Skoči na vsebino

Prošnja za zaposlitev


motomanijak

Priporočene objave

Zanimivo

 

 

Stuhec ko  ti OŽIVIŠ ....takrat vem, da bo spet kakšna tvoja izjava malo rahlo mimo....  :unsure:  :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A slučajno kdo misli in verjame, da bo - če bo napisal in poslal "prošnjo" - službo dobil? :kva1:

 

No - go.

 

Pa ni važno kakšna je prošnja. Lahko je obrazec, lahko je na "sekret papir napisana", lahko je pozlačena ali pa ročno izvezena.

 

Ni zdej glih važn, za koga gre, v glavnem po 1 letu pisanja prošenj, takole enih 100 se jih je sigurno nabralo, me zadnjič pokliče znanec.

 

Pogovor je bil kratek, nekako takole;

- ti a je ta pa ta, kej u žlahit s tabo?

- je ja!

- a je prošnjo k nam poslala?

- nimam pojma - bom vprašal!

- no vpraši in mi sporoči!

.................................................

Takoj kličem. A si ti dala vlogo tja in tja - temu in temu?

odgovor......... Ja.

 

Kličem nazaj.

- ti posluš, ja je res tako, je dala vlogo. Kaj zdej?

- ma nč, jutr  nej pride na kavo.

- ok hvala.

 

Šla na kavo in ostala v firmi. :OK:

 

Prošenj na razpisano delovno mesto so prejeli 354.

 

A kdo misli, da je kdo bral ves flanc in solato?

Definitivno da ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje tega noben ne bere, ne mailov, ne osebnih pošt s prošnjo... jest sm jih v enem mescu poslal 130 ali več.... odgovorv enostavno ni....

Jebe se njim.... ne odgovarjajo niti na razpise... morš več sreče k pameti da kej dobiš....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gašperx verjamem in če mene vprašaš je brezzveze pošiljat prošnje... zadnje 2 leti nisem več pisala prošnje, enostavno sem šla za delo vprašat dobesedno na vrata firme , če kje potrebujejo ali čistilko, kuharico itd...

In imela veliko srečo, čeprav sem naredila veliko kilometrov v nič.

Zdaj mi je veliko lažje ko imam s.p.....  saj te vsak potrebuje za nekaj časa, za nekaj mesecev in če lahko izstaviš račun je to zakon... a moraš vedno iskati dalje, nove posle, delo...

 

Sem pa res veliko časa investirala v to, da sem vrtela mobitel bodočih delodajelcev oz poslovnih partnerjev in šla od vrat do vrat... da danes vse laufa tako kot mora :)

 

gašperx srečno, en dan se bo že odprlo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje tega noben ne bere, ne mailov, ne osebnih pošt s prošnjo... jest sm jih v enem mescu poslal 130 ali več.... odgovorv enostavno ni....

Jebe se njim.... ne odgovarjajo niti na razpise... morš več sreče k pameti da kej dobiš....

pa mi razlož....kako lahko nekdo ki v enem dnevu prejme 250 prošenj, večinoma z dopisom, nekim mailom, CVjem na najmanj dveh straneh...

 

a lahko zračunaš koliko je to strani branja? le kje majo čas prebrat 800 in več strani samo v enem dnevu prejetih prošenj? od tega jih niti polovica ne ustreza razpisnim pogojem? zakaj? ker se jim tudi brat en da, samo prošnje pošiljajo... verjetn nabirajo za guniesov rekord število odanih prošenj...

 

pa še to, se ti zdi da si ti v vseh 130 primerih bil primeren kandidat za razpisano delovno mesto?

ne verjamem, da si ustrezal

zato pa je tako ker se vsak prijavi čisto povsod...  in zakaj bi moral nekdo 250im odgovort, da ne ustrezajo, če še razpisa ne znajo prebrat ...

in potem pride nekdo na razgovor pa ga vprašaš če ve s čim se ukvarja podjetje kamor je poslal prošnjo, te pa debelo gleda...

mah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

zato pa je tako ker se vsak prijavi čisto povsod...  in zakaj bi moral nekdo 250im odgovort, da ne ustrezajo, če še razpisa ne znajo prebrat ...

 

 

Zato ker je to minimum poslovnega bontona ... vsaj en copy paste prilepiti. Izgovor, da če drugi ne potem tudi tebi ni treba je za ... (javno upravo? balkan?)

 

Znanec je zaradi svojih specifičnih znanj pošiljal prošnje po nemčiji, švici, avstriji in čisto vsako podjetje mu je odgovorilo in to ne s copy paste-om. Ker je izpolnjeval pogoje, ga je skoraj  vsako podjetje povabilo, da jim pošlje še svoj portfolio in ostale morebitne argumente zakaj prav njega. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato ker je to minimum poslovnega bontona ... vsaj en copy paste prilepiti. Izgovor, da če drugi ne potem tudi tebi ni treba je za ... (javno upravo? balkan?)

 

Znanec je zaradi svojih specifičnih znanj pošiljal prošnje po nemčiji, švici, avstriji in čisto vsako podjetje mu je odgovorilo in to ne s copy paste-om. Ker je izpolnjeval pogoje, ga je skoraj  vsako podjetje povabilo, da jim pošlje še svoj portfolio in ostale morebitne argumente zakaj prav njega. 

in kaj si mi zdaj povedu? specifičen posel? ali delo v tujini ?

za to kar si omenu nikoi ne pride toliko prošenj....  in ni problem poslati odgovora....verjem da jih še nikoli ni prišlo toliko, tam pri 20 se ponavad neha, čist vsak pa nima portfolia a ne ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok še enkrat lepo počasi:

 

Minimum poslovnega bontona je, da se na poslano vlogo dogovori in to je to!

 

In to v tujini znajo, ne glede na to ali gre za razpis kamor se prijavi 1000 ljudi ali pa 10.

 

Če se pripravi razpis, ki je tako širok, da nanj pride 250 vlog potem je ali preveč splošen in torej slabo pripravljen ali pa gre res za takšno delovno mesto. V tem primeru pa mora biti delodajalec na to pripravljen in pika. Vsekakor je odgovornost, da poskrbi za to na delodajalčevi strani.

 

V tujini na vloge odgovarjajo, verjetno zaradi tega ker je kultura na obeh straneh. Na delodajalčevi strani, da pripravi jasen in razumljiv razpis in s prijavitelji komunicira, na strani iskalca zaposlitve pa, da pripravi jasno vlogo in se ne prijavlja kar tako v tri dni.

 

Ker je v tem primeru večja odgovornost na delodajalčevi strani je tudi njegova naloga, da se tako obnaša. Biti presenečen, ker se pa na razpis prijavi tudi kdo, ki ne izpolnjuje pogojev pa je lahko presenečenje očitno samo na tej strani alp.  

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa mi razlož....kako lahko nekdo ki v enem dnevu prejme 250 prošenj, večinoma z dopisom, nekim mailom, CVjem na najmanj dveh straneh...

 

a lahko zračunaš koliko je to strani branja? le kje majo čas prebrat 800 in več strani samo v enem dnevu prejetih prošenj? od tega jih niti polovica ne ustreza razpisnim pogojem? zakaj? ker se jim tudi brat en da, samo prošnje pošiljajo... verjetn nabirajo za guniesov rekord število odanih prošenj...

 

pa še to, se ti zdi da si ti v vseh 130 primerih bil primeren kandidat za razpisano delovno mesto?

ne verjamem, da si ustrezal

zato pa je tako ker se vsak prijavi čisto povsod...  in zakaj bi moral nekdo 250im odgovort, da ne ustrezajo, če še razpisa ne znajo prebrat ...

in potem pride nekdo na razgovor pa ga vprašaš če ve s čim se ukvarja podjetje kamor je poslal prošnjo, te pa debelo gleda...

mah

JA povsod sem bil primeren, sem gledal, na to tako da ne bodi preveč pametna glede tega, lokalov, barov, kavarn, je ogromno, in jaz imam v gostinstvu 

OGROMNO izkušenj....

 

Je pa tako kot je povedal KeC... poslovni bonton.. pošleš prošnjo tujim podjetjem... neglede ali je kak razpis ali pošleš na blef... dobiš vedno odgovor... 

Vsloveniji pač mentaliteta ljudi..... 

 

Lej verjemi da tja kamor sem pošiljal sem bil primeren za delavno mesto..... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brezpredmetno je razpravljati, kako to delajo v tujini.

 

Vsak bonton, ne le poslovni, zahteva, da nagovorjeni odgovori. Zlasti kadar je sam tisti, ki je sprožil komunikacijo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, vsi imate prav .....

hvala za inštrukcije iz bontona :)

meni je všeč, ker se tudi prijavitelji zelo lepo po bontonsko obnašajo.

 

p.s. Kaj pa rečete mamicam ki kličejo za svoje otroke, če bodo povabljeni na razgovor?

tega pa nisem našla v bontonu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak lahko najde 1000 izgovorov, da se vede neolikano. Ampak na koncu je še vedno neolikan, kljub vsem izgovorom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravzaprav so delodajalci po zaključku razpisa v vsakem primeru obvezani odgovoriti, zato imamo Zakon o delovnih razmerjih. 

https://zakonodaja.com/zakon/zdr-1/30-clen-pravice-neizbranega-kandidata

 

Inšpektorat žal letno obravnava kljub mnogim prijavam bistveno premalo (bojda samo okoli 10) kršiteljev, zato se vsem delodajalcem lahko samo smeji. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo vsem skupaj,

Jaz moram pa NUJNO napisat eno kvalitetno prošnjo. Prošnjo bom poslal v eno izmed največjih slovenskih firm, zato mora biti tudi temu primerno napisana in oblikovana. Niso to eni privatniki, kjer sploh ni važno kaj piše v prošnji.

Torej rabim: primer zelo dobro napisane prošnje, z življenjepisem in vsem kar spada zraven.

Tudi vseh predlogov bom vesel.

biggrin.gif

PS: Potem ko bom prošnjo poslal, vas bom še prosil da vsi pesti držite, da jo še dobim smile.gifbiggrin.gif

 

In kaj bomo mi dobili v zameno??? :hmm::?:P

.......Uuuuu mater ejga! Sej sem že 10 let v zaostanku!! :slap:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravzaprav so delodajalci po zaključku razpisa v vsakem primeru obvezani odgovoriti, zato imamo Zakon o delovnih razmerjih. 

https://zakonodaja.com/zakon/zdr-1/30-clen-pravice-neizbranega-kandidata

 

Inšpektorat žal letno obravnava kljub mnogim prijavam bistveno premalo (bojda samo okoli 10) kršiteljev, zato se vsem delodajalcem lahko samo smeji. 

 

Na zavodu pravijo, da je za javna podjetja odgovor nuja oz. obveza, privatni sektor pa dela kakor zeli. (zaenkrat še)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ti pomagajo prošnje takšne in drugačne,delovnih mest ni ,razen tistih ,ki dobesedno izkoriščajo ljudi.Tiste v javni upravi in državnih firmah pa so že v naprej zmenjene in odane raznim političnim veljakom ki porinejo notri svoje nesposobne vnuke,sine in blonde pizde ki rade fafajo.

In ne mi tuki sanjat o bontonih ,če ga nimajo tisti ki ga bi res morali imeti(javni funkcionarji)

Svinjarija da ni primere in ni ji videt konca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

JA povsod sem bil primeren, sem gledal, na to tako da ne bodi preveč pametna glede tega, lokalov, barov, kavarn, je ogromno, in jaz imam v gostinstvu 

OGROMNO izkušenj....

 

Je pa tako kot je povedal KeC... poslovni bonton.. pošleš prošnjo tujim podjetjem... neglede ali je kak razpis ali pošleš na blef... dobiš vedno odgovor... 

Vsloveniji pač mentaliteta ljudi..... 

 

Lej verjemi da tja kamor sem pošiljal sem bil primeren za prosto delavno mesto..... 

 

Dejstvo je da je v teh časih potrebno pošiljati prošnje tudi ko ni razpisanega delovnega mesta, seveda se lahko tako prej naredi, da ne boš izpolnjeval vseh pogoje, ker jih tudi ne poznaš. Ampak potrebno je poizkušati, ker če ne boš poizkušal ne boš uspel.

Popravljeno . Popravil pikec99
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!