Skoči na vsebino

Pannonia Ring, Madžarska


Vojč

Priporočene objave

Ok, to mi pa res ni jasno kaj je šlo narobe :blink:

Tu si skoraj poravnan pri zaviranju in mi ni jasno kako je lahko prva guma kar spustila.. Oziroma če si bil preagresiven na bremzi bi ti prej moralo dvignit zadek (in bi se pač po prvi zbremzal v pesek), kakor da je spred kr spustlo.. :hmm:

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, to mi pa res ni jasno kaj je šlo narobe :blink:

Tu si skoraj poravnan pri zaviranju in mi ni jasno kako je lahko prva guma kar spustila.. Oziroma če si bil preagresiven na bremzi bi ti prej moralo dvignit zadek (in bi se pač po prvi zbremzal v pesek), kakor da je spred kr spustlo.. :hmm:

Ti je pri ostrem zaviranju zmetalo balanco in potem zdrs, ker meni tukaj vedno fajn (s)trese belanco?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takrat ko sem šel po motor (ta moped s posnetka je namreč zdej moj sam za na pisto) sva se pogovarjala in je omenil, da mu je nek streslo prednjo gumo.. Najbolje, da m@dness sam razloži kako pa kaj..

Drugače pa jaz nisem imel nobenih problemov pri tem zaviranju.. Ajde, res da nisem peljal nekih hudih časov, sam sem se parkrat kar dobro obesil na žlajfe tu, pa ni bilo težav :hmm:

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stisnil sem na zavoro in sploh nisem imel občutka da bi motor zaviral, belanco pa mi je treslo ko pri norcih.. ker se skorajda nisem ustavljal sem narahlo popustil zavoro in stisnil še 1x takrat pa mi je zgleda sprednje kolo zablokiralo in zdrsnilo... tud sam ne vem točno zakaj :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se je podobno zgodilo aprila letos, samo da en ovinek kasneje. Ful pritisk na bremzo pri popolnoma zravnanem motorju in je šlo po tleh. Razlika je le v tem, da sem se peljal kakšnih 150 metrov dlje (po tleh).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:surrender:

Ne razumem kako se to lahko nardi.. Že po cesti z navadnimi gumami, kjer je oprijem slabši jaz še nisem doživel zdrsa prednjega kolesa pri zaviranju.. Ene pakrat ko sem bil mal prehiter sem se po prvi mal peljal, to je blo pa tut to..

Ajde, bi razumel, da zaviraš v ovinek, pa se ti to v nagibu nardi, sam ne pa da spusti po ravnem.. Razen če je kakšna fora v tem, da je vzmetenje nabilo do konca in ni bilo več hoda da bi vblažilo še kakšno neravnino pri zaviranju na hard in je pač spustlo.. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja res so bile D211 gp, ogrete z grelci, padec pa je bil v enem 5 ali 6 krogu

poglej gumo mal, možno je da maš kak drot počen pa ti vn rine- posledica je pa potem da guma spusti!!!!!!!! kolega je mel tak primer

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gume so bile čist ok, jaz sem jih takrat ko sem kupil ta razbit motor dobro pregledal in jih, ker sem imel doma precej druge zaloge za ponucat, oddal naprej. So bile po tistem že na Grobniku in so delale BP. Prednja je bila praktično nova..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stisnil sem na zavoro in sploh nisem imel občutka da bi motor zaviral, belanco pa mi je treslo ko pri norcih.. ker se skorajda nisem ustavljal sem narahlo popustil zavoro in stisnil še 1x takrat pa mi je zgleda sprednje kolo zablokiralo in zdrsnilo... tud sam ne vem točno zakaj :surrender:

Mislim da se ti je zgodilo isto kot mojemu kolegu na brenzanju v zagrebškem ....po padcu so bili njegovi občutki isti "ostal brez zavor trenutno"...drugi je vse ujel na kameri od zadaj in ob pregledu posnetka in gumic na sprednih vilcah je bilo vse jasno in sicer so šle do dna nabile ,guma je bila edino vzmetenje in začela poskakovat,to je dalo občutek da ni zavor (ker je izgubila stik z tlom) v delčku sekunde kot si ti naredil je instinktivno še enkrat močno stisnil in padec je bil identičen skipanje naprej čez motor:(.....stisk v prazno+tresenje+dinamika padca vse popolnoma isto...k sreči je isto tudi to da sta obadva brez posledic odnesla (razen pločevine)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:surrender:

Ne razumem kako se to lahko nardi.. Že po cesti z navadnimi gumami, kjer je oprijem slabši jaz še nisem doživel zdrsa prednjega kolesa pri zaviranju.. Ene pakrat ko sem bil mal prehiter sem se po prvi mal peljal, to je blo pa tut to..

Ajde, bi razumel, da zaviraš v ovinek, pa se ti to v nagibu nardi, sam ne pa da spusti po ravnem.. Razen če je kakšna fora v tem, da je vzmetenje nabilo do konca in ni bilo več hoda da bi vblažilo še kakšno neravnino pri zaviranju na hard in je pač spustlo.. :hmm:

Motor je bil tik pred blokado tretje prestave. V tem hitrem levem ovinku pred razmeroma ostrim desnim je mala grbinica, ki ti malce dvigne sprednje kolo. Bil sem brez stabilizatorja in verjetno ni bila guma povsem zravnana. Poleg tega je bilo za mano že cca 30 krogov endurance dirke in ura je bila okoli 6 zvečer (začetek aprila).

Sem pa isto sprednjo gumo vozil še na 4h dirkališčih po Španiji in ni delala nobenih problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mene pa zanima kakšno trdoto gume priporočate za pannonio. Grem 3.10. na R-days - gre še kdo? Doma mam ene pirelli supercorsa slick obe sc2, gp racer sprednja soft, zadnja medium pa še eno sprednjo gp soft.

Katera pot je najboljša do dirkališča? Mimo Lendave al mimo Gradca?

Hvala za odgovore!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene samo informativno zanima koliko je stroskov z panonijo...torej prevoz recimo iz lj-panonja-lj ter koliko je pista......drugo ni vazn hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene samo informativno zanima koliko je stroskov z panonijo...torej prevoz recimo iz lj-panonja-lj ter koliko je pista......drugo ni vazn hvala

Pista je 120€ pa iz Lj. je cirka 400km. Pol pa odvisno kolk ti kuri avto, pa še jst sm mev povn kestl +15l bencina s seboj, pa sm vse pokuru v 49krogih :) Guma pa ostane "neobrabljena" proti Grobniku :OK: Tolk da se kr splača! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Guma pa ostane "neobrabljena" proti Grobniku ...

Hm, a imam samo jaz malenkost drugačne izkušnje? Letos sem z GP Racer Medium vozil tako na Grobniku, kot Panoniji in neke bistvene razlike v obrabi nisem opazil.

Sem bil prav presenečen po koncu dneva na Panoniji ravno zaradi takih informacij, kako je obraba nična v primerjavi z Grobnikom. Ko sem rekel, meni se ni zdela dosti manjša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha torej 550km v eno stran :D bi mel jaz :D ...plus pista :D bo treba premisliti :D kje pa zves za proste dneve...se je treba prej prijaviti al se lahk kr na pisti??? dobis v ceni 120eur tud transponder ali moras imeti svoj laptimer??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, a imam samo jaz malenkost drugačne izkušnje? Letos sem z GP Racer Medium vozil tako na Grobniku, kot Panoniji in neke bistvene razlike v obrabi nisem opazil.

Sem bil prav presenečen po koncu dneva na Panoniji ravno zaradi takih informacij, kako je obraba nična v primerjavi z Grobnikom. Ko sem rekel, meni se ni zdela dosti manjša.

GP Racer žal nism vozu nikol na pisti. Vozim samo zadnje KR108 in mi jo proti grobniku res nič ni pobralo. Nism mogu verjet :D Tudi kolega je biv gor 3 dni in je imel čisto novo zadnjo GP D211 M pa ima guma profila še sigurno za kakšen obisk dirkališča :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha torej 550km v eno stran :D bi mel jaz :D ...plus pista :D bo treba premisliti :D kje pa zves za proste dneve...se je treba prej prijaviti al se lahk kr na pisti??? dobis v ceni 120eur tud transponder ali moras imeti svoj laptimer??

Vsaj 2 pejta, da si mal delita stroške prevoza .) Zdej ko sm biv jst gor je biv organiziran event "Valentinos" in sm doplaču 5€ za transponder.

Zdej če si ga pa lahk na "open day-u" sposodiš pa ne bi vedu :?

http://www.pannonia-ring.com/index.php?popup=0&id=31

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!