :alien1:

Mogoče mi jo bojo sedaj zvišal , k govorijo o podražitvi elektrike za 20% :naughty:

Popravljeno . Popravil MARJA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bom stavkal. Mi je šla plača gor v 1 letu za 1,5 % :alien1: :alien1: :alien1:

Mogoče mi jo bojo sedaj zvišal , k govorijo o podražitvi elektrike za 20% :naughty:

Pussy, hehe.

UPAM, DA SE ZBEREMO V ČIM VEČJEM ŠTEVILU IN POKAŽEMO, DA NAM NI VSEENO!!!! :naughty: :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pussy, hehe.

UPAM, DA SE ZBEREMO V ČIM VEČJEM ŠTEVILU IN POKAŽEMO, DA NAM NI VSEENO!!!! :naughty: :naughty: :naughty:

A se boš pol tut ti ju3 zbraw?

:rolleyes:

...........

:D

Popravljeno . Popravil Br1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A odgovorit pa mi nobeden ne zna ?

Tako, da bi še sam razumel a ni protest na koncu usmerjen proti mojim lastnim interesom, večji plači in standardu, in da ne nasedam političnim igricam sindikalnih voditeljev.

Al pa gre samo za hepening? Ker je cool biti proti :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na grobo razložen razlog za stavko kokr sem jest zastopu:

1. Delodajalcem povedat, da smo mi tu, ki soustvarjamo dobiček in če ne bo nas tud oni ne bojo imeli dobička,

2. Povedat vladi, da se mora povečevat plača z rastjo inflacije,

3. Povedat vladi, da sprejme ukrepe, da so tudi delavci v podjetjih z velikimi dobički deležni dela dobička, ne pa da prejemajo najnižjo osnovo pri velikih dobičkih v podjetju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa kako ste vi smesni. Se vedno niste sposobni najti boljsega dokaza za padajoce realne place kot dejstvo, da je zena od sosedove Francke slisala, da je solata sedaj drazja, njena placa pa ostaja enaka. Res, ovce morajo na strizenje.

Se pravi SURS laze, UMAR laze, samo vi veste, kaj je prav. Ste pac raja, ki bi ji clovek lahko napisal milijon dokazov, pa bi se vedno tumpali svoje. Saj razumem, pac niti tega ne veste, o cem se sploh govori. Vodljivi na eni strani in izjemno popadljivi, kadar se kdo ne strinja z vami. Visenje na sanku v lokalu in vpitje, da vas pa nihce ne bo zajebaval, ker vi PA ZE VESTE, kako je s tem, sodi seveda zraven. Se pa strinjam, da je za veliko ljudi problem doumeti, da ne morejo vec ziveti na racun otrok, tako je vecina, ki je bajte zgradila v zanjih dihih socializma.

Se enkrat: res me zanima, koliko let je bila inflacija v Sloveniji nizja kot letos?

Aja, pa da ne pozabim: veselo stavkanje. Po mojem mnenju se bo Semulicu kar milo storilo, ko vas bo videl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 Ja pa kako ste vi smesni ....

2 Se pravi SURS laze, UMAR laze, samo vi veste, kaj je prav. ....

3 Se enkrat: res me zanima, koliko let je bila inflacija v Sloveniji nizja kot letos?

4 Aja, pa da ne pozabim: veselo stavkanje. Po mojem mnenju se bo Semulicu kar milo storilo, ko vas bo videl.

1

morda - to pa samo v primeri s tabo, ker si ti tako obžalovanja vredna persona, in če ti nas z ofcami primerjaš, mi lahko tebe le s trakuljo.

2

no, no .. tudi trakulja zašteka, če ji eno in isto zadevo jodlaš nekaj let .. kar pogumno dalje .. če boš še 200.000X prečital zadevo ti morda potegne. Za dodatno domačo nalogo pa milijonkrat prečitaj - če sploh znaš angleško ... če ne pa prosi kakega klošarja pred Maxijem, da ti prevede za steklenico "En starček"

tole

da boš malce lahko sodil o celi zadevi. Na tem linku resnično nimajo interesa za manipulacijo s podatki in se na njihove izsledke lahko zaneseš. BTW: ali si že začel s statistiko kot sem ti ukazal ?! Očitno ne, ker še vedno pojma nimaš, kaj pomeni "manipuliranje s stat. podatki".

3

vedno in verjemi, da je to prezahtevna matematika za trakulje, zato bo najbolje da, verjameš

4

no, no - viš vraga ... vljudna trakulja .. lepo, lepo .. a ti je JJ tole na koncu narekoval, ali si se ti sam spomnil? V to zadnje iskreno dvomim. Pa veliko užitka pri praskanju po jajcih, vrtanju po nosu in papanjumucic med tem, ko bo danes moralo cca 100.000 delavk v trgovinah delati za 350€/mesec zaradi trakulj kot si ti in Mrkaić.

Torej,

trakulja (BTW - a ti je toplo v JJ-riti?) mirno prarzitiraj dalje tako kot je pri tvoji sorti v navadi in najbolje bo, da spokaš nazaj v

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

rit.

:rolleyes:

Popravljeno . Popravil Br1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa kako ste vi smesni. Se vedno niste sposobni najti boljsega dokaza za padajoce realne place kot dejstvo, da je zena od sosedove Francke slisala, da je solata sedaj drazja, njena placa pa ostaja enaka. Res, ovce morajo na strizenje.

...

Zadevo lahko v končni fazi reduciramo na zelo enostavna dejstva.

Samoupravljanje je menda mimo in kot boš verjetno tudi ti pritrdil, delodajalcem ni do tega, da bi se ga skupaj z delavci ponovno šli. Je tako?

Zakaj bi se potem delavci sploh morali ukvarjati s celo znanostjo okoli gospodarske rasti, inflacije ipd, Ovce kot jim praviš, vidijo pač preveliko razliko med njihovim krznom in krznom šakalov, ki jih držijo v ogradi. Tudi krzno drugih ovc v nekaterih drugih ogradah je mnogo bolj svetleče kot njihovo. A morajo pomuliti ravno toliko trave kot one. Torej jim šakali ne dajejo dovolj vitaminov v krmi.

In zato sedaj te ovce kažejo malo krvave očke in meljake ter vpijejo:

1. šakalom, da so tu, in hočejo svetlejše kožuščke, katere jim potem itak slečejo ali ostrižejo taisti šakali.

2. da hočejo dodatno krmo tudi ko svežo travo osmodi zmrzal.

3. glavnemu šakalu, da hočejo da vedno ko si šakali pribore dodatno kost ali pojedo ovco, tudi one dobiti svoj dodaten obrok krme.

Simpl. In če se šakali, šakalčiči in največji šakal na ovce ne bodo ozirali, z njimi ravnali v skladu s trajnostno rabo, bodo ali vsi skupaj pocrkali (no, šakali bodo seveda skušali spizditi v drugo ogrado), ali pa bo ovcam kri zalila očke in bodo brez podočnjakov, samo z meljaki raztrgale šakale. Marsikoga bodo tudi ujele ko bo razumljivo skušal preskočiti v sosednjo ogrado.

In kri očke že zalivaaaaa .........

Sedaj pa šakalčiči, kar tulite, kar! :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!