Skoči na vsebino

Prošnja za zaposlitev


motomanijak

Priporočene objave

Živjo vsem skupaj,

Jaz moram pa NUJNO napisat eno kvalitetno prošnjo. Prošnjo bom poslal v eno izmed največjih slovenskih firm, zato mora biti tudi temu primerno napisana in oblikovana. Niso to eni privatniki, kjer sploh ni važno kaj piše v prošnji.

Torej rabim: primer zelo dobro napisane prošnje, z življenjepisem in vsem kar spada zraven.

Tudi vseh predlogov bom vesel.

:D

PS: Potem ko bom prošnjo poslal, vas bom še prosil da vsi pesti držite, da jo še dobim :) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče si lohk kaj s tem pomagaš: Eni kolegici sem jo poslala ker ji mail ni delal, pa sem jo spravla (nikol ne veš kdaj boš rabu)

njihov naslov na desnem koncu tvoj naslov

xxx xxx

Application for employment and Curriculum Vitae

Dear sirs,

I, Joži Novak, born on the xx st of May 19xx, Ljubljana, am replying to your announcement in which you are looking for co-workers.

I finished elementary and grammar school xxx with ease. I was always interested in languages, therefore I took extra English, German and French classes.

After graduating from grammar school I entered faculty and successfully finished first year. At that time I got my first full time job in a small company and I was too busy to continue my studies. I was running small coffee bar, so I am familiar with supply management, paper work, account statements and dealing with costumers. I got my first computer at the age of 7, so (I am no expert) I don't have any problems at all using it.

Currently, I am working at the xxx - xxx , xxx xxx. My work is responsible and it requires a confident and reliable person. I am here by one year contract (till September 2001) because I am replacing a woman who is on maternity leave.

I am singe with no obligations, open for new ideas, communicative and I am looking for an interesting, active employment.

I sincerely hope for further co-operation. I am available at the following phone numbers,

xxx

041 xxxxxx

E-mail: xxx

I am looking forward to hearing from you.

Yours, xxx Ljubljana, 9th of June

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:o :o :o

To je skor kot na rokometnem prvenstvu, kjer sem se moral začet ščipat, če sem še v Sloveniji (vse sam v angleščini).

In pravijo da so naši Romi problem.

Ciganarijo imamo v genih. Le kdo jo bo od tam spravil. :(

:angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo pač bolj ANGLEŠKI KOT ANGLEŽI in vedno pripravljeni na vsakršno klečeplazenje.

Zato znamo pa ostro z muslimani, cigani in južnaki! :grim

Biciklisti, skratka (na dol tlači, na gor se klanja)! :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@motomanijak :

Kaj češ povedat ? .)

Da naj si en topic odprem, pa tam nabijam.

Hvala enako.

B)

Popravljeno . Popravil RAN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa glasni ste tud tam, kjer ni treba.

Dej temo si odpri pa nabijaj poste.

:doze:

V življenju sem oddal samo eno prošnjo, pa še ta je bila po e-mailu, pred cirka 8 leti ... Glasila se je takole:

"Ej, živjo, slišim, da pr vas tudi knjige prevajate ... Tut jazt imam že nekaj izkušenj s pisanjem in vejicami, pa me zanima, če bi lahko kaj za vas prevajal ..."

potem se je začelo ... za vsako naslednjo tezgo in posledično resnejše zadeve sem se dogovoril ustno, bodisi tako, da sem poklical in vprašal, če imajo kaj za delat, ali sem bil povabljen h kakšnemu projektu in so mi kje naložili dodatne odgovornosti ...

Ker sem trenutno dost zadovoljen, smatram svojo zgornjo prošnjo za _dobro_ prošnjo :P

Sicer pa velja nekaj osnovnih pravil:

- ne dolgovezit

- naj ne bo daljša od 1 strani

- po možnosti naj bodo tvoji akademski, profesionalni in morebitni drugi dosežki kratko in jedrnato našteti v kronološkem zaporedju ali po pomembnosti

- prošnja ni primerno mesto za kreativne avtorske spise...

- Na morebitni razgovor idi sveže obrit in dobre volje (a ne preveč dobre), nikakor pa ne posiljeno napravljen v kak gvant, ki ti ne paše ... :P

PS: če že takoj na vhodu šarmiraš tajnico, je to super ... kajti ona potem to pozitivno voljo prenese tudi na direktorja :) saj veš - vsako dobro firmo vodi tajnica in ne njen direktor ... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je napisal že Sym. In ne pozabi se pohvalit z vsem relevantnim! Npr: obvezno povej, da si bil dve leti v Nemčiji in tekoče govoriš nemško, ne omenjaj pa, da ti je strast origami...

Omeni vsako priznanje, ki si ga kdaj dobil in ki ga lahko tudi dokažeš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 let pozneje...

V življenju sem oddal samo eno prošnjo, pa še ta je bila po e-mailu, pred cirka 8 leti ... Glasila se je takole:

"Ej, živjo, slišim, da pr vas tudi knjige prevajate , delo ... Tut jazt imam že nekaj izkušenj s pisanjem in vejicami, pa me zanima, če bi lahko kaj za vas prevajal ..."

potem se je začelo ... za vsako naslednjo tezgo in posledično resnejše zadeve sem se dogovoril ustno, bodisi tako, da sem poklical in vprašal, če imajo kaj za delat, ali sem bil povabljen h kakšnemu projektu in so mi kje naložili dodatne odgovornosti ...

Ker sem trenutno dost zadovoljen, smatram svojo zgornjo prošnjo za _dobro_ prošnjo za zaposlitev tongue.gif

Sicer pa velja nekaj osnovnih pravil:

- ne dolgovezit

- naj ne bo daljša od 1 strani

- po možnosti naj bodo tvoji akademski, profesionalni in morebitni drugi dosežki kratko in jedrnato našteti v kronološkem zaporedju ali po pomembnosti

- prošnja ni primerno mesto za kreativne avtorske spise...

- Na morebitni razgovor idi sveže obrit in dobre volje (a ne preveč dobre), nikakor pa ne posiljeno napravljen v kak gvant, ki ti ne paše ... tongue.gif

PS: če že takoj na vhodu šarmiraš tajnico, je to super ... kajti ona potem to pozitivno voljo prenese tudi na direktorja smile.gif saj veš - vsako dobro firmo vodi tajnica in ne njen direktor ... tongue.gif

 

 

Dober tip glede prošenje, je pa tko da včasih misliš da narediš full dobro prošnjo pa ne bo nič iz tega, you never know :)

Popravljeno . Popravil pikec99
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh, zdaj moram pa še jaz kaj napisat :D

 

Najprej, v tisti prvi angleški inačici prošnje za zaposlitev je mal preveč slovničnih napak

in tudi oblika ni ravno pravšnja. Torej ti je ne bi priporočala, razen, če jo daš prej lektorirat :) .

Sicer ne vem kakšne zahteve imajo bodoči delodajalci glede prošenj. Če ni extra izpostavljeno,

kar ponavadi v razpisu navedejo, da jo je treba napisati v tujem jezik, jo le napiši v slovenščini.

Najprej navedi osnovne ( jaz temu pravim statistične :) ) podatke o sebi, potem o šolanju in

dodatnih izobraževanjih, o izkušnjah... vendar ne piši podrobnosti in razlogov, ker ne pišeš

gradiva za zgodovinski učbenik ;) .  Pohvali se, ker, če se sam ne boš, kdo te pa bo? :P  Ko se

boš hvalil, ne uporabljaj preveč besedice "jaz", da ne bo izgledalo, da si na koncu ti bolj pomemben

kot tisti, kateremu pošiljaš prošnjo :D . Besede samohvale, ki se zelo "primejo" v prošnjah so

komunikativnost, pripravljenost in dojemljivost za nove ideje, sposobnost vklopa v timsko delo in

seveda ne pozabi navesti poštenost, delavnost in pa zanesljivost. Nikar ne piši o svojih hobijih

in članstvih v raznih organizacijah. O tem boš imel mogoče možnost na razgovoru kaj povedat,

seveda, če boš povabljen. Prošnjo zaključi v slogu, "v pričakovanju vašega odgovora se vam

zahvaljujem za vaš čas in vas lepo pozdravljam, s spoštovanjem xy (lastnoročni podpis).

In še nekaj, nekatere firme še vedno cenijo lastnoročno napisano prošnjo. Če imaš grdo pisavo,

jo pa raje natipkaj in se samo podpiši :) .

Ne pozabi priložit kopije dokumentov, ki bodo potrdili tvoje navedbe v prošnji.

Oblika pa naj bo pribl. taka:

- tvoj naslov (levo zgoraj)

- 2-3 vrstice dol

- na desno datum pošiljanja

- 2-3 vrstice dol

- na levi naziv in naslov podjetja

- 2-3 vrstice dol

- izpišeš na kateri razpis se prijavljaš oz. za katero delovno mesto, npr. Prijava za razpis za delovno 

  mesto medicinske sestre :D

- 2-3- vrstice dol

- izpiši Spoštovani!

- 2 vrstici nižje

- izpiši Prijavljam se na prosto delovno mesto....... razpisano v .... dne.....( če je bil razpis seveda)

- 2 vrstici nižje

- vsebina, recimo, rodil sem se....., stanujem v...., kjer sem obiskoval...... in končal..... itd

- NE pozabi se pohvalit  in seveda omeni tudi kaj vse in kako bi ti še pripomogel za dobro podjetja ;)

- zaključek imaš pa že naveden zgoraj v tekstu

- 2-3 vrstice nižje na desno stran tvoj podpis

- 2 vrstice nižje pa navedi priloge po alinejah

 

OK takole, sem si vzela čas zate :yes: . Upam, da sem ti pomagala, še bolj pa upam, da ti bo

uspelo :OK: .

Lep pozdrav :yea1:

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh, zdaj moram pa še jaz kaj napisat :D

 

Najprej, v tisti prvi angleški inačici prošnje za zaposlitev je mal preveč slovničnih napak

in tudi oblika ni ravno pravšnja. Torej ti je ne bi priporočala, razen, če jo daš prej lektorirat :) .

Sicer ne vem kakšne zahteve imajo bodoči delodajalci glede prošenj. Če ni extra izpostavljeno,

kar ponavadi v razpisu navedejo, da jo je treba napisati v tujem jezik, jo le napiši v slovenščini.

Najprej navedi osnovne ( jaz temu pravim statistične :) ) podatke o sebi, potem o šolanju in

dodatnih izobraževanjih, o izkušnjah... vendar ne piši podrobnosti in razlogov, ker ne pišeš

gradiva za zgodovinski učbenik ;) .  Pohvali se, ker, če se sam ne boš, kdo te pa bo? :P  Ko se

boš hvalil, ne uporabljaj preveč besedice "jaz", da ne bo izgledalo, da si na koncu ti bolj pomemben

kot tisti, kateremu pošiljaš prošnjo :D . Besede samohvale, ki se zelo "primejo" v prošnjah so

komunikativnost, pripravljenost in dojemljivost za nove ideje, sposobnost vklopa v timsko delo in

seveda ne pozabi navesti poštenost, delavnost in pa zanesljivost. Nikar ne piši o svojih hobijih

in članstvih v raznih organizacijah. O tem boš imel mogoče možnost na razgovoru kaj povedat,

seveda, če boš povabljen. Prošnjo zaključi v slogu, "v pričakovanju vašega odgovora se vam

zahvaljujem za vaš čas in vas lepo pozdravljam, s spoštovanjem xy (lastnoročni podpis).

In še nekaj, nekatere firme še vedno cenijo lastnoročno napisano prošnjo. Če imaš grdo pisavo,

jo pa raje natipkaj in se samo podpiši :) .

Ne pozabi priložit kopije dokumentov, ki bodo potrdili tvoje navedbe v prošnji.

Oblika pa naj bo pribl. taka:

- tvoj naslov (levo zgoraj)

- 2-3 vrstice dol

- na desno datum pošiljanja

- 2-3 vrstice dol

- na levi naziv in naslov podjetja

- 2-3 vrstice dol

- izpišeš na kateri razpis se prijavljaš oz. za katero delovno mesto, npr. Prijava za razpis za delovno 

  mesto medicinske sestre :D

- 2-3- vrstice dol

- izpiši Spoštovani!

- 2 vrstici nižje

- izpiši Prijavljam se na prosto delovno mesto....... razpisano v .... dne.....( če je bil razpis seveda)

- 2 vrstici nižje

- vsebina, recimo, rodil sem se....., stanujem v...., kjer sem obiskoval...... in končal..... itd

- NE pozabi se pohvalit  in seveda omeni tudi kaj vse in kako bi ti še pripomogel za dobro podjetja ;)

- zaključek imaš pa že naveden zgoraj v tekstu

- 2-3 vrstice nižje na desno stran tvoj podpis

- 2 vrstice nižje pa navedi priloge po alinejah

 

OK takole, sem si vzela čas zate :yes: . Upam, da sem ti pomagala, še bolj pa upam, da ti bo

uspelo :OK: .

Lep pozdrav :yea1:

 

to je čist šolsko in najbolj pravilno, se strinjam mm :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je čist šolsko in najbolj pravilno, se strinjam mm :)

hvala za strinjanje :winkiss: , samo tukaj ni nič šolskega, samo praksa, fant, samo praksa, taka

in drugačna :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za strinjanje :winkiss: , samo tukaj ni nič šolskega, samo praksa, fant, samo praksa, taka

in drugačna :yes:

 

miška, tako kot si ti napisala piše v knjigi :)

 

drgač pa je praksa najbolj, no pri tej stvari, čimmanjkrat pisat prošnjo za zaposlitev :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

miška, tako kot si ti napisala piše v knjigi :)

 

drgač pa je praksa najbolj, no pri tej stvari, čimmanjkrat pisat prošnjo za zaposlitev :)

ja nisem vedela, da tako piše v knjigi, potem sem še bolj vesela,ker nisem preveč skrenila

s pravilne poti :D, sem pač hotela čimbolj natančno opisat ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Take prosnje bo redkokdo pogledal, komu se pa da brat vse bucke v obliki romana.

Mislim, da delodajalci zahtevajo "CV"(življenjepis), oz. si ga želijo in za njega imas obrazec. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Take prosnje bo redkokdo pogledal, komu se pa da brat vse bucke v obliki romana.

Mislim, da delodajalci zahtevajo "CV"(življenjepis), oz. si ga želijo in za njega imas obrazec. 

poleg prošnje ponavadi spada še spremno pismo (CV)... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Tema se je odprla s potrebo po nasvetih glede pisanja prošnje...

 

 

Ampak naslov se mi zdi primeren tudi za mojo situacijo.

 

Prihajam iz MB, star 32 let, po izborazbi univ.dipl.inž.grad., po poklicu vodja projektov v gradbeništvu za celotne investicije od gradbenega do vključno uporabnega dovoljenja in spremljanje objekta v garancijski dobi (odprava reklamacij), z opravljenim strokovnim izpitom pri IZS.

Izkušnje imam iz visokogradenj tako za velike investitorje (Ministrstvo za pravosodje, Ministrstvo za javno upravo, Občine, banke, Pošta Slovenije, Mercator, zavarovalnice, apartmaji, poslovni prostori,....), kot tudi manjše.

SItuacija kakršna je v slovenskem gradbeništvu...in sem brezposeln.

 

Osebne lastnosti, socialna, organizacijska, računalniška in druga znanja:

- komunikativnost,

- zanesljivost,

- delovnost,

- odgovoren, 

- ciljno usmerjen

- pozitivno naravnan,

- samoiniciativen,

- pošten,

- samostojen,

- natančen,

- vztrajen,

- sposoben timskega sodelovanja,

- obvladovanje stresnih situacij,

- vodenje, organiziranje, koordiniranje, nadziranje dela, manjše ali večje delovne skupine,

- sistematičen,

- discipliniran,

- MS Windows odlično - vsaj XP :)

- MS Excel, Word - odlično

- MS Project - osnovno in nadgrajujem

- Acad - osnovno.

 

Plača: po dogovoru

 

Iščem zaposlitev ali v operativnem gradbeništvu ali čisto kaj izven njega :)

 

Morda kdo potrebuje uslužbenca mojega kova ali

pozna koga, ki potrebuje ali

pozna koga, ki pozna..... :) :) :)

 

Upam na pomoč med motoristi in se vam že vnaprej zahvaljujem :)

 

Upam in želim si, da se ne bo ponovila zgodba iz FB, ko je ena oseba bila denarno "nagrajena", ker je iskala službo preko socialnega omrežja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Take prosnje bo redkokdo pogledal, komu se pa da brat vse bucke v obliki romana.

Mislim, da delodajalci zahtevajo "CV"(življenjepis), oz. si ga želijo in za njega imas obrazec

 

 

... verjemi mi ... 

 

.... čim manj obrazcev, ali celo kakšnih "skopiranih" in že na daleč vidno prirejenih CV-jev ...  :slap:

 

....  pa še nekaj ... :eek:

 

... v vsebino prošnje ali CV-ja nikakor ne pišite kakšnih "hudih umotvorov" ali pa kakšnih izredno globokih, skoraj znanstvenih izjav ali trditev, ker nihče

 

ne želi imeti ob sebi "jederskega fizika"  :hmm: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo pa bom še sam dal par nasvetov glede iskanja službe ker dosti delam z različnimi firmami, se pogovarjam s podjetniki itd. in vidim kako se danes iščejo kadri.

Govorim bolj za službe kjer je potrebno neko znanje (nujno) in izobrazba (ni vedno nujno) ter seveda predvsem za privat firme kjer odločajo lastniki (managerji) in ne talajo služb samo preko zvez ampak iščejo dejansko sposobno osebo.

 

Prvo kar je, se je potrebno zavedati, da je potrebno dosti samoiniciative.

 

Danes razpisov skoraj ni, tisti, ki pa so so večinoma samo formalnost ker je kandidat že bil izbran prej, kako opišem spodaj. Ključ vsega je v zvezah, pa ne tistih negativnih, ampak dejansko v tem, da poznaš ali spoznaš nekoga, ki ti lahko pomaga navezati stike. Popularno rečemo temu "mreženje". Čim več ljudi poznaš, več imaš šans zvedeti, da se kje odpira kakšno mesto in da bi kdo rekel kako dobro besedo za tebe. Že to, da ti kdo uredi razgovor za službo je včasih dovolj.

 

Prva stvar, ki jo vsak rabi je izpolnjen Europass CV http://europass.cedefop.europa.eu/sl/documents/curriculum-vitae ki ga uporablja večina ker noče brati 10 strani flancanja. Lahko imaš v rezervi še daljši svoj življenjepis če bi ga kdo zahteval.

 

Naslednji korak je, da se začneš "mrežiti".

1. Internet:

Prvo se prijaviš na LinkedIn http://www.linkedin.com ki je postal zelo močno orodje. Prvo u nulo izpolniš svoj profil z vsemi svojimi podatki, znanji, referencami itd.

Nato skočiš na facebook in svoj profil narediš tak, da oseba, ki ga bo gledala, ne bo o tebi dobila napačnega mnenja. Se pravi pijanske fotke, vulgarni jezik, poudarjanje kako cool si in da se ti jebe za cel svet,...itd. Saj lahko to objavljaš, ampak samo tako da to vidijo res samo tvoji prijatelji, ne pa nekdo zunanji, ki gre pregledovat profil. Verjemite, da potencialni delodajalci pregledujejo FB profile kandidatov in googlajo njihova imena. Seveda pogooglaš tvoje ime, da vidiš če ven pade kak čuden zadetek ali slika, ki ti ni v ponos.

Evo ko imaš čisto internet zgodovino se lotiš mreženja na LinkedIn. Uvoziš noter kontakte iz mail in telefon adresarja, FB-ja in vsega kar upoabljaš. Potem za "prijateljstvo" zaprosiš ljudi, ki jih res poznaš in si z njimi ali prijatelj ali kdaj sodeloval. To je poslovna mreža, zato ne nadlegovati vsakega, ki si ga kdaj srečal v trgovini. Ko greš čez prvo fazo, pregledaš koga imajo ti kontakti v svoji mreži in vidiš če poznaš še koga.

Nato se lotiš iskanja nekdanjih sodelavcev, sošolcev iz OŠ, srednje, faksa,.... nikoli ne veš kje je kdo. Tako si gradiš svojo mrežo za mreženje. Zraven se včlaniš še v nekaj skupin iz tvoje stroke itd.

Lahko tudi na FB in LinkedIn objaviš da iščeš službo oziroma delo. V principu boljše da napišeš delo ker lahko iskanje službe zveni negativno.

 

2. Raziskovanje, druženje:

Preko poznanstev, medijev, interneta,...preverjaš katera podjetja bi lahko bila zanimiva za tebe in če poznaš koga tam. Probaš it z čimveč ljudmi "na kave" in na sploh ne delaš neke skrivnosti iz tega da iščeš delo. Ni nič sramotnega v temu. Najslabše je, da ti potem enkrat nekdo reče "joj mi smo iskali pa nisem vedel, da bi te zanimalo!". Tako zbiraš informacije kje bi se kaj lahko našlo.

Če najdeš kaj pametnega potem poskušaš stopiti v korak s to firmo ali osebo, ki jo tam poznaš ali njihovimi kadrovniki tudi če uradno nič ne iščejo. Mogoče te bodo zavrnili, a bodo vseeno spravili tvoje podatke in te poklicali kdaj kasneje.

 

3. Ne čepiš doma ampak se aktivno vključiš v dogajanje tudi tako da si aktiven v kakšnem društvu, prostovoljstvo ali kje drugje, pa magari je prostovoljno in neplačano. Več ko si med ljudmi in več kot lahko pokažeš nekih rezultatov, bolj te ljudje cenijo in več informacij dobiš. Izbira da boš počel samo tisto kar je plačano je sicer legitimna, a ni nujno ravno pravilna. To ne pomeni, da moreš za kakšno firmo delati zastonj, lahko pa zastonj pomagaš kje kjer vsi delajo zastonj in za dober cilj.

 

4. Razmišljaš o idejah kako iti na svoje kar je sicer težko danes, a obenem pogosto še najbolj zanesliva oblika, da delaš.

 

Pa še ena stvar je pomembna. Vedeti moraš kaj vse lahko delodajalcu ponudiš. To pomeni, da se tudi pozanimaš ali lahko delodajalec za tebe koristi kakšne subvencije z zavoda (za zaposlitev mlade osebe, brezposlene osebe, težko zaposljive osebe, itd.). S tem boš imel lahko konkurenčno prednost pred ostalimi kandidati.

 

Obilo uspeha!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Nisem vedela kam naj tole napišem...

 

Kolega iz Ljubljane za svoje podjetje išče voznike za prevoz potnikov po Sloveniji in tujini, iščejo se na območju Sežane, znanje italijanskega jezika...

Če koga zanima mi pošlji zs

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem vedela kam naj tole napišem...

 

Kolega iz Ljubljane za svoje podjetje išče voznike za prevoz potnikov po Sloveniji in tujini, iščejo se na območju Sežane, znanje italijanskega jezika...

Če koga zanima mi pošlji zs

 

 

.... na zavod za zaposlovanje ...   :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!