Skoči na vsebino

Jedrska energija


Tomozuki

Priporočene objave

Seveda je najbolj čista, sam ko bo pa treba odpadke nekam shranit boš pa prvi, ki se bo drl, da ti jih pa že ne boš imel v svoji bližini.

Draga Alla in Codeine :)

Glede shranjevanja odpadkov se ravnokar pogajajo kje bo podzemno/nadzemno odlagališče. LAhko ga postavijo na mojem vrtu, saj je DOKAZANO, da je na odlagališčih 0,1% večje sevanje, kot pa je naravno odzadje :) Poleg tega, bi vleku še mastne denarje, da bi to imel pod mojim vrtom! Vi ste vsi navajeni Ruskega skladiščenja, kjer vse mečejo v jezera. Ljudje božji, preberite kaj na internetu preden začnete takoj sevanje pa radioaktivnost pa Sveta Marija... Idite v inštitut pa jih še tam povprašajte. Drugače pa skladiščijo odpadke v skladišču v bližini NEK, ki bo zaradi prenatrpanosti, vendar dobre tesnilnosti proti vse vrste žarkom kmalu zaprto. Se pa strinjam, da so TE največji pulitanti. Tudi pri izgorevanju fosilnih goriv pride do izločanja radioaktivnih odpadkov, ki jih skozi dimnik veselo trosijo po Posavju. In ta količina je celo 5000 krat večja kot pri NEK. Torej, predlagam še en reaktor in skladišče na mojem vrtu! Vzdrževanje vas letno pride 25sit za jedrsko elektriko, kolko vas bojo prišle pa vetrnice pa sami zračunajte :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi Tomozuki! :)

Pa ti verjameš čisto vse kar ti strokovnjaki rečejo?

Ti strokovnjaki so že marsikaj rekli (in naj bi sveto držalo), pa se je na koncu le izkazalo, da so se motili.

Strokovnjaki vsake stroke zagovarjajo svojo kot najboljšo, najbolj varno itd......na koncu ima pa veliko besedo pri skladiščenju še ekonomija (treba je šparat).

No, upam, da bojo jedrske odpadke varno zakopali na tvojem vrtu, ves denar, ki pa ga boš kasiral za to uslugo pa tebi in predvsem tvojim potomcem ne bo nikoli mogel povrniti zdravja, če skladiščenje ipaq ne bo tako zelo varno, kot te trenutno ti strokovnjaki danes prepričujejo.

Pa lep radioaktiven pozdrav!

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem Slovencev pa je, da je večina navadnih ljudi, ki nimajo pojma o pojmu pametnejša od strokovnjakov. Navadno je slaba izobrazba premo sorazmerna "vsesplošni razgledanosti". Torej, tisti, ki nima pojma je najbolj pameten. Dokler se ničear ne zgodi jim popolnoma zaupam. Glede sevanja odpadkov je pa vse izmerjeno preko instrumentov, lahko pa na pamet zračunaš pa mogoče ugotoviš, da je le nevarno ;) Mislite si pač kaj si hočete, jas vam povem, kar so povedali strokovnjaki, zdaj pa če ste bolj pametni od njih pa kr dalje gonite svoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejstvo je da je jedrska energija najčistejša pa strokovnjaki gor al dol........ tle je edini problem skladiščenje odpadkov, na svetu še ni prostora ki bi bil namenjen dokončnemu odlaganju visoko radioaktivnih odpadkov...... mogoče 2020 se bo gradilo nekaj pod oceanom........... tisto da bi imel na vrtu odlagališče--- god hellp you--- :afro1:

mogoče če koga zanima kaj več o tem imam eno seminarsko, pa lahko pošljem na mail

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejstvo je da je jedrska energija najčistejša pa strokovnjaki gor al dol........ tle je edini problem skladiščenje odpadkov, na svetu še ni prostora ki bi bil namenjen dokončnemu odlaganju visoko radioaktivnih odpadkov...... mogoče 2020 se bo gradilo nekaj pod oceanom........... tisto da bi imel na vrtu odlagališče--- god hellp you--- :afro1:

mogoče če koga zanima kaj več o tem imam eno seminarsko, pa lahko pošljem na mail

Pošlji meni na Tomozuki@email.si :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem Slovencev pa je, da je večina navadnih ljudi, ki nimajo pojma o pojmu pametnejša od strokovnjakov. Navadno je slaba izobrazba premo sorazmerna "vsesplošni razgledanosti". Torej, tisti, ki nima pojma je najbolj pameten.

...

Mislite si pač kaj si hočete, jas vam povem, kar so povedali strokovnjaki, zdaj pa če ste bolj pametni od njih pa kr dalje gonite svoje.

Da, tako je. In ti si doktor ekonomije, politologije, obramboslovja, sociologije, psihologije, organizacije, kemije, biologije, medicine in še česa. Vsaj po tvojih objavah na forumu sodeč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejstvo je da je jedrska energija najčistejša pa strokovnjaki gor al dol........ tle je edini problem skladiščenje odpadkov,

Motorji z notranjim izgorevenjem so tudi najčistejša oblika transporta - edini problem je emisija iz auspuha, ki svinja okolje. Treba je upoštevati celoten ciklus, ne le uporabniškega vmesnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa tiste goske z mastimi jetri (foie gras) ?

Mislim, da to nima ničesar skupnega s odlagališči. Glede tega ni več zgubljat besed. Te goske so za jest. A misliš, da bi ti prodali radioaktivno gos? :D

Odlagališča so 250m in več globoko, odpadki so zabetonirani, sevanje je zmanjšano na minimum, na površju ni nobenih razlik ali povečanja sievertov glede na naravno odzadnje. Vse to se je dalo enkrat videt v oddaji na SLO1 "Odlagališča jedrskih odpadkov". Lepo so prikazali eno francosko občino, kako mastno vleče denarje iz odlagališča, do katerega so bili ljude skeptični pa vendar je kasneje bilo dokazano, da ni nikakršnega sevanja in da je podtalnica radioaktivno neoporečna. Skratka, vse kar je slabega o jedrski energiji je predsodek (razen Rusije, ki za odlagališča uporablja kar jezera).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ooooops..... :hmm:

http://www.world-nuclear.org/info/inf36.htm

http://www.tmia.com

....vse o superiornosti PWR tehnologije.

Vetrnice pa lahko postavimo na Krasu, bi pršut gor sušili, vrtenje pa bi odganjalo roparice.

Oooopss, nesreča na Otoku treh milj je stara 25 let :) Poleg tega ni reaktor TRIGA ;) Je samo PWR.

Primer: Pokvaru se mi je Mercedes, Honda se mi ni še nikoli pokvarla. Oba sta bencinarja :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ tomozuki: :hmm: ce v tlacni posodi reaktorja kaj poci je kriza. ce poci v gondoli generatorja pri vetrnici je malce manjsa kriza, se ti ne zdi? ni vse samo v nacinu proizvajanja energije. moras malo gledati tudi na mozne posledice v ne tako idealnih razmerah. saj ves, clovek ima prste vmes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ tomozuki: :hmm: ce v tlacni posodi reaktorja kaj poci je kriza. ce poci v gondoli generatorja pri vetrnici je malce manjsa kriza, se ti ne zdi? ni vse samo v nacinu proizvajanja energije. moras malo gledati tudi na mozne posledice v ne tako idealnih razmerah. saj ves, clovek ima prste vmes.

Vse to vem ;) Ampak na srečo še v tlačni posodi ni v tem tipu reaktorja, kot ga imamo mi (torej TRIGA) in ga imaste tudi v Avstriji (sicer v raziskovalne namene) ni še nikoli nič počilo. Torej kupit je treba preverjeno kvaliteto. Današnji reaktorji zahodnjega tipa so že tako varni in izpopolnjeni, da do tega ne more priti, da bi tlačno posodo razneslo, ker imajo vsi negativni void-koeficient (nevem, kak naj prevedem besedo void - prosim za pomoč). Ruski LWGR in BN imajo pozitivni koeficient, kar pomeni, da ko mu odvzameš hladilo, se jedro stopi, tlačno posodo pa raznese (primer Černobil). Torej pomoje ni razloga za skrb. Seveda lahko pride do česa, ampak možnosti so zmanjšane na minimum, zato trdim, da je takšno pridobivanje elektrike varno. Seveda je varnejše pridobivanje iz vetrnic, vendar rabiš stalni veter, dajo malo elektrike, rabiš jih dosti in veliko prostora :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od sosolca stric dela v JEK. gre za najcistejsi vir energije. za varnost je baje zelo dobro poskrbljeno (prakticno nima kaj bit). .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od sosolca stric dela v JEK. gre za najcistejsi vir energije. za varnost je baje zelo dobro poskrbljeno (prakticno nima kaj bit). .)

VEdno sta dve možnosti. Ponavadi ni super. Razen če je. Takrat je dolgo super, potem pa ni. In drek je do stropa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od sosolca stric dela v JEK. gre za najcistejsi vir energije. za varnost je baje zelo dobro poskrbljeno (prakticno nima kaj bit). .)

Vse v redu, le za odpadke se ne ve, kam jih bomo dali. Razpolovna doba plutonija je 25 milijonov let! In toliko časa morajo biti odpadki na varnem :cry: :cry: :cry: Ubogi naši zanamci. Mi bomo pojedli torto, oni bodo pa 25 milijonov let prali posodo za nami...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sonce in veter sta res obnovljiva vira energije, vendar imata v takšnih državah kot je naša slab potencial. Veter je nestalen vir energije, ravnotako Sonce, saj ponoči take elektrarne ne obratujejo, dnevi pa tudi niso skoz in skoz sončni. Meni razlagat o jedrski energiji je nonsens, ker sem bil na predavanju na inštitutu. Dobro, ne rečem, da vse vem, vem pa veliko. Dobro skladiščeni jedrski odpadki ne bodo ogrožali nikogar niti 25 milijonov let naprej. Vbistvu plutonij niti ni tisti element, ki bi bil problematičen. Odpadki, ki imajo razpolovno dobo 300 let so navadno Cezij, Stroncij itd. Seveda je dandanes že vse tako poskrbljeno, da je brezveze razmišljat in se ubadat s "temačno" prihodnostjo potomcev. Jedrski material se shrani nazaj tja, od koder je prišel, dobro izoliran od vsega okolja in v prihodnosti nebi smelo biti nikakršnih težav. Prej se bodo ljudje med sabo pobili zaradi vojn, izžagovanja tropskega gozda itd. No, pa sej to je že off-topic, ampak preberite kaj, če koga kaj zanima, naj vpraša mene pa mu dam kakšen koristen link na netu. Poleg tega bi še en reaktor prispeval več energije kot vse TE skupaj, ki so glavni polutanti. Kako bi se obnesle vetrnice. Nevem, naj jih postavijo pa bomo vidli. Če podam moje skromno mnenje - nebodo se obnesle :unsure:

ICE, če dvomiš o čistosti jedrske energije ti priporočam kakšen obisk na inštitutu. Lahko tudi v Avstriji, saj tudi oni imajo enak reaktor kot mi ;)

Še podatek o letni porabi goriva NEK: celih 80 kubikov nizko, srednje in visoko radioaktivnih elementov. Da ne govorim, da davkoplačevalci plačate samo 25sit letnih stroškov za obratovanje in skladiščenje.

Saj se trudim, da bi te poboljšal, ampak imaš zelo nenavadno izhodišče. Vprašaj strica od sošolca, če te bo tvoje pravnuke negoval. Saj razumem, da nas razmere silijo v sebičnost, vendar ljudem, katerim ni najbolj jasno s čim se ukvarjajo, ne morem zaupati (s tem ne mislim tebe).

Tudi leta 1978 /+-2/ v Bologni je bilo dokazano, da kravji in kurji drek lahko napaja ogrevanje celih zadrug farm plus traktorje in še kaj, pa se z biomaso nihče ne ukvarja - v stilu "umazano". Če drek porabiš ga ni. A jedrski odpadki in meltdowni so pa kool ?

Ne odgovarjaj, sicer bom dal gor linke o TRIGA reaktorjih, ki so jih zaprli preden si dobil štipendijo v IJS (Podgorica, Brinje).

Živela fizika, ki jo kdo razume.

Davkoplačevalci plačamo samo 25 SIT zato, da se ne bunimo ko crkujemo od raka. Tobačna LJ je (bila) samo zdravje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Meni razlagat o jedrski energiji je nonsens, ker sem bil na predavanju na inštitutu.....

Aja, tudi jaz sem bil na predavanju na institutu (verjetno na istem kot ti) in tedanji PR manager (Boris Frlec) mi je na intevjuju izjavil in avtoriziral, da je sončna energija tudi v SLO prihodnost in na moje vprašanje o oblačni zaplankanosti podal strokovno mnenje, da je tudi takrat izkoristek 60%.

A nakladam? Institut je isti. Pa na Brinju sem tudi bil. 250 KW TRIGA. Letnik? Starejši kot 3Misland.

TRI/General Atomics so ustvarili leta 1959. Projektant jih še danes pljuva.

Prodajajo jih pa še naprej. Večina dežel jih ne vzame (niti TR).

Ne gre za model, gre za slepo vero : jaz mam dons štrom, pol me pa ne briga. Bolje, da vetrnica tiča zagrabi, kot da ne bo ne tičev, folka in ostalih (vsaj takih, kakršne poznamo).

Ne gre za spor kateri model je boljši. Gre za splošno stališče do virov energije.

Nekateri pač potrebujejo jedrsko.

/samo I sem popravil v U/

Popravljeno . Popravil lasagna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa da se še enkrat vmešam ;) Kot sem že rekel, pa nevem, če kdo sploh prebere ali spregledate, skratka nisem sebičen. Hočem samo povedat, da ni nobene "temne prihodnosti" in ni razloga za skrb. V kratkem bodo našli tudi primerni prostor za skaldiščenje jedrskih odpadkov (nadzemni ali podzemni) in kot sem že rekel so meritve pokazale, da je sevanje na teh krajih, ki so odlagališča samo 0,1% večje od naravnega odzadja. Jedrski reaktorji obstajajo že od 50-tih let. Do takrat so naredili že tudi mnogo odlagališč, ki še niso bila tako zavarovana kot so današnja, pa še vedno nas ima 99% človeštva vse ude na svojih mestih, rakavost se je povečala, pa nikjer ni dokazano, da zaradi radioaktivnosti (pomoje še najmanj od tega), ampak dima, smoga, tobačnih in drugih substanc, ki jih ljudje uživajo, hrane itd. Torej ne mislit, da bo v prihodnosti kaj drugače, če bi vse JE zaprli. En vlki kurc bi bil vbistvu. Stroška za gradnjo novih neoporečnih elektrarn nima nobena država, tale prdec v morje, kot je recimo postavitev vetrnic pa reši zgolj kakšno večjo vas. Dejstvo je, da JE proizvede največ energije za najmanjše stroške. Pa ne mi več klobasat, da se bojo čez 300 let rojevali dvoglavi ljudje, s tremi tiči (u, to je mogoče celo privilegij), konji z krili itd. Poslušali bi oddajo na SLO1, ko so meli 1 uro pa pol samo o odpadkih v Sloveniji in bi vse zvedli in nebi noben več se spuščal v 70-ta leta, ko so trepetali pred njimi in Greenpeace in Yellowpeace delali zdraho, jejhata... Skratka, PWR (pressurized boiling water) so najbolj razširejni reaktorji po svetu in najbolj zanesljivi. Glede na to koliko jih je in tako malo nesreč, samo ena resna (OTM) je nonsens govorit o onesanževanju okolja. Še slednja se je zgodila znotraj kupole. O odpadkih pa sem že itak povedal svoje. Torej, skladiščeni kot morajo bit ne ogrožajo nikogar. Kako naj bi trpeli naši potomci, če mi ne, nevem. Mogoče čez 300 let dobijo roke pa noge, pa pridejo iz svojih lukenj na površje. Take lahko samo od kake bakice slišiš, ko dalje od svojega vrta ni prišla :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi leta 1978 /+-2/ v Bologni je bilo dokazano, da kravji in kurji drek lahko napaja ogrevanje celih zadrug farm plus traktorje in še kaj, pa se z biomaso nihče ne ukvarja - v stilu "umazano". Če drek porabiš ga ni. A jedrski odpadki in meltdowni so pa kool ?

Ja, ko smo glih pri dreku in energiji. Točno Bolognija primer smo obravnavali zadnič na predavanjih (na faxu). Kmet je sicer iznašel odlično pridobivanje energije s pomočjo dreka in je celo dobil nagrade. Slaba stran tega je bila, da drek ne razpade popolnoma pri gorenju in ostanejo nevarni fosfatni ostanki, ki škodujejo podtalnici. In te odpadke je imel on za hišo, mimo pa je tekel potok ;) Toliko o tem poizkusu. Sem pa prepričan, da bi se ga dalo izpopolnit, če bi si kdo vzel čas. Ampak za pridobivanje elektrike? Hm, bomo vidli. Odpadke bi bilo ravnotako potrebno zakopavat.

Nisem reko, da so meltdowni cool, zgodil se je le en in ti si se zapiču v njega. Nesreča pač, ki je vbistvu bila tudi predvidena, torej prej katastrofa. Spregledal si vse ostalo, kar je dobrega glede pridobivanja take energije in vse elektrarne, ki danes brez težav obratujejo po vsem svetu. Glede odpadkov smo razčistli, upam.

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..... Hočem samo povedat, da ni nobene "temne prihodnosti" in ni razloga za skrb....

Prosim, da si vsi to k srcu vzamete in deco potolažite.

Prihodnost bo svetlejša kot tisoč sonc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim, da si vsi to k srcu vzamete in deco potolažite.

Prihodnost bo svetlejša kot tisoč sonc.

Meni se ti zdiš tisti, ki ni potolažen. Preberi moj post še enkrat :) Če nebi bil, bi bil proti samemu sebi, se ti ne zdi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ko smo glih pri dreku in energiji. Točno Bolognija primer smo obravnavali zadnič na predavanjih (na faxu). Kmet je sicer iznašel odlično pridobivanje energije s pomočjo dreka in je celo dobil nagrade. Slaba stran tega je bila, da drek ne razpade popolnoma pri gorenju in ostanejo nevarni fosfatni ostanki, ki škodujejo podtalnici. In te odpadke je imel on za hišo, mimo pa je tekel potok ;) Toliko o tem poizkusu. Sem pa prepričan, da bi se ga dalo izpopolnit, če bi si kdo vzel čas. Ampak za pridobivanje elektrike? Hm, bomo vidli. Odpadke bi bilo ravnotako potrebno zakopavat.

No ja, ni bil samo en kmet. In če iz dreka izkoristiš metan, ni ostanek nič bolj sporen kot smrdljiv drek z metanom. In če so vozili traktorji, bi lahko tudi kaj drugega. Zanimiva je "samozadostnost", ki je vedno preganjana, tako kakor naše zasebne hidroelektrarne. Če ne plačaš sistemu, beri ob sveči in si kvari oči.

Bi me veselilo vedeti, kdo je predaval o tej temi. Energetik ali agronom?

Kar želim poudariti (ponovno) je čudoviti svet samozadostnosti, ki je brez vmešavanja umetnih tvorb in represije izvedljiv. Brez škodovanja soljudem in ostalim bitjem. Drek dela dnar, štrom, fure. Če ni dovolj dreka, imaš pač majhno štalo. Govoril sem o farmah (po EU merilih je pol SLO kmetij za pol omembe vredne farme).

Nore krave ga pa baje še bolj serjejo. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se ti zdiš tisti, ki ni potolažen. Preberi moj post še enkrat :) Če nebi bil, bi bil proti samemu sebi, se ti ne zdi?

Poste vedno preberem 2-3x, ker mi oči pešajo (bližina reaktorja).

Saj ni nič osebnega. Jaz sem konzervativen hropec, ki je nekoč ljubil tehnokracijo (nekoč). Le groza me je, da to kar pišeš sploh ni zafrkancija, ampak si v to prepričan.

Se bom držal topicov kakšen bike ima kdo in pogledal stran, če se iz njega črno kadi. Saj kar nočeš videti ne škodi - vsaj toliko ne, kot mlini na veter in kravje prdenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, zgleda, da tega ne bo konca, zato grem jast spat. Naredi si štalo s putkami, kravami, pujčeki pa še sosedje ti lahko svojo greznico noter speljejo. Problem, ki si ga pozabu je, da tudi živina potrebuje skrb, to se pravi delo in krmo, ki ponovno stane. Poleti še gre nekak, ker s kosilnico (ups, pa je tu že bencin) pokosiš travnik, pa svinje pol to glodajo. Pozimi pa si usojen na krmila. In če maš štalo s 50 glavami prascev in vsak poje kilo in pol dnevno, to glodajo celo zimsko dobo, rečimo od novembra pa do marca je to že kar precejšn strošek. Tukaj pa so še odpadki, za katere je treba primerno poskrbet. In potem imaš "poceni" elektriko. Raje plačam, pa pomoje na enak način skozi pridem. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poste vedno preberem 2-3x, ker mi oči pešajo (bližina reaktorja).

Saj ni nič osebnega. Jaz sem konzervativen hropec, ki je nekoč ljubil tehnokracijo (nekoč). Le groza me je, da to kar pišeš sploh ni zafrkancija, ampak si v to prepričan.

Se bom držal topicov kakšen bike ima kdo in pogledal stran, če se iz njega črno kadi. Saj kar nočeš videti ne škodi - vsaj toliko ne, kot mlini na veter in kravje prdenje.

Meni oči pešajo od monitorja (tudi jas prebiram dvakrat) :) Mogoče maš pa LCD verzijo pa je pri tebi vzrok v čem drugem. To, da bi od radioaktivnosti bil blint je blo pa v enem filmu s Chevy Chaseom - komedija skratka :) Še svetu se je, a ti se tud?

No, tehnokracijo si ljubil nekoč, jas jo pa danes, ker pač na stare zamere ne dam ničesar. Isto je voziti staro Škodo nekdaj in danes Superb. Moja prepričanost pač izhaja iz tega, ker sem veliko o tem prebral, dobil info iz prve roke, televizije, interneta itd. In point je, da so me prepričali, da je vse neoporečno. Nič ne dam nase in na druge, ki niso iz tega foha. Enkrat sem bil v prekmurju, pa je ravno nekdo padel z motorjem. Odrgnjeno je imel čelo do pokostnice. Bližnji ljudje so tako prišli in se drli, da mu ven gledajo možgani, možakarju pa ni bilo nič hudega razen odrgnine. Torej, kaj sem želel povedat. Le čevlje sodi naj kopitar. Sej en rečem, da vem vse, vem pa veliko. Ti si prepričan v svojo stran (pa sej ne zamerim), jas pa v svojo. Glede na to kar sem prebral o odpadkih, samem delovanju in celotnem krogu proizvodnje in odlaganja ti moram priznat, da nisem slep B) Pa čeprav mam katodni monitor...

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!